Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Shadow Vault - první dojmy

  12:00
Slovenští Mayhem Studios připravují titul, který lze označit jako mix Fallouta a Little Big Adventure. Přinášíme vám první dojmy a informace z prezentace od šéfa vývojového týmu Tomáše Benčíka.

Shadow Vault

SHADOW VAULT
Výrobce: Mayhem Studios
Vydavatel: N/A
Datum vydání: Q4/2003
homepage

Včera večer oznámili Mayhem Studios vývoj Shadow Vault, zajímavého herního počinu, jehož vývoj už delší dobu sledujeme. Jako první vám díky tomu můžeme přinést první dojmy a exkluzivní informace z naší nedávné návštěvy přímo u vývojářů v Bratislavě, kdy nám hru, tehdy známou ještě pod pracovním názvem Trinity, odprezentoval šéf projektu Tomáš Benčík.

Lidé na konci Země
Nebe je zatažené černými mraky a planeta Země je blízko svého smutného konce. Člověk, tak kreativní bytost, již vyzkoušel všechny možnosti, jak se vyhnout své zkáze. Neúspěšně. Zbývá už jen jediná - časový tunel vedoucí zpět do roku 1958. Kontingent, nová světová vláda, neváhá a skáče do tunelu s velkou armádou vycvičenou pro boj s vlastními předchůdci. Musí ovládnout planetu za každou cenu. Převaha jednotek Kontingentu je jasná, ale situace se má brzy změnit. Ve vzduchu je nukleární válka, kterou nikdo neočekával... Už není cesty zpátky a obě strany jsou nuceny pokračovat v boji.
Radioaktivita prudce vzrostla a spolu se skleníkovým efektem a troskami, které zbyly po válce i z největších měst způsobila, že se celý svět řítí do nezadržitelné zkázy. Shadow Vault Zbytky lidstva zvlčily a začaly se chovat dle zákonů pravěkých smeček – přežijí jen ti nejsilnější. V tomto postapokalyptickém světě, patnáct let po zmiňovaných událostech, se odehrává zbrusu nová hra Shadow Vault (dříve známá pod pracovním názvem Trinity), na které pracují bratislavští Mayhem Studios.

Fallout + LBA = Shadow Vault
Jako mix Fallouta a Little Big Adventure popisují svůj projekt sami autoři. Můžeme tedy říci, že se bude jednat o izometrický mix RPG, adventury a akce, přičemž dominantní budou adventure prvky a akce bude podobně jako v LBA zjednodušena takřka na minimum. Hráč tedy bude procházet herním světem, řešit logické problémy, mluvit s postavami a sem tam někoho zabije…

Apokalypsa se blíží…
S největší pravděpodobností nebude hráč celou dobu ovládat jednu hlavní postavu, ale v průběhu hraní o svého hrdinu (měl by to být poměrně tuctový poslíček, který umře asi v jedné pětině hry) přijde a vtělí se do úplně jiné role. Postupně bude odhalovat nitky příběhu, které ho zavedou k organizaci snažící se zachránit zbytky lidstva. Stává se jejím členem a velkým aktivistou, jak už to ale bývá, brzy zjišťuje, že tu něco (a není toho málo) smrdí, a že vysocí šéfové organizace mají trochu jiné zájmy – staví tajně prototyp raketoplánu, kterým by unikli ze smrtící pasti jménem Země…
Shadow Vault Hlavní příběhová linie ovšem nebude nosnou silou hry - Shadow Vault je založen především na obrovském množství nepovinných questů, které s ní nesouvisí, ale umožní poznat herní svět a získat potřebné zkušenosti.

Zbraně a jiné hračky
Co se výzbroje týče, dostanou se nám do rukou například střelné zbraně, jejich použití bude ale výrazně limitováno obrovským nedostatkem nábojů. "Většinu střelných zbraní používáš třeba tak, že chytíš těžký kulomet a praštíš s ním někoho do hlavy," vysvětluje se smíchem Tomáš Benčík. Krom toho se dočkáme řady klasických sečných a bodných zbraní (nože, meče, sekery) či primitivních střelných.

Grafické zpracování
Nyní k audiovizuálnímu zážitku: postavy budou plně 3D a na svou velikost se budou skládat z poměrně velkého množství polygonů. Ostatní prostředí bude dvojrozměrné, renderované, s možností zoomu. Tento mix – alespoň z toho, co jsme měli možnost vidět – vytváří poměrně slušnou atmosféru – apokalyptická scenérie se zřícenými troskami letadel, protiatomovými kryty či polorozbořenými panelovými domy Shadow Vault je přesně to, co by člověk od Země po nukleární válce čekal. Ve hře se podíváme pouze do exteriérů. Vejít do domů bude možné, ale zobrazí se pouze dialogové okno například s možnostmi nákupu u obchodů nebo rozhovoru u obyčejných domů.

Kdy se můžeme těšit?
Shadow Vault je ze čtyř projektů vyvíjených momentálně v Mayhem Studios asi v nejranějším stádiu vývoje. Přesto už jsou hotové všechny mapy, řada artworků a je možné procházet jednotlivé úrovně s postavičkami. Práce zbývá ještě hodně a je těžké takto předčasně hodnotit, pokud se ale podaří dosáhnout dostatečně chytlavé atmosféry a hru nebudou kazit zbytečné chyby v systému či ovládání, mohli bychom se dočkat parádního dobrodružství ve světě na pokraji zkázy.

Shadow Vault Shadow Vault Shadow Vault

Autor:
  • Nejčtenější

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

Rainbow Six přichází na měsíční předplatné, fanouškům se to nelíbí

Po devíti úspěšných letech se populární střílečka Rainbow Six Siege dočká zásadních změn v...

Blíží se smršť herních oznámení. Očekáváme Mafii 4 či nový Doom

Druhý červnový víkend bude ve znamení velkých herních novinek. Série konferencí v rámci duchovního...

Vyšel remake čtverečkového dungeonu Wizardry. Nic pro rozmazlené hráče

Po dvou letech v režimu předběžného přístupu konečně vyšel remake legendárního „dungeonu“ Wizardry:...

Parkurová hra vzala Steam útokem, hráči jsou nadšení

Žádné střílení ani boj, Rooftops & Alleys: The Parkour Game přináší jen parkur. A hráči jsou...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...