Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána

Flying Heroes: fantasy souboje v Hesperii

  12:01aktualizováno  3. dubna 8:36
Na Flying Heroes čeká hráčská obec již docela dlouho. Původní datum vydání bylo stanoveno na březen loňského roku. Po přednesení požadavků ze strany vydavatele se toto posunulo na konec roku 1999, ale ani to chlapíci z Pterodonu nestihli. Termín duben 2000 je však prý definitivní, tak se podívejme, jaká že to gameska se pro nás v Brně chystá!
Flying Heroes

Betatesteři pomalu začínají z neustálého hraní Flying Heroes šílet, programátoři a grafici dolaďují hru dnem i nocí a redaktoři herních magazínů brousí kolem nových kanceláří Illusion Softworks jako supi a čekají nějaké to pohozené sousto.

O Flying Heroes, nové české 3D fantasy závodní akci od Pterodonu, už toho byla napsána spousta a i u nás na webu se koncem srpna loňského roku objevilo jedno z vůbec prvních rozsáhlejších preview na tuto hru, jejíž vydání už bylo několikrát posunuto, aby se ustálilo, snad již natrvalo, na letošním dubnu. Vzhledem k tomu, že jsme o příběhu, žánru hry a stranách ve hře jedenkráte informovali, zopakuji nyní vše jen ve stručnosti a pro podrobnější informace o příběhu, zaměření hry a jednotlivých rodech, za něž budete moci hrát, vás odkážu na výše zmiňovaný starší článek.

Flying Heroes

Ve Flying Heroes proti sobě svádějí vzdušné souboje hrdinové ze čtyř různých skupin (Sky Knights, Lizard Raiders, Magion a The Hammercraft) na nejrozmanitějších létajících strojích podle toho, za kterou stranu bojují. Sky Knights osedlají obrovské ptáky, Lizard Raiders pravěké okřídlené ještěry, The Hammercraft si postaví vlastní bojové stroje a Mágové budou moci levitovat na základě svých schopností. Ať už se ale týmy vznáší pomocí čehokoliv či kohokoliv, všichni mají jeden jediný cíl - porazit protivníka a postoupit tak na turnaji táhnoucím se po celou hru o stupínek výše. V případě úspěchu si pak vyděláte peníze tolik potřebné na nákup nových zbraní či vylepšení těch stávajících.

Každý z národů má pochopitelně své přednosti a samozřejmě také svá omezení. Například Ještěři jsou nesmírně rychlí a dobře se s nimi manévruje, na druhou stranu nemají příliš účinné zbraně a moc toho nevydrží. To Hammercraft jsou na tom mnohem lépe, jejich obrněné stroje jsou sice těžkopádné, ale nejsou tak lehce zničitelné a navíc mají velice silné zbraně. Na druhou stranu, trefit s nimi mrštné Ještěry však není nikterak jednoduché. Mágové pak mají výhodu, jak jinak, než ve všemožných kouzlech a také v rychlosti pohybu a Sky Knights jsou rychlí, ale o něco méně obratní a účinnost jejich zbraní je/bude průměrná. O tom, jak moc však mají jednotlivé národy účinné zbraně se však zatím ještě nemohu rozepsat, neboť zatím znám pouze ideu programátorů. Flying Heroes V aktuální betě, kterou jsem měl možnost hrát (poslední datum úprav této bety je 18. února) totiž nebyla síla jednotlivých zbraní vyladěna.

Vrhněme se ale na jednotlivé lokace, kterých je ve hře celkem třináct a které již byly dokončeny. Ačkoliv je většina z nich zcela odlišná, jednu věc mají společnou - vodu. Ano, vodu. Řeky, jezera či močály totiž najdete v každé z nich, neboť voda má ve hře nemalý význam. Když vás některý z protivníků zasáhne natolik, že začnete hořet, můžete se ve vodě uhasit dříve, než uběhne předem stanovený časový limit, po nějž vám ubývá život a tím pádem si uhašením ušetřit jeho cennou část. No a stejné je to ve chvíli, kdy si při hraní připadáte, jako by vás někdo oslizl, neboť se vám přes obrazovku rozprostře zelené, průhledné, neforemné cosi. Je to jed, který však voda také spolehlivě umyje. Abych se ale vrátil k prostředím, tato jsou originální a různorodá. Některé lokace jsou zasazeny do hor, kde si můžete užít kličkování mezi jejich vrcholky, prolety úžlabinami či jeskyněmi a vnořování se do jezírek v zatopených horských jeskyních, ocitnete se však také v blízkosti vzdušných zámků, kde budete mít sice prostor k manévrování, ale v rozhledu vám bude bránit víceméně jen všudypřítomná mlha a tím pádem bude těžké se před nepřáteli kamkoliv schovávat.

Flying Heroes

A ejhle, dostáváme se k mému prvnímu dojmu z grafiky. Ta je podle mě hodně dobrá. Menu je vymodelováno ve 3D a vypadá vskutku pěkně. Samotná hra pak, co se teoretické roviny týče, podporuje Direct3D a Pterodoňáci nezapomněli ani na doprovodné efekty jako výbuchy, stíny, dynamické osvětlování a podobně. Co se roviny praktické týče, vypadá to vskutku skvěle. Vážně. Mlha není ztvárněna tak, že připomíná v reálném životě výhled vypadající jako pohled přes zrak vám zakrývající šedou látku, ale je udělána poctivě a podle vzdálenosti se mění také její hustota, stejně jako v reálném životě. I animace jsou povedené. Efekty při všemožných leteckých soubojích, při sesílání kouzel či při tak obyčejných akcích, jako je zrychlování při letu, jsou provedeny opravdu téměř dokonale.

No a nyní jsme se plynule přesunuli ke hře samotné. Ta podporuje jak hru jednoho hráče, tak multiplayer, na nějž je podle Jarka Koláře z Pterodonu kladen největší důraz. Pro single player byl připraven mimo jiné mód kariéry, který nutí hráče k neustálému zdokonalování se, k vypilovávání způsobů letu a boje a po úspěšném zvládnutí jednotlivých kampaní pak pochopitelně také k nakupování nových zbraní a prvků pro vaše letecká monstra. Za utržené peníze pak můžete samozřejmě najímat další, kvalitnější piloty a samozřejmě i jejich management. Ve hře se navíc bude po každé kampani objevovat lichvář, od nějž si budete moci nějakou tu korunku na nákupy půjčit, jeho úroky však pochopitelně nebudou vůbec malé.

Flying Heroes

Když už jsem se zmínil o zbraních, věnujme jim samostatný odstaveček. Každá strana má totiž 6 různých zbraní, z nichž každou je možno 4 upgradovat o rychlejší opakování střelby, větší účinek při zásahu a větší zásobu munice a k mání bude také 6x4 druhů výzbroje. Zvláštností však je, že každá zbraň, kterou ve hře můžete používat, má dvě funkce, dva účinky střelby. Při použití zbraně levým myšítkem vyvoláte klasický výstřel, při použití pravého tlačítka myši má střela, která vyletí ze zbraně, mnohem větší účinek.

Největší důraz však autoři kladou na multiplayer. Pro ten je připraveno hned několik modů. Ze standardních jsou to klasické a týmové Death-matche a Frag-limity a také Capture the Flag. Z těch originálnějších je to Tag - klasická honička jednotlivých rodů. Dalším multiplayerovým modem je Domination, v němž jsou symbolem označená tři místa, která musíte proletět a tím pádem je obsadit. Za to máte body a čím víc bodů, tím jste na tom pochopitelně lépe. Ve Flying Heroes se také setkáte s modem Escort the Zeppelin, kdy se musíte přemístit z místa na místo a zničit předem určenou vzducholoď, v čemž se vám soupeř pochopitelně snaží zabránit. Zajímavým je také jistě Bomb Attack, kdy jeden tým brání v lokaci vyznačené místo či objekt a druhý se jej bude snažit pomocí klasických zbraní a bomb, které bude možno nad tímto místem svrhnout, dobít. No a posledním modem, který se v plné hře objeví, bude originální Sky hockey, který ve své podstatě připomíná jakýsi vzdušný fotbal (tedy fotbal na sněhu už jsem hrál, ale v oblacích ještě opravdu ne :-)). Flying Heroes Ve vzduchu budou dvě brány vypadající jako nějaký magický kotouč a balón - magická zářící koule. Vaším úkolem pak bude snažit se jej dopravit do obou bran. Protivník se vám v tom samozřejmě bude snažit zabránit třeba tím, že do sebe nechá balón narazit, čímž jej zastaví, stejně jako se zastaví ve chvíli, kdy narazí do zdi. Gól pak můžete dát buď klasickou střelou, nebo rugbyovým způsobem, kdy balón "dostrkáte" až do brány. Později (do volně šiřitelného update na internetu, nebo do datadisku) se pak plánuje několik dalších modů a to Assault, Collection, Kill the Zeppelin(s), Catch the Bird(s), Fortress, Treasuries a Cannons. Některé z multiplayer modů už jsem měl možnost si zahrát a musím říct, že v případě síťové hry je Flying Heroes opravdu velice chytlavou záležitostí a věřím, že ani v single playeru to nebude o mnoho horší.

Jak už jste sami jistě poznali z tohoto preview, hra se mi vskutku líbila. Pěkná grafika, perfektní zvuky, vysoká hratelnost a skvělá atmosféra zajistí, alespoň dle mého názoru, tomuto titulu nemalý úspěch. Navíc autoři plánují pronajmout si na březen některou z brněnských heren a nechat hrát Flying Heroes desítky jejich návštěvníků, aby dle jejich reakcí mohli upravit ovládání a aby se jim podařilo vychytat co možná největší množství chybiček. Také díky tomuto rozhodnutí bude, myslím si, titul mnohem vychytanější a jedinou možnou nepříjemností bude hardwarová náročnost, neboť minimální konfigurace bude sice Pentium 166 MHz s 32 MB RAM a 3D grafickou kartou, nicméně doporučený bude Celeron 500 MHz se 128 MB RAM a 32 MB grafickou kartou s čipem TnT2. Každopádně se máme na co těšit a už dnes si, být vámi, střádám peníze do prasátka, abych měl v dubnu, kdy Flying Heroes vyjdou, potřebných zhruba 1500 korun k dispozici.

Flying Heroes Flying Heroes

Autor:
  • Nejčtenější

Hogwarts Legacy už nikdo nehraje, posmívají se aktivisté. Není ovšem za co

Ani měsíc po vydání Hogwarts Legacy se v harrypotterovské herní komunitě neuklidnily hlasy zesměšňující a bojkotující...

Pozůstalí oběti swattingu hráčů Call of Duty dostanou milionové odškodnění

Pět let starý incident, během něhož byl policejní zásahovou jednotkou zastřelen neozbrojený otec dvou dětí, byl u...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Americká policie zatkla muže, který nabádal k vraždě šerifa. V Minecraftu

Policie v americkém New Jersey zatkla osmatřicetiletého muže kvůli online výhrůžkám na adresu floridského šerifa, který...

Sen pokračuje, okrajová hra dvou bratrů se stále prodává po statisících

Dwarf Fortress je na první pohled ošklivá a extrémně obtížná hra, přesto se prodává jako teplé rohlíky. Po šestnácti...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Milujete sci-fi a fantasy? Tyto chystané filmy a seriály byste neměli minout

Premium Byly doby, kdy se člověk bál přiznat, že má rád sci-fi nebo fantasy, protože se vám pak „běžná populace“ vyhýbala,...

Starý dům už neprodáte. Unijní směrnice ale může být protiústavní, tvrdí právníci

Premium Zateplování, výměna kotle i oken, solární panely na střechu… Nechcete starý dům opravovat „po evropsku“? Rychle se jej...

Přežila Terezín i Osvětim. Bůh není, takové utrpení by nedopustil, říká

Premium Měla si užívat bezstarostné mládí, namísto toho si musela na kabát přišpendlit židovskou hvězdu. V 15 letech ji...

Hokej se změnil v jatka. Píše o nich i Wikipedie, extraliga se styděla

Premium Jen co se ve zlínském kamrlíku pro rozhodčí potkal Roman Polák s kolegy, hned měli jasno: „Pánové, dnes to může být...

Bojovková legenda Street Fighter o sobě dává vědět. Šestý díl vypadá nadějně

Pokud jste fandové žánru bojovek, měli byste zpozornět. Revoluce se asi nechystá, ovšem i tak se zdá, že se Street...

Další průšvih na obzoru? Demo Forspoken je spíš varování než reklama

Konečně jsme dostali možnost zahrát si několikrát odloženou hru Forspoken, příliš radosti nám to ale neudělalo. Její...

PREVIEW: Resident Evil v remaku čtvrtého dílu děsí i bez zombie

Po remaku druhého a třetího dílu hororové série Resident Evil se již brzy stejné péče dočká i ten čtvrtý. A podle...

Hráli jsme remake hororového Sherlocka Holmese. Originál v něm nepoznáte

Navzdory válce nepřestává ukrajinské studio Frogwares dělat hry. Chystaný Sherlock Holmes: Awakened je sice „jen“...

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...