Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Übersoldier - dojmy

  12:01aktualizováno  12:56
Přinášíme vám první dojmy z hraní skoro finální verze akce z druhé světové války. Srdceryvný příběh jednoho zmařeného života oficíra Wehrmachtu se představuje v celé své kráse.

Übersoldier Do rukou se nám dostala skoro hotová verze jedné z očekávaných stříleček, která vyjde v květnu tohoto roku. Klasická FPS Übersoldier (East Front) se odehrává ke konci druhé světové války a kromě prvků známých z her, jako je Call of Duty nabídne také sci-fi tématiku. Srpen 1942: Druhá světová válka je v plném proudu a obě armády se snaží získat tajnou zbraň, která by násilím přivedla štěstěnu na její stranu. Nacisté se pouštějí do mnoha pokusů a jedním z nich je návrat života do těl padlých vojáků (a nejen nich). Během testování zjišťují jednu zajímavost, někteří jedinci po oživení mají nadpřirozené schopnosti. Po mnoha nevydařených pokusech udržet oživené v normálním stavu (většina pokusných lidí končí v márnici nebo v přísně střeženém sanatoriu), se jim nakonec experiment povede a vytvoří hrůzu nahánějícího válečníka: Übersoldiera. Jedním z pokusných králíků se stane i Karl Stolz, důstojník, který vede jednotku Wehrmachtu proti partyzánům. Během jeho mise jsou ale přepadeni a celá jednotka pobita.

Další obrázky

Übersoldier Díky tomuto incidentu se Karl dostává do rukou doktora Ernsta Sheffera, vědce zodpovědného za zmiňované experimenty. I když by měl Karl po oživení svému zachránci poděkovat, nestane se tak. Nemůže nacistům zapomenout všechny hrůzy, které si musel prožít. Do 10.9.1944 je zavřen v psychiatrické léčebně, odkud je zmiňovaného dne vysvobozen jednou z členek hnutí odporu. Následně se stává také jeho členem a nastupuje cestu pomsty. Autoři ze společnosti Burut na sebe upozornili před dvěma lety, kdy vyšla jejich FPS Kreed, před vydáním označována za možného pokořitele Dooma 3. Jejich Übersoldier si již žádné takovéhle přirovnání nevysloužil, ale to je jedině dobře. Tak se alespoň od hry neočekává žádny zázrak a hráči mohou být mile překvapeni. Celá hra je postavena na vylepšeném X-TEND enginu, prvně viděném ve zmiňovaném Kreedu. Během dvou let od vydání Kreedu na jeho nových vlastnostech autoři pilně pracovali, takže nyní disponuje kompletní podporou DX9. Kromě grafických vylepšení byl také přidán nový fyzikální engine a technologie známa jako rag doll.

Vyzkoušejte si demoverzi (v ruštině)

Übersoldier Nyní si tyto vlastnosti trochu rozebereme. Grafická stránka je opravdu povedená, detailně zpracované postavy, zbraně, výstroj jednotlivých vojáků, odletující nábojnice, stíny, výbuchy, prostě vše, co do správné akce patří, je zpracováno s důrazem na detail. Stejně tak je na tom i zmiňovaná fyzika, kdy můžete do většiny předmětů mlátit, střílet a ony se většinou zachovají tak jak mají a jejich chování je podobné jako ve hře F.E.A.R.. Pokud ale zdemolované věci leží na zemi, je občas problém přes ně projít, a i kvůli kousku dřeva musíte s Karlem skákat jako králík, a to je v některých situacích dost frustrující a hlavně nebezpečné. Naproti tomu z většiny zasažených nepřátel vypadávají lékárničky a každý škrábanec se rychle zahojí. Nepřátelé mají několik zásahových zón, ale nejistější je headshot. Za ten navíc dostáváte energii, která se využívá k vytváření ochranného časového pole, které slouží jako štít. Ten si můžete libovolně zapínat a vypínat, tedy za předpokladu, že máte dostatek energie. Kulky jsou tímto polem zastaveny a po vypnutí spadnou na zem, na granáty nebo pohyb nepřátel nemá žádný účinek.

Několik in-game videí

Übersoldier Pokud budete místo headshotu používat nůž, tak vám bude pomalu přibývat maximální možné zdraví, ale jen za předpokladu, že rozsekáte tři protivníky v malém časovém intervalu. Slabou stránkou Übersoldiera je HW nevyladěnost, na PC, kde Quake IV běží plynule 1024x768 v detailech nastavených na High, se Übersoldier ve vyšších detailech dostává pod hranici hratelnosti a jeho přemrštěné nároky se blíží hře Starship Troopers. Testovaná verze sice není finální, ale nedá se předpokládat, že v tomto ohledu dojde k výrazné změně. Další vadou na kráse je úplná absence multiplayeru, který byl původně do hry plánován, finální verze bude obsahovat „pouze“ 12 misí pro jednoho hráče. Übersoldier je koncipován jako budget a jako takový se bude prodávat za 799Kč, což některé nedostatky kompenzuje. Suma sumárum půjde o nadprůměrnou hru, která jistě bude stát za vyzkoušení.

Index očekávání: 75%

Autor:
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Černoch samuraj budí vášně

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Příznivce Half-Lifu to nepotěší. Unikly informace o nové hře od Valve

Čerstvý únik informací nám dává jasnější představu ohledně nové hry od legendy mezi herními studii...

90 %

RECENZE: Ghost of Tsushima na PC je skvělý port ještě skvělejší hry

Po čtyřech letech se konečně PC hráči dočkali jedné z nejlepších her z PlayStationu 4, samurajské...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

Netflix konečně ukázal nového Zaklínače. Vzhled nebude problém, ale co příběh?

Výměna herců v hlavní roli seriálového Zaklínače asi dopadne lépe, než se většina fanoušků obávala....

Známá jména i otravné reklamy. Tyto hry hrají stovky milionů lidí

Hrají je stovky milionů hráčů, přesto se o nich tolik nepíše. Řeč je o mainstreamových mobilních...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...