Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

FreeLancer - onlinová offlinovka

  12:00
Nedávno jsem na tomto místě psal o onlinovce, v níž si zahrajete roli kosmického tuláka s prázdnou kapsou a velkými plány. Dnes je tu hra, která se jí v mnohém podobá. Má ale jednu výhodu - můžete si ji zahrát offline. Staňte se pirátem, obchodníkem, lovcem lidí nebo vojákem ve vesmíru, jenž čeká jen na vás. Staňte se FreeLancerem.

FreeLancer Kosmické simulátory patří určitě k velmi atraktivním hrám - kdo by si nechtěl vyzkoušet dobrodružný život kosmického tuláka, piráta nebo obchodníka? Ke klasice tohoto žánru patří hra StarLancer, kterou vytvořili developeři z bývalé společnosti Digital Anvil, kterou loni koupil Microsoft. A protože se StarLancer setkal s úspěchem, vývojáři nelenili, rukávy si vyhrnuli a další kosmickou hru vařit začali. Bude se jmenovat FreeLancer a svým dějem naváže na příběh předchozí hry.

Pokud si ještě pamatujete minulý díl, tak ten se točil kolem velké války mezi dvěma mocenskými skupinami pozemšťanů - Koalicí a Aliancí (tak trochu to připomíná českou politickou scénu, že? :-)) Hráli jste v roli pilota Aliance a snažili jste se zastavit postup nepřátelské Koalice. Příběh ovšem pokračoval dál - před poslední bitvou zoufalá a prohrávající Aliance naložila čtyři velké kosmické lodě posledními lidmi a vyslala je k souhvězdí Síria, aby našli nový domov. Jejich ústup blokovala armáda posledních bitevníků. V okamžiku, kdy boj vrcholí, objeví se na scéně nikým nečekána, nikým nezvána obrovská mimozemská loď, která jako rozhodčí ukončí vše jediným výstřelem. Ten ovšem míří do Slunce a jak známo, střílení do Slunce se zásadně nedoporučuje, pokud nemáte po kapsách aspoň jedno nové. Sluneční soustava se vypaří do kosmického prostoru a poslední zbytky lidské rasy ve čtyřech lodích uhánějí jako o život směrem k nové domovině. FreeLancer se odehrává 800 let po této příhodě, v době, kdy ze čtyř lodí vznikly čtyři nezávislé říše, které rozšiřují dvá dominia. Vám hra svěří roli "freelancera", tedy nezávislého pilota, který se potácí mezi jednotlivými říšemi a plní pro ně (i pro jiné zadavatele) řadu úkolů a misí. A nakonec budete čelit i mimozemšťanům, kteří mají na svědomí matičku Zemi.

FreeLancer Hra nabízí komplexní vesmírné prostředí, ve kterém se budete pohybovat samozřejmě na palubě svého kosmického korábu. Pilotovatelných lodí má být ve hře k dispozici celkem 16 a postupnými upgrady si z nich můžete vytvořit zcela jedinečné stroje. Včetně různých automatických těžařských obchodních a policejních letounů má být ve hře celkem na stovku různých korábů a to je slušné číslo. V singleplayeru můžete jít po linii příběhu anebo se jen tak toulat vesmírem a stát se obchodníkem, pirátem, lovcem lidí nebo se nechat najmout do armády. Na cestách můžete obchodovat, setkávat se s NPC postavami, trochu s nimi pokecat nebo od nich něco koupit a svou loď můžete vylepšovat v různých hangárech. Občas potkáte člověka, který potřebuje vytrhnout trn z paty a má dost peněz, aby si najal vaše služby. Na úspěchu nebo neúspěchu v jednotlivých misích záleží také výše (nebo níže) vaší pověsti. Celý známý vesmír má být propojený obchodními cestami. K dispozici má být přibližně dvacítka různých typů zboží, které budou mít pohyblivé ceny. Dosažitelný vesmír se má skládat z několika desítek systémů a každý z nich bude něčím výjimečný. Hráč v nich najde unikátní místa, nerostné bohatství nebo nepřátele, kteří se jinde nevyskytují. Zábavou tak má být nejen sledování samotné příběhové linky, ale také volný průzkum vesmíru.

FreeLancer Hra má také sama reagovat na různé podněty. Pokud několik kupců začne dovážet zboží na určitou planetu, jeho cena se bude měnit v závislosti na poptávce a nabídce. Pokud se obchodní lodě vydají do nehlídaného prostoru, riskují útok pirátů. Jakmile piráti několikrát na lodě zaútočí, vyrojí se z okolí lovci lidí, kteří se je budou snažit zprovodit ze světa. Pokud se tedy rozhodnete živit jako pirát, počítejte s tím, že po několika přepadech budete mít za ocasem tlupu lodí toužících po vaší kůži. A to vás pak čeká boj o život. Vždyť co by byl kosmický simulátor bez vesmírných bojů? Ve FreeLanceru si jich samozřejmě užijete více než dost. Podle vývojářů ale nepůjde o masové bitvy se stovkami korábů. Souboje se budou odehrávat v menším měřítku, ale co tvůrci ubrali na kvantitě, to slibují přidat na kvalitě. Boj má být taktičtější a bude opravdu záležet na každém poškození lodi, na každé uražené trysce a každém ustřeleném křídle. Ovládání korábu v boji vám ulehčí palubní počítač Euronet, který se postará o navigaci a směr letu a na vás nechá hlavně mačkání spouště. Už StarLancer se mohl pochlubit jednoduchým ovládáním, ke kterému stačila jen klávesnice a myš. FreeLancer na tom má být podobně.

Kromě singleplyerové verze FreeLancer nabídne také multiplayer až pro osm hráčů. Na výběr bychom měli mít několik druhů multiplayerové hry - buď se více lidí spojí do větší skupiny, která se bude snažit v krutém vesmíru přežít, nebo si vyberete klasický deathmatch, ve kterém si zahrajete jako konkurenti proti sobě. A na závěr ještě nekolik střípků: hra samozřejmě poběží na 3D enginu, který má zajistit dokonalý prožitek kosmického letu. A ještě jedna informace - hra by měla vyjít letos v léte pro PC a zřejmě také pro XBox. Vzhledem k tomu, že vzniká ve stájích Microsoftu, to ale asi nikoho nepřekvapí, že?

Autor:
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Mačkání prsou nebo uklízení mrtvol. Hráli jsme nejdivnější dema na Steamu

V digitálním obchodu Steam proběhl tento týden festival demoverzí, během nějž jsme si mohli zdarma...

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Britové žalují Steam o skoro 20 miliard, prodávané hry prý předražuje

Podle žalobců zneužívá Steam své dominantní postavení na trhu k potírání konkurence a předražování...

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

Budou to hity? Vyzkoušeli jsme zajímavá dema na Steamu

Steam pravidelně pořádá přehlídky zajímavých demoverzí. Ty zvláštnější už jsme minulý týden...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...