Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Události: Zpoplatněný Hellgate: London?

  12:01
Nová FPS Warmonger na Unreal Enginu 3 *** MMORPG Vanguard již na konci ledna *** Betatestujte akční onlinovku Tabula Rasa *** Externí grafika pro notebooky *** RPG BioShock vyjde v červnu

War Front: Turning Point

Ptáci hnízdí a zakládají rodiny, stromům se nalévají pupeny, příroda se zbláznila a jen těžko lze uvěřit, že není jaro, ale na krku máme leden. My nehnízdíme, nezakládáme rodiny a nic se nám díky bohu nenalévá, jelikož máme plné ruce práce s přívalem nových informací z herního světa. Nejprve si však připomeneme několik aktuálních demoverzí, s nimiž si některé herní novinky můžete otestovat na vlastní kůži. Největším překvapením předchozích sedmi dnů je hratelné demo očekávané pirátské akční adventury Tortuga: Two Treasures od německých Ascaron Entertainment. Zde najdete dva kompletní levely, v nichž se podíváte na moře i na souš. Včera ve večerních hodinách se na internetu objevilo i singleplayerové demo 3D realtimové strategie War Front: Turning Point z prostředí alternativní druhé světové války a nabízí tutoriál i dvě mise z kampaně (Němci a Spojenci). Neméně zajímavá je pro hráče adventur trial verze Sam & Max Episode 2: Situation: Comedy. Stejně jako v případě první epizody začíná i tato v kanceláři známé dvojice detektivů, a pokud vás hra zaujme, po zakoupení aktivačního klíče si můžete odemknout veškerý obsah. Další demoverze osloví pouze ty hráče, kteří nemají problémy s němčinou, a to ani u adventury, kde je překlad textů obzvlášť důležitý. Své znalosti tak mohou zúročit při testování německé demoverze The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy, která obsahuje začátek plné verze hry. S jazykem našich západních sousedů se nakonec poperou i zájemci o simulaci Cinema Empire (Kino Mogul).

Tortuga: Two Treasures Tortuga: Two Treasures Tortuga: Two Treasures

Hellgate: London

Hellgate: London a Warmonger
Všeobecně očekávané, ale rovněž vesele odkládané akční RPG Hellgate: London opět vystrkuje růžky. Flagship Studios konečně oznámili další vydání, jež je nyní údajně již definitivně naplánováno na letošní léto. Neméně zajímavé jsou ovšem i informace týkající se multiplayerové části tohoto titulu. Bill Roper se totiž nechal slyšet, že ve hře nebudou chybět instancované dungeony a malá dávka PvP. Příběhem známým ze singleplayerové kampaně se tak budete moci prokousávat ve společnosti dalších kolegů a také multiplayerová část bude pochopitelně z velké části generovaná. Hráči budou vytvářet guildy, účastní se raidů a nebudou chybět ani různé módy (např. speciální Hardcore mód, podobný starému známému z druhého dílu Diabla). Autoři rovněž slibují pravidelný nášup nového obsahu, ale má to bohužel jeden háček. Pokud se budete chtít zúčastnit této podivné variace na MMORPG, nejspíš se nevyhnete tradičním měsíčním poplatkům! To by byl od Flagship Studios poměrně odvážný krok a nám nezbývá než doufat, že k němu nakonec nedojde. Navíc před oficiálním spuštěním hry přijde na řadu betatest a Flagship Studios rovněž počítají s jakousi trial verzí multiplayeru, kterou budou mít majitelé originálky k dispozici.

Vývojáři z týmu NetDevil, kteří se nepředvedli zrovna v nejlepším světle s netradiční onlinovkou Auto Assault, oznámili vývoj zbrusu nové first person akce Warmonger - Operation: Downtown Destruction. Ta údajně předvede něco, co v tomto herním žánru ještě nebylo k vidění. Využívá Unreal Engine 3 od Epicu a ve hře se blýskne rovněž fyzikální procesor AGEIA PhysX. Doufejme však, že nebude vyžadován - většina hráčů tímto luxusním kusem železa nedisponuje a pochybuji, že by si jej zrovna kvůli nové FPS pořídili. Hellgate: London Ale zpět k příběhu, který vás zavede do blízké budoucnosti na území USA. Roku 2029 propuká válečný konflikt zvaný Global Corporate Wars, v němž proti sobě stojí dvě největší organizace (PolyChem Oil a General Energy), které se nepohodly při rozdělování íránských naftových polí. Ostrý spor se naštěstí nerozrůstá v celosvětový konflikt, odehrává se pouze na území Spojených států a tam se také s hlavním hrdinou vydáte. Základem je herní mapa rozdělená do sektorů, ve kterých se pustíte do křížku s počítačem ovládanými vojáky na druhé straně barikády.

Díky všemožným zbraním budete moci lehce ničit třeba celé domy a tím si vytvářet další cestu k cíli. Nedáte dopustit na svou odstřelovačku a nemáte jí kde použít? Stačí se dostat na vyvýšené místo, raketometem zlikvidovat objekty, jež vám brání ve výhledu, a tanec může začít. Ovládnutí různých oblastí navíc prý dále ovlivní situaci v sousedních sektorech, na což budou reagovat i vaši nepřátelé. Autoři slibují RPG prvky v podobě vylepšování různých schopností vašeho hrdiny a jejich využití v následujících střetech. Apokalyptická first person akce Operation: Downtown Destruction by měla být první epizodou propracovaného příběhu série Warmonger. Datum vydání zatím není známo a autoři ještě zcela nespecifikovali platformy, na kterých se hra objeví. Počítačoví hráči se nové FPS nevyhnou, ale majitelé next-gen konzolí si ještě budou muset počkat.

Hellgate: London Hellgate: London Hellgate: London

Warhound

Co se děje v trávě...
Společnost Techland oznámila (již podruhé!) vývoj nové first person akce Warhound. O této hře jsme vás poprvé informovali minulý rok v srpnu, kdy se na internetu objevila první tisková zpráva. Nyní se můžete mrknout na homepage a rovněž je k dispozici několik zbrusu nových informací. Námezdní žoldák pod vaším velením zavítá na PC i konzoli Xbox 360 ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Autoři dále slibují podporu DirectX 10, a tak do vaší zaprášené kasičky na novou grafickou kartu můžete přihodit další hrst zlaťáků.

Kápli vám Telltale Games do noty s epizodickou adventurou Sam & Max 2? V tom případě už máte určitě za sebou první a druhou epizodu a nedočkavě vyhlížíte další pokračování. Třetí epizoda s názvem The Mole, the Mob and the Meatball bude k dispozici ke stažení 25. ledna 2007 a čtvrtá jí bude hned za 14 dní následovat, neboť se objeví 8. února 2007 jako Abe Lincoln Must Die!. V současné době je znám rovněž název páté epizody - Reality 2.0. O plánovaném datu vydání tohoto dílu však autoři zatím nehovoří a ještě tajemnější jsou v souvislosti s Episode 6.

Bezpochyby zajímavou zprávu přinášíme těm hráčům, kteří se již nemohou dočkat spuštění MMORPG Vanguard: Saga of Heroes. Jestliže právě hrajete evropskou betaverzi nebo vám neuniklo naše podrobné preview, máte o současné podobě hry skvělou představu a víte, že autorům ze Sigil Games Online zbývá do finální podoby ještě pořádný kus práce. Proto nás trochu udivilo, že Vanguard: Saga of Heroes bude spuštěn již 30. ledna 2007 a jsme opravdu hodně zvědaví, jak bude výsledný produkt vypadat. Toto MMORPG má skutečně velký potenciál a nesmyslné vydání očividně nedokončeného projektu je velkým hazardem. Doufejme tedy, že autoři zvládnou odstranit alespoň největší bugy, optimalizují hru a doladí servery, jinak to bude jeden velký průšvih, což si titul jako Vanguard: Saga of Heroes rozhodně nezaslouží.

Vanguard: Saga of Heroes Vanguard: Saga of Heroes Vanguard: Saga of Heroes

BioShock

Zůstáváte věrní stařičkému fantasy MMORPG Dark Age of Camelot? V tom případě si v kalendáři zakroužkujte datum 14. února 2007. Tento den je totiž ve znamení startu evropské verze nejnovějšího datadisku Labyrinth of the Minotaur. Pokud však raději vyhlížíte nové onlinovky, nenechte si upláchnout betaverzi Tabula Rasa od Destination Games a NCsoft. Registrovat se můžete přímo zde (podmínkou je vytvoření PlayNC účtu, což však probíhá naprosto bez problémů).

Přestože se v našich tématických souhrnech hardwarem nezabýváme, tentokrát musíme udělat výjimku. Společnost Asus totiž na výstavě Consumer Electronics Show 2007 v Las Vegas představila světově první externí grafické řešení pro vylepšení výkonu notebooků. Dokovací stanice XG Station se na našem trhu objeví letos v dubnu a k notebooku jí připojíte pomocí Express Card slotu. Nové zařízení ukrývá grafickou kartu Asus EN7900GS s rozhraním PCI Express, a pokud jej propojíte i s LCD panelem, můžete jednoduše vybírat, zda zobrazovat na displeji notebooku nebo monitoru. Asus tak nabízí řešení pro všechny, kteří nechtějí investovat do drahých přenosných počítačů a rádi by si zahráli na běžných kancelářských noteboocích. Samozřejmě záleží i na dalším hardwarovém vybavení, ale výkon grafické karty Asus EN7900GS může spoustu problémů vyřešit. Bude jistě zajímavé sledovat, jaký zájem XG Station vzbudí a zda se do budoucna objeví i další kousky osazené výkonnějšími grafickými čipy.

Přesně před týdnem 2K Games potvrdili nově stanovené vydání očekávaného RPG BioShock. Dle posledních oficiálních informací by se tato novinka od Irrational Games měla objevit letos v červnu. Pochopitelně potěší počítačové hráče i majitele konzole Xbox 360. Ovšem v prvním případě se asi neobejdete bez pořádně nadupaného stroje. A na závěr ještě jednu malou perličku - co byste řekli na očekávané fantasy RPG Two Worlds ve verzi pro PlayStation 3? Možná se jej nakonec dočkáte...

Tabula Rasa Tabula Rasa Tabula Rasa

Autor:
  • Nejčtenější

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Mačkání prsou nebo uklízení mrtvol. Hráli jsme nejdivnější dema na Steamu

V digitálním obchodu Steam proběhl tento týden festival demoverzí, během nějž jsme si mohli zdarma...

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Call of Duty bude vyžadovat trvalé připojení k internetu a zabere 310 GB

První trailer na letošní díl střílečky Call of Duty, který ponese podtitul Black Ops 6, ničím...

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

Budou to hity? Vyzkoušeli jsme zajímavá dema na Steamu

Steam pravidelně pořádá přehlídky zajímavých demoverzí. Ty zvláštnější už jsme minulý týden...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...