Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Odpovědi na otázky týkající se Score

  12:00aktualizováno  11. února 2001 8:44
Vyjde ještě vůbec někdy Score? Jaká bude plná hra na dalším cédéčku? Vypadne už konečně stávající redakce a přenechá místo novým? Koupí Score Andrej Anastasov a vrátí mu spolu s Honzou Eislerem starou atmosféru? To vše se dočtete v tomto článku mapujícím současnou situaci kolem herního magazínu Score.

Většina z vás jistě zaregistrovala problémy vydavatelství Art Consulting, které vydává mimo jiné časopisy o počítačových hrách Score a PlayStation magazín. Pravidelní čtenáři obou výše zmíněných periodik si už také jistě všimli toho, že se jejich nová čísla v pravidelném termínu na novinových stáncích neobjevila. Redakce Score v čele se šéfredaktorem Tomíkem Zvelebilem dlouho mlčela a slibovala možné i nemožné, přičemž sama nevěděla, na čem je. Ostatně o problémech Score jsme informovali již jednou v tomto článku. Postupem času se začala budoucnost Score rýsovat matněji a vypadá to, že ukončení vydávání tento druhý nejčtenější paperbackový magazín o počítačových hrách zatím nečeká.

První informace ze zákulisí Score jsme přinesli počátkem minulého týdne a od té doby se seběhla řada věcí. Redakce po našem článku začala trošičku více komunikovat se čtenáři a přislíbila diskusi, v níž bude osvětlena situace, ve které se v současné době časopis nachází. Ta byla původně naplánována na konec minulého týdne, z "technických důvodů" pak byla odložena na pondělí 6. listopadu, ale ani tehdy zdárně neproběhla, neboť po pár minutách a zhruba třech desítkách najednou přihlášených uživatelů se poněkud postarší server Score zadýchal, spadl a rozběhl se až včera kolem poledne. V diskusi se čtenáři tedy Tomík stačil pouze pozdravit, proto si následně připravil oficiální prohlášení, které se na Score webu objevilo dnes před polednem a znělo následovně (doslovná citace):

Většina našich milých čtenářů si již jistě všimla, že v pravidelnou dobu, datovanou koncem měsíce, či v tomto případě přesněji - 26.10. nebylo SCORE 83 na stáncích k nalezení. Nenajdete ho tam ani teď. Kvůli tomuto pochybení, stejně jako kvůli několika dalším nepříjemnostem, které v poslední době náš časopis postihly, je tu jeho redakce, aby vám osvětlila přítomnost a budoucnost SCORE.

Pokud se ptáte, proč není SCORE na stáncích, pak je odpověď jednoduchá. Technické potíže vydavatelství které SCORE vydává, Art Consulting s.r.o., ve kterém mimo jiné vychází i časopisy T3, PSM a Total Film znemožnili vydat magazín v plánovaném termínu. Po dlouhých jednáních ohledně další budouácnosti SCORE, je jasné jedno - nové číslo, či tentokrát spíše dvojčíslo, se spoustou zajímavých novinek uvnitř, naleznete na stáncích na konci listopadu/začátku prosince (datum, stejně jako rozsah bude ještě upřesněn).

Protože, SCORE patří k suverénně nejprodávanějším časopisům s počítačovou tématikou u nás, (poslední čísla SCORE tedy, 81 a 82 dokonce trhala letité rekordy v zájmu čtenářů) nelze hledat tyto potíže nikde jinde, než v přechodně nepříznivé situaci vydavatelství. My, tedy redakce SCORE, bychom se přesto rádi omluvili všem kteří vážili zbytečnou cestu ke prodejním místům. Zároveň bychom vás rádi ubezpečili, že se v tomto případě jedná o zcela přechodnou ,nešťastnou záležitost, která se nebude v žádném případě v budoucnu opakovat.

Jak jsme informovali minulý týden, vydavatelská firma Art Consulting, s.r.o. měla být podle Andreje Anastasova vytunelována jejím bývalým ředitelem Miroslavem Elfmarkem. Tím se Art Consulting dostal do platební neschopnosti a nové číslo Score se kvůli tomu nemohlo včas objevit na pultech. Nakonec se listopadového Score na stáncích vůbec nedočkáme a budeme si muset počkat do prosince, kdy by mělo vyjít dvojčíslo. U něj bude přiloženo klasické Cover CD a jedna plná hra - podle všeho to bude Gorky 17, ale je možné, že ta bude nakonec odložena na později a místo toho vyjde na prosinec původně plánovaný Jagged Alliance 2. Pokud jste se tedy spolu s příslibem dvojčísla začali těšit na dvě plné hry, můžete zapomenout, pokud se ovšem v redakci nedohodnou na poslední chvíli jinak (ale proč by plýtvali penězi za licence, když jich sami teď asi nemají na rozhazování).

Zatím však není přesně znám ani rozsah připravovaného dvojčísla. "Všechno závisí na momentálních potřebách. Vyjdou tam články připravené do tohoto čísla a samozřejmě další aktuální recenze. Dále bychom chtěli dodržet témata a další rubriky, navíc chceme zavádět nové rubriky," uvedl šéfredaktor Score Tomík Zvelebil, nové rubriky však blíže specifikovat odmítl. Alespoň něco jsme z něj však závěrem telefonátu dostali a to informaci o tom, že ačkoliv půjde v případě nového Scorete o dvojčíslo, jeho cena se měnit nebude. Tomík zároveň ubezpečil, že "redakce udělá vše proto, aby se podobná situace již vícekrát neopakovala."

Mimo těchto informací pak Tomík Zvelebil během našeho telefonického rozhovoru na přímý dotaz připustil, že je možné, že vydavatelem nového čísla Score již nebude Art Consulting, s.r.o., ale někdo úplně jiný. "Kdo to bude ale zatím prozradit nemohu, uvidíte v prosinci," dodal vzápětí. I přesto, že Score bude mít nejspíš nového vydavatele, nemusí se strachovat ani fanoušci herních konzolí od Sony, neboť oficiální český PlayStation Magazín by měl, stejně jako jeho starší bratříček, vycházet i nadále a jeho příštího čísla bychom se měli dočkat již tento pátek.

Autor:
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Mačkání prsou nebo uklízení mrtvol. Hráli jsme nejdivnější dema na Steamu

V digitálním obchodu Steam proběhl tento týden festival demoverzí, během nějž jsme si mohli zdarma...

Novým hrdinou herního protestního hnutí je hra s opicí

Stejně jako se herní protestní hnutí postavilo za korejský titul Stellar Blade nyní burcuje na...

Shadow of the Erdtree je nejlépe hodnoceným herním přídavkem všech dob

Dlouho očekávaný přídavek k oceňovanému RPG Elden Ring až na vzácné výjimky sbírá skvělá hodnocení...

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

„Komunistické Sim City“ je hotové. Vývoj Workers & Resources nebyl snadný

Slovenská budovatelská strategie Workers & Resources: Soviet Republic opouští po pěti letech režim...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...