Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Korea: Forgotten Conflict – návod #2

  12:00
Ke strategii Korea: Forgotten Conflict jsme pro vás připravili po světově exkluzivní recenzi i ty nejlepší tipy a triky, kterak ji dovést do úspěšného konce. Jsou totiž přímo od nejpovolanějších osob – autorů…

Ve dnešním pokračování návodu na český Commandos klon Korea: Forgotten Conflict nás čeká popis tipů a triků pro mise sedm až dvanáct...

7. Doupě bestie
Stručné shrnutí mise:
Na první pohled menší mise, která vás ale překvapí tím, že její druhou polovinu tvoří podzemní komplex chodeb a místností, který představuje velicí středisko nepřítele. Cílem mise je získat tajné dokumenty a zmapovat okolí. Nepřítel totiž buduje v tomto prostoru mohutnou protileteckou obranu.
Tipy a triky do mise:
Mise je poměrně těžká, pokud ji hrajete „klasicky“, ale podařilo se nám najít řešení vskutku originální. Na začátku počkejte až zastaví náklaďák a řidič půjde podat hlášení. Naskočte na korbu a tak nepozorovaně vnikněte do nepřátelského prostoru. Kamion na křižovatce u stanů odbočuje doprava a tady musíte vyskočit za jízdy! Jinak budete odhaleni hlídkou u další brány.
Jděte zadem kolem stanů a sejměte nepřítele, který si čas od času jde zakouřit ke kameni. Teď následuje heroická akce. Rangerem doběhněte ke gazu a zaparkujte ho tak, aby zablokoval cestu, která vede do podzemní garáže. Náklaďák, který jezdí do této garáže bude muset zastavit. Gaz zaparkujte tak, aby řidič náklaďáku neviděl na vašeho rangera. Jinak by vyskočil a začal střílet, nebo volat na poplach. Jakmile náklaďák zastaví, naskočte na jeho korbu Korejcem a pak přepněte na rangera, který sedí v gazu. Posuňte auto a uvolněte cestu kamionu. Kamion vjede do podzemí a hurá, Korejec je v garáži.
V bedně hned vedle je velitelská uniforma, takže mu ji hned oblečte. V podzemí nesmíte zabít žádného důstojníka, takže využívejte delší reakční doby nepřátel a přebíhejte maskovaným Korejcem z místnosti do místnosti. Ve vhodný okamžik vyberte ze stolů potřebné dokumenty a otravné vojáky likvidujte nožem. Otevřete „bližší ze dveří“ (klíče má strážný pod schody), které vedou ven a v uniformě doběhněte k ostatním členům týmu.
Dejte Korejce jako řidiče gazu a dopravte týmu zbytek ke dveřím. Korejcem v autě ještě projeďte vyznačená palebná postavení protiletecké obrany a vraťte se do podzemí. Dopravte komando do chodby vedoucí k letišti a je to. Svazek klíčů, kterým poslední dveře odemknete, má u sebe voják, který hlídá poblíž. Finta s gazem, který postavíte do cesty je výborná a velmi celou akci ulehčí (a dobře ukazuje, jak je systém hry pružný a chová se realisticky). Jinak byste museli do kamionu nasednout až „vzadu“, kde si řidič dává pauzu a to je pěkný kus cesty :-)

8. Letiště An Tung
Stručné shrnutí mise:
Letiště je velmi rozlehlou lokací a únos nového modelu nepřátelské stíhačky je úkol velmi obtížný. I zde existuje obrovské množství cest, jak řešit vzniklé situace.
Tipy a triky do mise:
Asi nejlepší je využít kamiónu a nechat se dovézt do blízkosti trafostanice. Skrze oplocený sklad prokličkovat mezi hlídkami až k hlídce, která kontroluje vchod do trafostanice a tam vypnout rozvaděč. Radar se zastaví. V označené budově kontaktujte pilota. Budova má čtyři vchody. Nejlepší je ten, od maskovací sítí zastřešených jídelních stolů. Jděte od trafostanice k domu a vyšplhejte na jeho střechu, po střeše na druhou stranu a vpadněte hlídce, která hlídá zmíněný vchod, do zad. Pilot se k vám připojí po krátkém rozhovoru.
Rozdělte komando. Od budovy vedle řídicí věže jezdí dozadu k jednomu z hangárů náklaďák. Využijte toho (nejlépe ženistou) a pak skrze oplocený sklad, kolem havarovaného kamionu se dostaňte na střechu muničáku. Použijte kulomet nebo granát na likvidaci hlídek. Sovětský poradce má klíč od skladu ve kterém naleznete výbušniny. Když využijete náklaďáků, které zastavují plechových u hangárů (směrem k závoře, kde se u gazu vzteká důstojník), dostanete se ke vchodu do benzínky. Vyskočte a schovejte se za bedny a až se důstojník přiblíží, sejměte ho. Má u sebe klíče od branky benzínky.
Ženistou umístněte na všechny 4 zásobníky leteckého benzínu nálož. (Musíte vyšplhat nahoru). Později je odpálíte. Zatím se ženistou zmizte. Ve výukovém středisku vedle benzínky, Sovět vyučuje poškoláka. Sovět má u sebe klíče od hangáru, kde parkuje skutečný Mig, ne školní maketa. Je to ten hangár, který je označený na mapě. Předtím ale ještě seberte ve „škole“ (to je ta budova s oblou střechou, vedle domu s pilotem) technickou dokumentaci k letadlu.
Dostaňte se do hangáru a pilota vybaveného dokumentací posaďte do letadla. Klíčem nebo kleštěmi otevřete vrata hangáru. Je ale špatné počasí a letadlo nedokáže odstartovat. Pronikněte do řídící věže a v nejvyšším patře rozsviťte ranvej. Letoun odstartuje a vy vylezte na střechu věže. Odtud se lze po kabelu dostat bezpečně pryč na střechu již „vyčištěné“ trafostanice. Pilot vám připravil vůz, kterým máte uniknout. Je to kamion zaparkovaný pod maskovací sítí. Nastupte do něj, odpalte nálože na palivových tancích, pokud jste tak už neučinili a nejbližší branou (vyjeďte doprava zpod maskovací sítě a je přímo před vámi) unikněte z prostoru letiště.

9. Přehrada
Stručné shrnutí mise:
Čína vstupuje do války a spojenci musí ustupovat obrovskému náporu. Jediná šance, jak zpomalit nepřítele, je vyhodit do vzduchu velkou přehradní nádrž a doufat, že záplavová vlna zboří strategické mosty.
Tipy a triky do mise:
Utíkejte podél vlaku k nádraží. Úplně vzadu (podle mapy) lokalizujte správce přehrady, který cosi kutí na nákladní plošině. Vezměte mu klíče a dostaňte se do jeho domku. Vlak se posunuje, takže vám může zatarasit cestu, která byla původně volná. Oběhněte ho a dostaňte se k domku u vody. Zde jsou plány přehrady a správcovy poznámky. Zjistíte, že nálože je třeba umístnit do prostoru mezi velké přehradní pilíře a že jsou celkem 4.
Skrze budovu se stroji pronikněte na parkoviště a doplňte potřebné množství výbušnin. Nálože neodpalujte! Nejlepší je ženistou přejít postupně celou hráz a nálože umístnit, zbytek komand ať počká. Na konci hráze je ovládací skříň přehradní plošiny. Pošlete ji na druhou stranu, nastupte se zbytkem komanda a pak znovu přivolejte plosinu. Překonejte zdymadla a snažte se dostat dozadu ke skladům a budovám. Zlikvidujte stráž u závory a závoru otevřete. Auta teď při výjezdu nebude mít kdo kontrolovat. Naskočte do kamiónu vzadu a počkejte až jeho řidič nastoupí a rozjede se. Jakmile dosáhnete exit zóny, nálože budou automaticky odpáleny a přehrada bude zničena.

10. Chemická továrna
Stručné shrnutí mise:
Komunisti vyvíjejí chemické zbraně a mají v úmyslu je v brzké době použít. Tomu je třeba zabránit. V zasněžené továrně musíte neutralizovat jedy, získat důkazy o nepřítelově činnosti a zničit připravený transport.
Tipy a triky do mise:
Pronikněte do prostoru továrny podél kolejí a dejte se medičkou, která jediná zvládne jed zneškodnit, doleva od kolejí. Oběhněte tovární budovu a postupně použijte protilátku na všechny nádrže. Zbytkem týmu se dejte doprava k další budově, která stojí vedle vlaku. Vyběhněte po požárním schodišti na střechu a odtud vylezte na potrubí, které se táhne všude po továrně. Využijte potrubí abyste se dostali do zadní části chemičky, do budovy ve které mizí koleje. Na poslední vagón cisternového vlaku umístněte ženistou nálož. Odpálíte ji později.
V označené budově musíte získat dokumenty dokazující činnost nepřítele. S trochou trpělivosti se vám to jistě podaří. Dopravte se k autu, které stojí u „hlavního vchodu do továrny“. Využijte zase trubek. Vyšplhejte na budovu vedle trafačky (v rohu mapy) a přes její střechu seběhněte na druhou stranu. Bezpečně tak překonáte vodní překážky a nepozorovaně nastoupíte do auta. Až budete vyjíždět nálože se automaticky odpálí a zničíte tak vlak.

11. Hledání pravdy
Stručné shrnutí mise:
Nádraží vysoko v horách je místem, kam přiváží nepřátelské vlaky vojenský materiál, který je pak dále dopravován na frontu. Vlaky ovšem přivážejí i depeše, které mohou být zdrojem cenných informací pro naši tajnou službu.
Tipy a triky do mise:
Po průjezdu obou aut se například s jedním členem komanda rozběhněte za nákladním autem, které téměř na druhé straně mostu zastaví. Vyčkejte, dokud vás nákladní vůz nepřeveze na jedno z míst vhodných pro vyskočení.
První zastávka nákladního automobilu. Pokud vyskočíte zde, máte možnost schovat se do velké bedny nedaleko první zastávky nákladního auta.
Druhá zastávka nákladního automobilu. Než opustíte korbu auta, počkejte, než řidič začne mluvit s vojákem opodál a další voják nezačne nakládat bedny na korbu. Ve chvíli, kdy je první bedna na korbě a voják jde pro další, vyskočte a proběhněte otevřenou brankou. Schovejte se mezi bedny.
Nyní je na řadě vypnutí napájení komplexu v elektrárně. Pokud se dostanete až k budově a odkryje se vám střecha, spatříte dva vojáky uvnitř. Tuto situaci vyřešíte tak, že v hlídané budce opodál odcizíte ze skříně důstojnickou uniformu a oblečete ji Korejci. V tu chvíli máte nějaký čas na téměř volné chození mezi hlídkami. Využijte tento čas na vypnutí proudu uvnitř elektrárny.
Na místě pod velkou budovou se prochází ruský poradce. Vyčkává příjezdu vlaku z jihu, aby mohl převzít dokumenty a odnést je do uzamčené skříně v budce, kde jste dříve odcizili uniformu. Skříň s dokumenty není aktivní (nesvítí), ale jakmile ruského poradce zneškodníte a ukradnete mu svazek klíčů, skříň se vám ukáže (bude svítit). Vraťte se proto do budky a prohledejte skříň.
Potom přejděte do části, kde se opravují vozidla. Místo poznáte tak, ze na plošině je opravený gaz a celý tento prostor je jakousi opravárenskou dílnou. Lokalizujte a uspěte za pomoci medičky druhého ruského poradce. Než toto uděláte, pohlídejte si, kam odnáší poradce dokumenty, které přiváží vlak ze severu. Poté ho uspěte a prohledejte.
Korejcem nastupte do auta na plošině, hoďte si na ramena uspaného ruského poradce a odjeďte s ním za silniční most, odkud komando začínalo.
Jakmile se zbytek komanda dostane do nádražní budovy, na pozici v polici se složkami nalézá depeši přijatou již před dvěma dny, která obsahuje informaci o zítřejším průjezdu severokorejského generála průsmykem. Komando se přesune na druhou stranu budovy, do malého skladu s municí. A vyčká rána. Mise tímto úspěšně končí.

12. Had v trávě
Stručné shrnutí mise:
Poslední mise, ve které vyhodíte do vzduchu obrovský dvoupatrový železniční most.
Tipy a triky do mise:
Při nočním výsadku do oblasti průsmyku, se ženistovi nepodařil dopad právě nejlépe a jeho výsadek skončil v bodě, odkud také začíná hráč tuto misi hrát.
Korejec již při startu mise pozoruje pohyb nepřítele na střeše jedné z budov.
Ranger s Medičkou jsou od včerejší mise uzavřeni v nádražní budově. I když tamní hlídky nejsou nikterak silné, dveře skladu, kde ranger a medička nocovali, jsou uzamčené. Hráč s nimi nemůže manipulovat do doby, než sklad odemkne svazkem klíčů.
Sapper ma prvořadý úkol položit dvě nálože doprostřed mostu na místa, která jsou patrná po vysvícení předmětů. Je nutné vydat se po cestě přes mostek vodopádu, až k budově stanice, nebo vyčkat příjezdu některého z nákladních aut a na jeho korbě se nechat ke stanici dovézt. Uvnitř staniční budovy je skříňka, kde si může přilepšit jejím obsahem. Nalezne zde rudou knížku, která je důležitá, ale není naprosto nutná v dalším postupu, úhledně složená důstojnická uniforma se posléze může hodit korejskému agentovi.
Proplíží se kolem pokuřujícího vojáka po schodech dolů a doplazí se k bedně s municí. Nepřítele v prvním kulometném hnízdu na začátku spodního mostu je vhodné vleže zneškodnit, a to ve chvíli, kdy projíždí vlak. Vyčkat dalšího průjezdu vlaku a hodit červenou knížku před korejského důstojníka. Důstojník reaguje pouze na ni a pokud hráč před tím neprozkoumal skříňku, knížku mít nebude a o to těžší bude projít přes důstojníka.
Jakmile je důstojník mrtev, hráč vyčká na další průjezd vlaku a za jedoucími vagóny přeběhne na spodní most. Po položení obou náloží je důležité spustit u každé z nich její odpočet a rychle zmizet na druhou stranu mostu a dostat se ke Korejci.
Obě nálože po odpočtu selhaly, ale hlavním úkolem je most zlikvidovat. Na střeše, kde začíná Korejec si hráč vyčká, než ruský poradce odejde promluvit s vojákem. Využije žebříku, sleze s Korejcem dolů a dále pokračuje za důlním výtahem. Využije dřevěné skříně jako schovky nebo mezi bednami vyčká, do doby, než jeden z vojáků přejde kolem něho. Dostat se k sovětskému poradci není tak jednoduché. Hráč projde pod budovou sýpky, využije žebříku a po plošině se plazí až k dalšímu žebříku, který je spuštěn skoro mezi bednami. Tam se schová a ve vhodné chvíli zlikviduje ruského důstojníka. Jeho tělo odnese a poté prohledá. Nalezené klíče lze použít na zbytek skladů v misi.
Brány čerpací stanice jsou zavřené a je nutné buď vyčkat příjezdu gazu a nepozorovaně otevřenou bránou proběhnout. V budově jednou, ze dvou pák se dá brána otevřít.
Hráč stojí před jedněmi ze čtyř dveří do skladu zásob.V jedné z beden uvnitř je bazooka, kterou je nutné vzít.
Po průchodu skladem je naproti dveřím žebřík. Pokud se hráč dostane do budovy, zmocní se lokomotivy a jestliže jsou přehozeny výhybky, vlak se s jedním členem komanda rozjíždí a posléze naráží do odstaveného vagónu s palivem. Po srážce se vagón dává do pohybu a lokomotiva po několika metrech zastavuje. Vagón dojíždí mezi dvě nálože doprostřed mostu. Pokud jsou Ranger a Medička stále uzamčeni ve skladu, je nejvyšší čas je osvobodit, počkat na nákladní automobil a naskočit na korbu pod střechou budovy. Ranger nebo Sapper jsou schopni použít bazooku. Na kamenném můstku nad vodopádem je dobrá pozice pro odstřelení cisterny s palivem, to provede buď výše jmenovaný ranger, nebo sapper. Mise je splněna a vy si můžete vychutnat závěr hry. Gratulujeme.

Autor:
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

novinky 10. 7. 2024 8

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

magazín 12. 7. 2024 22

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Třicet her, na které nejraději vzpomínám

magazín 7. 7. 2024 24

Pokračuje oblíbený seriál, který vám představí další třicítku her, které provázely životem naše...

Vědec vymyslel, jak převést celý svět do Minecraftu

novinky 11. 7. 2024 14

Americký student vymyslel způsob, jak volně dostupné mapy z Google Earth převést do krychličkového...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Z milovníků umění až na nejvíce nenáviděnou firmu USA. Příběh Electronic Arts

magazín 8. 7. 2024 23

Americká společnost Electronic Arts funguje na trhu už přes 40 let a spoustu jejích značek za tu...

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

novinky 13. 7. 2024 5

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Budování zábavního parku Planet Coaster 2 láká na vodní atrakce

novinky 12. 7. 2024 0

Populární strategie Planet Coaster, v níž si hráči navrhují a provozují vlastní zábavní park, se...

Na New York opět útočí mutanti, zastavit je musí Želvy Ninja

novinky 12. 7. 2024 0

Na loňský animák Želvy Ninja: Mutantí chaos naváže letos v říjnu mlátička Teenage Mutant Ninja...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

magazín 12. 7. 2024 22

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...