Vítejte u podrobné reportáže ze souboje dvou slavných týmů, brněnská Kometa v naplněné Kajot areně vyzve pražskou Spartu.

Zatímco Kometa se pomalu sbírá ze série pěti proher v řadě, Sparta v posledních třech duelech neztratila ani bod. Pořád ji však mohou strašit vzpomínky na loňské čtvrtfinále, které pro ni právě v Brně neslavně skončilo.

Brněnský Burian získal puk v útočném pásmu, následné nahození Kováčika ale k brance Sparty nedoputovalo.

Melicherčík

Rozhodčí: Konc (SVK), Kubuš (SVK) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 200

1:42

Brňané v úvodu hosty zmáčkli, střela Jana Hrušky z úhlu vypadla Melicherčíkovi z lapačky, k dorážce však nedošlo.

3:00

Sparta podruhé zahrála zakázané uvolnění.

4:04

Domácí Tomáš Svoboda hledal od mantinelu spoluhráče před brankou, jeho přihrávka tam nedoputovala.

4:29
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Sparťan Ton zblízka v dobré šanci minul bránu, hosté ale následně získali přesilovku.

6:00

Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

6:29

Kometa je v pěti, oslabení zvládla bez nejmenších problémů.

6:50
Tresty

Vyloučen hráč Sacha Treille (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Teď si přesilovku zahrají pro změnu Brňané.

7:10

Do brejku se utrhl hostující Bahenský, z pravé strany však branku minul nejméně o metr.

8:00

Ani Kometa zatím v početní výhodě nebezpečná není.

8:00

8:50

Sparťané jsou kompletní, ani oni se v oslabení příliš nenadřeli.

9:19
Tresty

Vyloučen hráč Juraj Valach (Kometa), 2 min. za Podražení

9:40

Sičák na modré neudržel puk a domácí málem unikli ve dvou do brejku. Přesilovky na obou stranách jsou zatím přehlídkou marnosti.

10:31

Teď ovšem měli Pražané dvě slušné šance. Sekáč nejprve po rychlé kombinaci zblízka zakončoval nepřesně a když se k němu odrazil puk vystřelený od modré čáry, místo odkryté půlky branky trefil jen její boční konstrukci.

11:30

Kometa v pěti okamžitě zahrozila, Eratovu tvrdou ránu po ledě vyrazil Melicherčík betonem.

12:02

Sparťanský brankář vyrazil střelu od mantinelu nepřesvědčivě nad sebe, puku se ovšem zmocnili jeho spoluhráči.

13:22

Brňané jeli dva na dva, Jakub Svoboda zkusil střelu zpoza obránce, Melicherčík vyrazil.

14:40
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Mladý brněnský obránce vystřelil puk mimo hřiště.

15:39

Ton posunul puk za levý kruh Gřegořkovi, jeho ránu z první Trvaj chytil a udržel ve výstroji.

15:58

Po střele od modré vyražené Trvajem se snažil u tyčky dorážet Broš, puk však ve vzduchu ideálně netrefil.

16:40

Kometa je v pěti, tlak Sparty ale pokračuje.

18:00

Nápor Sparty přerušilo její zakázané uvolnění.

19:14

Brněnský gólman vyrazil střelu od modré, vzápětí se k zakončení dostal ještě Hlinka, do jeho střely ovšem stihl vložit hůl bránící Švrček.

19:45
Tresty

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Už čtvrtý vyloučený brněnský hráč proti jednomu hostujícímu.

19:55

Karel Pilař (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Tenkrát a Petr Ton. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:1
Tentokrát už Sparta přesilovku proměňuje. Puk podél mantinelu doklouzal na modrou čáru k Pilařovi, ten využil otevřeného prostoru, najel si na hranu levého kruhu a tvrdou ránou ke vzdálenější tyči propálil Trvaje. Jeho lapačka nestihla reagovat.

20:00

Úvod zápasu patřil Kometě, její snaha však k šancím nevedla. Postupně i díky přesilovkám narůstala převaha Sparty, která nakonec přestřílela domácí 10:6 a v závěru třetiny získala vedení.

20:46

Brněnské napadání nadělalo hostům na chvíli starosti, k ohrožení jejich branky však nakonec nevedlo.

21:49

Jakub Svoboda před bránou Sparty hledal Divíška, ten na puk o kousek nedosáhl.

22:25

Čermák pohotově přihrál zpoza sparťanské branky, Jana Hrušku však zaskočil, takže si puk v dobré palebné pozici nezpracoval.

23:47

U brněnské branky zkoušel čarovat Forman, nakonec odevzdal puk do moci brankáře Trvaje.

24:00

Brněnský Žižka zakončoval zpoza kruhu, sparťanský obránce zvedl puk do ochranné sítě za brankou.

25:16
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Kometa), 2 min. za Hákování
Pátá přesilovka pro Spartu.

25:47

Kombinaci Pražanů zakončil střelou od modré Sičák, puk skončil v Trvajově náruči a následovala menší strkanice.

27:00

Další část přesilovky už se hostům nedaří.

27:08
Tresty

Vyloučen hráč Michal Broš (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Teď dokonce Broš fauloval v útočném pásmu. Po 8 vteřinách začne přesilovka Komety.

27:26

Hned v úvodu přesilovky přihrál Divíšek do ideální pozice Tomáši Svobodovi, ten trefil jen přesouvajícího se Melicherčíka.

28:46

Teď sparťanský brankář vykopl nepovedenou brněnskou přihrávku betonem až mimo led.

29:08

Kováčikův pokus od modré vyrazil Melicherčík před sebe, vzápětí ovšem po puku skočil a dorážku napřipustil. Sparta je v plném počtu.

30:47

Za brněnskou obranou si na přihrávku počíhal Ton, puk si však špatně zpracoval a k pořádnému zakončení se tak nedostal.

31:46

Teď pro změnu za všemi sparťanskými zády zůstal Čermák, po dlouhé přihrávce se ale dostal jen ke střele bekhendem, kterou Melicherčík bez větších problémů vyrazil.

32:31
Tresty

Vyloučen hráč Zdeněk Bahenský (Sparta), 2 min. za Podražení
Třetí početní výhoda pro Brňany.

33:37

Do sparťanského pásma se vřítil Zohorna a zblízka zakončoval bekhendem, Melicherčík vyrazil.

34:01

Z kruhu střílel z první Jan Hruška, brankář Sparty opět zasáhl.

34:36

Melicherčík přerušil hru a hosté si oddechli. Kometa byla v přesilovce hodně nebezpečná, využít ji ale nedokázala.

36:20

Do zapomenutého puku před hostující brankou se opřel Dočekal, Melicherčík jeho střelu betonem vytáhl.

37:10

Hostující Krstev přihrával podél brankové čáry, žádného spoluhráče nenašel.

39:15

Závěrečná pasáž druhé třetiny je hodně rozháraná, naposledy Sparta zahrála zakázané uvolnění.

39:40

Šikovná teč Zohorny skončila těsně vedle pražské branky.

40:00

Ve druhé třetině měla většinou navrch Kometa, která hosty přestřílela 16:6, sparťanskou branku ale dobře střeží jistý Melicherčík.

42:00
Tresty

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

42:18

Do zajímavé pozice mezi kruhy si najel Sičák, trefil však jen domácího beka Švrčka.

42:48

Dvě slušné šance pro Hlinku. Nejprve vydoloval Trvajem vyražený puk, z úhlu jej pak ale nepřekonal, poté v mezikruží kotouč promáchl.

43:31
Tresty

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
O zbytek přesilovky připravilo hosty špatné střídání.

44:01

Přesilovka Komety začala ofsajdem, který zkazil zajímavě se rozvíjející akci.

45:20

Bičánek od modré přestřelil sparťanskou branku.

45:31

Sparťané jsou v pěti.

46:59

Melicherčík snadno odrazil nahození Dlouhého od modré. Kometa se snaží tlačit, jenže Sparta ji do větších příležitostí nepouští.

48:44

Přetahovanou u mantinelů a ve středním pásmu na chvíli přerušil sparťanský gólman, který přikryl odražený puk.

49:14

Před brněnskou brankou se šikovně uvolnil Ton a jen o kousek minul vzdálenější tyčku.

50:45

Jakub Svoboda se pokoušel o střelu z levé strany, trefil jen nohu sparťanského hráče.

51:26

Broš ve středním pásmu vystihl rozehrávku Dlouhého, následně však brněnskou branku netrefil.

52:30

Čermák poslal puk směrem na sparťanskou branku, kde se strhl velký závar, k úspěšné dorážce se však nikdo nedostal.

53:35

Ze sevření Komety vyrazil do protiútoku Hlinka, s jeho nedůraznou střelou neměl Trvaj sebemenší problém.

54:40

Jako voda o skálu se rozbíjejí brněnské útoky o sparťanskou modrou čáru.

56:00

V posledních momentech Sparta zkušeně drží puk.

56:56

Kometa je v křeči a nedokáže kloudně rozehrát. Naposledy se provinila zakázaným uvolněním.

57:31

Hynek Zohorna (Kometa) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Leoš Čermák a Jozef Kováčik. Stav zápasu Kometa - Sparta 1:1
Přece jen Kometa vyrovnávná! Kováčik našel mezi kruhy volného Čermáka, jeho střelu ještě Melicherčík betonem vyrazil, ale Zohorna neměl problém doklepnout puk do odkryté klece.

58:26

Trvajovi nadělalo starosti nahození ze středního pásma, nakonec ale puk zkrotil.

59:05

Sparťané drží puk za svou brankou a dopředu se neženou.

59:33

Sparta si bere oddechový čas.

59:55

Přihrávka domácího Tomáše Svobody byla sražena do rohu, bude se prodlužovat.

Skončila třetí třetina.

60:00

Dlouho se zdálo, že Sparta proti neškodné Kometě své vedení udrží, v závěru se ale z ničeho nic prosadil Zohorna a poslal zápas do prodloužení. O nepříliš velké záživnosti třetí třetiny svědčí poměr střel na bránu 7:7.

Začalo prodloužení.

60:12

Tomáš Svoboda z levé strany pálil do sparťanské boční sítě.

61:05

Před sparťanskou brankou se dostal k puku Jakub Svoboda, k zakončení ho ale hosté nepustili.

62:34

V prodloužení je zatím mírně aktivnější Kometa, Melicherčíka však k vážnějšímu zákroku ještě nepřinutila.

63:14

Divíšek se probil až do ofsajdu, utkání pozvolna směřuje k nájezdům.

63:54

Melicherčík vyrazil dva pokusy od levého mantinelu po sobě, nebezpečněji vyhlížel ten druhý od Kováčika.

64:51

Rzhodnutí měl na hokejce domácí Dlouhý, ke kterému se odrazil puk mezi kruhy, brněnský útočník však ve vyložené pozici minul bránu.

Skončilo prodloužení.

65:00

V prodloužení vyslali Brňané tři střely na bránu, Sparta ani jednu. Rozhodnou nájezdy.