Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pardubice se chystají na zápas, o němž věří, že nebude poslední v sezoně. S Kladnem prohrávají 0:2 na zápasy a dnes musí bezpodmínečně zvítězit. V jejich sestavě nastala jediná změna - na soupisku se vrátil útočník Pavel Brendl, jenž ve druhém utkání v Kladně nehrál.

V kladenské obraně je napsaný oproti sobotnímu duelu ještě Lukáš Kužel. Oba týmy jsou na ledě, před začátkem utkání zazněla státní hymna. Hala v Pardubicích je tradičně velmi slušně zaplněná.

V pardubické brance nastoupil překvapivě Martin Růžička, přestože oba zápasy v Kladně odchytal skvěle Dušan Salfický.

Utkání začalo.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Minář (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 8 328

1:30

Pardubice se podle očekávání tlačí dopředu. Kladno se nikam nežene, ale dobře brání modrou čáru a čeká na protiútoky.

3:00

Domácím chybí přesnost a větší klid na hokejkách, jejich akce končí ofsajdem nebo maximálně nahozeními ze středního pásma, s nimiž Chábera nemá potíže.

4:05
Góly

Miloslav Hořava M. (Kladno) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Koba Jass . Stav zápasu Pardubice - Kladno 0:1
Kladno z prvního vážnějšího útoku hned vytěžilo gól. Paterova řada na chvíli zamkla soupeře v pásmu, Jassovu střelu Růžička vyrazil jen k pravé tyčce a tam si pro dorážku sjel Hořava.

4:43

Zohornova nenápadná střela trefila boční síťku.

5:07
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Kladno si zahraje první přesilovku zápasu.

5:17
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Patera (Kladno), 2 min. za Držení hole
Hned po deseti vteřinách se však síly na ledě vyrovnají.

6:08
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Sekání
Kladno ujelo do brejku dvou na jednoho. Eberle podržel puk a dostal se s ním až před Růžičku, pak však přestřelil branku. Poté mu přesekl hůl nejistý Zohorna, jenž tak dal Kladnu možnost hrát ve čtyřech proti třem.

7:07

Právě při přesilovce 4 na 3 Středočeši v sobotu vstřelili klíčový gól, jímž vyrovnali na 2:2 a pak zápas otočili. Tentorkát se jim však podobná výhoda nepovedla, Pardubice jsou už ve čtyřech.

7:17

Patera je na ledě, Kladno mude dohrávat přesilovku 5 na 4.

8:08

Hosté přesilovku zpackali, dopustili se při ní dokonce zakázaného uvolnění. Růžička neměl žádnou práci a jeho tým je kompletní.

8:44
Důležité

Rolinek dostal krásný pas do jízdy a tísněn obráncem se dostal tváří v tvář před Cháberu. Zkoušel ho pěkonat forhendem, ale gólman zasáhl betonem.

9:10
Důležité

Tribuna za kladenskou brankou zajásala, zdálo se, že domácí vstřelili gól. Bartek vypálil z levého kruhu a Cháberovi puk propadl. Sudí se jeli poradit s videorozhodčím.

9:11

ROzhodčí rozpažili, podle záznamu puk vůbec nepřešel brankovou čáru.

9:31
Góly

Pavel Brendl (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Tomáš Rolinek. Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1
Napodruhé už to Pardubicím vyšlo, i když i tato situace byla sporná. Rolinek zatáhl puk po pravé straně a po svém pokusu naboural do Chábery. Vyražený puk přitom lehce došťouchl do branky Brendl.

9:59
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Kameš (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Nabuzení domácí si navíc zahrají přesilovku.

10:15

Pardubice se tlačí ze všech sil před branku. Odražený puk málem dotlačil za čáru Somík, pak rozhodčí přerušili hru, protože nejspíš neviděli volný puk.

11:59

Ani Pardubicím se však přesilovka nepovedla. Na začátku sice jeden z bránících hostů odpálil puk z nebezpečné situace před dorážkou, pak se však domácí špatnými přihrávkami sami vytlačili z pásma.

12:35

Tyborův pokus srazil Doudera do ochranné sítě.

13:14
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Dragoun se skácel jako podťatý, jakmile sudí zvedl ruku, opět vyskočil a dral se k dorážce. Kladno bude hrát přesilovku - opět sedí Zohorna, jenž dnes zřejmě nemá svůj den.

15:14

Ani Kladnu se přesilovka nepovedla. Největší šanci měli až v závěru, kdy však Růžička pokryl včas puk před dotírajícím Valským.

16:11

Brendlova jedovatá střela letěla vedle.

16:38

Růžička na druhé straně vykopl betonem pokus Petra Hořavy bez přípravy.

17:11
Tresty

Vyloučen hráč Michal Dragoun (Kladno), 2 min. za Sekání

18:01
Důležité

Pardubice si tentokrát vynutily velký tlak a Somík při dorážce trefil tyčku!

19:11

Kladno je v pěti. Ve zbytku přesilovky už se domácí k ničemu nedostali.

Skončila první třetina.

20:00

Pardubice měly v první třetině jasnou převahu, což dokumentuje i počet zásahů brankářů: Růžička 5 - Chábera 14. Skóre je však vyrovnané. Kladno totiž pozorně brání předbrankový prostor a hrozí nebezpečnými rychlými útoky. Navíc mu pomohla i tyčka.

Začala druhá třetina.

21:09
Tresty

Vyloučen hráč Michal Lukáč (Kladno), 2 min. za Hákování
Pardubický tlak dospěl ke kladenskému faulu.

23:09

Pardubice přesilovku pokazily. Když už se dostaly do klasického vzorce, Brendl od modré trefil jen hráče před sebou. A pak už jen domácí marně dobývali pásmo. Až v závěru se v tísni snažil dorážet Nosek, ovšem trefil jen Cháberův beton. Kladno je kompletní.

24:22

Místo aby vyhodil puk do středního pásma, si s ním Starý nesmyslně hrál u mantinelu. Až mu ho hosté sebrali a Jass tvrdou bombou ohrozil Růžičku.

26:00
Tresty

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
V nepřehledné situaci, kdy se do sebe zapletli tři hráči, sudí vyloučili Buchteleho.

26:34

Ďaloga se pustil do odváženého průniku v oslabení. Odnesl to však nárazem na mantinel od jednoho ze soupeřů, púo němž zůstal ležet za kladenskou brankou. Sudí přerušili hru až po kladenské šanci.

28:06

Pardubická čtveřice se bránila velmi efektivně. Kladno pustila do náporu až v závěru přesilovky. A v něm Růžička dvěma trvdým střelám odolal.

29:55
Tresty

Vyloučen hráč Milan Doudera (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Kousal se dostal do souboje o puk s Douderou a sudí ho velmi přísně vyloučili. Soupeře totiž jen zablokoval tělem.

30:48

Somík dostal krásnou křížnou přihrávku od Barteka, jenže velkou šanci trestuhodně zahodil. Puk jakoby se mu přilepil na hokejku a místo střely se tak jen došoural k Cháberovi.

31:55

Pardubice sehrály dobrou přesilovku. Dvě minuty mačkaly soupeře v pásmu, jejich pětice si dobře přihrávala. Jenže Píšovu střelu Chábera viděl a Starý netrefil na brankovišti skákající puk.

32:16

Nahozený puk od modré se odrazil od mantinelu k tyčce. Starý se tam dostal k dorážce zadovkou, ale z úhlu trefil jen boční síťku.

32:19

Patera zahrál omylem buly rovnou Cháberovi do lapačky.

32:27

Zohornovi se daří na vhazování proti mazáku Paterovi. Díky tomu měly Pardubice dvě rychlé střely hned po buly. Obě vyřešil s většími či menšími obtížemi Chábera.

32:55

Po delší době, zato o to vážněji, zahrozilo Kladno. Valský dostal při jeho protiútoku pěkný křížný pas k levé tyčce. Jenže tam už čekal Růžička, který se dobře přesunul a šanci zlikvidoval rozklekem.

34:20
Tresty

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Číslo 46 svítí podruhé ve druhé třetině v kolonce trestů.

36:20

Domácí jsou kompletní. Kladenská přesilovka nestála ani za řeč. Naopak Chábera řešil dvě střely při pardubických brejcích v oslabení.

38:26

Cetkovský se velmi dobře prosadil mezi beky, vykroužil s pukem z rohu a nahrál před branku Somíkovi. Ten však v tísni vystřelil slabě a Chábera si poradil.

38:34

Kladno se bleskově přesunulo do proitiútoku. Jeho nahození však Růžička kryl před dotírajícími útočníky.

39:05

Bojovník Rolinek se prodral s pukem podél mantinelu přes beka, objel branku a z úhlu se snažil překvapit Cháberu. Ten se nedal a puk zkrotil betonem.

39:44

Nosek sebral soupeři puk v jeho pásmu. Buchtele pak mohl nahrávat do šance, ale přepadl přes padajícího beka.

Skončila druhá třetina.

40:00

I ve druhé třetině měly Pardubice jasně víc ze hry. Na Cháberu vystřelily devatenáctkrát, téměř trojnásobný počet pokusů, než kolik jich musel řešit Růžička. Jenže v předbrankovém prostoru je plno a žádná z ran zdálky se zatím za záda hostujícího brankáře od klubka těl neodrazila.

Začala třetí třetina.

40:16

Pardubice se okamžitě po startu třetiny nastěhovaly do pásma. Bartek se však dostal jen ke střele v tísni, takže nebyla prudká a Chábera si s ní v pohodě poradil.

40:39

Otřesený Piskáček zůstal klečet na modré. Rozhodčí Jeřábek přerušil hru.

41:19

Zohorna není ve své kůži a koleduje si o to, aby ho trenér posadil. Teď vyrobil hrubku v rozehrávce, kladenská trojice však proti dvěma bekům akci nedotáhla.

43:00
Tresty

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Kladno), 2 min. za Hákování
Rolinek dnes vedlmi dobře dokáže zatáhnout puk do pásma a občas až před branku. Teď ho přitom fauloval Piskáček.

43:43

Rolinek se dostal k dorážce, ale v obrovské šanci zblízka netrefil branku.

45:00

Ani teď domácí puk do branky nedotlačili, i když k tomu měli blízko. Několikrát se snažili dorazit puk z hranice brankoviště, kde operoval Vašíček s Buchtelem. Chábera však odolal a Kladno je v pěti.

48:12

Hraje se téměř neustále v obranném psámu Kladna, Pardubice mají velký tlak. Hosté však ujeli do brejku a Růžička musel dobrým zákrokem vyrážečkou řešit nebezpečný Jassův pokus.

48:34
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Nosek (Pardubice), 2 min. za Krosček
Domácí se připravili o nápor faulem v útočném pásmu.

50:34

Růžička se vyklonil, aby viděl, a sbalil do lapačky Černoškův pokus od modré. Jinak nemusel v oslabení nic moc řešit, Pardubice jsou kompletní.

51:27
Góly

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Václav Benák. Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1
Když nepadl gól po dlouhotrvajícím tlaku Pardubic, povedlo se to domácím z nenápadného protiútoku. Kousal přejel modrou a přes beka se trefil nad pravým Cháberovým betonem do sítě.

52:33

Pardubice dál útočí. Cetkovský se dostal k odraženému puku, ale střelu z pravého kruhu nezvedl.

53:11

Kladno dobře napadalo a nadělalo domácím problémy. Patera dostal puk na brankoviště, ale na poslední chvíli mu klepl do hokejky Buchtele a odrazil tak kotouč do horní sítě za brankou. 8328

54:05
Důležité

Brankář Růžička se vytáhl parádním semaforem proti šanci svého jmenovce v kladenské obraně. Domácí defenziva chybovala a Růžička pálil z dobré pozice, ale gólman se roztáhl v brankovišti a elegantně lapil puk do rukavice.

55:04

Kladno přidalo, tlačí se před branku a málem to přineslo plody. Valský s Dragounem se dostali k puku těsně před Růžičkou a skórovat do odkryté branky jim znemožnil na poslední chvíli Kousal.

55:15
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Pardubice), 2 min. za Kopnutí
Vašíček trefil kolenem Piskáčka, ten se těžce zvedal. Kladno však má možnost vyrovnat v přesilovce několik minut před koncem podobně jako v sobotním utkání.

56:51

Kladno se srží v pásmu, domácím se nedaří vyhodit skákající puk. Černošek však namířil své dvě střely nejdřív vedle a pak do Růžičkových prsou.

57:15

Růžičkovi vypadla z lapačky střela Petra Hořavy. Obránci si však s pukem poradili, Pardubice jsou kompletní.

58:00

Mocek chyboval v rozehrávce, ale pak kiks napravil. Kladno se tlačí dopředu, zbývají mu dvě minuty.

58:41

Hosté si vytvořili nápor. Do palebné pozice se dostal Doudera a po něm i Valský. Růžička však obě střely ztlumil a puk následně pokryl. Kladno si vzalo oddechový čas a bude hrát power play.

58:42
Důležité

Chábera zůstal na střídačce, hosté hrají v šesti.

58:56

Brendl po buly šikovně vyjel s pukem mezi dvěma soupeři. Mohl rozhodnout, ale ze středního pásma trefil jen boční síťku prázdné branky.

59:08
Tresty

Vyloučen hráč Koba Jass (Kladno), 2 min. za Sekání
Jass se provinil, Chábera se musí vrátit do branky a domácí mají přesilovku.

59:47
Góly

Martin Bartek (Pardubice) vstřelil branku (24. gól v play-off), asistence Radovan Somík. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1
Kladno se i v oslabení dostalo do pásma a znovu odvolalo brankáře. Jenže domácí se dostali do brejku a Bartek v pohodě trefil prázdnou branku. je rozhodnuto.

Skončila třetí třetina.

60:00

Pardubice získaly první bod v sérii a ještě žijí. V úterý však musí vyhrát znovu.

Počet diváků: 8 328

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

28. ledna 2024 17:00Pardubice-Kladno 3:1
20. prosince 2023 18:00Pardubice-Kladno 4:3
29. října 2023 16:00Kladno-Pardubice 2:6
17. září 2023 16:00Kladno-Pardubice 1:3
22. ledna 2023 17:00Pardubice-Kladno 4:2
18. ledna 2023 18:00Kladno-Pardubice 1:4
23. října 2022 17:00Pardubice-Kladno 6:2
16. září 2022 18:00Kladno-Pardubice 4:5P
25. února 2022 18:00Kladno-Pardubice 3:1
14. ledna 2022 18:00Pardubice-Kladno 4:3P
10. prosince 2021 17:00Kladno-Pardubice 4:5P
3. října 2021 18:00Pardubice-Kladno 4:3N
21. února 2020 18:00Kladno-Pardubice 2:5
5. ledna 2020 17:00Pardubice-Kladno 3:4P
24. listopadu 2019 16:00Kladno-Pardubice 3:2
6. října 2019 18:00Pardubice-Kladno 3:2
23. dubna 2019 18:00Pardubice-Kladno 4:1
14. dubna 2019 16:00Kladno-Pardubice 3:5
9. dubna 2019 18:00Pardubice-Kladno 1:4
31. března 2019 17:10Kladno-Pardubice 0:5
28. ledna 2014 18:00Kladno-Pardubice 4:3N
13. prosince 2013 18:00Pardubice-Kladno 5:1
1. listopadu 2013 18:00Kladno-Pardubice 1:4
22. září 2013 17:00Pardubice-Kladno 4:0
7. března 2013 17:10Kladno-Pardubice 1:0
5. března 2013 18:15Pardubice-Kladno 3:2N
4. března 2013 18:15Pardubice-Kladno 3:1
2. března 2013 17:30Kladno-Pardubice 3:2P
1. března 2013 17:30Kladno-Pardubice 2:1
27. ledna 2013 17:00Pardubice-Kladno 4:1
19. prosince 2012 17:30Kladno-Pardubice 5:4
2. listopadu 2012 18:05Pardubice-Kladno 6:9
26. září 2012 18:15Kladno-Pardubice 6:3
17. února 2012 17:30Kladno-Pardubice 3:4P
6. ledna 2012 18:00Pardubice-Kladno 5:2
20. listopadu 2011 17:30Kladno-Pardubice 4:2
25. října 2011 18:00Pardubice-Kladno 3:2
16. února 2011 18:00Pardubice-Kladno 7:3
4. ledna 2011 17:30Kladno-Pardubice 4:3N
26. listopadu 2010 18:00Pardubice-Kladno 5:2
14. října 2010 18:10Kladno-Pardubice 0:5
2. února 2010 18:00Pardubice-Kladno 6:2
23. prosince 2009 17:30Kladno-Pardubice 1:2
30. října 2009 18:00Pardubice-Kladno 4:2
25. září 2009 17:30Kladno-Pardubice 6:0
23. ledna 2009 18:00Pardubice-Kladno 4:2
12. prosince 2008 17:30Kladno-Pardubice 5:4P
24. října 2008 18:00Pardubice-Kladno 3:2P
19. září 2008 17:30Kladno-Pardubice 5:1
21. února 2008 0:00Kladno-Pardubice 3:0
8. ledna 2008 0:00Pardubice-Kladno 4:1
30. listopadu 2007 0:00Pardubice-Kladno 3:2P
19. října 2007 0:00Kladno-Pardubice 3:2P