Třinec přivítá celek Zlína k víkendovému dvojboji za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Do sestavy Slezanů se po vypršení disciplinárního trestu vrací obránce Roth, naopak Zlínu vypadl jeden z klíčových útočníků Honejsek s vykloubeným ramenem.

Oba týmy jsou na ledě. V sestavě Třince chybí nejproduktivnější hráč základní části extraligy Martin Růžička.

Utkání začalo.

1:08
Tresty

Vyloučen hráč Petr Zámorský (Zlín), 2 min. za Sekání
Zámorský najel do obrábrankáře Hamerlíka, který měl puk pod sebou. Nadělalo to hodně zlé krve, ale na trestnou putuje jen Zámorský.

Sestavy a rozestavení

ZlínZlín

Sedláček
o hráči

Rozhodčí: Šindler (CZE), Jeřábek (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 200

2:03

Varaďa se tlačil do Sedláčka, který krotil puk. Linhart brankáře chránil a nakonec na něj spadl. Sedláček, který předtím vyřešil i střelu Bonka z první, bude v pořádku.

3:08

Třinec sehrál velmi nebezpečnou přesilovku. V jejím závěru skákal puk po Galvasově nahození brankovištěm, ale nakonec se odrazil vedle. Zlín se tak ubránil a je v pěti.

4:23

Sedláček trochu riskantně najel proti nahození za branku a dostal se tam do souboje o puk s Ruferem. Puk se však odrazil mimo led.

5:00

Hraje se pohledný ofenzivní hokej. Na jedné straně zahrozil Bonk, ale mířil vedle. Na druhé straně nabil Leška Balaštíkovi, ani on se však netrefil ideálně.

6:11

Pěknou akci Zlína zakončila střela od modré, kterou Hamerlík vyrazil ramenem.

6:27
Důležité

Do protiútoku ujížděl po pravé straně Rákos, který byl půl kroku před obráncem. Jeho střelu však Sedláček vyrazil.

8:00

Hra se trochu zpomalila. Zlín se stáhl víc do obrany a nepouští soupeře přes střední pásmo.

8:57
Důležité

Třinečtí šli ve dvou na jednoho. Rákos nahrál Peterkovi, ten se tak ocitl sám před brankářem. Sedláček však jeho pokus o bekhendový blafák chytil.

9:56

Veselý trefil čistě Matuše ve středním pásmu. Zlín tak získal puk a najel do pásma. Po tandemové přihrávce střílel ihned Čech, ale jen do připraveného gólmana.

10:53

Adamský se snažil z úhlu překvapit Sedláčka a trefil boční kostrukci v oblouku. Následný krátký nápor Třince vyřešil až zlínský gólman.

11:19
Tresty

Vyloučen hráč Petr Zámorský (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl
Třinec se dobře pohybuje, vynutil se tlak a z něj i přesilovku. Zámorský trefil Rákose do obličeje a dnes podruhé putuje za katr.

13:19

Třinecká přesilovka se tentokrát moc nepovedla. Sedláček musel řešit jen Rothovo nahození.

13:27

Až proti pěti měli domácí šanci. Klimenta objel branku a snažil se překonat Sedláčka bekhendem, puk sklouzl vedle levé tyčky.

15:00

Třinec drží puk a ovládá hru, ale většinou jen hru v obranném a středním pásmu. V tom útočném dominuje pevná zlínská obrana.

15:45

Po delší době jsou v útoku Moravané. Zámorského pokus letěl vedle, po chvíli tečoval Okál pokus Veselého těsně vedle.

15:58
Góly

Filip Čech (Zlín) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Jiří Ondráček a Petr Čajánek. Stav zápasu Třinec - Zlín 0:1
Hostům stačila minuta aktivity k tomu, aby se dostali do vedení. Ondráček na modré projel kolem beka nahrál Čechovi. Ten naznačil nahrávku, ale místo ní střelou otřel puk o bližší tyčku do branky.

17:12

Peterek projel středním pásmem a od modré vypálil přes beka. Sedláček puk viděl a v pohodě ho chytil.

18:59

Šikulové Klimenta s Polanským si vyměnili za zlínskou brankou puk a Klimenta vypálil. Sedláček byl na místě a odrazil puk helmou.

19:33

Třinečtí se občas snaží překonat vysunutou obranu Zlína hokejbalovými obloučky. Jeden teď doplachtil až k Sedláčkovi, jenž puk raději schoval pod lapačku.

Skončila první třetina.

20:00

Zatímco Třinec se v první třetině snažil útočit, Zlín vstřelil gól. Domácí totiž nevyužili ani jednu z přesilovek, v nichž jim jim chybí nachlazený Růžička. Moravané, kteří hrají jen na tři pětky, si trpělivě počkali na svou šanci a jednu z prvních hned využili.

Začala druhá třetina.

21:44

Aktivní Čech dvakrát střílel z úhlu, ale Hamerlík se nenechal překvapit.

22:09

Zlín začal velmi aktivně a zasypává soupeře střelami. Veterán Peterek obětavě padl do Leškovy rány.

22:57
Důležité

Orsava najel po pravé straně do šance a chtěl prostřelit Sedláčka. Ten puk chytil a když se postavil, propadl mu do branky. Jenže to už bylo pár vteřin po odpískání.

24:00

Třinec přidal a tlačí se před Sedláčka. Ten si však poradil i s Květoňovým nebezpečným pokusem.

25:33

Domácí přidali, jejich nápor trval téměř minutu. Sedláček vyrazil Orsavův pokus a Varaďa se snažil dorážet. Pak střílel ještě Zíb, Sedláček puk pokryl. Zlín je pod tlakem.

27:00

Třinecký talk pokračuje. Ke střele se však po dlouhém pobytu v útoku dostal jen Rákos a Sedláček jeho pokus vyrazil.

28:01

Po dlouhé době se dostal do brejku Zlín. Okál poslal zprava na branku jedovatý bekhend, Hamerlík ho vytěsnil ramenem.

28:21
Tresty

Vyloučen hráč Dalibor Řezníček (Zlín), 2 min. za Podražení

30:21

Zlín je kompletní. Třinec se v přesilvoce tlačil ve čtyřech hráčích před branku, ale vyloženou šanci neměl.

32:00

Tlak Třince je ve druhé třetině téměř permanentním jevem. I publikum nyní vytvořilo výtečnou atmosféru.

33:01

Po delší době zahrozili hosté. Melenovský individuálně projel po pravé straně až k brance a z úhlu vystřlelil. Hamerlík byl na místě a ustál i Melenovského pád do brankoviště.

34:26
Góly

Petr Čajánek (Zlín) vstřelil branku (20. gól v play-off), asistence Ondřej Veselý a Zdeněk Okál. Stav zápasu Třinec - Zlín 0:2
Zlín těží z minima maximum. Veselý založil na útočné modré akci tím, že se kličkou na místě zbavil napadajícího hráče. Nahrál Čajánkovi a ten potáhl puk po pravé straně. Jeho pokus Hamerlík vyrazil, ale Okál ho z brankoviště dorazil za čáru.

34:41
Tresty

Vyloučen hráč Radim Tesařík (Zlín), 2 min. za Podražení
Třinec si zahraje další přesilovku. Zlín neměl zatím jedinou podobnou možnost, což plyne hlavně z obrazu hry.

36:41

Zlínská čtveřice se bránila ukázkově. Třinec se v přesilovce tentokrát do náporu nedostal.

37:13

Orsava obral Matějíčka o puk a zpětnou přihrávkou našel před brankou Varaďu. Ten však neměl moc času a puk nezvedl, takže si ho Sedláček pohlídal.

38:40

Čajánek odvádí pro Zlín skvělou práci. Nejen v defenzivě, ale i jako špílmachr. Jeho další přihrávku využil Veselý k pvoedené střele a Čajánek se pak ještě dostal k dorážce. Ta však letěla z příliš ostrého úhlu.

38:58
Góly

Jan Peterek (Třinec) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Vladimír Roth a Daniel Rákos. Stav zápasu Třinec - Zlín 1:2
Poté, co se Třinec spíš bránil, se mu paradoxně hned z prvního útoku podařilo snížit. Rákos vyhrál vhazování na Rotha, jeho střelu od modré Sedláček vyrazil k tyčce a tam puk ve vzduchu trefil Peterek.

Skončila druhá třetina.

40:00

Zajímavý zápas slibuje napínavou třetí třetinu poté, co se Třinci konečně podařilo skórovat a snížit na 1:2. Do té doby se sice domácí snažili neustále útočit, ale Zlín vynikající obranou držel dlouho nulu a po povedené akci dokonce zvýšil.

Začala třetí třetina.

40:20

Balaštíkova střela švihem byla jen pozdravem pro připraveného Hamrlíka.

42:01

Balaštíkova další možnost. Útočník dostal puk do jízdy a málem si obhodil Kloučka. Ten ho na poslední chvíli trefil bokem a vychýlil ho z rovnováhy.

42:53
Důležité

Hrabal nahazoval puk před branku a tam ho omylem tečoval Tesařík. Sedláček však stačil puk na poslední chvíli vyškrábnout těsně vedle.

43:42

Krátký třinecký nápor: Adamský pálil z pravé strany, Polanský z levé. Sedláček odolal.

44:57

První lajna Třince se tlačila před branku. Bonk tam nahrál od zadního mantinelu, ale Orsava tísněný beky promáchl.

46:07

Leška vybojoval puk v rohu a nahrál zadovkou Balaštíkovi, jehož nebezpečnou střelu vykopl Hamerlík.

46:31
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
Zlín si poprvé v zápase zahraje přesilovku.

48:31

Zlín sehrál dobrou přesilovku. Zámorského dvě střely však neprošly a neujala se ani Köhlerova teč. Třinec je v pěti.

48:42
Góly

Petr Leška (Zlín) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Martin Hamrlík. Stav zápasu Třinec - Zlín 1:3
Mazák Leška vstřelil další gól v sérii z pozice za brankou. Hamrlíkova střela od modré letěla vedle, ale Leška sebral puk za brankou a rychlým bekhendem k pravé tyčce ho posunul do sítě, než se tam třinecký gólman stačil přesunout.

52:29
Góly

Tomáš Klimenta (Třinec) vstřelil branku (13. gól v play-off), asistence Martin Adamský a Vladimír Roth. Stav zápasu Třinec - Zlín 2:3
Třinec sedm a půl minuty před koncem snižuje! Povedla se mu pěkná kombinace, kterou urychlil Adamský bekhendovou přihrávkou mezi kruhy. Tam stál Klimenta a prosadil se v pádu.

53:04

Třinec se hned rychle natlačil do útoku i do brankoviště, což se nelíbí zlínským bekům. Tesařík s Rákosem se do sebe pustili, vylučovat se nejspíš nebude.

53:23
Tresty

Vyloučen hráč Petr Zámorský (Zlín), 2 min. za Podražení
Zámosrká potřetí na trestnou a Třinec má velkou šanci vyrovnat v přesilovce.

55:23

Třinečtí miohutně mačkali soupeřovu čtveřici, celé dvě minuty byli v pásmu. Jenže střely Zíba, Orsavy ani Bonka se neujaly, mířily buď vedle, nebo do hráčů před Sedláčkem.

55:46
Góly

Jan Peterek (Třinec) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Tomáš Klimenta a Lukáš Galvas. Stav zápasu Třinec - Zlín 3:3
Třinecký nápor pokračoval i po přesilovce. Peterek se dobře natalčil před branku a puk se po střele od moré odrazil od jeho kalhot za Sedláčkova záda.

57:30

Sudí odpustili Polanskému faul. A Bonk najížděl do brejku, protože Matějíček zakopl o padlo Polanského hůl. Sedláček jeho pokus vyrazil. Hraje se skvělý hokej ve vynikající atmosféře a před námi je napínavý závěr.

59:33
Důležité

ZLínské obraně se podařilo otupit nápor Třince a naopak se dostal do nebezpečného brejku. Leška našel najetého Baalštíka, jenž mezi kruhy v ideální pozici střílel. Hamerlík dokázal puk vyrazit.

59:56

V samém závěru 3. třetiny měl další velkou šanci Köhler. Jeho střela se odrazila od klubka těl pár centimetrů vedle tyčky.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

62:30

Prodloužení začalo velmi opatrně. Ani jeden tým nepouští soupeře do šancí a střely zdálky létají vedle.

64:02

Zatím největší šance proloužení: Linhart se dostal k puku mezi kruhy, ale namířil puk vedle.

65:12

Leška opět operoval s pukem za brankou. Pak nahrál Balaštíkovi, jenž však byl tísněn dvěma soupeři a vystřelil vedle.

66:30

Hra ve čtyřech prospěla spíš Zlínu, který je v prodloužení o něco aktivnější. I Třinec se teď ovšem dostal do útoku a přes půl minuty mačkal soupeře v pásmu. Do šance se však nedostal.

66:59

Hrabal najížděl po pravé straně a měl dost času. Přesto poslal svou střelu vedle.

68:00

Oba celky jsou poměrně opatrné a hlavně nechtějí udělat chybu. Zdá se, že zápas směřuje do nájezdů.

68:44
Důležité

Největší třinecká šance v prodloužení: Zíb se dostal z druhé vlny ke střele a pálil v ideální pozici. Před Sedláčkem navíc clonil Varaďa. Přesto si zlínský gólman poradil.

69:43

Veselého pokus srazil Lojek mimo led. Nájezdy se blíží... I když, ještě je tu buly v pásmu Třince.

70:00
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
Rákos si pomohl při Čajánkově protiútoku, což znamená jediné: nesmí jet nájezd.

Skončilo prodloužení.

Začaly samostatné nájezdy.

0:0

Jakub Orsava (Třinec) nájezd neproměnil.

Orsava si poližil Sedláčka, ale nedokázal dobře zakončit.

0:1
Góly

Filip Čech (Zlín) nájezd proměnil (2. gól v play-off) .

Čech najel přes pravý kruh a vystřelil do horního růžku.

0:1

Jiří Polanský (Třinec) nájezd neproměnil.

před brankářem zpomalil, ale Sedláček se nenechal rozhodit a forhendovou kličku vystihl.

0:1

Bedřich Köhler (Zlín) nájezd neproměnil.

Köhlerův forhendový blafák byl příliš pomalý.

0:1

David Květoň (Třinec) nájezd neproměnil.

Sedláček vyškrábl Květoňův pokus těsně vedle a vítězoslavně vyjel z branky.

60:00

Zlín urval výhru v Třinci a v sérii vede 2:1 na zápasy.Další duel se hraje v neděli v Třincï.

Počet diváků: 5 200

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

25. února 2022 17:30Zlín-Třinec 1:4
14. ledna 2022 17:00Třinec-Zlín 6:2
25. listopadu 2021 17:30Zlín-Třinec 2:1P
3. října 2021 17:00Třinec-Zlín 2:1
23. února 2021 17:30Zlín-Třinec 2:3
7. února 2021 15:00Třinec-Zlín 5:2
30. prosince 2020 17:30Zlín-Třinec 2:3P
15. listopadu 2020 17:00Třinec-Zlín 5:2
25. února 2020 17:00Třinec-Zlín 2:1N
10. ledna 2020 17:30Zlín-Třinec 2:4
26. listopadu 2019 17:00Třinec-Zlín 4:5N
11. října 2019 17:30Zlín-Třinec 2:5
30. ledna 2019 17:00Třinec-Zlín 2:1
19. prosince 2018 17:30Zlín-Třinec 2:3P
28. října 2018 15:00Třinec-Zlín 1:2N
14. září 2018 17:30Zlín-Třinec 4:2
6. února 2018 17:00Třinec-Zlín 2:4
30. prosince 2017 15:10Třinec-Zlín 0:1
17. listopadu 2017 15:30Zlín-Třinec 1:3
1. října 2017 17:00Zlín-Třinec 4:0
19. února 2017 15:00Třinec-Zlín 2:1P
3. ledna 2017 17:30Zlín-Třinec 4:2
18. listopadu 2016 17:00Třinec-Zlín 7:1
2. října 2016 17:00Zlín-Třinec 4:3N
13. března 2016 17:20Zlín-Třinec 3:2P
11. března 2016 17:20Třinec-Zlín 4:3
10. března 2016 17:00Třinec-Zlín 2:3P
8. března 2016 17:30Zlín-Třinec 3:4N
7. března 2016 17:20Zlín-Třinec 2:1
31. ledna 2016 15:30Zlín-Třinec 1:2
22. prosince 2015 17:00Třinec-Zlín 3:1
1. listopadu 2015 15:20Zlín-Třinec 0:3
18. září 2015 17:00Třinec-Zlín 1:2
27. února 2015 18:20Třinec-Zlín 1:4
16. ledna 2015 17:30Zlín-Třinec 2:3P
28. listopadu 2014 17:00Třinec-Zlín 6:2
14. října 2014 17:30Zlín-Třinec 0:4
12. dubna 2014 17:30Zlín-Třinec 5:1
10. dubna 2014 17:20Třinec-Zlín 3:4P
7. dubna 2014 17:10Zlín-Třinec 4:3
6. dubna 2014 16:10Zlín-Třinec 2:0
3. dubna 2014 17:00Třinec-Zlín 5:2
2. dubna 2014 17:20Třinec-Zlín 4:0
26. ledna 2014 15:30Zlín-Třinec 3:2
8. prosince 2013 15:00Třinec-Zlín 2:1
27. října 2013 15:30Zlín-Třinec 2:3N
20. září 2013 17:00Třinec-Zlín 3:0
4. dubna 2013 18:15Třinec-Zlín 3:4
2. dubna 2013 18:15Zlín-Třinec 1:6
31. března 2013 18:15Třinec-Zlín 1:2N
30. března 2013 17:00Třinec-Zlín 3:4N
27. března 2013 18:15Zlín-Třinec 2:6
26. března 2013 18:15Zlín-Třinec 3:1
17. února 2013 15:30Zlín-Třinec 4:2
4. ledna 2013 17:00Třinec-Zlín 3:2
20. listopadu 2012 17:30Zlín-Třinec 4:2
7. října 2012 17:00Třinec-Zlín 2:3
6. března 2012 17:40Zlín-Třinec 4:2
4. března 2012 18:10Třinec-Zlín 1:2N
3. března 2012 17:00Třinec-Zlín 6:2
1. března 2012 17:30Zlín-Třinec 3:4N
29. února 2012 17:30Zlín-Třinec 3:0
26. ledna 2012 18:10Zlín-Třinec 5:1
9. prosince 2011 17:00Třinec-Zlín 0:1
30. října 2011 17:00Zlín-Třinec 1:2N
23. září 2011 17:00Třinec-Zlín 2:3N
28. ledna 2011 17:00Třinec-Zlín 7:1
22. prosince 2010 17:30Zlín-Třinec 3:2
5. listopadu 2010 17:00Třinec-Zlín 2:1P
1. října 2010 17:30Zlín-Třinec 3:2P
29. ledna 2010 17:00Zlín-Třinec 3:2
11. prosince 2009 17:00Třinec-Zlín 2:3N
23. října 2009 17:00Zlín-Třinec 4:6
20. září 2009 17:00Třinec-Zlín 4:2
11. února 2009 17:00Zlín-Třinec 2:1
28. prosince 2008 17:00Třinec-Zlín 2:3
14. listopadu 2008 17:00Zlín-Třinec 7:4
28. září 2008 17:00Třinec-Zlín 2:0
8. února 2008 0:00Zlín-Třinec 4:2
23. prosince 2007 0:00Třinec-Zlín 5:2
4. listopadu 2007 0:00Zlín-Třinec 3:1
28. září 2007 0:00Třinec-Zlín 8:2