Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte u podrobné reportáže z Brna, kde se domácí Kometa pokusí utnout sérii pěti porážek. Vítkovice hodlají navázat na povedené účinkování na Spengler Cupu.

1:14

Jan Hruška (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Hynek Zohorna a Leoš Čermák. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:0
Velkolepý nástup Komety! Brňané rychlými přihrávkami v útočném pásmu rozebrali obranu hostů a Hruška pohodlně zakončoval do odkryté branky.

3:20

První nebezpečnou akci hostů měl na svědomí Burger, jeho pokus z pravého kruhu ke vzdálenější tyči brankář Trvaj vyrazil.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Bádal (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 7 200

3:27

Na druhé straně pálil z dálky Jakub Svoboda, puk přistál v náruči gólmana Šindeláře.

4:45

Nájezd domácího Petrovického skončil posunutou vítkovickou brankou.

5:09

Brněnský Dlouhý hledal před brankou soupeře neexistujícího spoluhráče.

6:17

Brněnský Erat rozjel rychlou akci, v jejímž závěru nebezpečně střílel Dočekal. Šindelář vykopl puk betonem.

6:27

Na modré čáře dostal prostor ke střele domácí bek Valach, jeho tečovaný pokus Šindelář se štěstím zastavil. Kometa je zatím jasně aktivnější.

8:31

Tlak Komety vyústil v jasnou šanci Žižky. Ten byl na levém kruhu úplně sám a Šindelář navíc nebyl ideálně postavený, přesto střelu brněnského obránce ramenem dokázal vytlačit.

10:12

Po Divíškově zadovce zakončoval z ostrého úhlu Jakub Svoboda, vítkovický brankář si bližší tyč pohlídal. Jeho protějšek Trvaj je zatím takřka bez práce.

10:37

Rudolf Huna (Vítkovice) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Karol Sloboda a Ondřej Roman. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:1
Vítkovicím ale stačí ke gólu málo. Huna si vyjel zpoza brány, bránící Kováčik mu nepochopitelně udělal místo a slovenský útočník tak měl dost času, aby zblízka zamířil do horního rohu.

10:58
Tresty

Vyloučen hráč Marek Malík (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče

11:06

Od modré tvrdě pálil Žižka, Šindelář vyrazil.

11:38

Brňané málem vyšachovali obranu Vítkovic, když Zohorna přihrával Žižkovi před odkrytou bránu. Bek Komety už ale byl ve velkém úhlu a puk mezi tyče nenasměroval.

12:35

Vítkovice ustály i situaci, kdy jejich brankář ztratil hokejku. Poté, co ji sebral zpět, zastavil bez větších potíží střelu Švrčka.

12:58

Vítkovice jsou v pěti.

14:12

Erat objel vítkovickou branku, před zakončením nebo přihrávkou mu ale ujel puk.

14:36
Tresty

Vyloučen hráč Michal Barinka (Vítkovice), 2 min. za Hákování

15:11

Domácí Jan Hruška mířil z pravého kruhu pod horní tyč, Šindelář zůstal stát a puk schoval ve výstroji.

16:36

Při návratu potrestaného Barinky pálil z první domácí obránce Valach, puk však poslal daleko od branky.

16:52

Po další brněnské ráně od modré dorážel nepřesně Erat.

18:27

Čermák objel hostující branku, jeho přihrávka však projela ven z útočného pásma.

19:15

Kometa se neustále snaží o skórování, pokus Jakuba Svobody ovšem Šindelář bez větších potíží schoval do lapačky.

20:00

Převaha Komety v první třetině byla drtivá, na střely na branku domácí vyhráli 17:4. Jenže skóre je kvůli jednomu kiksu brněnské obrany a vynikajícímu Šindelářovi ve vítkovické brance nerozhodné.

20:38

Brněnský Jakub Svoboda nabral ve středním pásmu rychlost, následně však vystřelil nad branku.

20:45
Tresty

Vyloučen hráč Richard Stehlík (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl
Třetí přesilovka pro Kometu.

21:30

Hráči Komety tak dlouho honili puk podél mantinelu, až jim utekl z útočného pásma.

22:11

Bičánkovu ránu od modré vytěsnil Šindelář betony.

22:45

Vítkovice i třetí oslabení přežily.

22:54
Tresty

Vyloučen hráč Michal Barinka (Vítkovice), 2 min. za Zdržování hry
A hned je tu čtvrté poté, co Barinka vystřelil puk mimo kluziště.

23:24

Brněnský Holec hrozivě napřáhl, pak ale puk nechtěně poslal přímo na hokejku soupeře.

24:54

Ani tato přesilovka se Kometě vůbec nepovedla.

25:29

Od modré pohotově pálil domácí Holec, Šindelář si pro puk máchnul lapačkou.

25:49

Pořád se hraje jen na jednu bránu, útočné pokusy Komety už ale postrádají nebezpečnost. Střelu Jakuba Svobody z křídla stihl zblokovat bránící hráč.

27:01

Jeden z řídkých kontrů Vítkovic zakončil Roman slabou střelou, kterou chytil Trvaj do lapačky.

27:32

Hosté se dostali do situace tři na jednoho, Radim Hruška však místo gólové přihrávky před prázdnou bránu upadl.

28:23

Brněnský Erat si vyměnil puk se spoluhráčem a tvrdě vypálil, brankář Šindelář si nebyl jistý, zda má puk pod sebou. Následovala menší potyčka a hledání kotouče ve výstroji vítkovického brankáře.

29:17

Valach po přejetí modré čáry vystřelil těsně nad ledem, Šindelář vyrazil puk do rohu.

30:18

Brěnský brankář Trvaj si procvičil lapačku při nahození Klimka.

31:22

Před brněnskou brankou se dostal k puku Strapáč a poslal jej bekhendem těsně vedle. Hosté ožívají.

32:26

Na pravém kruhu napřáhl brněnský Zohorna a poslal puk kousek vedle bližší tyče.

33:28
Tresty

Vyloučen hráč Radim Bičánek (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
První přesilovka pro hosty.

34:18

Už se zdálo, že Burger po křížné přihrávce zamete puk do odkryté brněnské branky, Trvaj se ale bleskově přemístil a betonem vyrazil.

35:26

Tentokrát Trvaj předvedl hbitou lapačku, do níž chytil dobře mířený pokus Romana.

36:00

Kometa oslabení přežila, ale Vítkovice jsou čím dál smělejší.

36:18

Domácí Jakub Svoboda mířil mezi Šindelářovy betony, ten je sklapl včas.

36:23
Tresty

Vyloučen hráč Denis Rehák (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění

36:29

Od modré střílel Malec, vítkovický brankář vyrazil.

36:57

Holec se před vítkovickým brankovištěm šikovně uvolnil a zakončil bekhendem, Šindelář opět pozorný.

38:13

Čermák najel do útočného pásma a mířil do horního růžku, Šindelář pohotově vymrštil lapačku.

38:23

Kometa v přesilovce hrozila, ale opět ji nevyužila.

39:10

Závěr třetiny patří domácím, Holcova střela však skončila v boční síti a následně se puk odrazil k Šindelářovi.

39:48

A ještě pokus Petrovického, ten však neměl důraz ani přesnost, takže jej Šindelář ztlumil na hrudi.

40:00

I když se hra ve druhé třetině opticky vyrovnala, statistici napočítali poměr střel 20:9 pro domácí. Většími šancemi však hrozily Vítkovice.

40:22
Tresty

Vyloučen hráč Jan Švrček (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

41:30

Zatím je přesilovka hostů hodně zoufalá.

42:09

Trvaj odrazil pokus Svačiny k bližší tyči a následně chytil nahození Stehlíka.

42:22

Kometa hraje v pěti.

43:35

Vítkovický Szturc stihl klepnout do puku odraženého od zadního mantinelu, Trvaje ale příliš neohrozil.

44:58

Trvaj nejprve čelil Szturcově střele z mezikruží, poté i dvěma dorážkám Šedivého zblízka, ale ani jednou puk za svůj beton nepustil.

46:25

Obrovská šance i na druhé straně. Čermák se ocitl úplně sám před Šindelářem a pokoušel se za něj zasunout puk, což se mu ovšem nepovedlo. Místo toho ze Šindeláře vypadl puk ztracený ve druhé třetině, takže rozhodčí přerušili hru.

47:41

Jakub Svoboda (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Tomáš Divíšek a Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:1
Kometa se přece jen dočkala gólu! Jakub Svoboda na útočné modré čáře objel Malíka, natlačil se před branku a zavěsil puk přesně do vzdálenějšího horního růžku.

49:40

Jakub Svoboda mohl přidat další zásah, zcela osamocený v mezikruží si však nezpracoval puk.

50:41
Tresty

Vyloučen hráč Marek Malík (Vítkovice), 2 min. za Hákování

50:41
Tresty

Vyloučen hráč Marek Malík (Vítkovice), TS min. za Sekání
Kometa může zvýšit z trestného střílení nařízeného za druhý faul Malíka na Čermáka.

0:0
50:41

Leoš Čermák (Kometa) nájezd neproměnil.

Čermák se pokusil Šindeláře zmást kličkou, ten však nechal beton položený na ledě a od něj se puk odrazil mimo branku. Kometa ještě bude hrát přesilovku.

52:41

Vítkovice jsou v pěti, čas na vyrovnání se jim však krátí.

53:57
Tresty

Vyloučen hráč Róbert Petrovický (Kometa), 2 min. za Sekání
Vítkovicím se nabízí přesilovka.

55:26

Hostům trvalo dlouho, než se usadili v útočném pásmu, a ani pak vystřelit nedokázali.

55:57

Brňané jsou kompletní.

56:20

Od mantinelu pálil domácí Holec, Šindelář chytil lapačkou.

56:28

Z úhlu zkoušel štěstí Huna, Trvaj si bližší tyč pohlídal.

56:40

Domácí najížděli dva na jednoho obránce, Jan Hruška se dostal až před Šindeláře, ale ani nepřihrál, ani nevystřelil. Nakonec mu vítkovický brankář puk vypíchl.