Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

O2 arena se těší na další představení Jaromíra Jágra v O2 areně. Pár minut před zápasem byly ochozy ještě poloprázdné, ale rychle se plní. Prodáno bylo více než 11 tisíc vstupenek.

Před zápasem ještě podepsal kapitán Slavie Petr Kadlec Chartu fair play a oceněn byl i Marek Tomica za 700 zápasů v extralize.

Utkání začalo.

1:21

Kladno začalo o poznání aktivněji a vyptvořilo si i první šanci zápasu. Obránce Majeský najel do pásma a z pravého kruhu našel před brankou Pateru. Ten však byl příliš blízko domácího gólmana, který puk vytěsnil.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šír (CZE), Jeřábek (CZE) - Čech (CZE), Dřínovský (CZE)
Počet diváků: 14 175

2:31
Góly

Jan Stránský (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Žejdl. Stav zápasu Slavia - Kladno 1:0
První vážnější akce Slavie končí hned gólem. Kladenští na chvíli nechali u tyčky volného Stránského, který dostal přihrávku z rohu a protlačil puk skrz Cháberu do sítě.

3:22

Jágr a spol. poprvé zahrozili. Nejprve pálil Jágr z levého úhlu, Kopřiva vyrazil. Pak s pomocí obránce pokryl i veteránovu přihrávku na Tlustého, kterému by stačilo posunout puk do prázdné branky.

3:58
Důležité

Slavia měla velkou monžost zvýšit vedení. Hertl dostal pas do jízdy a natlačil se před obránce tak, že jel sám na branku. Chábera však jeho pokus kryl.

4:22

Hraje se velmi svižný ofenzivné hokej. Další šanci měl na druhé straně hned z protiútoku Patera, ale před brankou netrefil přihrávku letící vysoko ve vzduchu.

6:01

Elitní kladenský útok dostal Slavii pod tlak, ale Kadlec nepustil Plekance do šance a pokus o střelu po vyjížďce z pravé strany mu srazil. Na druhé straně pak ujížděl Sobotka, ale jeho střelu z pravého kruhu Kopřiva vyrazil.

8:00

Od začátku se hraje velmi pohledný hokej, ani jeden z týmů nevsadil pouze na defenzivu. Slávisté zatím dobře hlídají kladenskou letku z NHL a daří se jim překvapovat rychlými brejky, ovšem narážejí na připraveného Cháberu.

10:00

Oběma celkům se teď daří nabourávat útočné snahy soupeře. Poprvé se odehrály více než dvě minuty bez jediné šance.

11:38

Domácí zamkli Kladno v pásmu, ale Kučného nahození od mantinelu nikdo ze slávistů před brankou nedokázal tečovat.

12:55

Tlustý se po buly šikovně obtočil okolo Sobotky, ale jeho nahození mířilo vedle. Kladenský tlak však pokračuje.

13:36
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Podražení
Kadlec fauloval mezi kruhy Jágra a Kladno si zahraje první přesilovku.

14:15
Góly

Tomáš Plekanec (Kladno) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Jaromír Jágr a Marek Židlický. Stav zápasu Slavia - Kladno 1:1
Kladno využívá přesilovku. Jágr si najel mezi dva hráče a místo střely nahrál šikmo k levé tyčce Plekancovi. Ten už dostal puk skoro za brankovou čárou, ale rychle ho přehodil na bekhend a dokázal ho posunout do sítě.

16:13

Jágr pobavil diváky kličkovanou ve středním pásmu, ale dál než těsně za modrou se přes hradbu těl nedostal.

17:02

Slávisté chybovali, puk se dostal k Bickovi, který z levého kruhu okamžitě pálil. Kopřiva však byl pozorný a puk vykopl.

17:55

Kempný u branky několikrát dorážel po odpískání na Kuchejdu, ten však zůstal v klidu a nic vážného z toho nebylo.

19:02

Sobotka sebral na modré vyhozený puk, vřítil se do pásma a zprava hledal spoluhráče před brankou. Ti však divoký puk minuli.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:30

Slávisté dobře narušují rozehrávku první kladenské pětky. Tulstý se dokonce po čistém střetu na vlastní modré poroučel k ledu.

21:45

Ve druhé třetině zatím kazí hru nepřesnosti. Hokejisté si přihrávají na paty a individuální průniky jim nevycházejí.

22:19

Jelínkovi při rozehrávce podjely nohy a upadl. Stačil však puk vyšťouchnout do středního pásma, takže hosté vjeli do přečíslení v ofsajdu.

23:03

Plekanec se vřítil do pásma a našel křížným pasem Jágra. Ten se však místo střely přes beka snažil soupeře ještě obejít a narazil na slávistickou hradbu.

24:02

Kladno dostalo Slavii pod tlak. Plekanec nejdřív v šanci pálil nad, po chvíli Jágr přetlačil za brankou Kuboše a když vyjížděl před Kopřivu, slávisté mu vypíchli puk, jenže te se málem odrazil do jejich vlastní branky. Kopřiva zasáhl na poslední chvíli.

24:53
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Růžička (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Kladno si zahraje i druhou přesilovku zápasu. Tu první využil Plekanec.

26:23
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Plekanec (Kladno), 2 min. za Hákování
Kladnu se tentokrát přesilovka nepodařila. Do útočného pásma se dostávalo příliš složitě a vůbec se v něm neusadilo. Po Plekancově faulu se navíc síly na ledě vyrovnají.

26:37
Góly

Michal Dragoun (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně). Stav zápasu Slavia - Kladno 1:2
Když to nešlo v přesilovce, povedlo se to při čtyřech proti čtyřem. Dragoun vyšťoural puk u zadního mantinelu, najel s ním před branku a po bekhendové kličce ho poslal pod břevno k bližší tyči.

26:53

Růžička je na ledě, začíná minutu a půl trvající přesilovka Slavie.

27:20
Důležité

Hosté jeli ve třech proti dvěma, Tlustý potáhl puk a našel před brankou Židlického. Kopřiva se však proti jeho střele bleskově přesunul a puk kryl.

28:37

Slavii se přesilovka vůbec nepovedla, Chábera byl bez práce. Kladno je kompletní.

29:17

Tlustý podcenil výjezd Sobotky a nestihl pokrýt jeho přihrávku na hranici brankoviště. Tam se však puk odrazil od zakleslé dvojičky soupeřů přímo do náruče připraveného Chábery.

29:50

Hlaváč poslal krásnou žabku od modré před branku přímo na hůl Bicka. Ten puk jen lehce tečoval, i Kopřiva však byl na místě.

30:23

Partie krásného Dragouna skončila ve středím pásmu u Kuboše, který kladenského útočníka sestřelil ukázkovým bodyčekem.

31:29

Žejdl dostal parádní pas na modrou až os slávistické branky. Mohl jet sám na branku, ale v otočce pukk nezpracoval.

33:39
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Bicek (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Žejdl se protáhl kolem dvou soupeřů až do šance, v ní ale přestřelil. Byl však faulovaný a vybojoval tak pro Slavii aspoň přesilovku.

35:03

Slavia hraje přesilovku dobře, Sobotka se dostal k nebezpečné střele, po chvíli dorážel další nahození Hertl. Ale Chábera byl vždy na místě.

35:39

Konec přesilovky.

36:39

Slávisté zůstali aktivní i po přesilovce, Stránský před brankou tečoval nebezpečně od modré, ale Chábera si opět poradil.

37:01

První kladenský útok si vytvořil nápor, Jágr nabil Plekancovi, jeho střelu k tyči vyrazil Kopřiva.

39:30

Závěr se odehrává bez větších šancí, až v poslední minutě se na chvíli usadil v pásmu Plekancův útok. Ale střely Jágra i Židlického mířily mimo branku.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:48

Kučný byl v signalizovaném ofsajdu, ale místo, aby vyjel, se rozkročil nad pukem a nechtěl k němu pustit kladenské útočníky, jako by šlo spíš o vyokou hůl nebo o přihrávku rukou. Sudí pískli úmyslný ofsajd.

41:11
Góly

Lukáš Krenželok (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Dávid Skokan a Petr Kuboš. Stav zápasu Slavia - Kladno 2:2
Krenželok přiklepl puk do brejku Skokanovi. Ten se zprava řítil na branku, ale puk nechal na mokrém ledě za sebou a až napotřetí se mu povedlo slabě vystřelit. Chábera však kotouč jen vyrazil a Krenželok z druhé vlny dorážel do sítě.

42:35

Kladno se pokusilo rychle odpovědět. Tlustý se ač tísněn Kadlecem dokázal otočit a nebezpečně vystřelit. Kopřiva puk vytěsnil nad břevno.

43:01
Důležité

Chábera předvedl fantastický zákrok. Puk mu po střele vypadl k tyčce, kam se dral za dorážkou Tomica. Mohl poslat puk do prázdné branky, ale Chábera mu v tom bleskovým skokem zabránil.

43:23
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Plekanec (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Plekanec je podruhé v zápase vyloučen, Slavia hraje přesilovku.

45:23

Slavia se sice tlačila před Cháberu, měla několik závarů, v tom největším byl Hertl, ale gól domácí nedali. Kladno je tak v plném počtu.

46:52
Góly

Tomáš Plekanec (Kladno) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Jaromír Jágr a Marek Židlický. Stav zápasu Slavia - Kladno 2:3
Poté, co neuspěl slávista Sobotka při akci na jeden dotek, ujel do brejku Plekanec, najel k brance z pravé strany a po bekhendové kličce zavěsil puk pod břevno.

47:55

Růžička zamotal hlavu za brankou dvěma kladenským soupeřům, jeho přihrávka se odrazila přímo na hůl volného Sklenáře. Ten mezi kruhy ihned vypálil, ale střelu po ledě Chábera vykopl.

50:30

Slavia se snaží útočit, ale Kladno se stáhlo a dobře brání vlastní modrou. A nepouští domácí do pásma.

51:18

Neslanou nemastnou střelu Sklenáře do Cháberových prsou vidělo 14 175 diváků.

51:32

Hlaváč se po pravé straně dral přes beka k brance, skákavý puk natřikrát dorážel. Bylo to však z úhlu a Kopřiva odolal.

51:50
Důležité

Slávisté ujeli ve dvou na jednoho, ale Sobotka našel ještě třetího Tomicu, který najížděl z druhé vlny. Ten však svou obrovskou šanci spálil. Trefil Cháberu.

53:17
Góly

Vladimír Sobotka (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Marek Tomica a Tomáš Hertl. Stav zápasu Slavia - Kladno 3:3
Slavia vyrovnává. Tomica poslal na modré přihrávku do jízdy Sobotkovi, a ten se trefil přesně k tyčce.

54:43

Slavia je při chuti, další velkou šanci měl Skokan, který dostal křížný pas z pravého rohu od Alinče, ale stačil se vrátit Plekanec. Ten střelu stačil zblokovat.

56:27

Jágr si přijel pro puk k pravému mantinelu, vykroužil s ním doprostřed pásma, ale jeho střelu lehce tečoval Kuboš do horní sítě.

58:00

Plekancův útok chodí na led ob střídání. Jágr, který se často potkává se Sobotkou, ho teď srazil v rohu k zemi. Ale sudí nevylučují, ačkoli to bylo dost na hraně.

58:41

Kladno si bere time-out.

59:50

Plekancovi, Jágrovi ani Sobotkovi individuální průniky nevyšly. Zápas spěje do prodloužení.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

60:29

Jágr obral na vlastní modré o puk Kempného a řítil se sám na branku. Ale při pokusu o blafák Kopřivovi mu zablokoval hůl jeden z vracejících se slávistů.

61:20

Kladenská čtveřice si vytvořial obrovský tlak, Jágr se dostal k dalším dvěma střelám, ale největší šanci měl Plekanec, který však v ideální pozici přestřelil branku.

62:05

Do útoku se dostala i Slavia, Krenželok najel do pásma a z pravého kruhu ostře otestoval Cháberu.

64:00

Při svém dalším střídání se Jágr s Plekancem vůbec nedostali k puku, ale slávisté vůbec neútočili a čekali na vlastní půlce, aby soupeře nepustili do šancí.

64:59
Tresty

Vyloučen hráč Jaromír Jágr (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Jágr tím pádem nemůže jet nájezd.

Skončilo prodloužení.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0
Góly

Vladimír Sobotka (Slavia) nájezd proměnil (9. gól v sezóně) .

Sobotka zamíchal s pukem a pak střelou proměnil k tyčce.

1:1
Góly

Tomáš Plekanec (Kladno) nájezd proměnil (17. gól v sezóně) .

Plekanec jel na Furcha a také se prosadil střelou zápěstím.

1:1

Jaroslav Kalla (Slavia) nájezd neproměnil.

Kalla mířil mezi betony. Marně.

1:2
Góly

Marek Židlický (Kladno) nájezd proměnil (2. gól v sezóně) .

Židlický suverénně mířil pod horní tyčku.

2:2
Góly

Tomáš Hertl (Slavia) nájezd proměnil (11. gól v sezóně) .

Hertl suverénně bekhendovým blafákem zamířil pod horní tyčku.

2:2

Michal Dragoun (Kladno) nájezd neproměnil.

Dragoun chtěl udělat kličku do bekhendu, ale sjel mu puk z čepele.

2:2

Tomáš Plekanec (Kladno) nájezd neproměnil.

Proti Plekancovi šel do branky Kopřiva a tenhle tah Růžičkovi vyšel. Kopřiva bekhendovou kličku chytil u tyčky betonem.

2:2

Vladimír Sobotka (Slavia) nájezd neproměnil.

Sobotka si vytáhl gólmana na stranu, ale nedokázal přehodit jeho beton.

2:2

Marek Židlický (Kladno) nájezd neproměnil.

Židlický neuspěl proti Kopřivovi. Pokus mezi betony.

2:2

Vladimír Růžička (Slavia) nájezd neproměnil.

Růžička zkusil střelu forhendem, ale Chábera vyrazil betonem.

2:2

Jan Hlaváč (Kladno) nájezd neproměnil.

Hlaváč neuspěl, nepodařilo se mu vůbec překvapit Kopřivu.

2:2

Tomáš Hertl (Slavia) nájezd neproměnil.

Hertl mířil do horního růžku, ale Chábera vyrazil lapačkou nad.

2:3
Góly

Tomáš Plekanec (Kladno) nájezd proměnil (17. gól v sezóně) .

Plekanecovi vyšel bekhendový blafák se štěstím.

3:3
Góly

Vladimír Sobotka (Slavia) nájezd proměnil (9. gól v sezóně) .

Sobotka uspěl podobně jako při svém prvním pokusu.

3:3

Tomáš Plekanec (Kladno) nájezd neproměnil.

Plekanec tentokrát nic nevymyslel a zamířil vedle.

4:3
Góly

Lukáš Krenželok (Slavia) nájezd proměnil (5. gól v sezóně) .

Krenželok si položil Cháberu a zavěsil pod horní tyčku. Slavia tak vítězí.

Počet diváků: 14 175

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

19. ledna 2014 15:00Slavia-Kladno 4:1
3. prosince 2013 18:00Kladno-Slavia 3:1
20. října 2013 17:00Slavia-Kladno 1:0
13. září 2013 18:00Kladno-Slavia 1:3
18. března 2013 18:15Slavia-Kladno 4:0
15. března 2013 17:30Kladno-Slavia 1:5
14. března 2013 17:30Kladno-Slavia 1:0
11. března 2013 18:15Slavia-Kladno 3:1
10. března 2013 17:00Slavia-Kladno 4:0
18. února 2013 18:15Slavia-Kladno 2:1
4. ledna 2013 17:30Kladno-Slavia 0:2
20. listopadu 2012 18:15Slavia-Kladno 4:3N
19. září 2012 18:00Kladno-Slavia 2:3
5. února 2012 15:00Slavia-Kladno 2:3
28. prosince 2011 18:10Slavia-Kladno 3:1
16. listopadu 2011 17:30Kladno-Slavia 5:1
4. října 2011 17:30Kladno-Slavia 1:4
6. února 2011 17:30Kladno-Slavia 3:4N
2. ledna 2011 15:00Slavia-Kladno 4:3
21. listopadu 2010 17:30Kladno-Slavia 3:1
12. října 2010 18:15Slavia-Kladno 3:0
29. ledna 2010 18:15Slavia-Kladno 3:2
11. prosince 2009 18:10Kladno-Slavia 3:2P
22. října 2009 18:10Slavia-Kladno 2:6
20. září 2009 17:30Kladno-Slavia 6:4
17. února 2009 17:30Slavia-Kladno 4:3P
4. ledna 2009 17:00Slavia-Kladno 5:1
23. listopadu 2008 17:30Kladno-Slavia 2:1
6. října 2008 17:30Kladno-Slavia 5:4N
17. února 2008 0:00Kladno-Slavia 5:2
7. ledna 2008 0:00Slavia-Kladno 1:3
25. listopadu 2007 0:00Slavia-Kladno 5:3
14. října 2007 0:00Kladno-Slavia 0:3