Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. září 2023 Michal

Utkání začalo.

0:37

Vladimír Sičák tvrdou ranou z dálky nastřelil na Čiliaka. Ten puk dobře viděl a bez problémů chytil do náruče.

2:10

Nepřesnou rozehrávku Komety zachytil bruslí u mantinelu Divíšek a přihrál mezi kruhy na Simona. Ten pohotově vystřelil, ale těsně minul.

3:26

Zatím se hraje mimořádně opatrně, mírně navrch má Sparta, ale Kometa velmi disciplinovaně brání.

Sestavy a rozestavení

KometaKometa

Čiliak
o hráči
35 Trvaj
Trvaj
o hráči
34 Miller
Miller
o hráči
Žižka
o hráči
Kováčik
o hráči
Kempný
o hráči
15 Kuboš
Kuboš
o hráči
72 Dlapa
Dlapa
o hráči
Dujsík
o hráči
Novotný
o hráči
Čermák
o hráči
61 Svoboda
Svoboda
o hráči
Svoboda T.
o hráči
57 Hruška
Hruška
o hráči
9 Káňa
Káňa
o hráči
20 Zohorna
Zohorna
o hráči
25 Raška
Raška
o hráči
19 Pivko
Pivko
o hráči
Vondráček
o hráči
29 Koreis
Koreis
o hráči
24 Burian
Burian
o hráči
88 Mrázek
Mrázek
o hráči

SpartaSparta

Pöpperle
o hráči
Piskáček
o hráči
Krejčík
o hráči
Sičák
o hráči
Polášek
o hráči
52 Philipp
Philipp
o hráči
28 Kubát
Kubát
o hráči
29 Pilař
Pilař
o hráči
87 Ton
17 Hlinka
Hlinka
o hráči
61 Klimek
Klimek
o hráči
Kumstát
o hráči
23 Pech
60 Rolinek
Rolinek
o hráči
88 Forman
Forman
o hráči
74 Přibyl
Přibyl
o hráči
Buchtele
o hráči
49 Simon
Simon
o hráči
Divíšek
o hráči
Rachůnek I.
o hráči

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Hodek (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 7 200

4:17

Od modré dvakrát po sobě nahazoval na Pöpperleho brněnský obránce Tomáš Žižka. Brankář nejprve puk vyrazil vyrážečkou, kotouč se pak k bekovi vrátil znova. I druhé nahození nedělalo Pöpperlemu problémy, nikdo ho totiž nedokázal tečovat.

5:18
Góly

Tomáš Divíšek (Sparta) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Dominik Simon a Ivan Rachůnek I.. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:1
Kometa ztratila kotouč za brankou. Ten se dostal mezi kruhy na Poláška, který vystřelil. Čiliak vyrazil před sebe na Simona, který ještě přiťukl úplně volnému Divíškovi. Bývalý hráč Komety už neměl problém zastrčit puk s záda brněnského brankáře.

6:39

Sparta dál útočí, Rolinek však při pokusu obkroužit branku vrazil do její konstrukce a posunul ji.

7:10
Góly

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Vladimír Sičák a Adam Polášek. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:2
Další velký zmatek v obraně. Sparta dokázala zamotat hlavu bránící formaci, od modré pak nebezpečně nahodil na Čiliaka Sičák. Puk brankáři propadl na tyčku, od té se odrazil přímo na volného Formana, který ho už jen klepl do sítě.

8:26
Góly

Jaroslav Hlinka (Sparta) vstřelil branku (20. gól v play-off), asistence Petr Ton. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:3
Tomáš Žižka nešťastně namazal před branku Tonovi, ten v situaci "dva na nikoho" ještě předal Hlinkovi, který prostřelil Čiliaka.

8:26

Brněnský kouč si vzal oddechový čas, snaží se svůj otřesený klub probudit.

10:57
Tresty

Vyloučen hráč Riley Miller (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Sparta si v tlaku u branky vynutila přesilovku a má další šanci.

12:20
Góly

Jaroslav Hlinka (Sparta) vstřelil branku (21. gól v play-off), asistence Petr Ton a Jakub Krejčík. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:4
Sparta přesilovku využívá a po polovině první třetině už je v Brně nejspíš rozhodnuto. Jaroslav Hlinka na pravém kruhu chvíli míchal s pukem a pak se rozhodl vystřelit. Jeho přízemní pokus nešťastně srazil mezi betony obránce Kuboš.

12:20

Stalo se, co se dalo očekávat. Do brněnské branky se postavil místo Čiliaka jeho zkušený náhradník Jiří Trvaj.Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Marek Čiliak, nahradil ho Jiří Trvaj

13:33

Trvaj musel předvést první složitější zákrok. Divíšek zavezl kotouč, posunul za sebe na Simona a ten mířil mezi betony brněnského náhradníka. Trvaj puk chytil a dokázal udržet před napadajícím Divíškem.

14:38
Tresty

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Sparta), 2 min. za Podražení
Nechtěný faul Piskáčka, kterému se zaklínila hokejka mezi nohami brněnského hráče, dává Brňanům šanci oddechnout si od sparťanského tlaku a třeba i korigovat skóre.

15:44

Po delší přesilovkové kombinaci tvrdě vystřelil od modré brněnský obránce Kempný. Jeho tvrdou ránu Pöpperle dobře viděl a bez problémů chytil.

15:57

Nebezpečný závar před sparťanskou brankou. Dobrou pozici měl Čermák, který však chtěl ještě pokusil posunout na volného spoluhráče, to se mu však nepovedlo.

16:28

Velkou šanci měl sparťanský útočník Kumstát, který objel branku a snažil se obhodit Trvaje. Nedokázal ovšem přehodit puk přes jeho beton.

18:43

Hráči Komety mají nervy trochu na pochodu, prakticky každé přerušení provázejí drobné potyčky. Teď se chytil Čermák s Přibylem, rozhodčí hráčům domlouvají.

19:26

Zohorna měl dobrou pozici pro střelu na levém kruhu, po vysokém nápřahu však trefil jen obránce Poláška, který do jeho pokusu padl.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:27
Tresty

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

21:55

Leoš Čermák se mezi obránci středem protáhl do pásma a u kruhů vystřelil. Pöpperle zasahovat nemusel, brněnský kapitán minul.

22:46

Přesilovka se Kometě vůbec nevydařila. Po ní však vybojovala kotouč a Tomáš Žizka měl dobrou příležitost na levém kruhu. Puk ovšem namířili přímo na hruď jistého Pöpperleho.

23:25

Teď útočila i Sparta, opět aktivní dvojice Simon - Divíšek. Druhý jmenovaný si počínal podobně jako před ním na druhé straně jeho bývalý spoluhráč Žižka.

24:46

Vladimír Sičák z druhého sledu najížděl do pásma a pár kroků za modrou tvrdě vypálil po nabídce Pecha. Branku Trvaje minul.

25:38
Důležité

Puk odražený od bruslí sparťanských obránců se dostal ke Kubošovi, ten prudce vypálil. Zblokovaná střela se pak ocitla na holi Pivka, který mohl zakončovat do zčásti odkryté branky. Volný prostor však netrefil.

26:53

Kometa nabrala v úvodu druhé části dech a dokáže si vytvářet tlak. Sparta poctivě brání, přesto pustila domácí do několika slibnějších zakončení.

27:37

Teď Sparta tlak domácích přerušila a usadila se v obranném pásmu Komety. Nakonec zakončoval po přihrávce zpoza branky do náruče Trvaje útočník Klimek.

29:15

Sparta na delší čas zavřela Kometu v jejím obranném pásmu, ale k nebezpečnému zakončení se nedostala. Je vidět, že už nemá kam pospíchat.

29:50

Kubát od modré nahazoval do klubka hráčů zápolících o místo před Trvajem. Nikdo z nich se k teči nedostal, a tak kotouč projel až k mantinelu.

31:04

Tomáš Rolinek dostal ideální přihrávku zpoza branky na levý puntík pro vhazovaní. Na pohotovou ránu zareagoval neméně pohotovým zákrokem lapačkou brankář Trvaj a sklízí potlesk.

32:12

Slibný brněnský útok dva na dva zastavil ofsajd.

33:02
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Koreis (Kometa), 2 min. za Napadení
Zbytečný zákrok Koreise u mantinelu těsně před přerušením hry posílá Kometu do čtyřech, ale je to poněkud přísné vyloučení. Rozhodčí nejspíš nechtějí, aby se hra za tohoto stavu zvrhla v nějaké šarvátky.

33:40

Kuboš nádherným bodyčekem srazil na obranné modré k zemi najíždějícího Hlinku a zastavil tak sparťanský útok.

35:08

Druhou sparťanskou přesilovku v utkání zvládli domácí mnohem lépe a v pohodě se ubránili.

35:38
Důležité

Rolinek zachytil brněnskou rozehrávku a postupoval s Pechem na Trvajovu branku. Před brankou však pokazil krátkou přihrávku a než Pech puk zpracoval, dojeli obránci Komety, kteří natlačili Rolinka do branky, takže Pech už nemohl zakončovat.

36:19
Důležité

Další velkou šanci Sparty měl Forman, který zakončoval švihem z pravého kruhu. Trvaj s obtížemi vyrazil ramenem k Buchtelemu, ten z velkého úhlu zkoušel odrazit puk do branky o beton brněnského gólmana, ten si to však pohlídal.

38:30
Góly

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Jan Buchtele. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:5
Góly Sparty jsou dnes hodně podobné. Kometa opět ztratila kotouč za brankou, Buchtele poslal puk mezi kruhy na volného Přibyla a ten krásnou střelou pod rukou Trvaje zvyšuje náskok Sparty.

Skončila druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, Sparta ovšem přestála i tlak Komety v úvodních minutách a v závěru dokázala svůj náskok po další chybě brněnské obrany zvýšit. Třetí třetina začne zhruba v 19.27.

Začala třetí třetina.

40:31
Góly

Michal Kempný (Kometa) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Kometa - Sparta 1:5
To je start! Kometa zatlačil, Čermák si vynutil faul a v signalizované výhodě vystřelil od modré Michal Kempný. Jeho prudký švih proletěl až do sítě.

41:56

Spartu branka nenahlodala, dál trpělivě brání modrou čáru a víceméně kontroluje hru.

41:56

Hru teď zdržuje uklízení ledu, který je znečištěný pod kotlem Komety konfetami a rozstříhanými papíry.

42:32

Kometa se vymanila z tlaku Sparty a postupovala dopředu, se zakončením Žižky si však bez problémů poradil Pöpperle.

43:48
Tresty

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl
Kováčik se nechtěně srazil s Kumstátem, měl při tom ovšem příliš vysoko hokejku, kterou trefil sparťana do hlavy.

44:37

Michal Kempný teď málem zranil vlastního brankáře. Když projížděl okolo něj, vrazil mu do hlavy tak, že Trvajovi odletěla helma. Brněnský náhradník je však v pořádku.

45:02

Brněnský útočník Hruška zajel za brankou do Pöpperleho a na ledě se strhla mela. Do hráče Komety se hned pustil obránce Krejčík.

45:02
Tresty

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

45:02
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Krejčík (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

46:10

Kometa se přesilovce Sparty v pohodě ubránila.

46:37

Kousek za modrou střílel Leoš Čermák, Pöpperle se roztáhl, ale na puk nedosáhl. Ten tak proletěl až na tyčku, od které se odrazil do rohu.

47:18
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Kometa), 2 min. za Napadení
brněnský obránce se zřejmě z frustrace dopustil zbytečného faulu na Tona uprostřed hřiště.

48:41
Góly

Tomáš Svoboda T. (Kometa) vstřelil branku (22. gól v play-off). Stav zápasu Kometa - Sparta 2:5
Sparta hrála v přesilovce laxně. Polášek na obranné modré namazal napadajícímu brněnskému útočníkovi, který pak švihem zápěstím prostřelil Pöpperleho.

50:17

Kometa má na ledě navrch, daří se jí minimálně zvýšit si sebevědomí před pondělním sedmým zápasem.

50:27
Tresty

Vyloučen hráč Dominik Simon (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Sparťanský útočník v souboji trefil holí do tváře obránce Kuboše.

50:40

Kuboš na modré netrefil puk a jeden z bránících sparťanů obětavou rybičkou vypíchl puk z obranného pásma.

51:30
Důležité

Kometa mohla v přesilovce snížit na rozdíl dvou gólů. Před brankou dorážel volný Káňa nahození Kempného, Pöpperle nadvakrát odolal.

52:35

Pöpperle je v permanenci, teď zastavoval nahození obloučkem od brněnského obránce Dlapy.

53:27

Spartě se podařilo po delší době vymanit se. Forman pak v útočném pásmu zaklepl kotouč.

54:14

Adam Polášek střílel od modré, branku Trvaje minul.

55:48

Spartu už se soustředí výhradně na bránění středního pásma, do útoků se nehrne, puk spíše vyhazuje. Kometě se momentálně nedaří přejít modrou čáru.

57:07

Jakub Svoboda nebezpečně tečoval před Pöpperlem, ten si v rozkleku poradil.

57:30

Vondráček po Žižkově střele dvakrát dorážel, puk se ztratil ve změti bruslí před brankou.

58:19

Ton s Kubátem vyvezli puk z obranného pásma, teď už se jen dohrává.

58:47
Tresty

Vyloučen hráč Riley Miller (Kometa), 2+2 min. za Hrubost
Kanadský bek se chtěl zřejmě na závěr ještě poprat, Lukáš Pech ovšem na jeho výzvy příliš nereagoval, a tak si jde sednout jen hráč Komety.

59:40

Sparta se ani nesnaží přesilovku využít a i v ní hlavně brání.

Skončila třetí třetina.

60:00

Ani vzepětí ve třetí třetině Kometě k vítězství nepomohlo, alespoň si však mohla zvýšit sebevědomí před sedmým zápasem, který se hraje v pondělí v Praze.

Počet diváků: 7 200

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

18. února 2024 16:00Sparta-Kometa -:-
5. ledna 2024 18:00Kometa-Sparta -:-
19. listopadu 2023 17:00Kometa-Sparta -:-
1. října 2023 16:00Sparta-Kometa -:-
5. března 2023 16:30Kometa-Sparta 5:2
20. ledna 2023 18:30Sparta-Kometa 5:3
4. prosince 2022 17:00Kometa-Sparta 2:6
21. října 2022 18:30Sparta-Kometa 2:3
18. února 2022 18:00Kometa-Sparta 2:1
4. ledna 2022 18:30Sparta-Kometa 3:2P
7. listopadu 2021 16:20Kometa-Sparta 2:5
26. září 2021 16:00Sparta-Kometa 3:2P
5. března 2021 18:30Sparta-Kometa 5:0
22. ledna 2021 18:00Kometa-Sparta 2:4
12. ledna 2021 18:00Kometa-Sparta 4:3P
6. prosince 2020 16:20Sparta-Kometa 6:1
2. února 2020 16:00Sparta-Kometa 4:3P
26. prosince 2019 17:30Kometa-Sparta 5:3
3. listopadu 2019 16:00Sparta-Kometa 5:4
22. září 2019 17:00Kometa-Sparta 2:0
5. března 2019 17:30Kometa-Sparta 7:3
22. ledna 2019 18:30Sparta-Kometa 1:4
6. prosince 2018 18:00Kometa-Sparta 3:4P
21. října 2018 15:00Sparta-Kometa 4:2
30. ledna 2018 18:30Sparta-Kometa 3:4P
22. prosince 2017 18:30Sparta-Kometa 3:2
3. listopadu 2017 18:00Kometa-Sparta 3:2P
26. září 2017 17:30Kometa-Sparta 2:1
18. března 2017 17:00Kometa-Sparta 4:1
17. března 2017 18:00Kometa-Sparta 4:3P
14. března 2017 18:30Sparta-Kometa 2:3P
13. března 2017 18:30Sparta-Kometa 2:3
19. února 2017 17:00Sparta-Kometa 4:0
3. ledna 2017 19:00Kometa-Sparta 2:5
29. listopadu 2016 18:30Sparta-Kometa 3:2
2. října 2016 17:15Kometa-Sparta 6:2
21. února 2016 17:30Sparta-Kometa 5:1
19. ledna 2016 18:30Sparta-Kometa 9:3
8. ledna 2016 18:20Kometa-Sparta 2:4
4. října 2015 17:40Kometa-Sparta 5:3
11. února 2015 18:30Sparta-Kometa 2:3
28. prosince 2014 17:30Kometa-Sparta 2:8
18. listopadu 2014 18:30Sparta-Kometa 1:2
26. září 2014 18:20Kometa-Sparta 1:8
14. dubna 2014 19:10Sparta-Kometa 4:5
12. dubna 2014 17:30Kometa-Sparta 2:5
10. dubna 2014 18:30Sparta-Kometa 1:2N
7. dubna 2014 19:00Kometa-Sparta 3:5
6. dubna 2014 18:00Kometa-Sparta 3:2P
3. dubna 2014 17:50Sparta-Kometa 3:0
2. dubna 2014 19:00Sparta-Kometa 2:5
25. února 2014 19:00Sparta-Kometa 7:0
3. ledna 2014 18:30Kometa-Sparta 2:4
26. listopadu 2013 18:30Sparta-Kometa 4:1
4. října 2013 18:20Kometa-Sparta 2:1
26. února 2013 18:10Sparta-Kometa 6:0
29. ledna 2013 18:30Sparta-Kometa 4:2
11. ledna 2013 18:00Kometa-Sparta 1:2N
30. listopadu 2012 18:15Kometa-Sparta 4:2
19. března 2012 18:00Kometa-Sparta 4:1
17. března 2012 18:10Sparta-Kometa 1:3
15. března 2012 18:10Kometa-Sparta 3:1
14. března 2012 18:00Kometa-Sparta 2:5
11. března 2012 17:30Sparta-Kometa 3:2N
10. března 2012 17:30Sparta-Kometa 3:4
29. ledna 2012 17:00Sparta-Kometa 4:5P
11. prosince 2011 17:00Kometa-Sparta 1:2
1. listopadu 2011 18:30Sparta-Kometa 3:0
25. září 2011 18:10Kometa-Sparta 4:3N
1. dubna 2011 18:00Sparta-Kometa 2:4
20. března 2011 17:00Kometa-Sparta 3:2
11. března 2011 18:00Sparta-Kometa 4:0
27. února 2011 17:00Kometa-Sparta 4:1
28. ledna 2011 18:40Kometa-Sparta 1:0
21. prosince 2010 18:10Sparta-Kometa 3:2
5. listopadu 2010 18:00Kometa-Sparta 3:1
1. října 2010 18:00Sparta-Kometa 3:4N
19. ledna 2010 18:00Sparta-Kometa 5:1
29. listopadu 2009 17:00Kometa-Sparta 3:5
16. října 2009 18:00Sparta-Kometa 6:2
13. září 2009 18:10Kometa-Sparta 1:4