Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý podvečer, vítejte u reportáže z hokejového útkání mezi Spartou Praha a Kometou Brno. Do pražské O2 Arény dorazil tradičně početný dav brněnských fanoušků, takže dnešní zápas bude doprovázet slušná divácká kulisa.

Sparta je s 94 body na 2. místě Tipsport extraligy, Kometa se 62 body bojuje o předkolo play-off. Aktuálně jí patří 9. příčka.

0:56

Týmy se zatím oťukávají, k výraznější šanci nedošlo. Poöpperle ani Čiliak zatím nemuseli zasachovat.

Dvořák

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 10 928

1:09

Andrej Kudrna (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně). Stav zápasu Sparta - Kometa 1:0
Sparta jde velmi brzy do vedení díky rychlému brejku Andreje Kudrny. Ten unikl obráncům kolem levého mantinelu a Čiliaka překonal střelou mezi betony.

3:04

Ostřížek nebezpečně tečoval nahozený puk před Pöpperleho brankovištěm. na štěstí pro sparťanského brankáře mimo.

5:01

Kumstát se dostal k dorážce u levé tyče, Čiliak však měl dobře postavený svůj beton.

5:24
Tresty

Vyloučen hráč Peter Trška (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

6:41

Spartě se v první minutě přesilové hry dařilo uzamknout Kometu v jejím pásmu, ale dostala se jen k jedné střele, kterou lapil hostující brankář.

7:35

Leoš Čermák (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Martin Dočekal. Stav zápasu Sparta - Kometa 1:1
Kometa Brno vyrovnává na 1:1 z nenápadné akce. Leoš Čermék zavezl kotouč do útoku a vystřelil zpoza obránce Hrbase, čímž překvapil domácího brankáře. Puk mu propadl k levé tyči.

8:22

Dnes bychom se mohli dočkat zajímavé přestřelky. V mezikruží teď zůstal nikým nehlídaný Buchtele. Čiliak ale jeho pokus kryje a přerušuje hru před první komerční přestávkou.

8:54
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Kozák (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

10:06

Čiliak musel dvakrát zasahovat. Nejdříve vyrazil střelu Klimka, pak se vytáhl proti dorážce Kudrny z pravého kruhu. Sparta je také díky přesilovým hrám zatím aktivnější.

11:29

Vojtěch Němec měl velkou šanci poslat hosty do jednobrankového vedení, když se k němu odrazil kotouč po střele jeho spoluhráče. U levé tyče ale puk nezpracoval.

14:32

Polášek se vydal z pozice obránce do útoku a vystřelil k levé tyči. Čiliak v pohodě chytá, vhazovat se však bude po jeho pravici.

15:26

Vondráček pálí těsně vedle levé tyče.

16:05

Vondráček se pokoušel nadvakrát překonat Pöpperleho od levé tyče, ten kryje.

16:05
Tresty

Vyloučen hráč Michal Čajkovský (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Sparta bude hrát v oslabení, protože během tlaku brněnského týmu se faulem provinil Čajkovský.

17:38

Forman ušetřil Spartě několik cenných sekund, když potrápil protihráče dobrým pohybem s kotoučem v útočném pásmu domácích.

19:13

Klimek vystřelil od pravého mantinelu, brněnský brankář puk podrží.

20:00

V první třetině jsme viděli pěkný útočný hokej. Sparta byla sice v posledních minutách aktivnější, ale po dvaceti minutách je skóre celkem spravedlivě 1:1. Hra je zatím poměrně vyrovnaná.

20:59

Také hned z kraje druhé třetiny se hraje ve vysokém tempu.

21:32
Tresty

Vyloučen hráč Peter Trška (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl

22:30

Minuta z přesilové hry sparťanů je pryč, domácí se k ničemu nedostali. Brno dobře brání střední pásmo.

24:25

Sparta byla pod velkým tlakem. Druhá útočná formace hostů hbitě kroužila kolem mantinelů, jen jejímu dobrému pohybu chyběla střelba.

25:29

Po delší době se k útočné aktivitě dostala také Sparta. Mikuš vypálil od modré čáry příklepem, Čiliak vyráží.

26:33

Hra je kouskována častými zakázanými uvolněními.

27:39

Střelu Poláška z pravého kruhu vyráží Čiliak do ochranné sítě!

28:52

Hra na dlouhé pasy dnes nevychází ani jednomu týmu. Píská se další zakázané uvolnění.

30:10

Leoš Čermák se málem dostal do samostatného úniku, ale nedovoleným způsobem jej zastavil Petr Kumstát. Brněnský kapitán ovšem dostává také 2 minuty, a to za nafilmovaný pád.

32:01

Piskáčkovi se nepovedla střela od modré čáry a do útoku se ženou hosté.

33:11

Netík našlápl kolem pravého mantinelu a střílí k levé tyči. Čiliak zasahuje vyrážečkou.

34:42

Lukáš Cingel (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jiří Černoch a Michal Dragoun. Stav zápasu Sparta - Kometa 2:1
Sparta se dostává do vedení 2:1 díky pohotové dorážce Lukáše Cingela. Domácí útočník se nejrychleji zorientoval před brankovištěm a poslal puk backhandem pod víko.

36:53

Tři sparťané se řítili na jediného brněnského obránce, ten však křižnou přihrávku sparťanů zblokoval.

37:53

Radim Zohorna vystřelil z levého kruhu na Pöpperleho a důrazně přijel zkontrolovat, jestli z něj puk ještě nevypadne. O pořádek se hned přijeli postarat domácí obránci.

39:11

K ledu se skáceli během pár sekund dva hráči Komety a jeden sparťan. vylučovat se však nebude.

39:45

Curtis Hamilton (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Lukáš Klimek. Stav zápasu Sparta - Kometa 3:1
A Kometa dostává gól do šatny! Curtis Hamilton nahodil kotouč od pravého mantinelu na branku, ten Čiliakovi propadl mezi betony a tentýž sparťanský útočník se dostal k dorážce zpoza branky.

40:00

Také druhá třetina byla z pohledu střel na branku a aktivity hokejistů obou týmů vyrovnaná. Nicméně Spartě se podařilo dvě šance proměnit v gól, takže po čtyřiceti minutách vede 3:1. Třetí část začne cca v 19:16.

40:39

Přibyl se ocitl sám před Čiliakem a vytřelil k levé tyči. Brněnský brankář předvádí pěkný zákrok betonem!

42:05

Ostřížek dorážel do poloodkryté branky, na poslední chvíli mu do střely šáhl jeden z obránců.

43:01

Dělovka Čajskovského, který vypálil od modré čáry, zaduněla o nové zadní mantinely v O2 Aréně.

45:05

Sparta se nikam nežene. Má dvougólový náskok, takže pečlivě brání už před červenou čárou. Brno by mělo trošku přidat, che-li pomýšlet na vítězství.

46:18

Puk se odrazil od Ostřížkových bruslí do brankoviště, sparťané ho ale stihli rychle odpálit pryč.

46:50

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Jan Buchtele a Miroslav Forman. Stav zápasu Sparta - Kometa 4:1
Daniel Přibyl si počkal před brankovištěm na přihrávku od Buchteleho a chladnokrevně zakončil k pravé tyči. Čiliak se nestihl přesunout. Situaci předcházel menší zmatek, kdy se puk zamotal hostujícím obráncům pod bruslemi.

48:13
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Netík (Sparta), 2 min. za Sekání
Netík to přehnal s napadáním a oslabuje svůj tým. Podaří se Kometě snížit?

48:28
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Němec (Kometa), 2 min. za Podražení
Počet hráčů na ledě se rychle vyrovnává. Pokračuje se ve čtyřech na každé straně.

50:08

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně). Stav zápasu Sparta - Kometa 5:1
Sparťanský útočník hostům vypíchl rozehrávku a řítil se z levé strany sám na Čiliaka. Dva metry před ním si přibrzdil a krásnou kličkou do forehandu jej překonává střelou po ledě.

52:05

Pech se nepříjemně srazil s jedním z čárových rozhodčí a pomalu odchází na střídačku. Muž v pruhovaném je na tom lépe.

52:31
Tresty

Vyloučen hráč Juraj Mikuš (Sparta), 2 min. za Sekání

53:45

Kometě se dvakrát podařilo zatlačit Spartu do obranného postavení, ale Pöpperle nemusel zasahovat proti vážnější šanci.

56:06

Sparta si v útočném pásmu dovolí hodně. Zadovky a přikopávání bruslemi značí, že domácí hrají ve velké pohodě. Pěkným prostrčením na kolegu se ukázal i mladíček Ostap Safin, který dnes nastoupil ke svému prvnímu utkání v extralize.

58:29

Hokejisté Komety sice ještě poctivě napadají a snaží se zavézt kotouč do útočného pásma, ale vyhrát už si nezvládnou.

59:44

Burian to zkouší z pravé strany, Pöpperle vyráží.

Skončila třetí třetina.

60:00

Sparta poráží Kometu Brno 5:1 a upevňuje si pozici na 2. místě extraligové tabulky. Hosté klesli na desáté místo, které jim ale stále zaručuje předkolo play-off.

18. února 2024 14:00Sparta-Kometa 4:5N
5. ledna 2024 18:00Kometa-Sparta 2:3
19. listopadu 2023 17:00Kometa-Sparta 2:1P
1. října 2023 16:00Sparta-Kometa 0:2
5. března 2023 16:30Kometa-Sparta 5:2
20. ledna 2023 18:30Sparta-Kometa 5:3
4. prosince 2022 17:00Kometa-Sparta 2:6
21. října 2022 18:30Sparta-Kometa 2:3