Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Příjemný nedělní podvečer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 28. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Mountfieldem Hradec Králové.

Domácí jsou v posledních kolech v laufu, vyhráli pět z šesti utkání a naposledy doma výborným výkonem porazili Spartu 5:1.

Dobrou formu si však přivezl i Mountfield, z posledních čtyř kol urval deset bodů, když ztratil jen s vedoucím Libercem. Aktuálně je na čtvrtém místě, na druhou Olomouc ztrácí jediný bod.

Köhler

Rozhodčí: Čech (CZE), Hradil (CZE) - Flegl (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 3 163

2:50

Hradec vysunutým napadáním zatím nedovoluje domácím založit pořádný útok.

3:04

Hradecký Pláněk propagační střelou vyzkoušel pozornost Konráda.

6:08

Dávid Buc si vyjel s pukem před branku a bekendem zaměstnal Kacetla.

6:29

Laš našel od mantinelu volného Knotka, místo střely z první si ale musel rovnat puk a o šanci přišel.

6:59

Kafka nabral rychlost ve středím pásmu a tvrdým příklepem přes obránce zaměstnal Kacetla.

8:24

Courchaine vystihl špatnou rozehrávku domácích a vytěžil z toho tvrdou ránu od modré. Konrád ji zlikvidoval lapačkou.

8:34
Tresty

Vyloučen hráč Karel Pilař (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění

9:35

Kohoutům se zatím nedaří zabydlet v útočném pásmu.

10:28

Až teď se podařilo domácím vytvořit si šanci, střela Říhy kolem obránce Frühaufa ale gólem neskončila.

10:40

Hosté jsou v plném počtu.

11:50

Tomáš Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Adam Zeman. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:0
Hned po vyhraném buly pálil švihem Mikúš a trefou do šibenice odčaroval Kacetla.

11:50

Olomouc v této sezoně poprvé vstřelila Hradci Králové gól.

12:37
Tresty

Vyloučen hráč Radim Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za Sekání
Hradec dostává šanci vyrovnat v přesilové hře.

13:08

Kudrna šikovně tečoval těsně před Konrádem, ten i přesto dokázal puk vyrazit.

14:46

Domácí jsou v plném počtu, navíc v závěru oslabení mohli jet dva na jednoho. Hradečtí se ale dokázali včas vrátit.

15:47

Vyrůbalík dostal pár metrů prostoru, které využil k průniku do útočné třetiny, ale jeho střelu Frühauf na poslední chvíli zblokoval.

17:26

Köhler neustál souboj se Staňkem, puk se dostal k Honejskovi, jeho nadějnou střelu z pravého klubu ale Konrád ukryl do rukavice.

18:44

Domácím se nedaří tvořit, většinou jen nahodí puk do středního pásma a nechávají hrát Mountfield.

20:42
Tresty

Vyloučen hráč Martin Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

21:42
Tresty

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Mikúš nadrzo zkoušel projet mezi dvěma a Červený ho podrazil. 60 sekund budou hrát domácí proti třem.

22:47

Hosté už jsou ve čtyřech.

23:42

Druhou část přesilovky strávili domácí víceméně za svou brankou.

24:18

Výborný závar druhé domácí lajny, Kafka přihrál dobře postavenému Mikúšovi, který dvakrát pálil zblízka. Puk ale do sítě nedostal.

24:52

Courchaine si našel odražený puk a z mezikruží pálil těsně mimo.

25:50

Jaroměřský s Řípou jeli dva na jednoho a Jaroměřský dobře vrátil puk Řípovi před branku. Kacetl se však stihl vrátit a nastavit beton proti střele.

28:14

Červený si udělal prostor, jeho střelu ale Konrád dobře viděl.

30:00

Hradec zvyšuje tempo své hry a čím dál častěji se dostává ke střelám. Nejde sice o žádné velké šance, ale Konrád je v těchto minutách v permanenci.

33:16

Hostující Knotek tvrdě napřáhl, trefil však jen Jaroměřského bolestivě do ruky.

33:44

Zeman se prosmýkl obranou a najížděl sám na Kacetla, neměl však rychlost, tak zkusil zakončení bekendem. Puk sice dostal do branky i s Kacetlem, ale až po odpískání.

36:04

Vašíček chtěl zastavit Jaroměřského, ale zvedl loket příliš vysoko a obránce Mory se teď drží za čelist.

37:05

Skrbkovi se nečekaně odrazil puk vytěžil z toho střelu Ihnačák. Konrád si nebyl jistý, kde má puk, nakonec ho našel pod betonem.

39:25

Hradec končí třetinu tlakem, situaci si však zkomplikoval nepřesnou rozehrávkou, sudí pískají zakázané uvolnění.

43:28

Jaroslav Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Peter Frühauf. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:1
Hosté zaslouženě vyrovnávají zásluhou Kudrny, který šikovně tečoval nahození Frühaufa.

43:18

Hradec zůstává nastěhovaný v útočném pásmu, Olomouc není schopná ani vyhodit puk.

44:43

Bednář dostal výbornou přihrávku a z první mířil nahoru, Konrád přilbou vyrazil nad.

45:41

Dej zkoušel od modré pálit z první, ale trefil jen brusli clonícího Honejska.

46:10

Buc a po něm Knotek ohrožovali Kacetla, po delší době Kohouti zahrozili.

46:49

A znovu domácí, tentokrát pálil k tyči Kafka, Kacetl si s těžkou střelou poradil.

50:10

Staněk žabkou hledal Eberleho, těžký puk sice olomoucký útočník zasáhl, ale rána neměla patřičnou razanci.

50:25

Řípa tečoval nabídku Jaroměřského a puk proskákal kolem levé tyče.

50:46
Tresty

Vyloučen hráč Roman Kukumberg (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

51:54

Dobrá první minuta přesilovky z pohledu domácích, kteří si připravili tři střely. Laš ani Skrbek však branku netrefili.

52:54
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Kacetl (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění
Brankář Kacetl fauloval clonící hráče před brankovištěm.

53:00

Staněk dobře rozehrál po buly a puk se dostal k Houdkovi, který vypálil tvrdě k tyči, Kacetl byl na místě.

54:00

Čtvrtý útok Olomouce zamkl Hradec na minutu před branku, ale Hradec zatím odolává.

54:46

Rastislav Dej (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:2
Ondrušek ztratil puk na útočné modré, Kukumberg s Dejem jeli na jednoho obránce a posérii odrazů se puk odrazil od vracejícího se Jaroměřského do odkryté branky.

56:19
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Skrbek (Olomouc), 5+20 min. za Napadení
Okatě Skrbek srazil ramenem Köhlera a dostal 5 plus do konce utkání.

56:19

Šance domácích na vyrovnání výrazně klesají, do konce třetí třetiny budou hrát ve čtyřech.

59:10

Běží poslední minuta třetí třetiny, Olomouc to navzdory oslabení zkouší bez brankáře.