Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pěkný sobotní podvečer z Mladé Boleslavi, kde pokračuje čtvrtfinálová série play-off hokejové extraligy. Domácí vedou nad Hradcem Králové 2:1 na zápasy a dnes se mohou výrazně přiblížit k historickému postupu do semifinále.

Při pátečním utkání byl mladoboleslavský stadion vyprodaný a dnes to zřejmě nebude jiné. Už 45 minut před úvodním vhazováním je totálně našlapaný sektor hradeckých fanoušků a obsazené jsou i prostory na stání napříč celým stadionem.

0:25

Domácí se hned po pár vteřinách usadili v útočném pásmu, Lenc dostal přihrávku do střeleckého prostoru, ale puk mu trochu odskočil.

Courchaine

Rozhodčí: Hodek (CZE), Polák (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 4 200

0:48

Tomáš Klimenta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Tomáš Urban T.. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 1:0
Stejně jako v pátečním třetím utkání, i dnes se na gól čekalo jen krátce: včera rychle otevřel skóre Hradec, tentokrát Boleslav díky Klimentovi.

1:20

Zakázané uvolnění domácích.

1:41

Odpovědět hned mohl hradecký Mertl, dostal pohotovou přihrávku zpoza brány, ale kotouč nastřelil jen velmi lehce. Rittich zasáhl.

2:59

I čtvrtý zápas série začíná na maximum, diváci jsou nadšení.

3:39

Hradecký Dej kvůli spoluhráči v útočném pásmu nemohl s pukem do třetiny, a tak hosté začnou rozehrávkou v obranné části.

4:09

Zákrok Kacetla, vhazuje se po jeho vyrážečce, čili vpravo.

4:41

Domácí Jarůšek se snažil proháčkovat mezi kruhy, ale tam bylo těsno.

5:14

Šimánek nemohl pokračovat v útoku po levém křídle, protože Kudrna stál v brankovišti Ritticha.

5:39

Boleslavský Ďurač se rozhodl zavézt puk do útočného pásma středem, ale mezitím už modrou přejeli jeho spoluhráči napravo. Ofsajd.

6:19

Klepiš si chtěl u mantinelu v útočného pásmu prohodit puk mezi dvěma protihráči, ale to bylo moc.

6:46
Tresty

Vyloučen hráč Martin Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Jarůšek získal pro Boleslav první přesilovku, v útočném pásmu ho podrazil Pláněk.

6:46

Během komerční přestávky boleslavský kotel roztáhl transparent s devítkou a nápisem "Díky, kapitáne" adresovaný Davidu Výbornému.

6:50

Hned po vhazování Hradec vyhazuje.

7:22

Střela Klepiše od modré, zákrok Kacetla betonem.

8:04

Radan Lenc (Ml. Boleslav) vstřelil branku (16. gól v play-off), asistence Marek Trončinský a Tomáš Urban T.. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 2:0
Parádní přesilovková kombinace. Trončinský se poblíž brány vyhnul dvěma protihráčům, napříč brankovištěm naservíroval kotouč Lencovi a ten snadno skóroval do odkryté sítě.

9:35
Tresty

Vyloučen hráč Richard Jarůšek (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování
Útočný faul Jarůška přímo před Kacetlem. Boleslavský útočník se provinil z přemíry snahy získat puk.

9:55

Moc nescházelo, aby Musil po Urbanově přihrávce mohl upalovat od červené sám na gólmana. První dotek s pukem mu však nevyšel.

10:26
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Bednář (Hr. Králové), 2 min. za Vysoká hůl

12:02

Domácí si v útočném pásmu až moc zahrávali, Hradečtí šli do brejku, ale proti střele Vašíčka z hranice kruhu dobře povyjel Rittich až před brankoviště.

12:27

Akce po ose Musil - Klimenta - Jarůšek na závěr boleslavské přesilovky: ale Jarůškovi scházelo k přesnějšímu a důraznějšímu zakončení více prostoru.

13:22
Tresty

Vyloučen hráč Antonín Honejsek (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Zbytečný zákrok Vantucha ve středním pásmu na projíždějícího hráče.

13:47

Hradec v oslabení zahrozil rychlým brejkem, na vzdálenější tyči zakončoval Šimánek, ale už neměl ideální střelecký úhel.

15:35

I po návratu Vantucha z trestné lavice ještě domácí chvíli těžili z přesilovkového tlaku, kombinaci zakončoval z otočky Musil a Kacetl vyrazil puk do ochranné sítě.

16:17

Domácí šli do zajímavého brejku, ale Ďurač - aby se vyhnul hradeckému obránci - musel na modré udělat kličku. A mezitím Látal vjel do útočného pásma. Ofsajd.

16:51
Tresty

Vyloučen hráč René Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče
Musil byl na brankovišti neodbytný a vybojoval přesilovku.

17:16

Po vhazování zůstal puk volný a Klepiš okamžitě pálil - do Kacetla.

17:40

Propagační střela Deje na Ritticha, který ještě stihl vyklepat puk z lapačky a rozehrát.

19:01

Současně s návratem Vydareného šli hosté do brejku 2 na 1, Mertl to vzal na sebe, ale Ritticha nepřekonal ani střelou, ani druhým pokusem po objetí brány.

19:25
Tresty

Vyloučen hráč Radan Lenc (Ml. Boleslav), 2 min. za Napadení

20:00

Mladá Boleslav v první třetině přehrála Hradec, její náskok mohl být i výraznější. Hodně je vidět Urban, který chyběl v předchozích dvou utkáních série kvůli disciplinárnímu trestu.

20:43

Přesilovková střela Pavlase z mezikruží nebyla tak tvrdá, ale přesná - puk se odrazil od tyče.

21:25

Boleslav v pěti.

21:39

Zakázané uvolnění domácího týmu.

21:49

Tomáš Urban T. (Ml. Boleslav) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Radan Lenc a Dominik Pacovský. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:0
Domácí prchli do přečíslení 2 na 1, Lenc naservíroval puk Urbanovi a ten gólem stvrdil, že dnes hraje skvělý zápas.

22:00

Zákrok Ritticha poté, co k němu doklouzal puk ze střední třetiny.

22:34
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Pabiška (Ml. Boleslav), 2 min. za Vražení na hrazení

23:11

Po střele Šimánka mimo projel puk podél hrazení až mimo hradecké útočné pásmo.

24:30

Rudolf Červený (Hr. Králové) vstřelil branku (17. gól v play-off), asistence Brian Ihnačák a Zdeněk Čáp. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:1
Čtyři vteřiny před vypršením trestu Pabišky se hosté prosazují. Červený zůstal volný mezi kruhy a pohotově propálil Ritticha.

24:50

Zákrok Ritticha lapačkou po nahození Šimánka od pravého mantinelu.

25:00

Nebezpečná střela hradeckého Pláňka proletěla od modré mimo boleslavskou bránu.

25:25

Hyka z rohu útočného pásma nadvakrát dostal přihrávku k Pabiškovi, ale ten nezpracoval kotouč.

25:32
Tresty

Vyloučen hráč René Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za Vysoká hůl

26:17

Hra přerušena kvůli ležícímu Pavlasovi mezi kruhy, kde po něm zůstávají kapky krve.

26:17
Tresty

Vyloučen hráč Radan Lenc (Ml. Boleslav), 2+2 min. za Vysoká hůl
Po delší poradě rozhodčí vylučují Lence za předcházející zákrok na Pavlase.

26:22

Hned po vhazování pálil hradecký Frühauf od modré, Rittich dobře viděl a zasáhl lapačkou.

27:32

Hosté v pěti i s Vydareným a začíná jejich zkrácená přesilovka, která přesto bude trvat déle než dvě a půl minuty.

28:11

Stříteský vzduchem vyhodil a boleslavská čtyřka střídá.

29:43

Z hradecké početní výhody už zbývá jen minuta. Rittich zatím neměl žádnou těžší práci.

29:52

Až teď to bylo pro Ritticha složitější, protože při střele Deje před ním stínil jeden z hradeckých hráčů. Ale boleslavský brankář i tak zasáhl.

30:11

Ani Courchaine nevěří, co teď spálil! Měl před sebou odkrytou celou horní polovinu boleslavské branky, ale místo toho napálil ochrannou síť.

30:17

Domácí po dlouhé době v pěti.

31:51

Domácí bek Trončinský se rozjel v obranné třetině a projel celé hřiště. Zavezl puk do rohu útočného pásma.

32:41

33:00

A znovu.

33:21

Kučný padl do hradecké střely dva metry před Rittichem a připsal si zákrok místo něj.

33:49

Na druhé straně to zkoušel Ovčačík, Kacetl vyrazil puk nad sebe do vzduchu.

34:11

Znovu pálil Ovčačík, po jeho ráně vznikl u Kacetla závar, ale hradecký gólman nepřehlednou situaci zvládl.

34:40

Jaroslav Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Jiří Šimánek a Tomáš Mertl. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:2
Kudrna vrací Hradec do hry. Najel před bránu, nikdo z Boleslavských si ho nevšímal, a zkušený hostující útočník nadvakrát překonal Ritticha.

35:04
Tresty

Vyloučen hráč René Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za Hákování
Vydarený zahákoval Hyku, který se před něj dostal a už zakončoval u Kacetlovy brány.

36:47
Tresty

Vyloučen hráč Dominik Pacovský (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

37:06
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Voráček (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Po dalším trestu pro domácího hráče létají na ledovou plochu kelímky od piva i papírová tleskadla.

37:33

Zdálo se, že jeden z Hradeckých seknul Ritticha, když už měl puk v lapačce. Pak se strhla mela, ale rozhodčí teď nevylučují.

38:01

Po nebezpečné teči Vantucha z bezprostřední blízkosti drží Rittich puk v náruči.

38:22

Rittich v dvojnásobném oslabení připisuje jeden zákrok za druhým. Další vhazování v boleslavském obranném pásmu.

38:32

Jaroslav Bednář (Hr. Králové) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Aleš Pavlas a Stanislav Dietz. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:3
Ale teď už ani Rittich na puk nedosáhl. Bednář dostal přihrávku na levý kruh a z první se trefil za přesouvajícího se boleslavského gólmana. Rozhodčí ještě volal videokolegovi, ale porada byla rychlá: gól platí.

38:46
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Musil (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Domácí jdou znovu do tří, tentokrát na 20 vteřin.

39:37

Boleslav vyhazuje.

40:00

Boleslav v úvodu druhé třetiny vedla už 3:0, ale Hradec se dotáhl, dvakrát skóroval v přesilovce.

40:46

Boleslav odbránila zbývající část oslabení a Musil se vrací z trestné lavice do hry.

41:57

Boleslavský Musil pojede trestné střílení! Fauloval Courchaine.

41:57

Jede Hyka...

41:57

Hyka už měl gólmana položeného, zkoušel kulišárnu, ale puk se zastavil pár centimetrů před brankovou čárou.

42:44

Oba týmy chtějí hrát, tlačí se dopředu - a teď je z toho zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

44:36

Hyka vystřelil z pravého kruhu přes obránce, Kacetl udržel puk v náruči.

46:28

47:12

Hyka před útočnou modrou z otočky poslal puk na Kacetla, tam ho přebírají hosté.

48:18

Utkání sleduje stejně jako včera vyprodaný boleslavský stadion - 4 200 diváků.

49:24

Lenc dostal mezi kruhy přihrávku od Klimenty, ale příliš dlouho natahoval ke střele, až ránu srazil jeden z hradeckých beků.

50:02

Hradecký ofsajd. Ihnačák na pravém křídle napřahoval zbytečně.

50:41

Kučný srazil puk rukou ve středním pásmu do volného prostoru, kam jako první dojel Musil. Píská se přihrávka rukou.

51:50

Potlesk hokejových fanoušků fotbalistům: hlasatel oznámil výsledek ze Synot ligy Mladá Boleslav - Jablonec 1:0.

53:18

Dominik Pacovský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (17. gól v play-off), asistence Tomáš Urban T. a Richard Jarůšek. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 4:3
Puk propadl kolem dvou boleslavských hráčů až k bruslím Pacovského, který ho zblízka poslal za Kacetla.

54:10

Boleslavští hráči ožili stejně jako fanoušci na tribunách. Domácích je plný led.

54:48

Peter Frühauf (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Tomáš Mertl a Jiří Šimánek. Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 4:4
Rychlá hradecká odpověď na 4:4. Frühauf pohotově vystřelil z levého kruhu a puk proletěl kolem Rittichovy hlavy do brány.

56:23

Právě střelec Frühauf se drží za nos, odhodil rukavice a mizí na střídačku. Hra přerušena, ale nevylučuje se.

56:38

Hra se vrací před Kacetla. Hradečtí vyhodili na zakázané uvolnění.

57:15
Tresty

Vyloučen hráč Rastislav Dej (Hr. Králové), 2+2 min. za Vysoká hůl
Aby to hosty nemrzelo, teď budou ve čtyřech kvůli útočnému faulu Deje na Ovčačíka.

57:54

Hosté mají na chvíli klid. Hra se přesouvá do střední třetiny kvůli postavení boleslavského hráče v brankovišti.

58:33

Domácím zatím přesilovka moc nejde, ale ještě mají spoustu času.

59:52

Důležitý zákrok Kacetla proti střele Hyky z levého křídla.

Skončila třetí třetina.

60:00

Třetí ze čtyř zápasů této série jde do prodloužení.

Začalo prodloužení.

61:03

Tečovaný puk končí v ochranné síti nad Kacetlem: ze čtyřminutového trestu Deje už zbývá jen 12 vteřin.

61:15

Dej je zpátky ve hře. Hradec přežil moment, který může být důležitý pro celou sérii.

61:58

Hra přerušena po srážce Hyky a Čápa.

62:31

Nejprve zákrok Ritticha, po kterém Šimánek střílel ještě jednou a zblokovaný puk skončil mimo ledovou plochu.

63:30

Voráček zadovkou posílal puk před Kacetla, ale tam domácí nebyli.

63:40
Tresty

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry
Červený vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu a Hradec čekají další dvě minuty pravdy.

64:10

Zřejmě se bude volat videorozhodčímu. Urban, dnes už čtyřbodový, poslal puk kamsi k brankové čáře.

64:30

Ale zatím pokračuje hra.

65:20

Neuvěřitelný nápor domácích kolem brankoviště, snad tři závary před Kacetlem, ale Hradec pokaždé odolal.

67:33

Parádní momenty, hraje se snad pět minut bez přerušení. Tohle fanoušky moc baví!

68:05
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Voráček (Ml. Boleslav), 2 min. za Zdržování hry
A teď pro změnu dvě krušné minuty pro Boleslav. I Voráček vyhodil puk mimo.

68:05

A zdá se, že žádná konzultace s videorozhodčím kvůli situaci z času 64:10 neproběhne. Zřejmě tedy jen klam...

68:05

Hradecká přesilovka začíná.

68:10

Klepiš hned po buly prošťouchal puk do střední třetiny.

69:33

Hradecká pětka se sama vyhnala z útočného pásma.

70:05

Domácí přežili oslabení. Jsou v pěti.

71:15

Tempo je tak strhující, že hráči nyní málem přeslechli píšťalku čárového rozhodčího při odpískání ofsajdu.

71:50

Domácí zvládli horké chvilky po námazu obránce Robara.

72:10

A teď už zase zasahoval hradecký Kacetl po nahození z pravé strany. Bude se vhazovat.

73:29

Boleslavský Urban, dnešní čtyřbodový hrdina domácích, po souboji na útočné modré zůstal ležet. Po přerušení nakonec odjíždí po svých a sklízí potlesk.

74:33

Trončinský dnes poněkolikáté projel celé hřiště, jen gól scházel! Další velký moment.

75:39

Sražený puk končí nad Kacetlem. Boleslav má při posledních střídáních více ze hry.

76:28

Boleslavský útok zastavil ofsajd. Překřížení Klepiše a Pacovského na modré zřejmě neproběhlo v pořádku.

77:29

Z prodloužení zbývá už jen dvě a půl minuty. Směřuje stejně jako včera zápas do nájezdů?

78:25

Mertl přejel do útočného pásma moc rychle, dřív než tam šel puk. Ofsajd.

78:25

Hosté si vzali oddechový čas.

79:58

Časomíra už sice doběhla, ale poslední střela Hradce přes celé hřiště šla na zákazané uvolnění dřív než byl konec. Takže se zřejmě ještě jednou bude vhazovat před Kacetlem.