Dobrý den, vítejte u sledování podrobné reportáže z utkání mezi Spartou a Kometou Brno.

Brňané bojují na dálku s Litvínovem o místo v elitní desítce, a tím pádem účast v předkole play-off. Severočeši kousek dál, na Slavii, vedou zatím 3:1. Kometa tak může být pod tlakem.

Hráči obou týmů už jsou na ledě. Na tribunách je zatím skoro pět a půl tisíce diváků. Z Brna jich také pár přijelo, ale rozhodně se to nedá srovnat s tradičně vysokou návštěvou Brňanů ve slávistické aréně.

Utkání začalo.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hradil (CZE), Kalivoda (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 6 352

0:20

V brankách stojí Falter a Trvaj. Fanoušků Komety tady sice není tolik, ale ze začátku slyšet jsou.

1:54

Brněnský brankář Trvaj v pohodě přikryl kotouč, který na něj z pravého kruhu nahodil sparťanský útočník Treille.

2:52

Sparťan Broš se probíjel středem obrany hostů, ale padl na led. Nahození doletělo až k brankáři Trvajovi.

3:58
Góly

Roman Erat (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Róbert Petrovický a Milan Hruška M.. Stav zápasu Sparta - Kometa 0:1
Trochu šťastný gól Komety. Obránce Hruška přihrával od modré čáry Petrovickému na kruh. Brněnský útočník netrefil puk, ale ten se od nohy odrazil k Eratovi. Ten pak doklepával do prázdné brány.

5:33

Domácím se nedaří dostat do útočného pásma, hosté teď zase rozehrávali puk přes všechny čáry.

7:50

Brno dobře brání, vysoko napadá rozehrávku Sparty. Ale teď útočník Balej nesledoval puk a odjel střídat, i když mohl mít šanci. Trenér Venera mu za to na střídačce vyčinil.

8:40

Forčeking se Brnu vyplatil, brankář Falter musel čelit po chybě jednoho z obránců střele a následné dorážce Leoše Čermáka.

9:35

Pacovský zadovkou přiťukl puk na levý kruh Ivanu Rachůnkovi. Jeho dobrá střela se otřela o Trvajův beton a břinkla možná i o tyčku.

10:03

Další závar řeší Trvaj, od modré čáry na něj přilétl tvrdý projektil. Dráhu jeho letu ještě lehce pozměnil padající Rachůnek. Brněnský brankář se sice ještě ohlížel, ale puk mu zůstal ve výstroji.

11:26

Sparta držela hosty pod tlakem, Philippův výpad za bránu a následnou přihrávku před bránu ubránila Kometa až faulem.

11:26
Tresty

Vyloučen hráč Radim Ostrčil (Kometa), 2 min. za Hákování

11:50

Tvrdá rána Ivana Rachůnka z levého kruhu trefila Trvaje do hrudi. Brněnský gólman chytil i dorážku Broše.

12:27
Góly

Dominik Pacovský (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Radek Philipp a Ivan Rachůnek I.. Stav zápasu Sparta - Kometa 1:1
Sparta přesilovku po velkém tlaku využila. Po Philippově střele puk vyplaval z klubka hráčů k volnému Pacovskému. Ten si puk stáhnul a dal pohodlně gól.

13:11

Trvaj drží puk pevně ve výstroji. Sparťanský útočník Foster ještě chvíli dorážel, ale obránci Komety mu vysvětlili, že by měl odjet pryč. Naštěstí stačila slova, na pěsti nedošlo.

15:00

Sparťanovi Tenkrátovi jde hokej hodně dobře, ve volejbale už možná bude horší. Ze vzduchu rukavicí nezpracoval puk.

15:14
Góly

Miroslav Holec (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Jiří Vašíček a Hynek Zohorna. Stav zápasu Sparta - Kometa 1:2
Holec objel bránu, otočil se a zamířil přesně do horního rohu sparťanské brány nad Falterovo rameno.

16:04

Sparťanský útočník Tomáš Rachůnek si nevšiml zvdižené ruky čárového rozhočího a neslyšel ani jeho volání: "Ofsajd!" a hrál dál. Takže se postavení mimo hru muselo odpískat.

17:20

Obránce Philipp najížděl na brněnskou bránu, jenže nevystřelil a obkroužil ji. Nakonec ani nepřihrál, a tak Sparta přišla o puk a možnost ohrozit Trvaje.

19:00

Brňané pozorně brání, do útoku se příliš neženou. Sparta má trochu problémy vytvořit si šanci.

19:41

Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

Skončila první třetina.

20:00

Fandíte Spartě, nebo Kometě? Podpořte svůj oblíbený tým ve velkém sčítání hokejových fanoušků. Kometa zatím vede, Sparta se drží na třetím místě. Udrží si Kometa první pozici, nebo ji Sparta může ohrozit? Zapojit se můžete zde..

Začala druhá třetina.

20:27

Čárovým rozhodčím pro jistotu napověděl i sparťanský gólman Falter, ale bylo to jasné. Puk přešel pomalu přes všechny čáry - icing Brna.

1:27

Pěkná kombinace Brňanům pomohla přes sparťanskou obranu na modré čáře. Zakončoval dobrou střelou útočník Holec, brankář Falter chytil puk efektně lapačkou.

22:15

Po dlouhé přihrávce jel dopředu Tomáš Rachůnek, ale svému strážci neujel. Trvaj jeho střelu ztlumil ramenem.

22:59

Jánského střela byla sražená do ochranné sítě. Ještě předtím na druhé straně brankář Falter vyrazil betonem ostrou ránu jednoho z brněnských útočníků.

23:22
Důležité

Sparťané se radují z gólu, ale rozhodčí jde volat kolegu u videa.

23:22
Důležité

Pacovský totiž ujížděl podobně jako Rachůnek, ale dostal až před Trvaje a snažil se zasunout mu puk mezi nohy. Trvaj udržel kotouč ve výstroji, ale doklouzal až do brány. Byl to gól?

23:22
Důležité

Nebyl, rozhodčí rozpažil. Na záznamu hry zřejmě nebyl jasně vidět puk za brankovou čárou.

23:34
Tresty

Vyloučen hráč Ivan Rachůnek I. (Sparta), 2 min. za Sekání

23:40
Góly

Milan Hruška M. (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Róbert Petrovický. Stav zápasu Sparta - Kometa 1:3
Hned po buly od modré čáry vystřelil slovenský obránce Hruška. Puk zapadl do horního rohu brány. Falter toho asi moc neviděl, navíc to byla velmi přesná rána.

24:31

Tonovu střelu přes obránce ramenem zvedl nad plexisklo brankář Trvaj.

25:12
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Kometa), 2 min. za Hákování

25:38

Nepříjemný moment - obránce Sparty Sersen se opřel do puku a napálil ho do hlavy hostujícího beka Kováčika. Brněnský obránce se drží za temeno a odjel na střídačku. Přesvědčil se, jak důležitou součástí výstroje je helma.

26:09
Góly

Dominik Pacovský (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Radek Philipp a Michal Sersen. Stav zápasu Sparta - Kometa 2:3
Znovu se sparťanský obránce Sersen opřel do puku, střela se mu ale tentokrát nepovedla. Kotouč se po ledě doklouzal k Phillipovi, který ho přiťukl najíždějícímu Pacovskému. Ten zase trefil prázdnou bránu.

27:04
Tresty

Vyloučen hráč Jan Švrček (Kometa), 2 min. za Napadení
Švrček dohrál u střídaček velmi ostře mladého beka Sparty Husáka. Měl loket vysoko.

28:16

Sparta nepouští brněnskou čtyřku z obranného pásma. Akce vymýšlí kapitán Broš, Pacovský jeho přihrávku netrefil ideálně. Trvaj vyrazil.

29:04

Kometa se ubránila.

29:27
Góly

Petr Tenkrát (Sparta) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Petr Ton a Radek Philipp. Stav zápasu Sparta - Kometa 3:3
Sparta i tak vyrovnala. Brněnská obrana propadla, podél pravého mantinelu ujel Ton a dal před prázdnou bránu puk Tenkrátovi. Ani skok beka Komety nepomohl.

29:54
Góly

Petr Ton (Sparta) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Mario Bližňák. Stav zápasu Sparta - Kometa 4:3
Bleskový obrat Sparty! Bližňák za bránou přihrál do brankoviště, Ton nastavil hokejku a puk zapadl do za Trvaje. Domácí diváci bouří.

30:03

Trvaj chytil po buly puk do lapačky, i když mu v rukavici trochu poskočil.

30:50

Rána sparťanského obránce Kočího netrefila bránu.

31:25

Po delší době je v útoku Brno. Káňa byl na brankovišti volný, po přihrávce od zadního mantinelu však minul bránu.

32:09

Brněnský útočník Čermák vjel do útočného pásma a vystřelil. Falter odrazil puk mimo hřiště.

32:30

Po Kočího chybě při rozehrávce měl prostor ke střele útočník Komety Erat. Opřel puk jen do bílých betonů gólmana Faltera.

34:44

Sparťanskou akci zrychlil rozehrávkou vyjetý gólman Falter. Tomáš Rachůnek od levého mantinelu vystřelil. Trvaj si poskočil a puk mu spadl do lapačky.

34:54
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

36:30

Kometa byla sice v útočném pásmu, ale nevystřelila. Nejnebezpečnější pro sparťany byl "centrovaný" puk Petrovického z rohu hřiště.

37:15

Sparta už je kompletní. Treilleho střelu v rozkleku chytil Trvaj.

37:29

Rozehrávka Brna končí zakázaným uvolněním.

38:00
Důležité

Brněnský obránce Žižka podpořil útok, těsně před Falterem ale už nestačil umístit puk momo dosah sparťanského gólmana. Pak se musel rychle vracet s Tonem.

39:15

Po zakázaném uvolnění Komety se bude před koncem druhé třetiny ještě vhazovat u Trvaje.

39:58

Od modré čáry po ledě vystřelil obránce Sersen. Trvaj puk odrazil betonem do rohu.

Skončila druhá třetina.

40:00

Fandíte Spartě, nebo Kometě? Podpořte svůj oblíbený tým ve velkém sčítání hokejových fanoušků. Kometa zatím vede, Sparta se drží na třetím místě. Udrží si Kometa první pozici, nebo ji Sparta může ohrozit? Zapojit se můžete zde..

Začala třetí třetina.

40:45

Brněnský útočník Malec bušil do betonů Faltera, ale u levé tyčky puk nepropasíroval do brány.

42:30

Mladý sparťanský útočník Forman měl na zádech obránce Komety, ale dokázal se obtočit kolem něj a vystřelit. Brankář Trvaj byl pozorný a puk vyrazil.

43:45

Brňané byli na útočném tažení usazeni před sparťanskými hradbami, ale domácí tvrz uchránil ostřelovaný brankář Falter. Na druhou stranu překvapit protivníka jel Tenkrát, ale puk skončil jen v ochranné síti.

45:18

Falter má znovu puk v lapačce. Před chvílí sparťanští diváci skandovali: "Vaše bída, naše radost!" Pokud tento pokřik směřoval ke Slavii, tak zatím Sparta rivalovi trochu pomáhá. I když šance sešívaných na play-off po debaklu od Litvínova značně poklesly...

46:40
Góly

Roman Erat (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Žižka. Stav zápasu Sparta - Kometa 4:4
Kometa ale bojuje a dostává se zpátky do hry o body. Protiútok elegantně zakončil útončík Erat. Podél levého hrazení ujel obránci Sparty. Proti vyjetému Falterovi naznačil střelu, ale puk ještě potáhl a trefil odkrytou bránu.

48:37

Teď je přestávka k čištění ledu, zároveň se uklízí i v hledišti. Skupinku fanoušků Komety totiž vyrovnání dostalo do varu a někdo z brněnských diváků odpálil petardu. Situaci řeší ochranka, domácí zatím skandují: "Táhněte domů!" A další pokřiky nelze publikovat.

49:34

Po dlouhé přihrávce sahal sparťanský útočník Foster, ale nedosáhl. Píská se zakázané uvolnění.

50:10
Tresty

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Sparťané špatně střídali. Kometa má možnost se znovu dostat do vedení.

50:50

Puk ale uzmul soupeři Ivan Rachůnek, vyrazil dopředu, ale chytře se zastavil, udělal oblouk zpátky a ušetří čas z oslabení.

51:32

Holcův bekhend trefil brankáře Faltera do ramene. Domácí gólman asi ani moc nevěděl, jak zasáhl.

52:11

Trvaj chytil nahození Treilleho, sparťané jsou kompletní.

52:47

Po buly vystřelil brněnský obránce Žižka. Puk se odrazil buď od betonu Faltera, nebo od tyčky.

54:00

Tomáš Rachůnek přihrávkou přes šířku útočného pásma hledal najetého obránce Milama. Bek Sparty byl u puku o něco později, takže nevystřelil.

55:31
Důležité

Kometa mohla vést, Švrček přihrál od mantinelu úplně volnému Čermákovi. Brněnský útočník vystřelil z voleje, ale brankář Falter se fantasticky přesunul a zabránil gólu.

56:13
Tresty

Vyloučen hráč Yorick Treille Y. (Sparta), 2 min. za Podražení

56:38
Tresty

Vyloučen hráč Ivan Rachůnek I. (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Domácí se zlobí, ale Kometa má teď přesilovku pět na tři přes minutu a půl. Obrovská šance na rozhodnutí.

57:05

Sparťané podruhé vyhazují.

57:37

Žižkovu střelu sebral lapačkou Falter.

58:14

Teď brněnský obránce Žižka vůbec netrefil bránu, pro postavení útočícího hráče v brankovišti rozhodčí Kometu vykázal do středního pásma. Navíc Sparta už hraje ve čtyřech.

58:38

Sparta je kompletní, těžkou situaci přečkala celkem bez problémů.

59:01

Trvaj ve výskoku chytil Bližňákovu střelu.

59:15

Gól teď chtějí domácí fanoušci. Vypadá to spíš na prodloužení dramatu.

Skončila třetí třetina.

60:00

Je to tak. Kometa vydřela cenný bod. O druhý se popere v prodloužení, případně v nájezdech.

60:00

Během přestávky se rozcvičuje na střídačce druhý brankář Komety Sasu Hovi. Jeho chvíle by mohla přijít v samostatných nájezdech.

Začalo prodloužení.

61:00

Brněnský obránce Hruška míchal s pukem na modré, posunul ho doprava na Čermáka. Jeho střela byla nepřesná.

62:15

Tenkrát s Tonem zase udělali průvan v obraně Brna. Milam z toho střelu nevytěžil.

62:50

Vašíček byl bolestivě nastřelen.

62:53
Góly

Roman Erat (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Sparta - Kometa 4:5
Brno vyhrálo. Svoboda přihrál volnému Eratovi, který završil hattrick. Hosté zisk dvou bodů slaví v hloučku u mantinelu.

Skončilo prodloužení.

Počet diváků: 6 352

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

18. února 2024 14:00Sparta-Kometa 4:5N
5. ledna 2024 18:00Kometa-Sparta 2:3
19. listopadu 2023 17:00Kometa-Sparta 2:1P
1. října 2023 16:00Sparta-Kometa 0:2
5. března 2023 16:30Kometa-Sparta 5:2
20. ledna 2023 18:30Sparta-Kometa 5:3
4. prosince 2022 17:00Kometa-Sparta 2:6
21. října 2022 18:30Sparta-Kometa 2:3
18. února 2022 18:00Kometa-Sparta 2:1
4. ledna 2022 18:30Sparta-Kometa 3:2P
7. listopadu 2021 16:20Kometa-Sparta 2:5
26. září 2021 16:00Sparta-Kometa 3:2P
5. března 2021 18:30Sparta-Kometa 5:0
22. ledna 2021 18:00Kometa-Sparta 2:4
12. ledna 2021 18:00Kometa-Sparta 4:3P
6. prosince 2020 16:20Sparta-Kometa 6:1
2. února 2020 16:00Sparta-Kometa 4:3P
26. prosince 2019 17:30Kometa-Sparta 5:3
3. listopadu 2019 16:00Sparta-Kometa 5:4
22. září 2019 17:00Kometa-Sparta 2:0
5. března 2019 17:30Kometa-Sparta 7:3
22. ledna 2019 18:30Sparta-Kometa 1:4
6. prosince 2018 18:00Kometa-Sparta 3:4P
21. října 2018 15:00Sparta-Kometa 4:2
30. ledna 2018 18:30Sparta-Kometa 3:4P
22. prosince 2017 18:30Sparta-Kometa 3:2
3. listopadu 2017 18:00Kometa-Sparta 3:2P
26. září 2017 17:30Kometa-Sparta 2:1
18. března 2017 17:00Kometa-Sparta 4:1
17. března 2017 18:00Kometa-Sparta 4:3P
14. března 2017 18:30Sparta-Kometa 2:3P
13. března 2017 18:30Sparta-Kometa 2:3
19. února 2017 17:00Sparta-Kometa 4:0
3. ledna 2017 19:00Kometa-Sparta 2:5
29. listopadu 2016 18:30Sparta-Kometa 3:2
2. října 2016 17:15Kometa-Sparta 6:2
21. února 2016 17:30Sparta-Kometa 5:1
19. ledna 2016 18:30Sparta-Kometa 9:3
8. ledna 2016 18:20Kometa-Sparta 2:4
4. října 2015 17:40Kometa-Sparta 5:3
11. února 2015 18:30Sparta-Kometa 2:3
28. prosince 2014 17:30Kometa-Sparta 2:8
18. listopadu 2014 18:30Sparta-Kometa 1:2
26. září 2014 18:20Kometa-Sparta 1:8
14. dubna 2014 19:10Sparta-Kometa 4:5
12. dubna 2014 17:30Kometa-Sparta 2:5
10. dubna 2014 18:30Sparta-Kometa 1:2N
7. dubna 2014 19:00Kometa-Sparta 3:5
6. dubna 2014 18:00Kometa-Sparta 3:2P
3. dubna 2014 17:50Sparta-Kometa 3:0
2. dubna 2014 19:00Sparta-Kometa 2:5
25. února 2014 19:00Sparta-Kometa 7:0
3. ledna 2014 18:30Kometa-Sparta 2:4
26. listopadu 2013 18:30Sparta-Kometa 4:1
4. října 2013 18:20Kometa-Sparta 2:1
26. února 2013 18:10Sparta-Kometa 6:0
29. ledna 2013 18:30Sparta-Kometa 4:2
11. ledna 2013 18:00Kometa-Sparta 1:2N
30. listopadu 2012 18:15Kometa-Sparta 4:2
19. března 2012 18:00Kometa-Sparta 4:1
17. března 2012 18:10Sparta-Kometa 1:3
15. března 2012 18:10Kometa-Sparta 3:1
14. března 2012 18:00Kometa-Sparta 2:5
11. března 2012 17:30Sparta-Kometa 3:2N
10. března 2012 17:30Sparta-Kometa 3:4
29. ledna 2012 17:00Sparta-Kometa 4:5P
11. prosince 2011 17:00Kometa-Sparta 1:2
1. listopadu 2011 18:30Sparta-Kometa 3:0
25. září 2011 18:10Kometa-Sparta 4:3N
1. dubna 2011 18:00Sparta-Kometa 2:4
20. března 2011 17:00Kometa-Sparta 3:2
11. března 2011 18:00Sparta-Kometa 4:0
27. února 2011 17:00Kometa-Sparta 4:1
28. ledna 2011 18:40Kometa-Sparta 1:0
21. prosince 2010 18:10Sparta-Kometa 3:2
5. listopadu 2010 18:00Kometa-Sparta 3:1
1. října 2010 18:00Sparta-Kometa 3:4N
19. ledna 2010 18:00Sparta-Kometa 5:1
29. listopadu 2009 17:00Kometa-Sparta 3:5
16. října 2009 18:00Sparta-Kometa 6:2
13. září 2009 18:10Kometa-Sparta 1:4