Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Dobrý den, vítejte u čtvrtého předkola hokejového play-off mezi Slavií a Pardubicemi. Pokud dnes hosté vyhrají, postupují do čtvrtfinále, pro domácí bude sezona končit.

V domácí sestavě se objevuje bek Wharton a útočník Kolařík, kouč Růžička trochu přeházel sestavu a do elitního útoku se dostal k Bednářovi na centra Žejdl. Hosté zase mají na soupisce střelce Tybora, jenž dal Slavii ve dvou duelech čtyři góly.

Utkání začalo.

0:46

První dvě střely na obou stranách: nejprve pálil zleva Krenželok, na druhé straně z brejku Sýkora jen do boční sítě.

o hráči

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Charvát (CZE), Zavřel (CZE)
Počet diváků: 5 708

1:07
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Hákování
Fauloval Tybora, jenž dostal přihrávku mezi dvěma hráči a šel by sám na bránu.

1:07

Ve slávistické sestavě zatím chybí kapitán Kadlec, ačkoli je psaný v zápisu.

2:55

Pardubice se v přesilovc nedostávají do trvalejšího tlaku, domácím se daří průběžně vyhazovat puky.

3:07

A jsou už v plném počtu.

4:24

Slavia se dostala do krátkého tlaku, který vyústila ve dvě střely. Obě však Hudáček vyrazil, tu Knotovu do ochranné sítě.

5:07
Důležité

Do šance se dostal Tybor, jeho střelu vyrazil Furch helmou.

5:54

Cetkovský se hned po vhazování natlačil před Furcha a přepadl přes něj. Gólman nakonec schovává puk pod lapačkou.

6:41

Slavia se snaží o rychlý přechod do útoku, teď ale puk přeskočil čepel Stránského a je z toho icing.

7:57

Zohorna obkroužil branku a u protější tyčky nahrával. Puk projel brankovištěm... Vzápětí pálil Kočí z mezikruží, ale do rány mu obětavě padl bek.

9:30

Pardubice jsou častěji v útočném pásmu, ale těžko se dostávají do zakončení. Slavia je na tom ještě hůř.

9:54
Tresty

Vyloučen hráč Juraj Valach (Slavia), 2+2 min. za Vysoká hůl
Pardubice budou hrát čtyři minuty přesilovku.

11:00

Hosté se usadili v pásmu a nakonec vyslali ránu od modré, kterou Furch nepustil ze své náruče.

12:04

První polovina přesilovky je pryč a hosté se navzdory tlaku nedostávají do střelby.

13:21
Důležité

Tybor je opravdu ve formě: neohroženě se prodral mezi trojicí protihráčů a když byl vytlačený ze střelecké pozice, nahrál do šance Noskovi. Ten však minul odkrytou branku.

13:21

Slavia dlouhé oslabení zvládla a je v pěti.

14:19
Důležité

Bednář krásnou přihrávkou našel najetého Krenželoka, jehož pokus Hudáček vystihl. Vyrazil puk ale jenom na modrou ke Knotovi. I s jeho bombou si štěstím poradil.

15:09

Slávističtí fanoušci vytáhli transparent s nápisem: ČT Sport uvádí: TV demence 2. Režie: R. Záruba. Narážejí tím na to, že televize posunula začátek duelu z původních 17:30 na 18:20, takže fanoušci nestihnou souběžně hrané utkání fotbalové Slavie se Znojmem.

16:37

Slávisté se dostávali dvakrát do solidní šance, pokaždé je zastavit těsný ofsajd.

18:47

Slavia jako by vypadla z tempa, Pardubice se také nedostávají do pásma. Je k vidění spousta nepřesných přihrávek a osobních a urputných soubojů. Žádná lahoda pro oko diváka.

19:46

Ještě icing hostů.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:33
Důležité

Krenželok hned v úvodu druhé třetiny dostasl přihrávku od Žejdla. Byl před brankou hlídaný, přesto dokázal zakončit bekhendem k protější tyči. Ale minuul.

22:22

Slavia ve druhé části trochu přidala a v úvodních minutách se držela v pásmu, hosté už ale obraz hry vyrovnali.

23:21

Pardubice se s tím nemažou, situace řeší jednoduše: vyhazují puky z pásma.

24:09

Klubko hráčů se zaklínilo u mantinelu, kde nehnutě drželo dobrých 20 vteřin. Sudí ale hru nepřerušovali.

25:49
Důležité

Pardubice se dostávaly do přečíslení dvou na jednoho, ale Furch střelu Cetkovéského vyrazil a poradil si i s následnými dorážkami.

26:54
Důležité

Nebezpečnou střelu vyslal na Furcha z druhého sledu Tybor, ale slávistický gólman vytrčil beton včas.

28:38

Hra dostává spád a útoky se valí na obě strany.

29:35

Poslední minutu jsou aktivnější hosté, kteří častěji ohrožují gólmana. Ale nejsou to pokusy, které by hrozily gólem.

31:32

Slavia často zkouší dlouhé nahrávky, kterými se snaží přelstít obrannou hráz soupeře ve středním pásmu. Zatím ani jeden pokus nevyšel.

32:01
Tresty

Vyloučen hráč Dominik Furch (Slavia), 2 min. za Zdržování hry

33:33

Hosté si vytvořili solidní tlak, rezultovala z toho rána Benáka, kterou Furch vyrazil a puk putoval až z pásma. Takže Slavia mohla vystřídat.

33:33

Slávisté jsou v plném počtu.

35:00

Pardubickou převahu z posledních minut narušil výpad Stránského a jeho golfák, který Hudáček vyrazil.

36:12

Domácí se pouze brání a jejich pokusy o brejky jsou bez šance. Hosté mají navrch, ale také se nemohou prosadit v koncovce.

37:21

Klhůfek po přiťuknutí Vrdlovce mezi dvěma protihráče zkoušel zakončovat technickým obloučkem, ten se ale nevešel pod břevno.

38:02
Důležité

Hudáček teď Pardubicím málem zavařil. Po ráně Stránského vyrazil nikým neatakován puk daleko před sebe a Jelínek minul prázdnou branku.

38:35

Teď už je pardubický brankář jistý při skryté ráně Knota od modré.

39:00

Slávisté to zkouší ze všech pozic, Krenželok třeba hned po vyhraném buly. Hudáček drží.

39:21
Důležité

Pardubice se dostaly do přečíslení a Tybor mohl zakončovat, ale Furch svůj tým podržel včasným přesunem.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

41:08

Pokračuje stejný obrázek ze druhé třetiny, s tím rozdílem, že se domácí snaží více útočit.

41:44

Jenže první šanci si připravily Pardubice, konkrétně Kolář, jenž zleva mířil k protější tyčce. Minul.

43:55

Je to bitva o každý kus ledu, i proto je v utkání nezvyklé množství zakazáným uvolnění.

44:07

Rozjetý Sýkora se v jízdě napřáhl a vypálil golfákem. Furch s obtížemi vyrazil. Následně bylo odpískáno úostavení útočícího hráče v brankovišti.

44:34

Brejk Pardubic a na jeho konci pokus Tybora, který Furch vyráží rukavicí nad.

44:34
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Žejdl (Slavia), 2 min. za Napadení

45:45

Jelínek se v oslabení natlačil až k tyčce, kde chtěl procpat puk. Nepovedlo se. Stejně tak další brejk v oslabení, při němž Růžička nahrával před bránu najíždějícímu parťákovi.

46:09

Tybor se už cpal ke střele, ta mu však po přihrávce od zadního hrazení nesedla. Stejně tak neuspěl Vašíček, kterého důrazně odstrčili od brankáře domácí beci.

46:09

Slavia je v pěti, Pardubice, které ještě nebyly vyloučené, nevyužily další z řady přesilovek.

47:59

Čas se krátí a ani jeden tým nemůže dát. Pokud se tak stane, bude následovat dvacetiminutové prodloužení, takže vlastně taková čtvrtá třetina. Teprve pak by přišly na řadu samostatné nájezdy.

49:15

Benák jemně nastřeloval puk na bránu, aby puk tečovali spoluhráči. Před Furchem dotírali Cetkovský a Zohorna. Následuje další icing. Utkání sleduje 5 708 diváků.

50:21

Menší potyčka Šticha, který postrkoval Nahodila za to, že dotíral na Furcha, jenž měl puk pod kontrolou.

50:47

Další icing.

52:00

Bednář se už na to nemohl dívat, a tak se rozjel s pukem a zkusil do individuálně. Jenže narazil na modré proti přesile.

52:38

Na druhé straně končí dorážka Radila nad Furchovou brankou.

53:14

Po závaru před Hudáčka hosté raději vyhazují přes celé hřiště.

53:36

Marek Tomica (Slavia) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Jan Stránský a Petr Jelínek. Stav zápasu Slavia - Pardubice 1:0
Slavia se dostává poprvé v sérii do vedení jako první. Domácí si vytvořili tlak a puk se odrazil přímo před bránu na Tomicu. Ten v tváří v tvář prostřelil Hudáčka mezi betony po ledě.

54:55
Důležité

SLavia mohla přidat druhou trefu, volný Žejdl dostal přihrávku, měl čas zamířit, ale neprostřelil houšť těl.

57:13

Domácí gól hodně nabudil a jsou rázem hodně aktivní v útočné fázi. Pardubice se po dlouhé době dostaly k výpadu, byl to Tybor, jehož střelu zprava Furcha vytěsnil vyrážečkou.

58:00

Pardubice se už začínají tlačit dopředu, chtějí rychle vyrovnat. Mají na to dvě minuty.

58:45

Furch kryje další výpad hostů. A Pardubice si berou oddechový čas. Dá se očekávat, že odvolají brankáře, jelikož se vhazuje před Furchem.

58:45

Je to tak, Pardubice jsou v šesti.

59:14
Důležité

Benák měl vyrovnání na holi, ale Furch výborně zasáhl. Následně i proti ráně od modré, kterou přerušil hru - udržtel puk.

Skončila třetí třetina.

60:00

Slavia vybojovala výhru, vyrovnala stav série na 2:2 a rozhodne se tak v neděli v Pardubicích.