Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Krásný podvečer z hradecké hokejové arény. V dnešním 48. poolympijském kole přivítají domácí tým Vítkovic. Oběma půjde v závěru základní části extraligy o hodně už proto, že jsou sousedy v tabulce.

Pokud dnes hosté vyhrají, v tabulce se na dva body přiblíží pátému Hradci Králové a poslední čtyři kola by přinesla drama na těchto pozicích, kde stále není rozhodnuto o týmech, které půjdou do přímo do čtvrtfinále a těmi, které ještě budou muset potvrdit svou příslusnost k play-off v předkole.

V sestavě Hradce Králové zaujmou především dvě jména: René Vydarený a Jaroslav Pavelka. První jmenovaný se vrací do týmu po olympiádě v Soči, kde reprezentoval Slovensko. Ten druhý a o generaci mladší dosud chytal v brance Vrchlabí druhou ligu a vůbec poprvé se objevuje na lavičce.

Vítkovice nabraly v zápasech kolem Vánoc výbornou formu a v tabulce šplhají nahoru. Hradec dnes bude dohánět naopak ztrátu, kterou nabíral při absenci své první pětky. Vinou toho ztratil také průběžné druhé místo v tabulce.

Šedivý

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Fraňo (CZE) - Hejl (CZE), Kajínek (CZE)

Oba týmy už nastupují na led. V brance domácích začne Pavel Kantor, v té vítkovické se objeví Filip Šindelář. Úvodní buly padne za pár chvil.

0:13

Vítkovice v prvním útoku díky Burgerově formaci. Kotouč je však zblokovaný a končí vysoko nad brankou.

0:34

Petr Strapáč (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jiří Burger. Stav zápasu Hr. Králové - Vítkovice 0:1
Tak to je začátek! Burger předal puk ve středním pásmu Strapáčovi, ten vjel do třetiny a švihem vyslal dělovou ránu do levého růžku.

2:25

Švihálek s Marhou teď v první velké šanci. První jmenovaný zavezl puk hluboko do pásma a k levé tyči ho žabkou poslal na Marhu, kterému scházely milimetry.

4:00

Vítkovice mohly znovu udeřit. Kucsera nahrál od zadního mantinelu najetému obránci Hruškovi a ten těsně minul bránu.

4:30

Hradec se snaží útočit, ale zatím se rozráží o dobrou obranu hostů. Propagačně vyslal puk na Šindeláře mladý Rousek. Vhazování v pásmu Vítkovic.

6:00

Vítkovice se snažily přečíslit soupeře. Vandas převzal na kruhu puk, ale se svým pokusem nebyl přesný.

7:00

Hradec teď dvakrát dobře útočil! Nejprve střílel z čárek Rousek, ale Šindelář ho vychytal. Pozorný byl i proti ráně obránce Plánka, jenž si sjel před branku.

8:09

Hradec je znovu ve třetině Vítkovic. Kudrna však vyslal střelu jen do Šindelářovy lapačky.

8:14
Tresty

Vyloučen hráč Karol Sloboda (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění
Hostující obránce Sloboda si vzal do parády jednoho z útočníků Hradce Králové, složil ho nedovoleně na zem a domácí si zahrají první přesilovku.

9:15

Vítkovice se zatím výborně brání. Hradec k ničemu nepustili. A když už pálil Pláněk, hostující bek jeho pokus obětavě zblokoval.

10:05

Neuvěřitelná šance! Mertl nahrával zpoza branky na brankoviště Kudrnovi, ale zkušený útočník našel jen beton Šindeláře. Výborný moment na obou stranách.

11:03

Hostující hráči jsou daleko aktivnější než domácí. Kucsera prokázal ukázkovou dávku bojovnosti. Na vlastní polovině sebral domácímu hráči puk, poté vystřelil, ještě zabojoval a nakonec získal vhazování před Kantorem.

13:20

Po minutách neurovnané hry ujel podél mantinelu vítkovický Burger, "centroval" na Káňu, ale ten nezakončil. Hosté tak stále vedou o gól.

13:47

Domácí hráči teď nepředvádějí nejlepší hokej. Jako by se na nich projevovala dlouhá olympijská pauza. Kouč Peter Draisaitl je zatím v klidu.

14:21

Domácí útočník Rousek se snaží něco změnit a nahodil puk na Šindeláře. Vhazování po jeho levé ruce.

14:40

Obránce Ptáček po vhazování objel branku, Šindeláře však tyčky nepřekvapil.

16:35

Dej teď podržel puk, v pásmu Vítkovic nadělal zmatek. Puk předal na Vydareného, ale jeho střela jen prosvištěla brankáři okolo hlavy.

17:59

Hradecký veterán Jaroslav Kudrna teď nadvakrát zakončoval. Nejprve vypálil z křídla bekhendem, Šindelář puk neudržel, ale lehký pokus u tyčky už pokryl.

18:52
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Tomáš Mertl teď pyká za to, že ve středním pásmu srazil rozjetého Jiřího Burgera. Hosté jsou v přesile.

19:48

Hradečtí specialisté na oslabení prozatím Vítkovice k ničemu nepustili. Hosté si převedou ještě část přesilovky do druhé části.

20:35

Druhá třetina začala zostra. U zadního mantinelu v hradecké třetině leží René Vydarený.

20:35

Na led už míří zdravotníci a přivážejí se také nosítka. S hradeckým bekem to nevypadá dobře. Stále se po zákroku vítkovického hráče nezvedá.

20:35

Vydarený se nakonec sám zvedá z ledu, ale viditelně není v pořádku. Drží se za záda a do kabin mu pomáhá spoluhráč Tomáš Mertl. Publikum vyprovází slovenského beka potleskem.

20:45

Už se opět hraje a Vítkovičtí míří do útoku.

21:00

Z protiútoku hrozí Hradečtí. Šimánek najel do pásma, předal kotouč na Mertla, ale ten trefil Šindeláře. Z další protiakce se snaží prosadit Ondřej Roman. Hra má teď spád.

22:32

Zápas se startem druhé třetiny nabral konečně tempo. Domácí nabudilo až zranění jejich klíčového beka Vydareného. Bojují o každý puk, dřou, podstupují v rozích hřiště souboje. To je to, co jim v první části chybělo.

23:50

V těchto chvílích se hraje výborný hokej. Domácí útočník Červený pálil od levého mantinelu, ale ani tečovaný puk jeho spoluhráči nekončí v brance.

24:30

Vítkovický Vladimír Svačina obrací kurz na hradeckou bránu. Najíždí z boku, ale Kantora odtud nepropálil.

25:20

Hosté faulují, Hradec bude hrát přesilovku. Domácí ještě drží puk.

25:34
Tresty

Vyloučen hráč Roman Szturc (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Szturc oslabuje ostravský celek. Domácí si zahrají druhou přesilovku v utkání. Budou tentokrát úspěšnější?

26:19

Hradečtí rozjeli početní převahu o něco lépe než v prvním případě. Teď alespoň Pláněk donutil Šindeláře k zásahu.

26:28

Domácím uniká puk z útočné třetiny, Kantor jej zastavuje, ale dojíždí a vhazuje se v domácím obranném pásmu.

27:10

Peter Frühauf (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Mertl. Stav zápasu Hr. Králové - Vítkovice 1:1
Puk se motal před brankou v nepřehledné situaci, u levé tyče ho vyšťoural obránce Peter Frühauf a na poslední chvíli ho doklepl. Domácí srovnávají stav.

27:54
Tresty

Vyloučen hráč František Ptáček (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry
Tak teď nastala kuriózní situace. Ptáček ve snaze osvobodit svůj tým ze sevření vykopl nohou kotouč z hřiště. Rozhodčí se chvíli radili, zda jej vyloučit a nakonec to jsou dvě minuty.

29:54

Hradec sehrál oslabení výborně. Hosty do výraznější šance nepustil a je kompletní.

30:40

Kantor zasáhl výborně proti Vandosově střele. Na poslední chvíli vytrčil beton.

31:54
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Kucsera (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Vítkovičtí teď přiostřili hru. Dvakrát poslal hráče k zemi hraničními zákroky, ale potrestán je až ten druhý.

32:25

Domácí si vytvořili výbornou šanci. Dej však pálil mimo branku.

32:59
Tresty

Vyloučen hráč Karol Sloboda (Vítkovice), 2 min. za Vražení na hrazení
Další faul, tentokrát u hrazení za vítkovickou brankou a Hradec si zahraje 54 vteřin pět na tři.

33:22

Vítkovický bek chtěl vyhodit kotouč po mantinelu. Došlo však ještě k zásahu hradecké střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

34:42

Dej teď podržel puk u zadního mantinelu, přihrál na Ptáčka, jehož rána z první končí v náručí Šindeláře.

36:32

Vítkovičtí se ubránili a po delší odmlce se snaží usadit v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu, domácí dobře brání. Teď navíc vybojovali po střídání třetí formace buly před brankářem Šindelářem.

38:00

Hra je teď rozkouskovaná. Obě mužstva se soustředí na obranu, tempo utkání lehce opadlo.

38:20

Dej unikl po pravém křídle a svižnou ránou do plastronu prověřil Šindeláře.

38:46

Rudolf Huna (Vítkovice) vstřelil branku (21. gól v sezóně), asistence Ondřej Roman a Vladimír Svačina. Stav zápasu Hr. Králové - Vítkovice 1:2
Vítkovice si do kabin nejspíš odnesou jednogólové vedení. Při přečíslení Roman poslal puk na Hunu a ten z pravé strany vystřelil přesně nad Kantorův beton.

39:40

Šimánek se na modré pořádně netrefil do puku, ale před Šindelářem je teď zmatek. Kudrna však zaváhání vítkovicíké obrany nevyužil.

40:58

Hradec měl dvě dobré příležitosti. Nejrpve Mertl netrefil branku z předbrankového prostoru, Kudrna poté střelou našel jen Šindelářovu lapačku.

42:00

Kucsera najížděl proti hradeckému bekovi, vystřelil tesně nad ledem. Kantor jeho ránu neudržel, ale obránce zažehnal nejhorší.

44:20

Na hrací plochu naskočila elitní domácí formace a hned to je znát. Šimánek se rozjel, udělal kličku a pak vyslal střelu jen těsně nad branku.

43:14

Tomáš Pospíšil (Hr. Králové) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Peter Frühauf. Stav zápasu Hr. Králové - Vítkovice 2:2
Tak to byla nádhera. Frühauf na modré naznačil střelu, u pravé tyče však viděl Pospíšila, přes "vyčištěnou" dálnici mu poslal puk a útočník už neměl problém zakončit.

43:14

Pospíšil ukončil své čekání na první branku v dresu Hradce. Na led míří třetí formace povzbuzená předchozím úspěchem a tlačí vítkovické hráče do obrany.

46:32

Domácí výrazně ožili. Obránce Harant zkouší Šindeláře. Gólman hostů puk neudržel, sudí však neviděl kotouč ve hře a zapískal. Vhazuje se v obranné třetině Vítkovic.

49:00

Oba celky momentálně bojují hlavně ve středním pásmu. Teď je hra o tom, kdo vyzraje na dobře seskupené pětice ve střední třetině.

50:00

Šindelář si teď hodně oddechl. Už vyrážel na za branku za nahozeným toušem. Neposedný kus pryže se však odrazil od mantinelu v rohu a zamířil před branku.

52:00

Ani jedno z mužstev se nemůže usadit v útočném pásmu.

52:12
Tresty

Vyloučen hráč Michal Tvrdík (Hr. Králové), 2 min. za Sekání
Michal Tvrdík se v souboji o puk vítkovické střídačky nevyvaroval nedovolené hry a za osekávání Káni míří na trestnou lavici.

53:10

První minutu už má Hradec téměř za sebou. Frühauf teď dobře odpálil puk z třetiny a může jít vystřídat.

54:33

Přesilovka hostů skončila a Hradečtí se hned pouští do útoku. Květoň vyslal z levého kruhu tvrdou střelu na Šindeláře, který si s ní však i přes menší potíže poradil.

55:15

Vítkovice kontrují protiútokem. Erik Němec zkoušel vymyslet pěknou kulišárnu, když se vytočil zpoza branky před Kantora a bekhendem zakončoval na bližší pravou tyč.

55:45

Nikdo už se nechce dopustit chyby. Od obou celků už vidíme důrazné napadání.

55:52

Kudrna se po zákroku jednoho z vítkovických hráčů drží za ruku. Faul se však nepíská, přestože ho reklamuje domácí kapitán Jiří Šimánek. Diváci pískají, ale je jim to málo platné. Buly ve středním pásmu.

56:30

Hostující bek Sloboda pálí na Kantora tvrdé rány. Teď je však obětavě zastavují obránci.

57:15

Elitní hradecká formace dělá kolem Šindeláře zase pořádný rozruch. Kudrna vypálil u levé tyčky, gólman hostů neudržel puk, ale Mertl už v pádu a masírovaný bekem nezakončil.

58:10

Dej přiťuknul před útočným pásmem Ptáčkovi, který ještě nabral rychlost a pěknou střelou prověřil vítkovického gólmana. Ten zasáhl ramenem.

59:45

Už to vypadá, že se nic v normální hrací době nestane a oba týmy se rozejdou smírně.

Skončila třetí třetina.

60:00

Za malou chvíli nás čeká prodloužení. Jen jedna malá zajímavost - Hradec už nastavuje šestnáctý zápas sezony!

Začalo prodloužení.

60:40

Hraje se ve čtyřech a Mertl hned zahrozil. Najel si mezi kruhy a nastřelil pravý Šindelářův beton.

61:10

Sloboda poslal nádherný dlouhý pak na útočnou modrou čáru Svačinovi, ale ten se umotal v kličkách a Kantor je nakonec bez práce.

63:40

Elitní formace zase zlobí. Mertl zvolil krásné zakončení, udělal dvě kličky před gólmanem, i když tísněný bekem, ale ta poslední mu nevyšla.

64:20

Vítkovičtí se ještě snaží chytrou kombinační hrou přehrát Hradec, ale zatím se nedaří finální přihrávka. Na led jsou Strapáč a Vandas.

Skončilo prodloužení.

65:00

Dnešní hokejový večer v Hradci Králové ještě nekončí. Uvidíme penaltový rozstřel o vítězi urputné bitvy. Za hradecké mužstvo můžeme v nájezdech očekávat domácí techniky Šimánka s Kudrnou. Z vítkovického mužstva jsou vyhlášenými penaltovými šutéry Jan Káňa a Vladimír Svačina.

Začaly samostatné nájezdy.

Teď se proti Šindelářovu rozjel Šimánek, ale jeho finta není úspěšná.

Jako druhý jede za Vítkovice Burger. Jeho bekhend Kantor vystihl.

Hradecký Jaroslav Kudrna jede jako druhý, zkouší obvyklou kličku do bekhendu a není to gól.

Vítkovický Ondřej Roman má na lopatě rozuzlení. Vystřelil na Kantorovu lapačku a zajišťuje Vítkovicím druhý bod.

Ondřej Roman (Vítkovice) vstřelil branku (13. gól v sezóně). Stav zápasu Hr. Králové - Vítkovice 2:3

9. března 2024 15:00Vítkovice-Hr. Králové 1:3
7. března 2024 18:00Hr. Králové-Vítkovice 1:0
6. března 2024 18:00Hr. Králové-Vítkovice 4:3
3. března 2024 16:30Vítkovice-Hr. Králové 1:2N
23. ledna 2024 18:00Hr. Králové-Vítkovice 3:4N
8. prosince 2023 17:30Vítkovice-Hr. Králové 2:3P
22. října 2023 16:00Hr. Králové-Vítkovice 2:0
15. dubna 2023 15:30Vítkovice-Hr. Králové 1:2P