Hokejisté Slavie i Vítkovic jdou do odpoledního zápasu povzbuzeni předchozími výhrami: Pražané přivezli v pátek tři body z Hradce po vysokém vítězství 6:1, Ostravané o den dřív vyhráli v Brně. Jejich centr Jiří Burger odehrál ve čtvrtek 100. utkání v extralize.

3:00

V úvodu se oba celky oťukávají a pozorně brání modrou, brankáři jsou bez práce.

3:50

První šanci měla Slavia. Krenželok dorážel Tomicovu střelu, ale byl v příliš ostrém úhlu a netrefil odkrytou část branky.

Kolouch

Rozhodčí: Šindler (CZE), Hodek (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 3 326

4:15

Slávisté přitlačili, hosté dvakrát byhodili na zakázané uvolnění.

4:27
Tresty

Vyloučen hráč Dávid Skokan (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Vítkovice si zahrají přesilovku.

6:27

Jiří Doležal obětavě skočil do střely od modré a odrazil puk z pásma. Ve zbytku přesilovky sye už Vítkovice k ničmu nedostaly.

6:56

Vandas promáchl puk, když dostal dobrou přihrávku od zadního mantinelu do šance.

7:07

Tomica s Klhůfkem si pěkně vyměnili puk před útočnou modrou a Klhůfek se dostal ke střele, ta však nebyla nikterak prudká ani přesná.

8:55

Krátký tlak Slavie ukončil Šindelář, který chytil do lapačky Holubovu střelu od modré.

9:11

Vítkovice po delší době zahrozily. Káňa se dral po pravé straně do šance, ale Furch se dobře roztáhl na brankovišti a puk vyrazil.

10:05

Čtvrtá lajna hostů dostala Slavii pod tlak, jenže Vandas byl v brankovišti, takže sudí hru přerušili.

11:11

Svačina zakončil protiútok střelou z levého kruhu, Furch puk tečoval vedle branky.

12:45
Tresty

Vyloučen hráč Peter Húževka (Vítkovice), 2 min. za Podražení

13:34

Hosté ujeli v oslabení do brejku dvou na jednoho, ale Roman už dostal přihrávku do těžké pozice a puk se mu smekl vedle branky.

14:45

Domácí se v přesilovce k ničemu nedostali. Chyběla jim lehkost a tvořivost. Vítkovice jsou v pěti.

15:38

Jiří Doležal se pěknou kličkou uvolnil od Pastora a otestoval Šindeláře, ten jeho nadějný pokus vyrazil.

17:12

Roman se Svačinou si vypracovali hezkou kombinací velkou šanci a po ní i krátký tlak. Ten vyřešil Furch, který lapil Svačinovu střelu z kruhu.

19:30

První třetina se spíš jen dohrává, ani jednomu z týmů se nedaří trvaleji dobýt útočné pásmo.

20:00

Skončila nezáživná první třetina. Vítkovice v ní působily o trochu lepším dojmem, ale ani jim se nepovedla přesilovka a žádná skutečně velká šance se neurodila ani na jedné straně.

22:30

Domácí se ve druhé třetině zatím jen brání náporu Vítkovic. Furch však nemá mnoho práce, většina střel se k němu nedostane přes obránce.

23:49

Svačina dojel volný puk a střelou z levé strany otestoval Furchovu pozornost.

25:55

Kolouch zažil střídání, v němž dostal spoustu ran od bráncícíh slávistů. Přesto se nakonec dotalčil k brance a tělem tečoval nahozený puk. Ten však nakonec zamířil vedle branky.

26:20

Rychlou protiakci Slavie zlikvidoval pozorný Šindelář.

26:59

Šenkeřík pohotově střlílel od modré bez přípravy, ale puk netrefil ideálně - k brance doletěl obloukem a Šindelář ho vyrazil.

27:22
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Svačina (Vítkovice), 2 min. za Hákování

28:52

Petr Jelínek (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Lukáš Žejdl a Vladimír Růžička. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:0
Slavia využívá do té doby nepříliš dobře sehranou přesilovku a střílí úvodní gól utkání. Po krátké kombinaci se puk odrazil k Jelínkovi, který doklepával do prázdné branky.

31:13

Vítkovice zmáčkly soupeře, ale jejich nápor ukončila přihrávka rukou.

32:30
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Svačina (Vítkovice), 2 min. za Napadení
Vítkovičtí dál mačkali Slavii, ale přemíra snahy vedla k útočnému faulu. Svačina se hodně zlobil a diskutoval o svém zákroku s rozhodčími, ale není mu to nic platné.

33:19

Húževka ujel v oslabení do protiútoku a z pravé strany vystřelil. Furch vyrazil puk přímo k němu, ale ani napodruhé ho hostující útočník zblízka nepřekonal.

34:30

Hezkou kombinaci domácích zakončoval Tomica, ale jeho střelu Šindelář vykopl. Ostravané jsou kompletní.

36:56

Delší pobyt slávistů v útoku vyřešil obránce Stehlík, který jako Chára masíroval za brankou Sklenáře tak dlouho, až ho povalil na led a odstavil od puku, který pak vyhodil.

37:56

Vítkovický tlak zakončil Kovář střelou bez přípravy, která však neměla razanci. Po Furchově zásahu se strhla menší strkanice u slávistické branky.

37:56
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění

38:20

Slávistický útočník Vladimír Růžička promarnil velkou šanci. Obral o puk vítkovického obránce a jel sám na bránu. Udělal bekhendovou kličku a mohl zasunout kotouč za čáru, ale minul.

39:48
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Roman (Vítkovice), 2 min. za Hrubost

39:48
Tresty

Vyloučen hráč Marek Tomica (Slavia), 2 min. za Hrubost
Vyloučeni jsou oba hráči současně za vzájemnou potyčku.

39:56

Vítkovická přesilovka skončila, hosté v ní měli mnohem blíž k inkasování než ke vstřelení gólu.

40:00

Slavia se dokázala i bez chybějícího lídra ofenzivy Bednáře prosadit jako první.

40:00

Zatím jediný gól zápasu dal v přesilovce Jelínek. Druhý mohl přidat v oslabení Růžička, ale v obrovské šanci nakonec zamířil puk vedle odkryté branky. Vítkovice, které často dovedou soupeře zamknout v pásmu, tak mají do třetí třetiny stále velkou naději.

41:57
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Doležal (Slavia), 2 min. za Hákování

43:00

Svačina trefil z úhlu jen boční síťku, poté Slavia vyhodila puk z pásma.

43:57

Szturcovu střelu Furch vyrazil, Slavia je kompletní.

44:23

sklenářovu střelu po Tomicově přiťuknutí vyřešil Šindelář vyrážečkou.

45:06

Michael Vandas (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Patrik Valčák a Marek Bail. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:1
Rozhodčí ještě zkonzultovali situaci s mužem u videa, poté gól uznali. Rychlá vítkovická kombinace skončila pohovotou Vandasovou trefou do odkryté poloviny branky.

46:30

Oba celky jsou po vítkovickém vyrovnání opatrné a nikam se neženou. Gólmani jsou tak bez práce.

47:35

Slávisté si vytvořili velký nápor, ale slibnou akci překombinovali.

48:56

Furch zlikvidoval obrovskou šanci Huny. Ten dostal přihrávku z rohu přímo na hůl a bez přípravy mířil k tyčce. Domácí gólman však předvedl zákrok večera: roztáhl se na brankovišti a puk vyrazil.

49:08
Tresty

Vyloučen hráč Richard Stehlík (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl

51:08

Hosté se bez větších potíží ubránili.

54:00

Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez většího vzruchu. Defenziva obou týmů je precizní, útok se nemůže prosadit a gólmani mají klid.

57:00

Zápas, který pomalu spěje k vyvrcholení, sleduje na prořídlých tribunách O2 areny 3326 diváků.

57:44

Slavia přidala a tlačí se dopředu. Jenže střelba není to, co by jí dnes zdobilo. Šindelář naposledy pokryl lehké nahození Sklenáře.

59:23
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), OT 10 min. za Nesportovní chování
Před blížícím se prodloužením se nechal vyloučit Jelínek. Zápas tak pro něj skončil.

59:50

Šindelář pokryl puk, Vítkovice se musí ubránit na buly 10 vteřin před koncem třetí třetiny.

Skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

61:00

V úvodu prodloužení drží puk Vítkovice, ale do útočného pásma se dostaly až po minutě, navíc jen nakrátko.

63:00

Zdá se, že i v prodloužení sází oba týmy předeším na jistotu. Zatím nebyla k vidění jediná šance ani nebezpečná střela na branku.

63:49

Agilní Svačina se dostal do náznaku šance, když vyjížděl z rohu před branku. Furch ale vytrčil hůl a puk mu vypíchl.

64:51

Kadlec namířil svou ránu od modré vedle branky, zápas směřuje k nájezdům.

Skončilo prodloužení.

Začaly samostatné nájezdy.

0:0

Michael Vandas (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Střelu na vyrážečku Furch vytěsnil.

0:0

Lukáš Žejdl (Slavia) nájezd neproměnil.

Žejdl najel pomalu před branku a zkusil blafák do bekhendu, Šindelář ho vystihl.