Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zhruba 4200 diváků se těší na středeční duel Sparty se Zlínem. Duel je dohrávkou 12. kola. Pokud v ní domácí tým zvítězí nebo dokonce jen získá bod, posune se před Pardubice, Kometu a Třinec na první místo tabulky.

V sestavě Sparty stále chybí kapitán Rolinek, který má zdravotní problémy.

Utkání začalo.

0:32
Důležité

Hned v úvodu pustila nepozorná obrana do velké šance Balaštíka. Ten dostal puk před branku, kde byl úplně sám. Zblízka však Pöpperleho nepřekonal.

Sestavy a rozestavení

SpartaSparta

Pöpperle
o hráči
Piskáček
o hráči
Gřegořek
o hráči
Krejčík
o hráči
Švrček
o hráči
52 Philipp
Philipp
o hráči
Sičák
o hráči
87 Ton
17 Hlinka
Hlinka
o hráči
Rachůnek
o hráči
Kumstát
o hráči
23 Pech
Buchtele
o hráči
Rachůnek I.
o hráči
74 Přibyl
Přibyl
o hráči
61 Klimek
Klimek
o hráči
Pacovský
o hráči
Bahenský
o hráči
49 Simon
Simon
o hráči

ZlínZlín

Horčička
o hráči
92 Valenta
Valenta
o hráči
Marušák
o hráči
15 Urbanec
Urbanec
o hráči
Zámorský
o hráči
Tesařík
o hráči
Matějíček
o hráči
Balaštík
o hráči
19 Leška
Leška
o hráči
87 Veselý
Veselý
o hráči
25 Kubiš
Kubiš
o hráči
Čajánek
o hráči
Melenovský
o hráči
Honejsek
o hráči
92 Holík
Holík
o hráči
13 Čech
Čech
o hráči
88 Okál
Okál
o hráči
Sedláček
o hráči
Köhler
o hráči
Ondráček
o hráči

Rozhodčí: Hribik (CZE), Polák (CZE) - Jindra (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 5 577

1:44

Do první šance domácích se dral z levé strany Buchtele. Jeho průnik však zlínští beci zablokovali a tak musel domácí útočník vystřelit z dálky, což navíc neprovedl s velkou razancí.

2:27
Góly

Vladimír Sičák (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ivan Rachůnek I. a Radek Philipp. Stav zápasu Sparta - Zlín 1:0
Hned první souvislejší tlak Sparta proměnila. Odražená přihrávka z rohu doputovala až k Sičákovi, který prostřelil Horčičku.

3:20

Pacovský měl rychlost a ujížděl do slibného brejku, ale pak nesmyslně zasekl a místo zakončení ještě nesmyslněji hledal obsazeného spoluhráče.

4:09
Tresty

Vyloučen hráč Marek Melenovský (Zlín), 2 min. za Podražení
Hlinka tak dlouho kroužil za zlínskou brankou, až ho Zámorský musel přidržet, aby se nevysmekl do šance. To ještě sudí nechali být, ale poté vyloučili Melenovského za podražení soupeře v rohu.

5:00

Pech vyjel z rohu a hledal křížem dva hráče na hranici brankoviště. Puk se však odrazil od zlínských beků mimo nebezpečí.

6:09

Ani dvě sparťanské střely od modré nebyly přesné, a tak se i ve zbytku oslabení Zlín ubránil. Velmi dobře zahrál zkušený bek Tesařík.

7:13

Sparta je aktivnější, ale trochu jí trápí přílišná snaha tvořit zbytečnou krásu. Gřegořek proišel po pravé straně a i on místo střelby volil nadbytečný pas na obsazeného kolegu.

8:20

Krátký tlak zlínské první lajny nic velkého nepřinesl. Sparta se dostala z pásma a další akci hostů vyřešil Pöpperle. Po odpískání obránce Švrček dotírajícího Balaštíka doslova zahodil na led.

8:26

Bleskovou střelu Melenovského hned po buly vyřešil Pöpperle vyrážečkou.

9:11

Ton obešel ve středním pásmu dva protihráče a zakončil bombou po ledě od modré, s níž si však zlínský gólman v pohodě poradil.

10:01
Důležité

Výtečný forčeking Sparty přinesl krátké přečíslení tří na jednoho. Kumstát si narazil s Pechem, ale ani jeden z nich nedokázal dostat puk za mrštného Horčičku.

12:00

velmi aktivní Gřegořek se často pouští do útočných výpadů. Tentokrát zakončil střelou švihem krátký tlak Sparty, Horčička však byl se svou lapačkou připraven.

12:49

Pěkný brejk Sparty mohl zakončit Buchtele do prázdné branky, ale na dlouhý křížný pas nedosáhl. Domácí jsou jasně lepší, hýří útočnou aktivitou, výborně bruslí a hrají s velkým sebevědomím. Jejich převahu sleduje téměř 5500 diváků - hala se i během první třetiny postupně zaplňuje.

13:22

Hezkou kombinaci Zlína zakončil Tesařík střelou od modré. Pöpperle si poradil.

14:05

Zlín přidal. Natlačil se do útoku a Čajánek se dostal i ke střele zblízka. V tísni však neměla přesnost.

15:00

Ani Čechova střela nenadělala domácímu gólmanovi velké problémy. Zlín převzal aktivitu, zlepšil hru ve středním pásmu, ale v tom útočném se nedokáže účinněji prosadit.

16:45
Tresty

Vyloučen hráč Petr Leška (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
Sparta si při výhodě vytvořila obrovský tlak, domácí si přihrávali křížem přes obranné pásmo Zlína a Kumstát se dostal do velké šance...

16:45
Tresty

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Sekání
...jenže po skončení výhody fauloval v útočném pásmu Buchtele, a tak se bude hrát 4 na 4.

17:00
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Krejčík (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Při brejku Zlína fauloval Krejčík. Hosté hrají minutu a tři čtvrtě přesilovku 4 na 3!

17:44

Zámorský s Čajánkem si vlevo nahoře dlouho vyměňovali puk, ale střela na teč Balaštíkovi se pak odrazila mimo led.

18:45

Zlín sehrál hezkou kombinaci, ale Marušák poslední přihrávku Čajánkovi před prázdnou branku příliš zvedl. Pokračuje se 5 na 4.

19:00

I Sparta je v pěti a ubránila tak těsné vedení.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

21:10

Druhou část zahájil tlak Sparty. Ten však vedl jen ke Gřegořkově pokusu, jenž neprošel hradbou těl.

21:31

Zlín se dostal do dvou nebezpečných brejků. V tom první se puk sklouzl těsně vedle, v tom druhém jel Melenovský s Kubišem dva na jednoho, ale Pöpperle skluzem k tyčce vytěsnil puk po Kubišově zakončení.

22:00
Tresty

Vyloučen hráč Martin Matějíček (Zlín), 2 min. za Sekání
Při nadějném brejku Sparty zlínský bek fauloval.

24:00

Sparta přes minutu a půl strávila v pásmu, ale místo střelby si jen nahrávala kolem dokola. Jediný pokus vyslal Ton, navíc mimo. Zlín se tak v klidu ubránil.

24:34
Góly

Lukáš Klimek (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Ivan Rachůnek I. a Daniel Přibyl. Stav zápasu Sparta - Zlín 2:0
Veselý s Melenovským na jedné straně v protiútok dvou na jednoho nevyužili, domácí na druhé straně hned poté ano. Rachůnek perfektně křížem přihrál Klimkovi a ten trefil odkrytou polovinu branky.

25:12
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kumstát (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Velký tlak Sparty pokračoval, ale skončil Horčičkovým zásahem a přitom i útočným faulem.

27:10
Góly

Jaroslav Balaštík (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Ondřej Veselý a Petr Zámorský. Stav zápasu Sparta - Zlín 2:1
Zlín sehrál velmi dobrou přesilovku. Holíkův křížný pas sice nejdřív nenašel adresáta, Balaštík pak trestuhodně zahodil velkou šanci po chytré Leškově přihrávce. Ale těsně před koncem výhody se přece elitní pětka přece jen prosadila po další pěkné kombinaci.

29:27
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Zlínští byli až moc vyhecovaní poté, co jeden z domácích hráčů trefil jejich vůdce Čajánek. Chvíli na to atakoval Philippa Kubiš s rukama až příliš nahoře, navíc ho trefil do hlavy.

29:27
Tresty

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), OT 10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

31:27

Sparta sehrála přesilovku podobně jako tu minulou. Kombinovala příliš dlouho a ne úplně přesně na hokejky, takže se nedostala ke střelbě. Zlín se ubránil.

33:12

Hosté obrali liknavé sparťany ve středním pásmu o puk a jeli do protiútoku. Ten zakončil Leška střelou do Pöpperleho lapačky.

33:35

Domácí beci nechali po buly projet Balaštíka až k brance, z úhlu a zblízka však vyhlášený kanonýr ndeokázal puk protlačit do branky.

33:41

Další povedená buly. Matějíček pálil od modré, Pöpperle nadvakrát puk zkrotil lapačkou.

35:00

Hraje se dlouho bez šancí, oba týmy dobře hlídají střední pásmo.

36:55

Ton se snaží prosadit, ale zlínská obrana ho dobře hlídá. Tentokrát v souboji jeden na jednoho uspěl Zámorský.

38:00

V závěru druhé části se Sparta spokojuje s nahazováním a Zlín se dostává hlavně k vyhazování. Proto není na rozdíl od rpvní třetiny a poloviny té druhé k vidění nijak valný hokej.

39:59
Góly

Petr Kumstát (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Buchtele a Jan Piskáček. Stav zápasu Sparta - Zlín 3:1
Spartě se podařilo vyhrát závod s časem a skórovat 4 desetiny vteřiny před koncem třetiny! Akce byla podobná jako při druhém gólu domácích - jen přihrával Buchtele a zakončoval Kumstát.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

41:30

Urbanec ostře, ale čistě trefil u mantinelu obra Kumstáta. Ten se zvedl, oklepal a pokračoval ve hře.

42:33
Góly

Dominik Pacovský (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Ton a Petr Gřegořek. Stav zápasu Sparta - Zlín 4:1
Ton pžece jen zamotal halvy hsotující obraně tak, že z toho byl gól. Zatáhl puk po levé straně a naznačil, že půjde až do branky. Místo toho však přenechal puk do tandemu Pacovskému, jenž ho napálil k tyčce.

44:32

Ton klouže po ledě jako nůž měkkým máslem. Další pěkný průnik lehce bruslícího veterána zlínskou obranou zastavil jen hrbolatý led, na němž při zakončení uskočil puk stranou.

45:28

Mela před domácí brankou, kde ležící Pöpperle nepokryl puk. Ten se však nakonec s pomocí obránců podařilo sparťanům dostat pod jeho tělo.

45:46

Přibyl měl po akci Rachůnka s Klimkem blízko k dalšímu gólu. Dorážku z hranice brankoviště však namířil jen do gólmana.

46:33

Pacovský opět místo střely v dobré pozici zbytečně nahrával.

48:01

Klimek se neohroženě prodral přes obranu před branku. Puk však měl na dlouhou hůl a stačil ho jen posunout jednou rukou na Horčičku, jenž byl ve střehu.

49:00

Zdá se, že Zlín ve třetí části nemá síly na zvrat. Srazil ho hlavně gól do šatny na konci druhé třetiny. Od té doby je Sparta znovu jasně lepším týmem a nezdá se, že by se zápas měl nějak výrazněji zdramatizovat.

51:00

Zápas sleduje 5577 diváků a byť jsou v hale i rozeseté skupinky fanoušků z Moravy, z nichž jistě mnozí žijí v Praze, velká většina diváků fandící Spartě je velmi spokojena a dožaduje se páté branky. Té teď zabránil Horčička, jenž se dobře zorientoval v závaru před brankovištěm.

51:31

Zlín se ještě snaží zvednout, tlačí se dopředu, vybojovává vhazování v pásmu a nutí Spartu k zakázaným uvolněním. Do šancí se však nedostává.

52:44

Okál si trochu teatrálně jel pro faul okolo Philippa, ale sudí zůstali v klidu.

55:00

Sparta teď hraje přesně co potřebuje. Usadila se v útoku, ale hlavně se v něm snaží držet puk a šance bere jen jako bonus. Přesto se do jedné Pechův útok dostal, Horčička však byl pozorný.

56:00

Zápas už se jen v poměrně poklidné atmosféře dohrává.

57:17

Veselého střela letěla vedle, Pöpperle nemá v závěru moc práce. Naopak hrozí spíš Sparta občasnými brejky, tak jako teď při akci exkarlovarské dvojičky Kumstát-Pech. Horčička v obtížné pozici zkrotil puk v náručí.

59:32
Góly

Jiří Ondráček (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ondřej Veselý a Martin Matějíček. Stav zápasu Sparta - Zlín 4:2
Diváci už vstávali a vytleskávali Spartu, když se Zlínu podařilo přece jen ještě skórovat. Na zvrat však už je nejspíš pozdě.

Skončila třetí třetina.

Počet diváků: 5 577

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

6. března 2022 17:00Sparta-Zlín 4:1
1. března 2022 17:30Zlín-Sparta 2:3
3. prosince 2021 18:30Sparta-Zlín 4:6
15. října 2021 17:30Zlín-Sparta 1:4
31. ledna 2021 17:00Zlín-Sparta 2:4
22. prosince 2020 17:00Sparta-Zlín 10:0
9. listopadu 2020 15:00Zlín-Sparta 4:6
20. září 2020 15:00Sparta-Zlín 3:0
1. března 2020 16:00Sparta-Zlín 5:1
18. ledna 2020 15:00Zlín-Sparta 4:1
1. prosince 2019 16:00Sparta-Zlín 2:1P
8. října 2019 17:30Zlín-Sparta 1:6
22. února 2019 17:30Zlín-Sparta 4:1
11. ledna 2019 18:30Sparta-Zlín 3:2
23. listopadu 2018 17:30Zlín-Sparta 0:4
7. října 2018 15:00Sparta-Zlín 1:5
28. února 2018 18:30Sparta-Zlín 3:2
5. ledna 2018 17:30Zlín-Sparta 2:4
21. listopadu 2017 18:30Sparta-Zlín 1:3
8. října 2017 17:00Zlín-Sparta 4:2
17. února 2017 17:30Zlín-Sparta 0:5
30. prosince 2016 18:30Sparta-Zlín 0:3
15. listopadu 2016 17:30Zlín-Sparta 0:4
30. září 2016 18:30Sparta-Zlín 5:1
23. března 2016 18:20Sparta-Zlín 5:2
21. března 2016 17:20Zlín-Sparta 1:4
20. března 2016 0:00Zlín-Sparta 2:3
17. března 2016 18:20Sparta-Zlín 0:4
16. března 2016 18:20Sparta-Zlín 4:3
3. února 2016 18:30Sparta-Zlín 4:3N
6. ledna 2016 18:30Sparta-Zlín 4:2
13. prosince 2015 15:30Zlín-Sparta 4:0
13. září 2015 17:00Zlín-Sparta 3:5
15. února 2015 15:00Sparta-Zlín 7:6P
4. ledna 2015 15:30Zlín-Sparta 2:6
16. listopadu 2014 17:00Sparta-Zlín 3:4P
3. října 2014 17:30Zlín-Sparta 1:0
4. března 2014 18:20Zlín-Sparta 2:1
12. ledna 2014 17:00Sparta-Zlín 2:1
29. listopadu 2013 17:30Zlín-Sparta 6:5
16. října 2013 18:30Sparta-Zlín 4:2
13. února 2013 17:30Zlín-Sparta 2:1P
28. prosince 2012 18:30Sparta-Zlín 1:2N
16. listopadu 2012 17:30Zlín-Sparta 2:3
2. října 2012 18:30Sparta-Zlín 1:4
15. února 2012 18:30Sparta-Zlín 1:2P
30. prosince 2011 17:30Zlín-Sparta 0:5
17. listopadu 2011 18:10Sparta-Zlín 1:2P
7. října 2011 17:30Zlín-Sparta 0:2
1. února 2011 17:30Zlín-Sparta 3:0
23. listopadu 2010 18:00Sparta-Zlín 0:4
17. listopadu 2010 17:30Zlín-Sparta 3:2
5. října 2010 18:00Sparta-Zlín 3:2P
31. ledna 2010 18:10Zlín-Sparta 4:1
13. prosince 2009 17:00Sparta-Zlín 2:5
25. října 2009 17:00Sparta-Zlín 0:3
22. září 2009 17:00Zlín-Sparta 2:3P
10. března 2009 17:00Sparta-Zlín 6:1
7. března 2009 17:00Zlín-Sparta 4:2
6. března 2009 17:00Zlín-Sparta 1:4
3. března 2009 17:00Sparta-Zlín 4:0
2. března 2009 18:00Sparta-Zlín 4:2
19. února 2009 17:30Zlín-Sparta 3:1
9. ledna 2009 18:00Sparta-Zlín 4:2
25. listopadu 2008 17:00Zlín-Sparta 5:4P
10. října 2008 18:00Sparta-Zlín 2:4
2. prosince 2007 0:00Zlín-Sparta 2:3
27. listopadu 2007 0:00Sparta-Zlín 2:4
21. října 2007 0:00Sparta-Zlín 4:3
14. září 2007 0:00Zlín-Sparta 2:1