Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký den z Brna. Od 17 hostí domácí letošního hokejového mistra z Plzně.

Pro hokejisty Komety je dnešní duel druhým dílem z dvojboje proti loňským finalistům. V pátek se představili na ledě vicemistra ze Zlína, dnes přivítají HC Škodu Plzeň.

Plzeňským Indiánům po šesti odehraných kolech patří v extraligové tabulce šestá příčka s deseti body. Brňané jsou na tom o dva body lépe a okupují třetí místo v aktuální sezoně.

Utkání slibuje vyrovnanou partii. V loňské sezoně skončil jen jeden duel více než jednobrankovým rozdílem. Oba soupeři se potkali i v letošní letní přípravě. V rámci European Trophy se na začátku září Kometa radovala 3:2, když utkání rozhodla v samostatných nájezdech.

o hráči

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Polák (CZE) - Jindra (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 6 895

Hráčí nastupují na led. Domácí vítají hokejisty choreem na tribuně za brankou.

Utkání začalo.

0:29

První střelu zápasu Trvaj bez problémů kryje.

0:42

Zakázané uvolnění, hra se stěhuje opět před domácí branku.

0:47

Mozík z Plzně opět od modré prověřil Trvaje, ten byl ve střehu a kotouč lapil.

1:20

Druhý plzeňský útok nepustil domácí z obranné třetiny, střídá se.

2:01

Dvokřák ani Sýkora brněnského gólmana nepřekonali.

3:05

Převaha Plzně pokračuje, Brňané ještě nevystřelili na branku.

3:40

Vlasákovu střelu od pravého mantinelu Trvaj vyrazil betony do ochranné sítě.

4:10

Další zakončení Plzně. Novotný z mezi kruhů gól nedal.

5:05
Tresty

Vyloučen hráč Ryan Hollweg (Plzeň), 2 min. za Napadení

5:35

Kováčikovo slabé nahození golman Indiánů kryl.

6:35
Důležité

Gólman Plzně ležel na zemi, útočníci Komety však puk do brány nedotlačili.

7:25

Burian bekhendem míří vedle levé tyčky Machovského.

8:37

Hollweg osvobozuje hosty za cenu zakázaného uvolnění. Kometa díky přesilovce hru vyrovnala.

9:28

Domácí se dožadovali hry v 6. Píšťalka sudích zůstala němá.

9:56

Další zakázané uvolnění Západočechů, zápas má zatím spád.

10:10

Hruška zleva těsně míjí Machovského branku.

10:50

Plzeňský Duda zkoušel frajeřinu. Přehodit branku a puk si dojet před ní a zakončit, nepovedlo se mu to.

11:22

Zčista jasna se Kratěna objevil v dobré pozici před brankou, beci Komety střelu zblokovali.

11:41

Trvaj si připsal další snadný zákrok, lapačkou kryl nahození před svatyni.

11:59

Kováčikovu přihrávku jeho spoluhráč nezpracoval, vhazuje se v obranném pásmu Brňanů.

12:25

Duda dotíral před Trvajem. Je z toho drobná rozmíška, která akorát způsobila skandování domácího kotle, že Duda je ...

12:25
Tresty

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Hrubost
Zmýlená neplatí, Duda si vykoledoval faul.

12:55

Aktivní Duda z levého kruhu pálil na branku, gólman s obtížemi vyrazil.

14:25

Plzni se přesilovka příliš nepovedla.

15:26

Holcovu slibnou přihrávku na Zohornu zastavuje čárový. Pískl ofsajd.

16:35

Straka servíroval dobrou přihrávku zpoza brány. Obránci hostující forvardy dobře odblokovali.

16:55
Důležité

Mezi kruhy vypálil agilní Jakub Svoboda, pro Brňany bohužel pouze do středu brány. I z následné dorážky Machvoského nepřekonal.

18:51

Holcova střela z levé strany trefila jen připravenou Machovského lapačku.

20:00

Brno si šanci do přestávky v přesilovce nevypracovalo. Po první třetině, kdy se hrál svižný hokej, je stav bez branek.

20:00

Kometa v první části hry přestřílela mistra 10:7.

Začala druhá třetina.

20:01

Kometa bude ještě přes minutu mít početní výhodu, na trestné lavici sedí plzeňský Slovák.

20:32

Jan Hanzlík (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Leoš Čermák a Hynek Zohorna. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:0
Brněnský bek využívá přesilovku a dostává domácí do vedení. Od modré čáry propálil všechno, co mu stálo v cestě. Projektil zbrdzil Machovský, ten však nakonec doputoval do branky.

21:35
Důležité

Burian z blízka nevyzrál na hostujícího golmana, skákající puk odvrátili do bezpečí po jeho zakončení plzeňští beci.

22:47

Kometa je při chuti, Zohorna střílí v dobré pozici nad.

23:13

Martin Straka (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Václav Pletka a Tomáš Slovák. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:1
Je srovnáno. Po střele obránce Slováka se odražený puk dostal k Strakovi. Ten z několika kroků neměl problém kotouč v klidu zasunout do prázdné klece.

24:12

Štěpán Novotný (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Ján Sýkora J.. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:2
Šok. Kometa po chvíli ztrácí náskok. Situaci dva na jednoho skvěle vyřešili útočníci hostů.

24:31

Brno se snaží kontrovat. Machovský je pozorný, puk kryje a bude se vhazovat v jeho obranné třetině.

25:04

Kometa je viditelně vyvedena z rytmu, po chybách se snadno k puku dostává Strakova formace.

26:03

Čermák z Komety krásně obkroužil branku, nic z toho však nebylo.

27:16

Hruška zatáhl puk po křídle, jeho spoluhráči poskakující puk do branky nepropasírovali.

27:37

Další vzrušení v útočné třetině Komety. Z povyku však domácí nezískali nic.

27:37
Tresty

Vyloučen hráč Ryan Hollweg (Plzeň), 2 min. za Krosček

27:40

Plzeň se osvobozuje a vyhazuje až k Trvajovi.

28:38
Důležité

Hruška se individuálně dostal přes půlku hřiště, bekhendová klička mu nevyšla a zamířil nad branku.

30:00

Noskova tečovaná střela končí těsně vedle plzeňských tyčí.

30:00

Brno se usadilo v přesilovce před Machovského brankou až v závěru, Hruška však dvakrát v dobré pozici zklamal, jednou na puk nedosáhl, podruhé ho zblokovali plzeňští beci.

30:25

Po Mozíkově střele puk hopsal v nebezpečné blízkosti místa určení. První útok Plzně toho však nevyužil.

31:28

Kašpařík bleskově z mezi kruhů vypálil, Trvaj vyrazil za branku.

32:11
Tresty

Vyloučen hráč Dominik Boháč (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Nepovedený úder Boháče končí někde u časoměřičů. Obránce míří za pukem a pobude si na trestné lavici.

32:57

Kováčikova rána je zlehka tečována a díky tomu míjí plzeňskou svatyni.

33:01

Machovský po Kempného pokusu neinkasuje, jeho betony sklaply včas.

33:45

Tlak vyústil jen v nezdařenou Kempného střelu, obrana Plzně si s ní poradila.

34:34

Kuboš z Komety nepřesně přihrál. Plzeň se po čase podívá, jak to vypadá před brněnskou brankou. Zakázané uvolnění.

35:16

První útok Plzně dělá domácím problémy. Straka z otočky pálí vedle levé tyče.

36:17

Jakubu Svobodovi v dobré pozici zůstal puk pod bruslemi. Brejk Indiánů však následně skončil jen pukem v ochranné síti.

37:08

Hruška zase dvakrát zkoušel štěstí. Jednou trefil beka před sebou, podruhé skryl jeho pokus do výstroje plzeňský brankář.

37:23

Václav Pletka (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Radek Duda. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:3
Laciný gól Indiánů. Pletka vjel do útočného pásma Brňanů, nerozpakoval se a vypálil. Jeho střela proklouzla mezi Trvajovými betony. Hosté vedou 1:3.

38:46

Plzňan Lev pálil těsně vedle, puk se odrazil od zadního manitelu a s ním si už golman Komety poradil.

38:58
Důležité

Čermák krásně vybídl Káňu, Machovský se však stihl přemístit včas a u levé tyče byl připravený.

Skončila druhá třetina.

40:00

Kometa hrála, góly však dávala Plzeň. Zejména při přesilovkách měla Plzeň často štěstí nebo je podržel jejich golman, přesto si do kabin odnáší Indiáni slibný dvoubrankový náskok.

Začala třetí třetina.

40:44

Strakovu pobídku zpoza branky domácí obránci zblokovali.

41:40

Druhý útok Indiánů uzavřel domácí do obranného pásma.

42:57

Brňanům se nástup do poslední fáze nepovedl. Dopouštějí se zakázaného uvolnění a místo dohánění náskoku se musí opět bránit.

43:41

Tomáš Sýkora zpoza obránce prověřil Trvaje, domácí golman nezaváhal a střelu vytěsnil do ochranné sítě.

43:40

Žižka prudce nahodil, Kometa se ale zase musí bránit. Puk vepředu neudržela.

45:50

Straka, Duda a zase Straka. Indiáni motají hlavu obráncům.

45:57

Václav Pletka (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Straka. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:4
Straka se za bránou elegantně zbavil Kuboše a nahrál před bránu Pletkovi, ten proti dezorientovanému Trvajovi neměl problém zakončit a zvyšuje na 4:1 pro hosty.

46:25

Brněnský kotel se snaží povzbudit zkomírající miláčky. Ve třetí třetině ještě nevystřelili na branku.

46:23
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Faul loktem

47:54

Straka zase zakončuje, tentokrát zvítězil Trvaj a střelu vyrazil tělem před sebe.

48:46
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Faul loktem

49:06

Nepovedená střela Kuboše se dostala k Němcovi, z levého kruhu jen našel Machovského náruč.

49:52
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Slovák (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Plzeň jde do tří. Raději si bere time-out, aby se poradila, jak nezáviděnihodnou situaci zvládnout.

49:52

Čeká nás 52 vteřin hra 5 na 3.

50:05
Důležité

Po Hruškově pokusu puk chvíli skákal osamocený v brankovišti, beci Plzně ho ale střelbitě odpálili pryč.

50:42

Nosek od modré pálí do dobře stojícího Machovského, do návratu prvního hráče zbývají 4 sekundy.

50:47

Z otočky od pravého kruhu vypálil Tomáš Svoboda, jeho ránu ukrývá do výstroje plzeňský brankář.

52:01

Hosté se ubránili, ve 4 Kometu do ničeho většího nepustili.

52:52

Čermák projel půlkou hřiště, jeho technická rána našla jen připraveného golmana u pravé plzeňské tyče.

53:02

Kratěna pálí z pravého kruhu do Trvajova betonu.

54:15

Němec kličuje a hraje si s pukem. Ve velké dálce od hostující klece a hostům nehrozí žádné velké problémy.

54:50

Zase není plno, duel sleduje necelých 6900 přihlížejících.

55:45

Hruška se individuálně neprosadil. Jeho akce končí na modré čáře.

57:00

Kometa se snaží něco vymyslet, ztroskotává však ještě na vlastní polovině a krátí se jí čas.

57:20
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Mozík (Plzeň), 2 min. za Podražení
Jedna z posledních příležitostí Komety se zápasem něco provést.

58:16

Burian jakoby se lekl toho, že se octil sám před Machovským, puk špatně zpracoval a brankář mu ho uzmul.

59:04

Němec - Dočekal - Burian zaměstnávají hostující obranu, velkou šanci si však nevytvořili.

Skončila třetí třetina.

60:00

Plzeň si třetí třetinu pohlídala a nedopustila Kometě velkolepý zvrat. Zápas končí vítězstvím hostů v poměru 4:1. Pěkný zbytek večera.