Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u podrobné reportáže z utkání Kometa - Plzeň. Zaplněná Kajot Arena, jak zní nový název brněnské haly, se těší na souboj týmů, které své úvodní zápasy vyhrály.

Domácí v rámci podpory charitativní akce Chlapi ženám nastoupili v dresech, kde tradiční modro-bílou kombinaci výrazně doplňuje i růžová barva.

1:01

Hala poprvé zahučela, Hubáčkova střela z mezikruží ale k plzeňské brance nedolétla.

Heřman M.

Rozhodčí: Blecha (CZE), Mikula (CZE) - Čech (CZE), Dřínovský (CZE)
Počet diváků: 6 774

1:21

Začátek je velmi svižný. Hraje se nahoru dolů, největší šanci měli hosté, kteří šli ve dvou na jednoho. Hlinkova přihrávka však byla příliš dlouhá.

3:00

Hosté mají v úvodu zápasu navrch. Na delší dobu se usadili v pásmu, do větší šance se ovšem tentokrát neprodrali.

3:33
Tresty

Vyloučen hráč Sasu Hovi (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Domácí brankář Hovi rozehrál puk do hlediště a byl potrestán za zdržování hry, přesilovka pro Plzeň.

4:41

Do brejku se utrhl domácí Čermák, jeho střelu z pravé strany udržel plzeňský brankář Svoboda v náruči.

5:33

Kometa je v pěti, Plzeň si v přesilovce šanci nevytvořila.

7:09

Aktivnější Plzeň sevřela domácí v pásmu, nakonec střílel z otočky St. Pierre, gólman Hovi si nadvakrát poradil.

7:54

Brněnská obrana pod tlakem chybovala, puk se před brankovištěm odrazil ke Kovářovi, který ale trefil jen Hoviho.

8:11
Tresty

Vyloučen hráč Martin Heřman M. (Plzeň), 2 min. za Faul kolenem
Plzeňský Martin Heřman fauloval kolenem a přesilovku si zahaje i Kometa.

8:40

Domácí musí rozehrávat akci zpoza své brány.

9:06
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Kometa), 2 min. za Hrubost

9:32

Brněnská obrana je hodně propustná, mezi kruhy si najel osamocený Mrňa, ale mířil jen do Hoviho. Následuje šarvátka.

10:11

Heřman je zpět na ledě, začíná zkrácená plzeňská přesilovka.

10:53

Odvážný kousek za svou bránou předvedl Bičánek. Vyšel mu a Kometa se tak osvobodila.

11:13

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Radek Duda a František Kaberle. Stav zápasu Kometa - Plzeň 0:1
Plzeň se ujímá vedení! Dvojice Duda, Vlasák si pohrála s brněnskou obranou a druhý jmenovaný se trefil pod horní tyčku.

11:39
Tresty

Vyloučen hráč František Kaberle (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

11:48

Z dobré pozice střílel Pospíšil, Svoboda pohotově zasáhl lapačkou.

13:09

Druhou minutu oslabení zvládá Plzeň s přehledem. Duda dokonce najel s pukem do útočné třetiny, jeho slabý bekhend po ledě ale Hoviho příliš neprověřil.

13:39

Plzeň je v pěti.

14:59

Plzeň nejméně minutu motala domácí v jejich pásmu, dlouhou kombinaci zakončil Kaberle střelou kousek vedle horního růžku.

16:05

Výbornou šanci na vyrovnání měl Podkonický, zblízka ale trefil jen brankáře Svobodu.

16:29

Znovu v akci plzeňský brankář, v leže puk za svá záda nepustil.

17:40

Dosud bleskurychlé tempo nyní trochu zvolnilo.

18:21

Ovšem stále platí, že jasně hokejovějším týmem je Plzeň, kterou teď zastavil ofsajd. A na ledě se hráči už poněkolikáté postrkují.

18:41

V dobré palebné pozici se ocitl hostující Mrňa, jeden z obránců puk tečoval až do ochranné sítě.

19:19

Znovu v akci aktivní Mrňa, znovu trefil jen brněnského obránce.

19:31
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Kratěna (Plzeň), 2 min. za Podražení
Tlak Plzně otupí brněnská přesilovka za Kratěnovo podražení.

19:54

Kometa drží puk v pásmu, ale nedokáže jej dostat od mantinelu.

20:00

Na střely byla v úvodní části aktivnější Plzeň v poměru 9:6, její herní převaha byla ještě zřejmější. Hosté po zásluze vedou.

20:19

Povedený pokus Hrušky z levé strany končí ve Svobodě lapačce.

20:37

Plzeňský gólman vyrazil střelu od modré a vleže čekal, zda jej Kometa nepokoří z dorážky. Puk šel nakonec vedle.

21:31

Kometa si v závěru přesilovky vytvořila drtivý tlak, hosté ale odolali a už jsou kompletní.

22:07

Rychlou akci Plzně zakončoval Vostřák, obránce puk přizvedl kousek nad břevno.

22:22

Z protiútoku se Brňané natlačili až těsně před Svobodu, ten opět odolal.

23:48

Plzeňský St. Pierre šikovnou přihrávkou našel před brankou Kratěnu, ten ale byl už příliš blízko Hovimu a puk za něj neprotlačil.

25:15

Svižný hokej plný akčních okamžiků pokračuje. Po tlaku Plzně následoval nápor Komety, žádná z jejích ran od modré se ale neujala.

26:03

Tvrdá rána domácího Dlouhého prolétla jen těsně vedle vzdálenější plzeňské tyčky, hala zklamaně vydechla.

27:20

Podkonický zpoza branky našel Hrušku, ten ve vyložené šanci promáchl. Brňané přidávají na obrátkách.

29:04

Při plzeňském brejku nedosáhl Johnson na přihrávku, jinak by se ocitl sám před Hovim.

30:28

Rušný moment před plzeňskkou branku, před níž se natlačil Podkonický. Rozhodčí v následné skrumáži přerušil hru, i když puk ležel volně vedlě Svobodova betonu.

31:18

Po brněnském zaváhání za brankou se ve vyložené šanci ocitl Vostřák, střelou z první však částečně odkrytou branku přestřelil.

33:10

V posledních minutách šancí ubylo, hraje se spíš ve středním pásmu.

34:04

Rychlou brněnskou akci zakončoval Pospíšil. Svobodovi nejprve puk vypadl, ale pak jej včas dokázal přikrýt.

34:18

Tvrdý projektil z pravé strany vyslal Kovář, puk však brněnskou branku netrefil.

35:25

Za plzeňskou brankou se snažil Holec, domácí z toho nic nevytěžili.

36:44

Čermák teď propásl obrovskou šanci na vyrovnání, když po přihrávce z levého rohu netrefil z půlky odkrytou plzeňskou branku.

37:30

V posledních minutách je Kometa aktivnější, přes pozornou plzeňskou defenzivu se ale s výjimkou poslední superšance dostává stěží.

38:19

Kaberle se místo střely z kruhu snažil před brankou najít Dudu, puk však poslal jen do Hoviho betonu.

38:40

Na druhé straně Valach střílenou přihrávkou chytře hledal Podkonického, ten na puk těsně nedosáhl.

38:58

Hned po buly střílel plzeňský Vostřák, branku o kousek minul.

39:20

Hubáček zavezl puk do plzeňského pásma a následně nabil Eratovi, který zblízka trefil Svobodu.

39:27

Na druhé straně jel vzápětí sám na branku Duda, bekhendem však přestřelil.

40:00

Druhá třetina nabídla opět atraktivní podívanou, v níž Kometa nejprve vyrovnala hru a v závěru Plzeň i několikrát zatlačila. Oba týmy vyslaly na branku 11 střel, neujala se ale žádná a Plzeň tak stále vede 1:0.

40:49

Duda u brněnské modré získal puk, jeho finální přihrávku ale následně zblokoval Kempný.

41:03

Mrňa ujížděl sám na brněnskou branku, ale místo zakončení škobrtnul a následně spadl do branky.

41:40

Leoš Čermák (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Roman Erat. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:1
Plzni se nepovedlo vyhození, puk se u mantinelu dostal k Čermákovi a ten se trefil přesně do bližšího horního růžku nad Svobodovu vyrážečku.

42:31

Za Plzeň se snažil kontrovat Heřman, jeho nahození ale bylo pro Hoviho lahůdkou.

42:48

Nejistému Svobodovi vypadla lehká střela Hrušky, Kometa toho nevyužila.

43:05

Radek Duda (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Straka. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:2
Plzeň si rychle bere vedení zpět. Brněnský obránce Kempný ztratil ve vlastním pásmu puk a Straka našel před brankou osamoceného Dudu. Ten si položil Hoviho a následně poslal puk do odkryté branky.

44:38

Z brněnského pokusu o tlak vznikl plzeňský brejk tři na dva, při němž Vostřákova přihrávka jen o kousek minula najíždějícího Jeřábka.

46:12

Kometa sevřela Plzeň v jejím pásmu, jenže Malcova střela byla zblokována a Valach následně od modré přestřelil.

46:54
Tresty

Vyloučen hráč Geoff Kinrade (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Velká chyba Kinradeho. Přestože nebyl atakovaný, vyhodil puk ze svého pásma na střídačku.

47:54

Kometě se nedaří usadit v pásmu.

48:30

Pořád nic, po krátkém pobytu v útočném pásmu Brno o puk zase přišlo.

48:57

Po návratu Kinradeho na led střílel od modré domácí Kempný, Svoboda puk udržel pod sebou.

49:40

Plzeňského brankáře teď málem překonal vlastní spoluhráč, Svoboda ovšem jeho teč nakonec vystihl.

49:52

V hale se porouchala časomíra, čas je měřen ručně. Zápas sleduje 6774 diváků, vyprodáno tedy při domácí premiéře Komety není.

50:14

Tomáš Pospíšil (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Radim Bičánek. Stav zápasu Kometa - Plzeň 2:2
Brankář Svoboda se teď musí červenat. Pospíšil měl po individuální akci na zakončení málo místa, do puku vlastně jen šťouchnul, přesto jej plzeňský gólman pustil do brány.

50:43
Tresty

Vyloučen hráč Roman Erat (Kometa), 2 min. za Podražení
Brněnské nadšení kazí faul Erata v útočném pásmu.

51:20

Kometa za jásotu diváků dvakrát za sebou vyhodila.

52:24

Po plzeňské chybě jeli domácí dva na jednoho, Koreisova přihrávka ale byla příliš dlouhá.

52:43

Kometa hraje v pěti a po dobře zvládnutém oslabení je na koni.

54:13

Plzeňský ofsajd přerušuje hru, následuje reklamní pauza. Hala bouří, schyluje se k napínavému finále.

54:40

Svoboda vyrazil pokus Dlouhého z dálky jen před sebe, plzeňští obránci nebezpečí odvrátili.

55:57

Zdá se, že oba týmy trochu ubraly ze své útočné snahy a soustředí se hlavně na to, aby zbytečně nepřišly o bod.

56:26

Nadějnou brněnskou akci přerušil hvizd rozhodčího kvůli vysoké holi.

58:14

Hoviho prověřil St. Pierre, brněnský brankář betonem bez problémů vyrazil.

59:04

Zakázané uvolnění Plzně, hra se střehuje před Svobodu.

59:08

Po buly pálil Kempný, Svoboda chytil puk do lapačky.

59:40

Schyluje se k prodloužení.

Skončila třetí třetina.

60:00

Kometa ve třetí třetině přestřílela hosty 10:4 a díky tomu dokázala srovnat. Celkový poměr střel je 27:24 pro Kometu, která postupem času získávala navrch, zápas však v šedesáti minutách skončil nerozhodně.