Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 1. prosince 2023 Iva

Dobrý podvečer z Hradce Králové. Diváci na hradeckém stadionu dnes uvidí souboj domácího čtvrtého Mountfieldu HK s desátým Kladnem. Hosté přijíždějí posílení o Jana Hlaváče. Mistr světa a zkušený veterán totiž nedávno ve středočeském klubu podepsal smlouvu.

Domácím zato stále chybí zranění útočníci Rastislav Dej, Tomáš Rousek a Jakub Švihálek. Zápas začíná za malou chvíli.

Utkání začalo.

1:00

Oba týmy střídají v krátkých intervalech, první "pozdrav" zápasu tak směrem na kladenského gólmana Cháberu vyslal druhý útok Hradce Králové.

Sestavy a rozestavení

Hr. KrálovéHr. Králové

41 Kantor
Kantor
o hráči
26 Harant
Harant
o hráči
Vydarený
o hráči
Pláněk
o hráči
85 Mikuš
Mikuš
o hráči
Ptáček
o hráči
Frühauf
o hráči
72 Jank
Šimánek
o hráči
86 Mertl
Mertl
o hráči
21 Kudrna
Kudrna
o hráči
Květoň
o hráči
Červený
o hráči
16 Škoda
Škoda
o hráči
Podlešák
o hráči
14 Knotek
Knotek
o hráči
12 Tvrdík
Tvrdík
o hráči
8 Marek
Marek
o hráči
Langhammer
o hráči
Nedvídek
o hráči

KladnoKladno

Chábera
o hráči
Růžička
o hráči
Kaberle
o hráči
Procházka
o hráči
52 Doudera
Doudera
o hráči
Hořava P.
o hráči
Jankovič
o hráči
Majeský
o hráči
11 Machač
Machač
o hráči
10 Patera
Patera
o hráči
Tenkrát
o hráči
Rudovský
o hráči
29 Dragoun
Dragoun
o hráči
77 Treille
Treille
o hráči
Hlaváč
o hráči
19 Kuchler
Kuchler
o hráči
15 Eberle
Eberle
o hráči
Havlíček
o hráči
14 Lukáč
Lukáč
o hráči
92 Strnad
Strnad
o hráči

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribík (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 158

2:33
Důležité

Hradec se z vlastního pásma vymanil rychlým brejkem. Po přihrávce Tvrdíka zakončoval Knotek a kotouč možná těsně Cháberovi proklouzl za brankovou čáru. Sudí se šli poradit s videorozhodčím.

2:33

Rozhodčí už se radí poměrně dlouho, což se divákům nelíbí a pískají. Knotek střelou nad Cháberovo rameno střílel na spojnici pravé tyče a břevna.

2:33
Důležité

Sudí už míří zpět z boxu trestoměřičů a k nevoli hradeckých fandů rozpažil. Pokračuje se tedy zatím bez gólu.

3:13

Patera vyhrál v útočném pásmu vhazování na obránce Růžičku a ten štiplavou ránou poprvé prověřil gólmana Kantora.

3:18

Kantor teď byl málem zaskočený. Po opakovaném vhazování kladenský bek svižně nahodil kotouč podél hrazení, ten se odrážel k brance, ale Kantor se překvapit nenechal.

5:00

Domácí hráči zvyšují obrátky. Teď měli tři pěkné příležitosti. Nejrpve Červený zatáhl puk podél mantinelu a jeho střela pak Cháberovi vypadla. Potom Mertl předával před branku na Kudrnu, ale ten se neprosadil.

5:10
Důležité

Zatím největším šanci Hradce si vypracoval Knotek, když udělal kladenskému zádakovi kličku a Cháberova zachraňoval po jeho střele levým betonem.

7:05
Tresty

Vyloučen hráč Patrik Machač (Kladno), 2 min. za Hákování
Kladenský útočník si pomohl v souboji nedovoleně a Hradci se nabízí první přesilovka.

7:44
Důležité

To byla šance! Frühauf zkusil vystřelit po zemi, tam však na poslední chvíli vystřelil Cháberův beton. Dorážku pak Mertl poslal mimo tři tyče.

8:32

Hostující Růžička teď dojížděl puk v hradeckém pásmu, proti němu včas vyrazil Kantor, který si dovolil ještě parádní, když útočníka obstřelil. Přesilovka Hradce tak pokračuje bez újmy.

9:05

Hosté z Kladna jsou kompletní. Domácí Hradec pustili jen k jedné šanci a jinak se v pohodě ubránili.

10:09
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Květoň (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
I Hradec pyká za první faul v zápase. Kladno posílá na led Paterův útok.

11:02

Rytíři pořádně protáhli Kantora. Nejprve z levého kruhu střílel Tenkrát, ale puk včas zachytila lapačka hradeckého gólmana. Potom Kaberle pálil z osy od modré a trefil ještě těsně boční síťku.

12:00
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Kudrna dojížděl puk, po souboji u hrazení podrazil hostujícího beka a posílá Hradec na osm vteřin do tří.

12:50
Důležité

Teď Rytíři pořádně zahrozili. Hradec nevyhodil kotouč, Růžička ho zachytil, přihrál na Tenkráta a zkušený útočník místo střely volil další nahrávku, ale nikdo z hostů před brankou netečoval.

14:11

Domácí jsou kompletní, Kudrna se zapojil do útoku. Z bekhendu to zkoušel Jank, který se poprvé objevuje na ledě, des byl psán jako sedmý bek.

15:49

Tato pasáž patří k tomu nejlepšímu v první třetině. Nejprve po nahrávce zkoušel střelu z kruhu Eberle, domácí ji však zblokovali. Patera o chvíli později rýsoval přihrávku napříč pásmem na Machače se stejným efektem.

17:19
Góly

Tomáš Knotek (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Tvrdík a Martin Podlešák. Stav zápasu Hr. Králové - Kladno 1:0
Všechno vrcholí brejkem Hradce, výbornou nahrávkou Michala Tvrdíka na volného Tomáše Knotka a ten k levé tyči posílá domácí do vedení.

17:40
Důležité

Domácí jsou prvním gólem značně psychicky posílení. Šimánek teď tvrdě nahazoval před brankou, Cháberu puk neudržel a rychle dorážel ještě Mertl. Kladenský brankář však drží.

18:55
Důležité

Tlak Mountfieldu sílí. Dobře kombinuje, přehrává soupeře. Teď střílel od modré Peter Mikuš. Chvíli po něm dostal přihrávku do jízdy Pláněk, ale jeho pokus zastavil Cháběra lapačkou.

19:50

Hostující Eberle si pěkně najel na modrou a hned za ní golfovým úderem zkoušel Kantora, mířil však mimo levou tyč.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

21:00

Druhá perioda odstartovala bojem o střední pásmo.

21:30

První pořádnou akci předvedlo Kladno. Rudovský zatáhl kotouč, předal do tandemu Treillemu a ten prudkou ránou vystřelil jen do Kantorova levého betonu.

22:23

Tomáš Kaberle teď spektakulárně objel útočné pásmo a chtěl u levé tyče překvapit Kantora. Ten utěsnil všechny prostory a vhazuje se po jeho levici.

23:29
Důležité

Hradecký bek teď nezachytil žabička do středního pásma, tam byl rozjetý Tenkrát, udělal Kantorovi kličku, ale ten se blýskl výborným zákrokem lapačkou a nepřipustil srovnání stavu.

24:35

Výborně to teď zkoušel Kuchler. Z kruhu však jen těsně trefil boční síť. Kantora však jeho pokus hodně zneklidnil.

26:40

Dlouho se teď týmy praly o převahu ve středním pásmu, až se Hradečtí proháčkovali do útočného pásma, Mikuš pálil a div že Červeného teč neskončila v brance.

28:35

Podlešák teď nahrál v obranné třetině dnešnímu střelci Knotkovi, ten se rozjel k sólo jízdě a hned za modrou znovu zkoušel štěstí. Jeho střelu však obránce ztečoval do ochranné sítě.

29:44

Hradečtí se usadili v pásmu Kladna. Vydarený pálí tvrdě od modré, ale Chábera s vypětím sil jeho pokus zastavil.

31:32
Důležité

Chábera teď zachránil Kladno. Po Podlešákově ráně z levého kruhu musel rychle vytrčit pravý beton. Perfektní práce hostujícího brankáře.

33:01

Kladenští nepolevují ve své snaze vyrovnat. Hradecká obrana je však nepouští bezprostředně před Kantora. A pokud se už hosté k přihrávkám dostanou, většinou je obětavě zblokují domácí beci.

33:47
Důležité

Tak tohle byla exhibiční souhra. Šimánek zatáhl puk do pásma, dal na Kudrnu, teď předal Vydarenému. Slovenský bek pálil po zemi a nekrytý kotouč ještě dorážel kapitán Šimánek. Skóre se však nemění.

36:41

Čvrtý hradecký útok obohacený o Lukáše Květoně si vypracoval pěknou šanci. Květoňova rána však končí jen v Cháberově lapačce.

36:48
Tresty

Vyloučen hráč Petr Tenkrát (Kladno), 2 min. za Sekání
Hostující útočník Petr Tenkrát přesekl jednomu z hradeckých borců hůl a sudí si toho správně všimli. Domácí budou hrát další přesilovku.

37:40

Před kladenskou bránou je hodně husto. Elitní hradecký útok si vypracoval dvě šance po ránách Vydareného, puk se však nedaří dorazit.

38:36
Góly

Jaroslav Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jiří Šimánek. Stav zápasu Hr. Králové - Kladno 2:0
Hradecký tlak má vyústění až chvilku před koncem početí výhody. Kudrna dorazil do rohu branky Šimánkovu střelu.

39:00

Brankář Kantor teď podržel domácí skvělým zákrokem proti ráně rozjetého Lukáče.

39:44

Poslední minuta už se jen dohrává. Kladenští vypadají viditelně otřeseni.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:51

Doudera vystřelil od modré, Kantor toho moc neviděl a tečovaná rána do jeho protipohybu šla naštěstí pro Hradec mimo branku.

42:21
Tresty

Vyloučen hráč František Ptáček (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění
Před brankou bylo nepřehledná situace, Ptáček pak jednoho z Kladenských stáhl a půjde sedět na trestnou lavici.

42:50

Paterově pětce se vůbec nedaří. Hradečtí je drží u mantinelu a dokáží se v pohodě bránit. Na led skáče kombinovaný útočk Rudovský, Hlaváč a s nimi Treille.

44:21

Druhá speciální formace hostů byla o něco málo úspěnější, ale i tak to byl jen platonický tlak a Hradečtí jsou zase v pěti.

44:51

Jank se po vhazování v pásmu Kladna opřel do kotouče a jeho prudké nahození ještě některý z hráčů prudce tečoval jen do Cháberových chráničů.

46:31

Kudrna s Šimánkem si přihráli za brankou a hradecký kapitán to zkoušel z těžkého úhlu z brankové čáry. Kladenský gólman byl v pozoru.

47:19

Před Kantorem bylo hodně nepřehledno. Zdálo se, že má kotouč v držení, ale hráči hostů ještě doráželi. Pak chtěl pálit Hořava, ale očividně ho podrazil Mertl. Kladenský zadák se jen těžce sbírá z ledu.

47:19
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Hr. Králové), 2 min. za Pád pod nohy
Mertl šel podle rozhodčích proti Hořavovi kolenem a usedá na trestnou lavici.

48:30

Kladno se trápí a ještě je zbavil útočného pásma hradecký kapitán Šimánek. Ten se pustil do brejku, ohrozil Cháberu, puk se dostal k němu a ještě poté získával čas. Ukázkové bránění při přesilovce soupeře.

49:19
Tresty

Vyloučen hráč Martin Podlešák (Hr. Králové), 2 min. za Hákování
Martin Podlešák při rozehrávce hostů zahákoval Douderu, ten šel k zemi a hradecký útočník jde za spoluhráčem Mertlem. Hradec je dnes podruhé ve třech.

49:25

Teď Kantor fantastickým rozštěpem zlikvidoval Kaberleho jedovku.

50:00

Kladno zlepšilo kombinaci a jeho elitní formace teď dusí domácí mužstvo. Kantor ovšem další jejich šanci lapil.

50:58

Doudera napřáhl k pumelici, do střely mu obětavě skočil Červený a puk končí vysoko nad hřištěm. Červeného teď poplácávají spoluhráči za výbornou práci.

51:17

Tenkrát vypálil krátce před koncem přesilovkou skrze houšť těl, ale mířil vedle levé tyče.

52:10
Tresty

Vyloučen hráč Petr Hořava P. (Kladno), 2 min. za Krosček
Hradec si také zahraje přesilovku. Hořava se provinil krosčekem.

54:10

Hradec se tentokrát dostal jen k jedné střele Petera Frühaufa. Kladno se ubránilo a vyraží na zteč. Vhazování před Kantorem.

54:30
Důležité

Kaberle si vzal po vhazování kotouč u mantinelu, vystřelil a Kantor vůbec nevěděl, kde má puk. Naštěstí se odrazil ven do brankoviště.

56:00

Hráči Mountfieldu už se snaží kontrolovat zápas a nepůjčit soupeři puk. Kladno se jen ztěžka prosazuje.

57:30

Dnešní návštěva na Kladno je poměrně slušná. Do hlediště si našlo cestu 4 157 diváků.

58:00

Hradec už výborně brání. Dvě minuty před koncem třetí třetiny nepouští hosty do tempa.

58:30

Kladenský Libor Procházka nepřesně rozehrál a hra se přesouvá po delší době před Cháberu. Stihne Hradec ještě jednu branku?

59:00

Michal Dragoun se přece jen pokouší uniknout, ale je zastaven hradeckými beky.

59:50

Diváci tleskají vestoje. Hradec už vyhraje a pro brankáře Pavla Kantora to bude znamenat druhé čisté konto sezony a navíc překonání hranice 900 minut strávených na ledě.

Skončila třetí třetina.

Počet diváků: 4 158

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

7. ledna 2024 16:00Kladno-Hr. Králové -:-
3. ledna 2024 18:00Hr. Králové-Kladno -:-
24. listopadu 2023 18:00Hr. Králové-Kladno 2:1
6. října 2023 18:00Kladno-Hr. Králové 3:4P
29. ledna 2023 16:00Hr. Králové-Kladno 4:2
22. prosince 2022 18:00Kladno-Hr. Králové 3:6
1. listopadu 2022 17:20Hr. Králové-Kladno 8:7P
25. září 2022 16:00Kladno-Hr. Králové 2:1
1. února 2022 18:00Hr. Králové-Kladno 3:4
21. prosince 2021 18:00Kladno-Hr. Králové 2:9
26. října 2021 18:00Hr. Králové-Kladno 4:3P
14. září 2021 18:00Kladno-Hr. Králové 0:3
28. ledna 2020 18:00Hr. Králové-Kladno 4:1
20. prosince 2019 17:30Kladno-Hr. Králové 3:1
29. října 2019 18:00Hr. Králové-Kladno 2:1P
15. září 2019 16:00Kladno-Hr. Králové 2:5
31. ledna 2014 18:00Hr. Králové-Kladno 4:0
15. prosince 2013 17:30Kladno-Hr. Králové 1:3
3. listopadu 2013 17:30Hr. Králové-Kladno 2:0
24. září 2013 18:00Kladno-Hr. Králové 1:2