Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 3. prosince 2023 Svatoslav

Utkání začalo.

2:28
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl

2:30

Mensator poprvé v akci, poradil si s nahozením ze strany.

4:28

Plzeň se ubránila bez problémů, Hanzlík naskočil na led.

Sestavy a rozestavení

PlzeňPlzeň

Machovský
o hráči
Mensator
o hráči

Rozhodčí: Šindler (CZE), Pešina (CZE) - Bláha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 4 590

4:30

Zápas v Plzni měl slavnostní předehru. Nejprve fanoušci poděkovali Jiřímu Hanzlíkovi, který podle klubových statistiky odehrál již 700 utkání v dresu Plzně. A v pátek završí 1000 duelu v nejvyšší soutěži. Úvodní buly pak obstarala tenistka Andrea Hlaváčková, plzeňská rodačka.

6:23
Důležité

Velká šance hostů. Patera zpoza branky hledal spoluhráče před ní a Tenkrát si našel místo na pravém kruhu. Mířil však vedle.

6:45
Důležité

A další šance Kladna. Sám před Mensatorem se zjevil Dragoun, plzeňský gólman zachránil.

7:11
Góly

Sacha Treille (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Michal Dragoun a Jan Rudovský. Stav zápasu Plzeň - Kladno 0:1
Volné mezery v domácí obraně však neskončily, Dragoun přisunul puk k Treillemu a tedn mezi kruhy zamířil bezchybně do levého horního rohu Mensatorovy branky.

8:01

Plzeň inkasovaný gól probudil, bekhendem to na Cháberu zkoušel Novotný, ale puk skončil v lapačce brankáře.

9:22
Góly

Tomáš Frolo (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák a Ondřej Kratěna. Stav zápasu Plzeň - Kladno 1:1
Je vyrovnáno! Vlasák zavezl puk do útočné třetiny po pravé straně a nádherně našel najíždějícího Frola. Ten usměrnil puk do protipohybu Chábery.

10:08

Plzeň znovu v útočném pásmu. Po buly nabil Straka na modrou Růžičkovi, jeho střelu bez přípravy Chábera zkrotil.

11:23

Třetí domácí formace byla usídlená v útočném pásmu, ale Chábera pokusy T. Sýkory i Novotného kryl. Z protiútoku pálil Kuchler, Mensator raději přidržel puk v lapačce.

12:34

Výborná práce Eberleho! Kladenský forvard nejprve vypálil z levé strany, s touhle ranou si Mensator poradil a vyrazil. Pak však Eberle skvěle tečoval puk bezprostředně před ním a plzeňský brankář jen reflexivně zakročil. Velká šance pro hosty!

13:21

Zatím zápas zdobí hodně nepřesností na obou stranách...

14:17

Jmenovci Sýkorové mohli vymíchat obranu soupeře, jenže Tomáš zbytečně přihrával.

15:29
Góly

Ondřej Havlíček (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Kaberle. Stav zápasu Plzeň - Kladno 1:2
Po chybě Mozíka v obranném pásmu si Kladenští hledali prostor k zakončení, nakonec Kaberle nádherně počkal, až mu padnou dva protihráči před ním a předližil puk Havlíčkovi. Ten šikovně u levé tyče usměrnil puk pod horní tyč bezmocného Mensatora.

16:53
Důležité

A mohlo být pro Plzeň ještě hůř! Rudovský si před brankou ze vzduchu zpracoval nahození Treilleho a napodruhé puk poslal do branky. Ale sudí gól neuznávají, protože kladenský útočník při první akci "použil" vysokou hůl.

17:17

Chábera dobře viděl ránu Kratěny, který se uvolnil na pravém kruhu. Vkleče puk zastavil.

17:23
Góly

Štěpán Novotný (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Dominik Boháč. Stav zápasu Plzeň - Kladno 2:2
Šťastná trefa pro Plzeň! Boháč na modré přiťukl puk k Novotnému, který hned pálil. Puk se od někoho odrazil do výšky a zapadl za bezmocného Cháberu.

18:45

Lev se snažil prosmýknout mezi dvěma beky Kladna, ale neměl šanci.

19:45

Vhazuje se před Mensatorem.

19:49

Plzeňští buly vyhráli a dostali puk do středního pásma.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

21:09

Plzeň byla blízko druhého gólu. Pletka vypálil od modré a tečovaná rána se dostala na čepel Kašpaříka. Ten těsně minul pravou tyč Cháberovy branky.

22:11

Plzeň začala druhou část náporem, ale J. Sýkora se jmenovcem Tomášem si za kladenskou brankou palebnou pozici nevytvořili.

23:01

Kašpaříka v útočném pásmu tvrdě, ale čistě zastavil bek Procházka.

23:46

Zakázané uvolnění na obou stranách, teď se bude vhazovat před Cháberou.

24:15

Kaberle na útočné modré obral puk domácího kapitána Straku a vřítil se do pásma, ovšem tam už byl jeho spoluhráč a pískal se ofsajd.

25:05

Ján Sýkora šikovně v útočném pásmu uvolnil Mozíka, který se obtočil okolo branky a chtěl zakončovat. Ale sudí mu, stejně jako hostům v první části, v klíčové chvíli odpískali vysokou hůl.

26:11

Kladenský bek Růžička měl co dělat, aby zvládl pokus o kolmici Plzně na Vlasáka. Ale nakonec domácího útočníka dokázal vytlačit ze střeleckého úhlu. Akci nakonec zakončil střídající mladík Schleiss střelou švihem, se kterou si Chábera v klidu poradil.

26:23
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Kaberle (Kladno), 2 min. za Držení protihráče

26:34

Plzeň začala početní převahu tradičně zle, Kladno vyrazilo do protiútoku a Treille zaměstnal Mensatora. Ten vyrazil do ochranné sítě.

27:20

Duda si najel mezi kruhy a pálil švihem, minul pravou tyč kladenské branky.

28:26
Góly

Petr Tenkrát (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Eberle a David Růžička. Stav zápasu Plzeň - Kladno 2:3
Hosté jdou potřetí do vedení! Na konci oslabení vyrazili do brejku, Tenkrát dostal přihrávku na pravý kruh a precizně poslal puk do horního rohu nad lapačku Mensatora.

29:11

A další šance Rytířů. Majeský se po přiťuknutí Rudovského dostal z levého kruhu do zakončení, Mensator vyrazil.

29:52

I Chábera je pozorný, vkleče zastavil střelu Hanzlíka od modré.

30:15

Teď už měl Chábera více štěstí po střele švihem Straky z levého kruhu, ale puk v síti neskončil.

31:01
Důležité

Vlasák se obtočil okolo beka a střílel na Cháberu, ten vyrazil.

31:16
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Havlíček (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění

32:18
Góly

Jiří Hanzlík (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák a Václav Pletka. Stav zápasu Plzeň - Kladno 3:3
Znovu je srovnáno. Hanzlík zaměřil od modré a přesným švihem poslal puk mimo dosah Chábery. Ten si hodně stěžoval, že ho před brankou nešetrně atakoval Duda. Ale protesty se zdají být marné...

32:40

Kladno se hned vydalo do útoku, žádná deprimovanost, a Mensator měl hodně starostí s nahozením Tenkráta těsně za útočnou modrou. Nadvakrát puk zkrotil, vhazovat se bude po jeho levici.

33:12

Hosté znovu předvedli přímočarou akci, Kuchler dostal zpětnou přihrávku na levý kruh a vypálil těsně vedle levé tyče!

34:17
Góly

Jan Rudovský (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Dragoun a Milan Doudera. Stav zápasu Plzeň - Kladno 3:4
To je přestřelka! Kladno jde znovu do vedení, a zaslouženě! Dragoun od levého mantinelu poslal nádhernou přihrávku před branku a Rudovského nedokázala domácí obrana zablokovat. Jen nastavil hokejku a poslal puk za bezmocného Mensatora.

35:32
Tresty

Vyloučen hráč Jan Dalecký (Kladno), 2 min. za Podražení
Dalecký srazil za vlastní brankou Straku, při signalizované výhodě měl Chábera plno práce při střele od modré. Plzeň má výhodu přesilovky.

37:32

Kladno se ubránilo, Dalecký skočil na led. Plzeň se marně usazovala v útočném pásmu, většina jejich akcí končila vyhozením hostů přes všechny čáry.

37:54
Góly

Jan Rudovský (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Ivan Jankovič a Michal Dragoun. Stav zápasu Plzeň - Kladno 3:5
Kladno navyšuje náskok! Mensator neudržel střelu Jankoviče a Rudovský si před ním rychle našel prostor a poslal puk do sítě.

37:54

Plzeň střídá gólmany, místo Mensatora jde mezi tyče Machovský.

38:38

Straka posunul puk k Pletokovi na levé křídlo, jeho ránu zachytil Chábera.

39:25

Domácí trenéři míchají se sestavou, do pásma se dostal Duda, ale pískalo se postavení mimo hru.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:45

Plzeň je v křeči. Její rozehrávku hosté vystihli a Treille tvrdě pálil z pravého kruhu. Machovský byl připravený, zvládl i další ránu Doudery od modré...

42:17

Kratěna zkoušel prudkým pasem najít před brankou Pletku, ten ale kotouč nezasáhl. Navíc sudí kvůli jeho postavení v brankovišti vykazují hru do středního pásma.

43:14
Důležité

Rudovský byl blízko hattricku! Dostal přesno přihrávku z levé strany, ale s jeho dorážkou si skvěle poradil Machovský, který se bleskově přesunul k druhé tyči.

43:39

Akcena druhé straně a znovu přerušená rozhodčím. Opět zřejmě kvůli postavení plzeňského hráče v brankovišti.

43:53

Havlíček zkoušel pálit bez připravy mezi kruhy, ale rána mu nesedla. Kladno však s přehledem kontroluje své vedení.

45:08

Po delším čase pořádný zákrok Chábery, který však v klidu zkrotil střelu od modré.

45:19

Domácí útočník Novotný po vyhraném buly obkroužil branku Kladna a z otočky zkoušel překvapit Cháberu. Ten byl připravený.

46:49

Plzeň se snaží, ale zatím nemá nárok na korekci výsledku. Pohodu Rytířů teď podtrhl bek Doudera. Za vlastní brankou si počkal na atakujícího J. Sýkoru, položil si ho a rozjel další akci.

47:05

Dnešní zápas sleduje 4590 diváků. Návštěva je hodně ovlivněná cestou plzeňských fanoušků do Ruska na zítřejší duel fotbalové Ligy mistrů v Petrohradě proti CSKA.

47:34

Hokejový zápas Plzně sleduje i zraněná opora fotbalové Viktorie David Limberský, který před pár minutami sklidil aplaus.

48:01

Po tvrdém ataku se těžko zvedal z ledu hostující Treille, ale zákrok byl podle sudích čistý a hra pokračovala. Ovšem bez užitku pro Plzeň.

49:01
Důležité

Machovský drží ještě poslední naděje mistra na bodový zisk. Při nájezdu 2 na 1 byl před ním sám Eberle, ale do jeho zakončení nastavil plzeňský brankář pravý beton.

50:18
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Mozík (Plzeň), 2 min. za Sekání

51:22
Důležité

Machovský znovu skvělý. Nejprve si poradil s ránou Růžičky z levého kruhu, pak byl před ním sám Kuchler, který se domácího gólmana snažil vymíchat do prázdné. Ale Machovský střelce vytlačil až za branku.

52:18

Kladno svíralo Plzeň téměř po celou přesilovku, ale domácí se ubránili. Mozík je na ledě.

53:31
Tresty

Vyloučen hráč Petr Tenkrát (Kladno), 2 min. za Podražení
Zbytečný faul kladenského útočníka, který hokejkou lehce u mantinelu podtrhl Vlasáka.

54:20

Kdepak, Plzeň se v přesilovkách hledá a ani tenhle případ jí z trablů zřejmě nedostane. Kladno se v poklidu brání.

54:51

Až teď měl Chábera práci, když na něj z úhlu pálil Vlasák. Ale střelu pod rukou do sítě nepustil.

55:31

V závěru přesilovky se domácí usadili v útočném pásmu a Hanzlík dvakrát nebezpečně nahazoval puk na branku. Zvlášť první pokus byl nebezpečný, puk proskotačil těsně vedle levé tyče kladenské branky. Ale hosté odoalil a osabení zvládli.

56:57

Kladno brání úspěšně vlastní modrou, Tenkrát se zkoušel dostat do brejku, ale zastavil ho Straka s Hanzlíkem.

58:20

Chábera zachytil do lapačky nahození Dudy a Plzeň si vybírá oddechový čas. Zřejmě zkusí hru bez brankáře.

58:20

Je to tak, Plzeň zkouší hru se šesti hráči v poli!

58:35

Kladno dostalo puk do středního pásma, Machovský se vrací mezi tyče.

59:00

Chábera nadvakrát zastavil střelu Dudy z levé strany, vypomohl mu i bek Kaberle.

59:31

Patera nadvakrát minul prázdnou branku Plzně! Nejprve chtěl přelobovat beka Růžičku, což se mu nepovedlo, napodruhé přestřelil.

Skončila třetí třetina.

Počet diváků: 4 590

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

18. února 2024 16:00Kladno-Plzeň -:-
5. ledna 2024 17:30Plzeň-Kladno -:-
19. listopadu 2023 16:00Kladno-Plzeň 2:4
1. října 2023 16:30Plzeň-Kladno 4:5P
17. února 2023 17:30Plzeň-Kladno 0:3
3. ledna 2023 18:00Kladno-Plzeň 3:4
20. listopadu 2022 16:30Plzeň-Kladno 1:2P
7. října 2022 18:00Kladno-Plzeň 0:4
27. února 2022 16:30Plzeň-Kladno 4:3
16. ledna 2022 16:00Kladno-Plzeň 3:4P
28. listopadu 2021 16:30Plzeň-Kladno 4:1
8. října 2021 18:00Kladno-Plzeň 1:8
23. února 2020 16:30Plzeň-Kladno 8:5
10. ledna 2020 18:00Kladno-Plzeň 1:3
26. listopadu 2019 17:20Plzeň-Kladno 3:1
11. října 2019 18:00Kladno-Plzeň 7:5
6. února 2014 18:00Kladno-Plzeň 0:1
30. prosince 2013 17:30Plzeň-Kladno 4:2
17. listopadu 2013 17:30Kladno-Plzeň 2:1N
1. října 2013 17:30Plzeň-Kladno 3:5
22. února 2013 17:30Kladno-Plzeň 2:1N
6. ledna 2013 17:30Plzeň-Kladno 4:1
23. listopadu 2012 18:15Kladno-Plzeň 4:3
11. října 2012 18:30Plzeň-Kladno 2:1N
19. února 2012 18:10Plzeň-Kladno 0:4
8. ledna 2012 17:30Kladno-Plzeň 2:7
25. listopadu 2011 17:30Plzeň-Kladno 4:1
14. října 2011 17:30Kladno-Plzeň 2:3
4. února 2011 17:30Plzeň-Kladno 2:1P
29. prosince 2010 18:10Kladno-Plzeň 2:3
19. listopadu 2010 17:30Plzeň-Kladno 3:2
8. října 2010 17:30Kladno-Plzeň 4:3N
17. ledna 2010 17:30Kladno-Plzeň 5:1
27. listopadu 2009 17:30Plzeň-Kladno 5:4
11. října 2009 17:30Kladno-Plzeň 0:3
11. září 2009 17:30Plzeň-Kladno 2:1
12. února 2009 17:00Kladno-Plzeň 0:5
30. prosince 2008 17:30Plzeň-Kladno 2:1
16. listopadu 2008 17:30Kladno-Plzeň 2:1
30. září 2008 17:30Plzeň-Kladno 3:2
28. února 2008 0:00Plzeň-Kladno 2:3
27. února 2008 0:00Plzeň-Kladno 6:5
25. února 2008 0:00Kladno-Plzeň 5:2
24. února 2008 0:00Kladno-Plzeň 4:3
18. ledna 2008 0:00Kladno-Plzeň 4:1
7. prosince 2007 0:00Plzeň-Kladno 5:1
26. října 2007 0:00Kladno-Plzeň 6:3
20. září 2007 0:00Plzeň-Kladno 5:4P