Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Srbsko se s Kamerunem dosud utkalo pouze v přípravném duelu v roce 2010, kdy Afričany porazilo 4:3. Balkánská země prohrála na MS třikrát po sobě, Kamerun dokonce osmkrát.

Kamerun začal turnaj prohrou 0:1 se Švýcarskem, Srbsko na úvod podlehlo 0:2 Brazílii.

Kamerun na MS hraje poosmé a po osmi letech, jeho maximem je čtvrtfinále z roku 1990. Srbsko po odtržení Černé Hory v roce 2006 při dvou účastech na MS neprošlo ze skupiny.

Mužstva jsou na hrací ploše, znějí státní hymny. V sestavě Kamerunců chybí brankář Onana, nejspíš byl vyřazen z kádru.

Anguissa
81. min Oum Gouet o hráči
15 Kunde
Kunde
67. min Ondoua o hráči
18 Hongla
Hongla
55. min Aboubakar o hráči
20 Mbeumo
Mbeumo
81. min Nkoudou o hráči
Choupo-Moting
12 Ekambi
Ekambi
67. min Bassogog o hráči

SrbskoSrbsko(3-4-3)

V. Milinkovič-Savič
Milenkovič
Veljkovič
78. min Babič o hráči
Pavlovič
56. min S. Mitrovič o hráči
Živkovič
78. min Radonjič o hráči
16 Lukič
Lukič
Maksimovič
17 Kostič
Kostič
90. min Djuričič o hráči
10 Tadič
Tadič
A. Mitrovič
S. Milinkovič-Savič
78. min Grujič o hráči

Rozhodčí: Muhamad - Alhammadi, Almahri

1

Začal první poločas utkání Kamerun - Srbsko

1

Hned v první minutě ošetřování Mitroviče, který ležel s bolestivou grimasou na trávníku. Ale vrací se do hry.

4

Ekambi sebral míč na levém křídle, přihrávku poslal na hranu vápna, tam však Kamerunci o balon přišli.

6

Maksimovič poslal bochánek do vápna, Mitrovič si na centr vyskočil, ale jeho hlavička postrádala důraz a branku přeletěla.

9

Dva centry Srbů, první přetažený, s druhým si kamerunští hráči ve vzduchu poradili.

11

Tyč! Mitrovič se prodral po pravé straně do vápna díky narážečce a kličkou se zbavil soupeře, jehož posadil na zadek. Z úhlu technickou, ale prudkou střelu zakroutil přímo na zadní tyč.

14

Hongla je ošetřován za postranní čárou.

15

A je zpátky na hřišti.

16

Nkoulou střílel z první zpoza vápna, ale pánubohu do oken.

17

Další tutovka Mitroviče! Stál na středu vápna, po odrazech od soupeře se k němu balon dostal. Pohotovou ránu ládoval k tyči, ale o fous ji minul!

18

Střílený centr Mbeuma minul branku a nikdo na něj nedosáhl.

19

Kunde pelášil po křídle, stínovaný Savičem, kousek za rohem vápna tvrdě vypálil a brankář Milinkovič vyrážel u tyče na roh.

20

Z rohu Kamerunců nezapršelo.

21

Kontr Srbska končí odvrácenou přihrávkou a rohem.

22

Ještě před rohem si hlavní sudí s pomocí kolegy rovná komunikační zařízení.

23

Pro míč z rohu si vyskočil brankář Epassy.

24
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nicolas Nkoulou (Kamerun)

25

Standardka Srbů a lá zkrácený roh.

25

Tadič poslal míč až do autu na druhé straně.

27

Pavlovič se dostal z pozice beka do vápna, jeho pád nechal rozhodčího klidným.

28

Roh Kamerunu po nedorozumění Srbů.

29

Jean-Charles Castelletto (Kamerun) vstřelil gól. Kamerun - Srbsko 1:0
Míč z rohového kopu před malým vápnem hlavičkoval Kunde, jen ho škrtnul a poslal k zadní tyči. Vyplul tam úplně volný Castelletto a z kroku pohodlně skóroval do prázdné branky.

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christian Bassogog (Kamerun)

33

Mbuembo nahrával do vápna na Faie, který před odkopem Saviče vyskočil, ale při dopadu se zranil. Je ošetřován.

39

Tadičova střela nad branku Kamerunu, ale vzrušení zbytečné, rozhodčí odmávali a odpískali ofsajd.

40

Srbové obléhají pokutové území soupeře, ten se teď osvobodil jen odkopem za půlku.

43

Brejk Kamerunců, který táhl Kunde po zisku ve středu hřiště. Z hrany vápna pálil z běhu po zemi, brankář Milinkovič míč vyrazil zpátky ke Kundemu. Jeho opakovaný pokus už šel hodně vedle.

44

Rozhodčí nastaví 6 minut.

45

Strahinja Pavlovič (Srbsko) vstřelil gól. Kamerun - Srbsko 1:1
Vyrovnáno v první nastavené minutě! Pavlovič si vyskočil na centr ze stadnardky a hlavičkou míč pověsil do šibenice. Brankář Empassy ani neskákal, zkoprněl.

45

Sergej Milinkovič-Savič (Srbsko) vstřelil gól. Kamerun - Srbsko 1:2
Obrat v nastavení! Ve třetí přidané minutě se trefuje Sergej Milinkovič-Savič. Po kamerunské ztrátě vypálil z hrany pokutového území a trefil se přesně k tyči.

45

Tečovaná střela Mitroviče po brejku letěla kousek vedle tyče, je z toho roh.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Luka Jovič (Srbsko)

45

Odražený míč po rohu vracel zpátky Lukič, ale Kamerun odvrátil a vydal se do brejku. Ten brankář Srbska hasil až za levou stranou vápna odkopem do autu.

45

Roh Kamerunců na bližší tyč soupeř odklonil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:2

45

Tenhle zápas baví, Kamerunci překvapivě z první šance udeřili, ale Srbové pak svůj tlak přetavili v obrat. Stihli ho během necelých tří minut v nastavení.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kamerun - Srbsko

49

Kostič si vyměnil míč s Tadičem a dostal se z křídla před brankáře, který balon vyrazil nohou. Nakonec však ofsajd.

49

Savičova střela z otočky, ale opět ofsajd.

51

S kamerunským centrem si srbská defenziva poradila.

53

Aleksandar Mitrovič (Srbsko) vstřelil gól. Kamerun - Srbsko 1:3
Paráda Srbů! Po zisku ve středu hřiště podnikli kontr ve čtyřech, všichni si vyměnili míč z jedné strany na druhou a dokonale vyšachovali obranu Kamerunu. Mitrovič míč dostal před malé vápno a uklízel do prázdné branky.

55

Střídání Kamerun: ze hřiště odešel Martin Hongla, nahradil ho Vincent Aboubakar

56

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Strahinja Pavlovič, nahradil ho Stefan Mitrovič
Střídání kvůli zranění.

57

Standardka Kamerunců, na míč naskakoval Choupo-Moting a jen centimetry chyběly, aby ho líznul hlavou.

60

Brejk Srbů skončil na přihrávce, kterou Kostičovi soupeř zachytil.

60

A hned protiútok, Aboubakar kličkoval ve vápně, dva Srby obelstil, do střely mu však skočil třetí.

62

Aboubakar střílel i z levé strany pokutového území, ovšem brankář si bližší tyč pohlídal. Navíc nešlo o složitý pokus.

63

Savičův lob z dálky přeletěl branku.

63

Vincent Aboubakar (Kamerun) vstřelil gól. Kamerun - Srbsko 2:3
Lvi ožívají! Aboubakar dostal pas za obranu, běžel sám na brankáře, udělal kličku dobíhajícímu bekovi a nádherně přeloboval brankáře Milinkoviče. Gól ještě musel posvětit VAR, šlo o centimetry.

65

A vyrovnáno, bleskově! Znovu Aboubakar proklouzl ofsajdovou pastí, z půlky běžel na branku, s ním na druhé straně Choup Moting. Aboubakar mu poslal přízemní pas a on ho z první zametl do sítě, brankář se nestihl přemístit.

66

Eric Maxim Choupo-Moting (Kamerun) vstřelil gól. Kamerun - Srbsko 3:3

67

Střídání Kamerun: ze hřiště odešel Karl Toko Ekambi, nahradil ho Christian Bassogog

67

Střídání Kamerun: ze hřiště odešel Pierre Kunde, nahradil ho Gaël Ondoua

70

Po rohu hlavička Srbů, která však vyletěla vysoko do vzduchu, spadla zpět do vápna a Kamerun míč odklonil.

74

Standradka Srbů, pro míč si doskočil brankáře Empassy.

77

Závar v kamerunském vápně nevyústil v nebzepečí.

78

Savičova rána z dálky přeletěla branku soupeře.

78

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Miloš Veljkovič, nahradil ho Srdjan Babič

78

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Andrija Živkovič, nahradil ho Nemanja Radonjič

78

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Sergej Milinkovič-Savič, nahradil ho Marko Grujič

81

Střídání Kamerun: ze hřiště odešel Bryan Mbeumo, nahradil ho Georges-Kevin Nkoudou

81

Střídání Kamerun: ze hřiště odešel André-Frank Zambo Anguissa, nahradil ho Samuel Oum Gouet

81

Z rohu Kamerunců žádná hrozba.

84

Přízemní centr Tadiče zůstal nikým nezasažen.

84

Aboubakar udělal kličku za vápna a ostře vystřelil, ovšem jen doprostřed branky.

88

Kostič se dostal z levého křídla do vápna, místo nahrávky střílel, ovšem nedůrazně. Brankář Empasyy v klidu kryl.

88

89

Tadič dostal míč do vápna, přiťukl ho Mitrovičovi, který pálil z první. O kousek minul tyč!

90

Rozhodčí přidá 6 minut.

90

Mitrovič dostal pas mezi stopery, chtěl přehodit padajícího Epasyyho, ten však hlavou balon vyrazil. Ovšem nakonec ofsajd.

90

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Filip Kostič, nahradil ho Filip Djuričič

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nikola Milenkovič (Srbsko)

90

Kamerun zahrával trestňák z levé strany. Ovšem jen k brankáři Srbů.

90

V páté nastavené minutě z dálky napřáhl Grujič, gólman Empassy neměl problém.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:3

90

Parádní zápas plný zvratů vítěze nenašel, každý tým předvedl slepené góly. Místo aby se Srbové při vedení 3:1 zatáhli, dál tlačili a Kamerun z brejků srovnal. Oba celky mají první bod a stále šanci na postup, ovšem Kamerunce ještě čekají Brazilci.

28. listopadu 2022 11:00Kamerun-Srbsko 3:3