Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

V souboji prvního s druhým týmem skupiny E se utká Španělsko s Japonskem. Španělé rozdrtili Kostariku 7:0 a remizovali s Německem 1:1, Japonsko nečekaně zdolalo Německo 2:1, podobně překvapivě ale následně podlehlo Kostarice 0:1.

Modrým samurajům zajistí postup do osmifinále vítězství, stačit jim může i remíza, ale jen pokud Německo neporazí Kostariku. Pak by přišlo na řadu pravidlo o lepším skóre.

Španělsko je ve výhodné pozici. Díky vysoce aktivnímu skóre 8:1 si dokonce může dovolit i porážku. Pak by mu postup zhatila třeba vysoká výhra Německa nad Kostarikou, anebo vítězství Středoameričanů.

Půjde teprve o druhý vzájemný zápas v historii, v roce 2001 v přípravě zvítězilo Španělsko 1:0.

o hráči
87. min Endo o hráči
Nagatomo
o hráči
46. min Mitoma o hráči
15 Kamada
Kamada
o hráči
69. min Tomijasu o hráči
25 Maeda
Maeda
o hráči
61. min Asano o hráči
11 Kubo
Kubo
o hráči
46. min Doan o hráči

ŠpanělskoŠpanělsko(4-3-3)

23 Simón
Simón
o hráči
Azpilicueta
o hráči
46. min Carvajal o hráči
o hráči
68. min Alba o hráči
9 Gavi
Gavi
o hráči
68. min Fati o hráči
o hráči
57. min F. Torres o hráči
7 Morata
Morata
o hráči
57. min Asensio o hráči
21 Olmo

Rozhodčí: Gomes - Siwela, Phatsoane

Ve španělské sestavě je řada překvapení. Až na Rodriho nastoupí obranná čtveřice v novém složení, volno dostal mimo jiné Alba. Poprvé hraje od začátku útočník Morata, který se z pozice střídajícího hráče trefil v obou předchozích zápasech.

1

Začal první poločas utkání Japonsko - Španělsko

2

Gavi centroval z pravé strany do vápna, míč nikdo nezasáhl.

4

Přestože se zdálo, že Gavi fauloval Nagatoma, hra pokrčuje bez přerušení.

6

Busquets střílel levačkou zpoza vápna, bránu vysoko přestřelil.

8
Důležité

Po sérii španělských chyb se vykulil míč na pravé straně pětky před Ita, který z nadějné pozici pálil jen do boční sítě.

9

Španělský roh.

10

Španělé ho rozehráli na krátko, po centru do vápna pak hlavičkoval Morata do náručí Gonda.

12

Álvaro Morata (Španělsko) vstřelil gól. Japonsko - Španělsko 0:1
Třetí zápas, třetí gól. Morata se pověsil do vzduchu a hlavou trkl míč do sítě. Z pravé strany centroval Azpilicueta.

14

Španělé jsou na koni, vedou a drží míč. Scénář, jaký jim maximálně vyhovuje.

18

Obraz hry je stereotypní, Španělé kombinují, Japonci za nimi běhají bez míče.

21

Japonci se dostali po delší době na půlku Španělů, kteří je ale rychle o míč připravili.

23

Morata se dostal do zakončení, Gonda tentokrát proti jeho ráně po zemi zasáhl.

25

Itakura skočil do rány Olma, už ale nemusel, protože asistent domával ofsajd Moraty.

27

Balde a Olmo kombinovali na levé straně, nahrávka pod sebe do vápna ale žádného jejich spoluhráče neoslovila.

30

Španělé polevili, znovu kombinují dlouhé vteřiny kolem středového kruhu.

32

Japonci si nahrávali půl minuty, což byla jejich nejdelší sekvence hry s míčem.

34

Japonci předvedli dva ostré zákroky po sobě, rozhodčí ale zatím kartu nevytahuje.

35

Simon si hrál s míčem dva metry před bránou, Maedovi moc nechybělo, aby mu ho sebral. Španělský gólman nakonec stihl rozehrát.

37

Kamada natáhl ke střele, míč zablokoval Torres.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ko Itakura (Japonsko)
Itakura dostal druhou kartu na turnaji. Pokud by Japonci postoupili, osmifinále by si nezahrál.

42

Španělé obehráli japonské vápno, bránu ale neohrozili. Nicméně dál pokračují v útočné aktivitě.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Šogo Taniguči (Japonsko)
Japonci přitvrdili, po Itakurovi dostal kartu za ostrý faul také Taniguči.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Maja Jošida (Japonsko)
Během šesti minut dostali kartu všichni tři japonští stopeři. Jošidův zákrok ale na žlutou rozhodně nebyl.

45

Poločas bude nastavený o minutu.

45

Williams s tečí soupeře přestřelil. Následuje španělský roh.

Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel César Azpilicueta, nahradil ho Daniel Carvajal

48

Ricu Doan (Japonsko) vstřelil gól. Japonsko - Španělsko 1:1
Japoncům stejně jako v zápase s Německem vyšlo střídání. Presinkem získali míč a Doan ho poslal levačkou k tyči, kam Simon nedoskočil. Tuhle ránu přitom mohl chytat.

51
Důležité

Japonci dali druhý gól, ale míč předtím pravděpodobně o pár centimetrů přešel čáru a tak nemůže platit. Každopádně Samurajové vlétli do druhé půlky jako tajfun a Španělé najednou neví, kam skočit.

51

Ještě čekáme na verdikt VAR.

51

Ao Tanaka (Japonsko) vstřelil gól. Japonsko - Španělsko 2:1
Tak gól nakonec platí. Mitoma tedy zachránil míč ve skluzu na čáře a Tanaka měl lehkou práci, dorážel do prázdné brány.

55

Rodri byl pozdě v souboji a Tanaka dostal pořádně naloženo.

58

Tenhle výsledek netěší Němce, kteří by teď byli ze hry ven.

59

Španělé se dostávají pod tlak. Kostarika srovnala a kdyby výsledek otočila, pak by také letěli domů.

61
Střídání

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Daizen Maeda, nahradil ho Takuma Asano

62

Bleskurychlá akce Japonců po pravé straně, Simon na poslední chvíli zasáhl.

64

Japonci zlobí, další nebezpečný kontr zastavili Španělé před vápnem.

67

Španělé jsou dokonale vyvedení z míry, vůbec se nedostávají do střeleckých pozic.

Důležité

Kostarika vede a Španělsko je virtuálně vyřazené ze šampionátu!

70
Důležité

Asano mohl Španělsko poslat do kolen, sám na vápně ale střílel z jedné vedle brány. Přitom si mí mohl převzít a udělat ještě pár kroků dopředu.

73

Španělé si mohou na chvilku oddechnout, Německo rychle srovnalo.

75

Španělé přitahují šrouby, zatím ale Gonda přímo neohrozili.

78

Albův centr odkopl z vápna dobře postavený Morita.

80

Olmo střílel z velké dálky do modrého japonského bloku.

82

Rozhodčí Gomes zbaštil Mitomovi teatrální pád a pískl proti Španělsku přímý kop.

84

Gomes kupí chyby. Rodri zastavil na půlce nedovoleně japonský brejk, rozhodčí nechal výhodu, která ovšem výhodou vůbec nebyla.

86

Němci otáčí na 3:2, pokud ale Japonci udrží vedení, nebude jim to nic platné.

87
Střídání

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Ao Tanaka, nahradil ho Wataru Endo

90
Důležité

Olmo si narazil na vápně míč a najednou byl na pravé straně sám před Gondou, který stál v trajektorii střely a zasáhl.

90

Druhý poločas bude nastavený o sedm minut.

90

Japonci potřebují udržet vedení, od postupu do osmifinále je dělí pět minut.

90

Moritu berou křeče, rychle ale vyskočil na nohy.

90

Že by se Španělé při snaze o vyrovnání přetrhli, to říct nejde. Faktem je, že ze druhého místa ve skupině by se vyhnuli v případném čtvrtfinále Brazílii.