Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Wales v úvodním zápase s USA srovnal na 1:1 díky penaltě kapitána Garetha Balea a proti Íránu se pokusí přiblížit postupu do play off. „V první půli proti USA jsme dostali lekci. Ukázalo se ale, že máme široký kádr a hráči ze střídačky dokážou změnit průběh zápasu. Bylo důležité, že jsme úvodní zápas neprohráli,“ uvedl velšský kouč Rob Page, jehož tým nevyhrál šestkrát za sebou.

Íránci potřebují ve druhém zápase bodovat, aby se udrželi ve hře o postup, protože v prvním duelu dostali nakládačku 2:6 od Anglie. Oba jejich góly dal Taremí. Kromě výkonu na hřišti ale řeší i mimofotbalové záležitosti. Během protivládních demonstrací v jejich zemi, které si vyžádaly už stovky obětí, jsou pod velkým tlakem veřejnosti i médií. Hráči jako projev solidarity s protivládními protesty nezpívali před úvodním utkáním státní hymnu.

V jediném dosavadním vzájemném utkání Wales porazil Írán v přípravě v roce 1978 v Teheránu 1:0.

Mužstva jsou na hřišti a znějí státní hymny, tentokrát Íránci tu svou zpívali.

Roberts
57. min James o hráči
15 Ampadu
Ampadu
77. min Allen o hráči
10 Ramsey
Ramsey
87. min Ward o hráči
N. Williams
11 Bale
13 Moore
Moore
8 Wilson
Wilson
57. min Johnson o hráči

Gholízadé
77. min Džahánbachš o hráči
Núrollahí
78. min Češmí o hráči
Ezatolahí
83. min Karímí o hráči
Hadžsáfí
77. min Torabí o hráči
20 Azmún
Azmún
68. min Ansárífárd o hráči
Taremí

Rozhodčí: Escobar - Wales, Mora Araya

1

Začal první poločas utkání Wales - Írán

3

Williams si srovnal míč na hranici vápna na pravačku a vystřelil, ovšem nad íránskou branku.

6

Dva centry Íránců, nejdřív z levé, pak z pravé strany. Wales si s tím poradil.

4

Hadžásáfího kolmice skončil u brankáře Hennesseyho.

7

Zpoza pokutového území vypálil Azmún, jeho přízemní střelu bez potíží zneškodnil brankáře Walesu.

9

Írán je plný energie, teď pěkně zkoušel narážečku do vápna, ale nevyšla.

12

Robertsův centr z pravé strany se zakroutil před malé vápno, Moore po míči skočil jako karatista a poslal ho na branku. Přímo na gólmana Hosejního.

15

Gól? Parádní ťukes po chybě Velšanů zakončil Gholízadé do prázdné branky, ale pravděpodobně z ofsajdu. Tři hráči šli na jednoho, zakončení mohlo přijít i dřív.

15

VAR potvrdil, že o ofsajd šlo.

18

Po faulu trestňák a lá zkrácený roh pro Wales.

18

Brankář Hosejní míč po standardce soupeře vyboxoval.

20

Íránci podnikli další kontr. I když jim nevyšel, ukázali svojí dravost.

23

Standardka Íránců, kolmý centr do vápna a hlavička Azmúna, která nebyla vůbec marná. Balon však minul šibenici velšské branky.

26

Kontr Azmúna, obránce ho odzbrojil.

28

Ošetřování Azmúna dalo šanci ostatním se občerstvit.

32

Standardka Walesu z hloubi pole, nízký míč však směřoval na íránské hráče.

39

Standardka Íránu neskončila nebezpečím.

43

Roh Walesu bez úspěchu, Hosejní míč skryl do svých rukavic.

45

Rozhodčí přidá 4 minuty.

45

Přihrávka před malé vápno, po míči se natahoval Azmún, ale o fous na něj nedosáhl.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Joe Rodon (Wales)
U lajny kosou poslal k zemi Taremího.

45

Po standardce závar ve velšském vápně, ale střela, která by prošla k brance, z toho nevzešla.

45

Núrollahí pálil z dálky, snadná práce pro Hennesseyho.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Ačkoli gól nepadl, sledujeme zápas, který je v tempu a má říz.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Wales - Írán

50

Dlouhý balon na Azmúna, ovšem pro míč si doběhl brankář velšanů.

51

Dvě tyče Íránců během pár vteřin! Nejdřív postupoval na branku sám Azmún, stínovaný vypálil a trefil bližší tyč. Chvíli nato zpoza vápna napřáhl Gholízadé a také jeho krásná, kroucená střela ťukla do tyče, tentokrát do druhé. Azmúnova dorážka hlavou šla jen do brankáře Hennesseyho.

53

Hlavičkující Moore přestřelil branku Íránu.

54

Standardka Walesu, Wilson poslal míč jen na brankáře.

60

Azmúna braly křeče, půjde ze hry? Po ošetření chce hrát, i když střídání je připravené.

61

Centr Velšanů nikdo před brankou nezasáhl, byl příliš vysoký.

63

Kontr Íránců končí rohem.

63

Brankář Hennessey sebral po rohu soupeře míč ze vzduchu.

64

Další rychlý protiútok v podání arabského celku, Taremího střela zablokovaná na další roh.

65

I tenhle roh Wales odklonil do bezpečné zóny.

68

Střídání Írán: ze hřiště odešel Sardár Azmún, nahradil ho Karím Ansárífárd

70

Centr Íránců v podání Rezajíán vyústil v roh.

71

Kop od praporku skončil u brankáře Hennesseyho.

71

Další roh Írán rozehrál nakrátko, míč se dostal na oblouk k Ezatolahímu, jeho ránu soupeř zblokoval.

72

A znovu Ezatolahí v akci. Teď už jeho střela zpoza pokutového území došla k brance a Hennessey musel skočit k tyči, aby vyrazil na roh.

72

Po rohu Íránců... zase roh.

72

Míč se po rohu vrátil před branku, Hennessey ho vyboxoval.

75

Núrollahí leží na trávníku, ukazuje na stehenní sval.

81

Ezatolahího berou křeče, je ošetřován. Íránci dřou.

83

Střídání Írán: ze hřiště odešel Sajjed Ezatolahí, nahradil ho Alí Karímí

84

Morre zpětnou přihrávkou vybídl ke střele zpoza vápna Daviese, jeho rána byla povedená a brankář ji musel zpod břevna vyškrábnout na roh.

84

Z rohu bez nebezpečí.

84

Tarimí běžel na brankáře Hennesseyho, který se vydal hluboko za pokutové území a vysokou nohou nezasáhl míč, nýbrž svého soupeře. Ne kopačkou, ale i tak ho zasáhl tvrdě. Nevypadalo to vůbec hezky!

84

Hennessey dostal žlutou kartu, ale možná se bude i čevenat.

84

Rozhodčí jde zkoumat video.

87
Červená karta

Červenou kartu dostal Wayne Hennessey (Wales)
Po přezkoumání videa je gólman vyloučen. Kolenem zasáhl Tarimího do hlavy a hrudi.

87

Střídání Wales: ze hřiště odešel Aaron Ramsey, nahradil ho Danny Ward

88

Standardka Íránců povedená nebyla.

89

Torabího střela zpoza vápna o centimetry minula šibenici branky Walesu, kterou hájí náhradní brankář Ward.

90

Rozhodčí přidá 9 minut.

90

Moor dostal míč do vápna, ale odskočil mu k brankáři.

90

Standardka Daviese, míč pro brankáře Hosejního.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Alírezá Džahánbachš (Írán)
Další vysoká noha.

90

Johnson v páté nastavené minutě měl míč na pravé straně vápna, ale sraženou střelu sebral při zemi gólman Íránu.

90

Džahánbachš napřáhl za vápnem, jeho střelu soupeř zablokoval.

90

Rúzbe Češmí (Írán) vstřelil gól. Wales - Írán 0:1
Extáze v íránském podání! V nastaveném čase 7:57 sebral odražený míč za vápnem zapomenutý Češmí, navedl si ho kousek za oblouk a nádhernou střelou k tyči překonal náhradního brankáře Walesu. První gól na šampionátu zpoza vápna.

90

Rámín Rezajíán (Írán) vstřelil gól. Wales - Írán 0:2
Írán brečí radostí! Wales hru otevřel a soupeř toho využil k přečíslení čtyř na dva. Rezajíán dostal pas k oblouku, popoběhl do vápna a přehodil gólmana i skluzujícího bránícího Velšana. Gól v 11. minutě nastavení.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2

90

Úžasný zápas se strhujícím finále, Írán rozhodl dvěma góly v samém konci nastavení. Ve 2. půli ostrovního soupeře mačkal jako citrón, během chvíle dvakrát trefil tyč. První červenou kartu šampionátu dostal brankář Hennessey za zákrok téměř kriminální vysokou nohou.

25. listopadu 2022 11:00Wales-Írán 0:2