Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer, vítejte u osmifinálového zápasu Brazílie proti Jižní Korei. Favorizovaní Brazilci půjdou do zápasu i s hvězdným útočníkem Neymarem, který si v úvodu turnaje poranil kotník. Asijský celek usiluje o historicky druhý postup mezi nejlepších osm týmů turnaje.

Po výhrách nad Srbskem (2:0) a Švýcarskem (1:0) a s jistotou postupu mohl brazilský kouč Tite nasadit do závěrečného utkání skupiny G náhradníky. Jihoameričané sice podlehli Kamerunu 0:1, přesto těsně udrželi o skóre prvenství ve skupině.

„Je to varování. Žádný zápas v dnešním fotbale není jednoduchý. To platí i směrem k osmifinále, nemůžeme si vybírat soupeře a tvrdit, že nějaký los je snazší,“ upozornil jednašedesátiletý kouč, jehož tým prohrál po 17 zápasech. Kvůli zranění kolena už si v Kataru nezahrají útočník Gabriel Jesus a levý obránce Alex Telles. Problémy mají i další krajní beci Alex Sandro a Danilo. Na kraj obrany tak zbývá devětatřicetiletý Daniel Alves, jenž se proti Kamerunu stal nejstarším Brazilcem startujícím na MS.

„Fyzická zátěž se stále zvyšuje, čas na regeneraci je krátký. Mistrovství světa je náročné i psychicky, vysává vás to. Nejde jen o zápasy, ale i o přípravu nebo tlak veřejnosti,“ vyjmenoval Tite důvody zdravotních potíží. Proti Koreji bude mít k dispozici pouze pět zcela zdravých obránců, z toho čtyři stopery.

BrazílieBrazílie(4-1-2-3)

Alisson Becker
80. min Weverton o hráči
14 Militao
Militao
63. min Alves o hráči
Marquinhos
3 Silva
Silva
2 Danilo
Danilo
72. min Bremer o hráči
Paquetá
Casemiro
10 Neymar
Neymar
80. min Rodrygo o hráči
Raphinha
Richarlison
Vinícius Júnior
72. min Martinelli o hráči

Jižní KoreaJižní Korea(4-4-2)

Sung-kju
Mun-hwan
Min-če
Jong-kwon
Čin-su
46. min Hong-čchol o hráči
Če-song
74. min Kang-in o hráči
Čong U-jong
46. min Čon-ho o hráči
6 In-pom
In-pom
65. min Sung-ho o hráči
Hi-čchan
Ku-song
80. min I-čo o hráči
Hung-min

Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore

Na tiskové konferenci před zápasem kouč potvrdil, že už bude mít k dispozici Neymara. Třicetiletý útočník v sobotu poprvé trénoval s míčem a na sociálních sítích vzkázal, že se cítí dobře.

Pětinásobní mistři světa by postupem do čtvrtfinále zopakovali výkon z minulého šampionátu v Rusku. Na titul čekají 20 let od turnaje v Japonsku a Koreji, na kterém zazářila i domácí reprezentace. Korea obsadila čtvrté místo, což byl jediný postup jakéhokoliv asijského celku do semifinále.

Korejci prošli do osmifinále až díky trefě střídajícího Hwang Hi-čchana v nastavení duelu s Portugalskem (2:1). Po předchozí bezbrankové remíze s Uruguayí a porážce 2:3 s Ghanou jim čtyři body a těsně lepší skóre stačily k postupu z druhého místa skupiny H. Uruguay totiž v hektickém závěru další trefu nepřidala a zdolala Ghanu jen 2:0. „Bylo to nejdelších šest minut v mém životě,“ podotkl k čekání na výsledek kapitán Son Hung-min, podle kterého budou Korejci i v osmifinále spoléhat na týmový výkon. „Někteří hráči jsou tu spolu už více než měsíc. Máme k sobě všichni hodně blízko a navzájem se podporujeme. Včetně těch, kteří se na hřiště nedostanou, jsme skvělý tým,“ řekl útočník Tottenhamu.

Při duelu s Brazílií bude na lavičce znovu i trenér Bento, jenž se vrátí po disciplinárním trestu. Korea bude chtít vylepšit nelichotivou vzájemnou bilanci, Brazílii porazila jen jednou a šestkrát odešla poražena. Naposledy se týmy střetly v červnu v Soulu, „Kanárci“ zvítězili 5:1.

1

Začal první poločas utkání Brazílie - Jižní Korea

2

Brazilci jsou od začátku pochopitelně aktivní, chtiví co nejdřív atakovat korejskou branku.

4

Raphinhova pobídka do pokutového území nevyšla, balon skončil za brankou.

5

Korejec Son se ocitnul v ofsajdu. Pak byl sice sražen na trávník, ale to už bylo po odpískání.

7

Vinícius Júnior (Brazílie) vstřelil gól. Brazílie - Jižní Korea 1:0
Raduje se Vinícius, ale obrovskou zásluhu na gólové akci má Raphinha. Jednoho skluzujícího obránce obešel, přes další soupeře nahrál do pokutového území, a tam Vinícius Junior prokázal svůj přehled. Do branky se sice naskládali i hráči z pole, brazilský hráč je ale dokázal obstřelit.

9

Brazílie hraje s velkou chutí. Přispívá k tomu i Neymar, jehož kondice vypadá po zranění z úvodu turnaje v pořádku.

10

Neymar rozehrál standardku do pokutového území, tam byli bránící hráči v červených dresech.

11

Brazílie bude kopat penaltu!

11

Kim Jong-kwon chtěl odkopávat balon z pokutového území, nevšiml si ale, že se před něho tlačí Richarlison. Toho nakopl do nohy, penalta je jasná.

13

Míč si bere Neymar.

13

Neymar (Brazílie) proměnil pokutový kop. Brazílie - Jižní Korea 2:0
Neymar vyhrál válku nervů s korejským brankářem. Ten se postavil ke své pravé tyči, lákal Brazilce, aby zakončil do volného koutu branky, a zkoušel Neymara rozhodit. Ten ale rozběh zpomalil jak nejvíc to šlo, gólmana si nasledoval a pak mu míč po levici skutečně kopl.

16

Fantastický moment i na opačné straně! Brazilský brankář Alisson Becker vyráží dělovku, směřující do jeho šibenice, vyslal ji Hi-čchan.

17

Po rozehrání rohového kopu se spoluhráče pokusil napodobit ještě In-pom, tomu však rána nesedla zdaleka tak pěkně. Letěla nad.

21

Korejci vyrovnali hru, nechtějí osmifinále odevzdat bez boje a odejít s debaklem.

23

Hung-min si v souboji s Paquetou pomohl loktem, Brazilec z výskoku odpadává.

24

Stejný hráč se nyní stal terčem nedovoleného zákroku, srazil ho Casemiro. Korejci jdou kupředu.

25

Čin-su se od levého rohového praporku pokusil odcentrovat, na roh míč srazil Militao.

25

Po jeho rozehrání střela z velké dálky, možná měla spíš obranný charakter, aby Korejcům nehrozil v případě ztráty míče brejk.

26

Neymar nakopl svoje turbo, chtěl projít do vápna soupeře sám, na hranici šestnáctky zaklopýtal a je rád za rohový kop.

27

Na velmi špatnou přihrávku Korejců si na brazilské polovině počíhal Raphinha. Bez spěchu zakládá akci favorita.

28

Ta bude pokračovat rohovým kopem.

28

Hlavičkáři Brazílie se neprosadili ani na dva pokusy. Korejci odvracejí centry, čímž nabízí Brazílii repete.

29

Richarlison (Brazílie) vstřelil gól. Brazílie - Jižní Korea 3:0
Bombardovat vápno centry přestalo Brazilce bavit. Sáhli po narážečkách v tempu, balon skončil u Richarlisona a ten zblízka obstřelil gólmana.

29

Richarlison si doběhl pro pochvalu k brazilské lavičce, kde si taneček střihnul jak s náhradníky, tak s koučem Titem. Užívá si právem, gólovou akci si sám rozjel. Klíčovou průnikovou přihrávku mu pak adresoval Raphinha.

32

Korejci nejsou bezzubí, jak by se podle skóre dalo očekávat. I za krajně nepříznivého stavu se před brazilskou bránu srdnatě probil Hi-čchan, po kličce Militaovi se dostal k tyči přímo před brankáře a ten ho vyběhnutím vychytal.

34

Střelou z dálky odpovídá Casemiro, jeho projektil skončil vedle korejské branky.

36

Lucas Paquetá (Brazílie) vstřelil gól. Brazílie - Jižní Korea 4:0
Osmifinále se mění v totální debakl. Brazilci vyběhli do dalšího ze svých kontrů, na padáček do druhé vlny si naběhl Paquetá a jeho umístěná střela končí po pravici brankáře Sung-kjua v síti.

36

Na korejské lavičce vidíme výrazy bezmoci a zoufalství. Nejsou to góly do prázdné, nejsou to velké kiksy, jenže Brazílie sehrává svoje útočné kombinace ve strhujícím tempu. Jejím nápadům se dnes zkrátka nedá čelit.

39

Korejec Hi-čchan se pokusil vybojovat pro svůj tým penaltu, při průniku do vápna narazil do Militaových zad a s rozhozenýma rukama upadl. Tohle mu na penaltu stačit ale nemůže.

42

Hung-min hraje v celoobličejové masce. Teď do ní dostal úder míčem, takže se musí probrat a masku si srovnat.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Čong U-jong (Jižní Korea)

45

Nepřesný korejský protiútok končí u Alissona Beckera.

45

Paquetá se dostal do blízkosti branky, Sung-kju proti němu vyběhl a autor čtvrtého gólu Brazílie ho nestihl obhodit. Gólman předvedl parádní zákrok rukama.

45

Nastavuje se pět minut.

45

Před korejskou brankou promáchl přihrávku do gólové šance Raphinha.

45

Raphinha vyslal do pokutového území Neymara, který měl proti sobě dva strážce, tak se jim pokusil pláchnout pomocí kličky jako na plácku baráku. Brazilci se dnes fotbalem baví.

45

Richarlison utíkal sám na branku, pokusil se zakončit do nejdůraznější střelou na zadní tyč, Sung-kju mu ji zlikvidoval nohou.

47

Korejci se ubránili prvnímu útoku Brazílie, zakončenému střelou, a pak měli sami obrovskou šanci na snížení! Hung-min oblafnul laxně bránícího Marquinhose, snažil se obstřelit Alissona Beckera a ten vytáhnul famózní zákrok!

50

Raphinha dostal pas vzduchem na polovinu hřiště, využil toho k zavezení míče k pokutovému území a tam se pokusil nahrát někomu ze spoluhráčů. Bránící Korejec jeho centr zachytil.

53

Brazílie hraje v naprostém klidu. Chtělo by se říct, že její tempo poněkud polevilo, ale nikdy nevíme, kdy zase vyrazí k smrtícímu brejku.

54

Raphinhovu přízemní střelu levačkou na zadní tyč vytáhl Sung-kju rukou takřka zázračně.

56

Neymar si chtěl před pokutovým územím udělat kličku, a jak byl v pohybu a neměl takovou stabilitu, poslalo ho postrčení od Čon-hoa snadno na zem. Standardka pro Brazílii.

57

Raphinha se rozhodl pro přímou střelu na branku, po lehké teči ve zdi mají Brazilci roh.

60

Brazílie nechce polevit, jde také o udržení tempa do čtvrtfinále.

62

Neymarovu přihrávku pustili nabíhající Brazilci až na Raphinhu, který byl sice z úhlu, ale dělovku vyslat dokázal. Sung-kju vyráží vedle branky.

63

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Éder Militao, nahradil ho Dani Alves

64

Richarlison si při pokusu o zakončení pomohl útočným faulem, dupnul na nohu Jong-kwona.

65

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel Hwang In-pom, nahradil ho Pak Sung-ho

66

Raphinha se vyřítil za korejskou obranu, zřejmě byl v ofsajdu, ale zase tak důležité to není, protože se mu zpětná přihrávka na Richarlisona nepovedla.

68

Korejcům není přáno, prostě NE! Jednu dělovku na svoji ránu chytil Alisson Becker, následující dvě dorážky do poloprázdné branky napálili Korejci do ležících brazilských hráčů.

70

Lehké zranění bude rozběhávat Casemiro, po souboji zůstal na trávníku.

72

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Danilo, nahradil ho Bremer

72

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Vinícius Júnior, nahradil ho Gabriel Martinelli

74

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel I Če-song, nahradil ho I Kang-in

76

Pak Sung-ho (Jižní Korea) vstřelil gól. Brazílie - Jižní Korea 4:1
Tak přece se Korejci dočkali, za svoje šance a snahu zaslouženě! Sung-ho si za hranicí velkého vápna nadrazil míč a ze vzduchu ho napálil nechytatelně k tyči. Alisson Becker tam ještě skočil, ale dosáhnout nemohl.

79

Zápas je už delší dobu rozhodnutý, ale baví nadále! Alisson Becker podle pohledu k postranní lajně bude střídat, leč ještě si střihnul ještě jeden vynikající zákrok proti skákavé střele k levé tyči.

83

Weverton si mohl poprvé sáhnout na míč, prudký centr proletěl metr před ním napříč malým vápnem.

84

Brazílie dává prostřídáním najevo, že už myslí na nadcházející čtvrtfinále proti Chorvatsku.

86

Brankář Sung-kju pokazil rozehrávku, přihrávkou nastřelil Richarlisona. V korejském vápně to hned vyvolalo nebezpečnou situaci, Richarlison posunul do strany Rodrygovi, ten místo razantního zakončení do prázdné ještě tahal balon. Tím o šanci přišel.

87

Na centr z levého křídla před brazilskou bránou skákali Hi-čchan a Bremer, lepší výskok prokázal brazilský hráč.

89

Alves si na zadní tyči střihnul parádní nůžky a po jeho dělovce sklízí ovace korejský obránce Hong-čchol za to, že tuto pumelici dokázal srazit na roh.

90

Brazilci i v poslední minutě vysunují svoje napadání až ke korejské brance.

90

Korejci přenesli hru do brazilské vápna, na míč si dokázal naběhnout Hi-čchan, zakončení mu nesedlo.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

V polovině nastaveného času si vystřelil Alves, rána postrádala přesnost i razanci.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:1

90

Jižní Korea byla Brazilcům důstojným soupeřem, přesto favorit hladce postupuje. Ve čtvrtfinále nastoupí proti Chorvatsku, které přes Japonsko přešlo až na penalty.

5. prosince 2022 20:00Brazílie-Jižní Korea 4:1