Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kanada bude usilovat o první gól v turnaji, protože v prvním souboji padla s Belgií 0:1.

Hezké odpoledne u třetího souboje nedělního programu, v němž se v rámci skupiny F fotbalisté Chorvatska utkají s Kanadou.

Chorvaté, kteří obhajují stříbrné medaile, v úvodním utkání remizovali 0:0 s Marokem a potřebují zabrat. Zvlášť poté, co Maroko dnes odpoledne senzačně zdolalo Belgii 2:0.

Zápas se hraje na stadionu Khalifa International Stadium a řídit jej bude uruguayský rozhodčí Andres Matias Matonte Cabrera. Půjde o první vzájemný duel v historii.

Modrič
86. min Majer o hráči
Brozovič
Kovačič
86. min Pašalič o hráči
14 Livaja
Livaja
60. min Petkovič o hráči
Kramarič
73. min Vlašič o hráči
Perišič
86. min Oršič o hráči

Laryea
62. min Hoilett o hráči
Hutchinson
73. min Adekugbe o hráči
Eustáquio
46. min Koné o hráči
19 Davies
Davies
Buchanan
20 David
David
73. min Cavallini o hráči
17 Larin
Larin
46. min Osorio o hráči

Rozhodčí: Matonte Cabrera - Taran, Soppi

Během posledních 17 zápasů od vyřazení na Euru 2020 Chorvatsko prohrálo jen jednou, v Lize národů s Rakouskem (0:1). Na druhou stranu z posledních 11 zápasů skórovalo více než jednou pouze třikrát.

„Očekávám lepší a kompaktnější chorvatský tým než proti Maroku. Velmi často, když čelíme nepřízni osudu, ukážeme svou pravou tvář,“ řekl trenér Chorvatska Zlatko Dalič.

Kanada usiluje o své první body na mistrovství světa. Ve své historii dosud odehrála 4 zápasy. Všechny ztratila, aniž by dala gól.

„Čeká nás rozhodující zápas na šampionátu. Uděláme všechno pro to, abychom zůstali a udrželi se v turnaji,“ řekl trenér Kanady John Heardman.

V chorvatské sestavě došlo k jedné změně. V útoku nastoupí Livaja namísto Vlašiče. Také Kanada nachystala jednu útočnou změnu. Hraje Larin, na lavičce zůstal Hoillet.

1

Začal první poločas utkání Chorvatsko - Kanada

1

O rozehrávku se postarali Chorvaté.

2

Alphonso Davies (Kanada) vstřelil gól. Chorvatsko - Kanada 0:1
Kanada jde rychle do vedení. Z pravé strany parádně centroval Buchanan, který poslal míč na úroveň penaltového puntíku, kde si naskočil Davies a hlavou nedal Livakovičovi šanci.

2

Davies je historicky první střelcem Kanady na mistrovství světa.

5

Laryea byl u vlastního rohového praporku tísněn dvěma protihráči, přesto dokázal míč vyvést.

7

Kramaričův tečovaný centr z pravé strany nadělal Borjanovi starosti, míč ukryl v náručí až napodruhé.

9

Buchanan uvolňoval Hutchinsona, ale včas se vrátil Kovačič a míč mu sebral.

9

Larin se ocitl za obranou, ovšem přihrávku přebíral v ofsajdu, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.

10

Perišičův centr z levé strany kanadské obraně starosti nenadělal.

11

První roh pro Chorvaty.

12

Modrič zahrál roh nakrátko, Kanaďané situaci zvládli.

15

Kanaďané si nahrávali před pokutovým územím. přihrávku do vápna na Daviese zastavil Lovren. Kanadský útočník následně fauloval.

17

Centr Sosy vyrazil Borjan, následně Perišič fauloval.

18

Buchanan se z pravé strany posunul do středu a přihrál dopředu na Larina, jehož patička skončila u protihráčů.

19

Buchananův centr odhlavičkoval Juranovič zbytečně na roh. Nikdo ho totiž neatakoval.

20

Bylo to krkolomné, ale Chorvaté se ubránili.

21

Davies pláchl po levé straně, jeho přízemní přihrávka ovšem adresáta nenašla.

22

Kovačič prošel dlouhým sprintem k vápnu, poslal míč dopředu, jenže Livaja to měl na dlouhou nohu. Míč sice zasáhl, ale branku neohrozil.

25

Špatné vhazování Kanady, takže míč pošle do hry Juranovič.

26

Kramarič srovnal, jenže míč předtím přebíral Livaja v ofsajdu.

28

Laryea váhal s rozehrávkou, ovšem Livaja jej obehrál pomocí faulu.

31

Po faulu na Daviese budu Kanada zahrávat přímý volný kop, ovšem poměrně z velké dálky.

32

Perišič dostal přihrávku do rozhozené obrany, ale nedokázal toho využít.

34

Modrič a Livaja byli v akci, Kanada se ubránila.

35

Největší šance Chorvatska. Livaja přetlačil obránce a vystřelil z pravé strany, Borjan vyrazil na roh.

36

Andrej Kramarič (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Kanada 1:1
Svůj tlak z posledních minut korunoval favorit vyrovnáním. Kramarič na levé straně dostal parádní přihrávku od Perišiče a z první nedal Borjanovi šanci. Přitom byl poměrně ve velkém úhlu.

39

Davies se marně zkoušel protlačit skrz dva protihráče.

40

Hra je přerušena kvůli ošetření Eustaquia.

42

Modričova patička na Juranoviče skončila v zámezí.

44

Marko Livaja (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Kanada 2:1
Po průniku Juranoviče, který se od postranní čáry posunul doprostřed hřiště, střílel z hranice velkého čtverce Livaja a po zemi se trefil přesně k pravé tyčce.

45

První poločase bude nastaven o 5 minut.

45

Po rychlém průniku pěti hráčů dopředu střílel zpoza velkého vápna Kramarič, jenže míč přelétl branku.

45

Livaja krásně uvolňoval Perišiče, ale přihrávka byla o trošku delší, než měla být, takže míč zachytil Borjan.

45

Chorvaté po svém druhém gólu velice rychle přenášejí hru směrem dopředu, ale z brejkových situací nedokáží vytěžit třetí gól.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

Úvod zápasu patřil Kanadě, ale Chorvaté postupem doby zvýšili tempo a svůj tlak přetavili ve dvě branky.

45

Poločasové statistiky: Střely celkem: 5:1, střely na branku: 4:1, rohové kopy: 3:1, ofsajdy: 1:2.

46

Kanadský trenér udělal v přestávce dvě změny.

49

Střídající Osorio nebezpečně vystřelil z 18 metrů, míč těsně minul pravou tyčku.

51

Sosa nebezpečně centroval z levé strany na malé vápno, kde měl tři spoluhráče. Borjan měl co dělat, aby míč zasáhl.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tajon Buchanan (Kanada)

54

Borjan zabránil jasnému gólu. Modrič z pravé strany parádně nahrál do vápna volnému Kramaričovi, jehož střelu vyrazil kanadský gólman na roh.

56

Vzrušení na druhé straně. Střelu Davida z osmnácti metrů pod břevno vyrazil Livakovič na roh.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dejan Lovren (Chorvatsko)

58

Borjan svou rozehrávkou namazal Perišičovi, který mu ovšem vzápětí vrátil míč do rukavic.

60

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Marko Livaja, nahradil ho Bruno Petkovič

62

Střídání Kanada: ze hřiště odešel Richie Laryea, nahradil ho Junior Hoilett

63

Přímý kop z hranice pokutového území Daviesovi nevyšel, trefil jen zeď před sebou.

66

Chorvatsko delší čas kombinovalo kolem velkého čtverce, vše vyvrcholilo mizernou přihrávkou Gvardiola.

68

Chorvaté šli ve čtyřech rychle dopředu, ovšem přihrávka na Kovačiče skončila v autu.

70

Andrej Kramarič (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Kanada 3:1
Kramarič skóruje podruhé v zápase. Dlouhý centr od Perišiče zpracoval, přehodil si míč na levou a přesně zamířil ke vzdálenější tyčce.

73

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Andrej Kramarič, nahradil ho Nikola Vlašič

73

Střídání Kanada: ze hřiště odešel Atiba Hutchinson, nahradil ho Samuel Adekugbe

73

Střídání Kanada: ze hřiště odešel Jonathan David, nahradil ho Lucas Cavallini

76

Pátý chorvatský roh ohrožení branky nepřinesl.

77

Hoillet z dálky vystřelil hodně nepřesně, přitom na levé straně měl volného spoluhráče.

78

Ve velké pohodě hrající Chorvaté mohli svůj náskok zvýšit. Několik hráčů bylo volných ve vápně, nakonec zakončoval zcela volný Brozovič. Borjan jeho střelu vyrazil. Chvíli předtím si poradil i s ránou Perišiče.

80

Hra byla přerušena kvůli ošetření Perišiče.

83

Perišič nepřesně zakončoval z otočky.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Luka Modrič (Chorvatsko)

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kamal Miller (Kanada)

87

Lovren zasáhl na poslední chvíli před nabíhajícím Cavallinim.

90

Rychlou a pohlednou kombinaci Chorvatů zakončila slabá střela Oršiče z osmnácti metrů.

90

Druhý poločas bude nastaven o 6 minut.

90

Kanada ještě mohla zápas zdramatizovat, Hoillet ovšem v dobré pozici střílel nepřesně.

90

Lovro Majer (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Kanada 4:1
Razítko na zaslouženou chorvatskou výhru dává Majer. Po kanadské chybě šli dva Chorvaté sami na Borjana. Oršič potáhl míč a pak nahrál do strany na Majera, který ránou pod břevno skóroval.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:1

90

Atraktivní zápas ovládlo Chorvatsko. Úvod sice patřil Javorovým listům, ale favorit ještě do přestávky otočil skóre a po změně stran skóre navýšil.

90

Zatímco Kanada už ví, že skončí v základní skupině, Chorvaté vykročili za postupem do osmifinále. V posledním utkání skupiny F s Belgií jim bude stačit remíza.