Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý den, vítejte u zápasu Brazílie proti Srbsku. Brazilci jsou s pěti tituly historicky nejúspěšnějším týmem světových šampionátů, naposledy ale turnaj ovládli v roce 2002. Od posledního zlata třikrát vypadla ve čtvrtfinále. Na domácím mistrovství v roce 2014 nezvládla semifinále a následně ani boj o bronz.

„Věříme si. Víme, jak těžké to na mistrovství světa je. Každý soupeř je kvalitní, vyznačuje se touhou. Neexistuje prostor pro chyby. Musíte být dokonalí, chcete-li vyhrát. Věříme v naše schopnosti. Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres. Půjdeme do toho s velkou vášní,“ citoval web Liverpoolu brazilského brankáře Alissona Beckera.

Srbsko na MS nechybí podruhé za sebou. V samostatné historii (po odtržení Černé Hory) při dvou účastech na turnaji skončilo ve skupině. V kvalifikaci za sebou ale nechalo i silné Portugalce.

„Musíme mít realistická očekávání a být v klidu jako během kvalifikace. Musíme jít postupnými kroky a nastřádat co nejvíc vítězství. Prvním cílem je probojovat se do osmifinále. Pokusíme se udělat lepší výsledek než v roce 2018,“ konstatoval pro web thelaziali.com záložník Sergej Milinkovič-Savič.

Paquetá
75. min Fred o hráči
Casemiro
10 Neymar
Neymar
79. min Antony o hráči
Raphinha
87. min Martinelli o hráči
Richarlison
79. min Jesus o hráči
Vinícius Júnior
75. min Rodrygo o hráči

SrbskoSrbsko(3-4-3)

V. Milinkovič-Savič
Milenkovič
Veljkovič
Pavlovič
Živkovič
57. min Radonjič o hráči
16 Lukič
Lukič
66. min Lazovič o hráči
8 Gudelj
Gudelj
57. min Ilič o hráči
Mladenovič
66. min Vlahovič o hráči
10 Tadič
Tadič
A. Mitrovič
83. min Maksimovič o hráči
S. Milinkovič-Savič

Rozhodčí: Faghaní - Mansúrí, Abolfazli

Brazílie vyhrála oba dosavadní vzájemné zápasy. V přípravném duelu v roce 2014 zvítězila 1:0, na mistrovství světa v Rusku pak 2:0.

1

Začal první poločas utkání Brazílie - Srbsko

1

Za prvních 45 vteřin vidíme dva fauly. Srbové rychle přistupují k Brazilcům, nechtějí jim dát ani centimetr prostoru.

2

První pokus Srbů o přenesení hry před brazilskou branku končí přetaženým pasem do zámezí.

3

Srbové zatlačili rozehrávající Brazilce až k jejich brance.

4

Parádní zpracování míče v podání Vinícia jr., pomohl si i přiklepnutím hlavičkou a Brazílie jde rychle dopředu.

4

Raphinha přihrával z pravého křídla do pokutového území Srbska, tam byl dobře postaven obránce.

6
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Strahinja Pavlovič (Brazílie)
Pavlovič udělal všechno proto, aby zastavil hrozící útok Brazílie. Dvakrát u toho ostře fauloval, což mu rozhodčí sečetl.

7

Brazílie uspěchala rozehrávku, místo ohrožení srbské branky je z toho ztráta.

9

Neymar se pokusil protančit mezi několika srbskými obránci v pokutovém území. Ke cti mu slouží, že nezkoušel spadnout.

10

Levačkou poslal centr před brazilskou branku Mitrovič. Balon šel rovnou do Alissonova koše.

12

Obezřetná kombinace Brazílie na srbské polovině.

13

Jakmile Vinícius junior vycítil, že je čas uštknout, vyrazil z levé strany směrem k srbské brance. Dva bránící hráči měli co dělat, aby ho zastavili a ukopli mu míč na roh.

13

Neymar zkusil skórovat hned z rohu, srbský brankář Milinkovič-Savič byl pozorný a zpod břevna míč vyrazil nad branku.

14

Po druhém rohu opět suverénní zákrok srbského gólmana.

17

Delší pasáž Srbska na míči. Brazilci začali presovat, což vyvrcholilo faulem na Živkoviče.

17

A už tohle napadání přineslo úspěch, Brazilci se pokusí přejít na útočnou polovinu.

18

Nepřesné srbské přenesení hry doprava na Živkoviče, míč před ním vyskočil do výšky a odletěl do zámezí.

19

Lukič zezadu nesmlouvavě srazil Neymara, jemuž se zachtělo útočení.

20

Jednu nepřesnost vykompenzovali Brazilci brzkým ziskem míče, jejich akce pokračuje.

21

Velmi rychle si za pokutovým územím nachystal míč na střelu Casemiro, polovysoký míč srbský brankář nadvakrát zkrotil rukavicích.

22

Vinícius na středové čáře ztratil míč. Pustil se do dvou Srbů, což se tomuto útoku Brazílie stalo osudným.

23

Neymar se nešetří v osobních soubojích, jeho forčeking zbrzdil založení útoku Srbska. Hvězdný Brazilec skočil do rozehrávky Veljkoviče.

24

Raphinha vystartoval po Pavlovičovi, ten s vypětím všech sil udržel soupeře tělem za sebou.

26

Mitrovič zahrozil před brazilskou brankou, Alisson musel být v pozoru. Zasáhl dobře.

27

Tadič pohotově narušil brazilskou rozehrávku. Když se chystal přejít do ofenzívy, míč mu odskočil od nohy.

27

Vinícius junior nasprintoval do mezery v srbské obraně a uháněl za kolmou Silvovou přihrávkou. Pod nohy mu rukama bleskově šel brankář Milinkovič-Savič, míč vypíchl, ještě ho doběhl vedle pokutového území a odkopl ho.

30

Svůj třetí rohový kop rozehráli na bližší tyč, odkud byl sražen až na tribunu.

31

Opakovaný pokus už byl o poznání nebezpečnější! Paquetá patičkou uvolnil Raphinhu, jehož prudké zakončení z ostrého úhlu zlikvidoval Milinkovič-Savič.

33

Lukič šel skluzem do Richarlisona, ten skončil v kotrmelcích na trávníku.

34

Neymarův pád před srbským vápnem rozhodčího k hvizdu nepřiměl.

34

Stejně tak Sandrův důrazný zákrok ve středovém kruhu na Mitroviče prošel bez povšimnutí.

35

Raphinha si narazil balon se spoluhráčem, našel si pozici už dva kroky v pokutovém území Srbska a střílel. Placírkou poslal svoje zakončení přímo na gólmana.

36

Mitrovič se dostal dvacet metrů od brazilské branky dostal do kleští dvou protihráčů, upadl a jeho útočný pokus skončil.

36

Gudelj rychle přistoupil k Brazilci, který chtěl založit kontr.

37

Z centru z pravého křídla zakončil Mladenovič hlavou nad.

39

Brazilcům až na výjimky chybí finální fáze. Srbové si prostor kolem své branky hlídají.

41

Gudelj váhal z odevzdáním míče, tak o něho přišel.

41

Milenkovič si zahrával před srbským pokutovým územím, Vinícius jr. ho předstihl a z úhlu se hrnul do obrovské šance. Milenkovič se dokázal vrátit do souboje a do zakončení brazilskému hráči strčit nohu.

42

Neymar udržel balon na noze mezi třemi Srby, je z toho rychlý přechod do útoku.

43

Raphinha na pravém křídle prováhal chvilku k centru, s míčem skončil až v zámezí.

45

Srbové si nerozuměli v pokutovém území, Tadič se zádyk brazilské brance chystal na přihrávku, tu však Milinkovič-Savič poslal do protipohybu asi metr od nohy.

46

Okamžitě obrovská šance Brazílie na otevření skóre! Raphinha si to namířil přímo na Milinkoviče-Saviče, šel na něho sám, srbský brankář se ale rozprostřel do prostoru a nenechal se obstřelit.

47

Brazílie se jednoznačně pokouší o přímočařejší hru. Richarlison to místo přihrávek do stran zkusil sám středem, byl při tom sražen.

48

Paquetá převzal balon v srbském vápně zády k brance, přihrávka do druhé vlny na Neymara mu nevyšla.

49
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nemanja Gudelj (Srbsko)
Gudelj na poslední chvíli zkosil Neymara krok před pokutovým územím, Brazilec mu unikal do čisté gólovky.

50

Vypadá to, že přímo sám faulovaný Neymar si tuhle standardku kopne.

50

Neymar se pokusil technicky obstřelit zeď, tu však nastřelil. Brazílie pokračuje rohovým kopem.

51

Na přední tyči zasáhl míč hlavou Silva a svým pokusem o zakončení trefil zblízka do obličeje jednoho ze srbských hráčů, který zůstal ležet.

53

Tlak Brazílie sílí, hraje se prakticky jen na srbské polovině a kolem branky.

55

Milenkovič razantně odkopává balon co nejdál od srbské branky.

55

Neymar měl na levačce vedoucí gól! Deset metrů od branky si odstoupil od svých strážců, dostal tam přihrávku na placírku a pálil vedle horního rohu srbské branky.

57

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Nemanja Gudelj, nahradil ho Ivan Ilič

57

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Andrija Živkovič, nahradil ho Nemanja Radonjič

58

Srbsko po prostřídání také poprvé výrazněji zaútočilo, Sandro mu obranným zákrokem daruje první rohový kop.

59

Tadičův pas odvrátili „kanárci“ na přední tyči.

59

Neymar došel s míčem u nohy do středového kruhu, tam ho srazil Tadič.

60

Sandro napřáhl z pětadvaceti metrů a levačkou orazítkoval tyč! Míč se stáčel směrem od brankáře Milinkoviče-Saviče, ten se natahoval pravačkou, ale nedosáhl. Konstrukce ho zachránila.

62

Richarlison (Brazílie) vstřelil gól. Brazílie - Srbsko 1:0
Hodinu hry nebyl Richarlison vidět, nepotkal se s míčem, a pak vysvobozuje favorita. Vinícius jr. vypálil z úhlu, Milinkovič-Savič balon jen vyrazil vedle sebe a tam dobíhající útočník Brazílie doklepl pohodlně do prázdné branky.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Saša Lukič (Srbsko)
Za protesty proti surovému faulu od Casemira, který rozhodčí přehlédl, vidí Lukič kartu.

66

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Saša Lukič, nahradil ho Darko Lazovič

66

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Filip Mladenovič, nahradil ho Dušan Vlahovič

67

Vinícius si tělem odstavil protihráče, okamžitě se otočil a pelášil k srbské brance. Při zakončení podklouznul a vypálil vedle.

69

Druhý srbský roh, před brazilskou branku dobíhají vysocí stopeři.

69

Byl to Pavlovič, kdo si vyskočil nejvýš, hlavičkoval nepřesně.

70

Krátký tlak Srbska končí ostrou ranou nad Lazovič.

72

Neymar v předfinální fázi před srbským vápnem nahrál jen na srbské kopačky.

73

Brazílie si chystá první střídání.

73

Mezitím ještě zkouší něco vymyslet na útočné polovině.

73

Richarlison (Brazílie) vstřelil gól. Brazílie - Srbsko 2:0
To je neuvěřitelné, co předvádí Richarlison! I druhá jeho akce končí gólem, navíc nádherným. Vinícius jr. ho našel poblíž penaltového puntíku, Richarlison si míč přikopl nad sebe a pak se položil do gólové střely. Ze vzduchu bez dopadu ji vypálil k tyči.

75

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Lucas Paquetá, nahradil ho Fred

75

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Vinícius Júnior, nahradil ho Rodrygo

77

Velmi laxní Vlahovičova rozehrávka na srbské polovině dává šanci Brazílii otočit hru.

77

Hlavou dobře zasáhl Milenkovič.

78

Neymar usedl na trávník a bude ošetřován.

79

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Richarlison, nahradil ho Gabriel Jesus

79

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Neymar, nahradil ho Antony

81

Srbsko zachránilo od třetího inkasovaného gólu břevno! Casemiro ho nastřelil technickou ranou.

82

Rodrygo mířil po zemi k tyči, Milinkovič-Savič musel dolů a vyrazit míč levačkou.

83

Fredovu ránu vyráží srbský brankář vedle.

83

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Aleksandar Mitrovič, nahradil ho Nemanja Maksimovič

85

Brazilci odvrátili srbský roh.

87

Zápas začíná být přehlídkou zahozených brazilských šancí do otevřené obrany. Rodrygo pálí těsně vedle levého horního rohu srbské branky.

87

Střídání Brazílie: ze hřiště odešel Raphinha, nahradil ho Gabriel Martinelli

88

Antonymu nevyšel záměr s přihrávkou na malé vápno.

90

Nastavuje se sedm minut.

90

Srbové by rádi ještě alespoň korigovali výsledek, nicméně do šance se jim probít nedaří.

90

Teď mohl Srbům nechtěně pomoct brazilský brankář Alisson tím, že podběhl centr, rukou máchnul do prázdna. Duchapřítomně ho zastoupil jeden z obránců.

90

Na pravé straně brazilské obrany má zřejmě svalové potíže Danilo, po trávníku se sotva plouží a postává ve volném prostoru.

90

Srbové to přes Danila nezkouší, pokus o protiútok šel středem a tam byli brazilští obránci nachystaní.

90

Ještě dvě minuty bude trvat tento zápas.

90

Martinelli přihrával do srbského vápna, nikoho ale nenašel.

90

Vedle brazilského pokutového území podklouzl při pokusu o převzetí míče Vlahovič.

90

Útočný faul končí dost možná poslední útočnou akci Brazílie.

90

Favorit se v prvním poločase trápil, ve druhém mu pak pomohl střelecky disponovaný Richarlison a po jeho dvou brankách Brazílie dohrála utkání suverénně.