Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Maroko je zatím velkým překvapením šampionátu, vyhrálo skupinu v konkurenci Chorvatska, Belgie a Kanady. V osmifinále vyřadilo Španěly, jednoho z favoritů turnaje. Zatím inkasovalo jen jednou - v zápase s Kanadou. Přitom šlo o vlastní gól.

Portugalsko rovněž vyhrálo svou základní skupinu, přestože v posledním utkání prohrálo s Jižní Koreu. V osmifinále ovšem hladce přejelo Švýcary 6:1.

Základní otázka dnešního odpoledne už je zodpovězena. Cristiano Ronaldo opět zůstává jen na lavičce. „Musíme teď o týmu přemýšlet jako o kolektivu. Stále si myslím, že Cristiano má v týmu velmi důležitou roli,“ řekl trenér Portugalska Fernando Santos.

Na mistrovství světa na sebe oba dnešní soupeři narazili dvakrát. V roce 1986 v Mexiko vyhrálo Maroko 3:1. Před čtyřmi lety v Rusku uspěli Portugalci 1:0 díky Ronaldovi.

o hráči
57. min Darí o hráči
o hráči
65. min Chaddíra o hráči
7 Ziyech
Ziyech
o hráči
82. min Abuchlál o hráči
Nasírí
o hráči
65. min Banún o hráči
17 Búfál
Búfál
o hráči
82. min Džabrání o hráči

o hráči
79. min Horta o hráči
3 Pepe
4 Dias
Guerreiro
o hráči
51. min Cancelo o hráči
Fernandes
o hráči
25 Otávio
Otávio
o hráči
69. min Vitinha o hráči
18 Neves
Neves
o hráči
51. min Ronaldo o hráči
B. Silva
o hráči
26 Ramos
Ramos
o hráči
69. min Leao o hráči
11 Félix
Félix
o hráči

Rozhodčí: Tello - Brailovsky, Chade

Zápas se hraje na stadionu Al Thumama v Dauhá, řídit ho budou sudí z Argentiny. Hlavním je Facundo Tello.

Maročané usilují o to stát se prvním africkým týmem, který si na mistrovství světa zahraje o medaile. Mistři Evropy z roku 2016 z Portugalska mohou projít mezi nejlepší čtyři týmy podruhé v historii.

Vítěz tohoto duelu si v semifinále zahraje s lepším z dvojice Francie - Anglie.

Maročané udělali dvě změny ze zdravotních důvodů. V obraně nehrají Adžuird a Mazráví. Místo nich nastoupí Attíat-Allá a Jamík.

Výkop má Portugalsko.

1

Začal první poločas utkání Maroko - Portugalsko

1

První dlouhý nákop Portugalců skončil v náručí marockého gólmana.

2

Portugalci presovali a Bunú měl trošku problém s rozehrávkou.

4

Portugalci v úvodu drží míč, ale většinou si přihrávají v blízkosti středové čáry.

5

Bunú zasahoval po nebezpečné hlavičce Félixe, která následovala po přímém volném kopu. Portugalci mají roh.

5

Maroko se v pohodě ubránilo.

6

První roh pro Maroko po průniku Attíat-Ally.

6
Důležité

Na roh si naskočil zcela volný En-Nesjrí, jenže hlavičkoval nad branku.

8

Portugalci si nahrávají uprostřed pole, ale nedaří se jim vylákat soupeře z obranné ulity.

10

Nepřesná hlavička Dalota skončila za brankovou čárou, Maroko má odkop od vlastní branky.

10

Portugalsko presovalo na levé straně hřiště, ovšem Maroko se z této šlamastyky elegantně dostalo.

12

Portugalská kombinace se posunula o nějakých deset dvacet metrů blíž k marocké brance.

13

Po přímém kopu napálil odražený míč Guerreiro, ovšem neprocedil míč skrz obranný val.

15

Portugalci se snaží rozbít obranným val dlouhým přenesením míče hlavně doleva. Guerreiro tentokrát na míč nedosáhl.

16

Guerreiro tentokrát míč poslaný za obranu zpracoval, ale následný centr mu vůbec nevyšel.

18

Ziyech se uvolnil na pravé straně a vypálil z hranice velkého čtverce, mířil ale hodně nepřesně.

20

Búfál se na vlastní polovině krásně uvolnil přes dva protihráče a vysloužil si nejen faul, ale i ovace marockých fanoušků.

21

Ziyechův centr se zatočil do Costových rukavic.

22

Ziyech zahrával dva rohy během chvilky, ale nic z toho nebylo.

23

Fernandes šel hodně tvrdě do hlavičkového souboje a ve výskoku srazil k zemi brankáře Bunúa, který už měl míč ve svých rukou. Obešlo se to ale bez jakýchkoliv kontroverzí.

25

Zatímco v úvodu se Maročané na balon jen dívali, nyní ho stále častěji mají na svých kopačkách.

26

Ziyech z přímého volného kopu posadil míč na hlavu En-Nesjrího, který z penaltového puntíku hlavičkoval nad branku.

29

Portugalsko opět kombinuje na půlce a snaží se soupeře vylákat k sobě.

31

Félix napálil z šestnácti metrů odražený míč, po teči jednoho z obránců následuje portugalský roh.

33

Prvního ofsajdu v zápase se dopustili Portugalci.

35

Hezká akce Maroka. Po přihrávce Attíat-Ally z levé strany z první střílel Amallá, ale míč poslal vysoko nad branku.

36

Costa zasahoval po střele Búfála.

38

En-Nesjrí jen tak tak nedosáhl na dlouhou přihrávku z vlastní polovinu. Míč skončil u Costy.

39

Búfál šel dopředu, ale při svém průniku trefil Otávia rukou do obličeje, takže se píská.

39

Félix byl na hranici velkého čtverce sám, z první zakončoval nepřesně.

40

Ramos zůstal po faulu uprostřed hřiště dlouho ležet na trávníku, nakonec vyskočil i bez ošetření.

42

Júsuf Nasírí (Maroko) vstřelil gól. Maroko - Portugalsko 1:0
Attíjat-Allá poslal dlouhý centr z levé strany doprostřed vápna. Costa sil šel pro míč, ale En-Nesjrí ho přeskočil a hlavou otevřel skóre.

45
Důležité

Portugalsko mohlo srovnat. Fernandes to zkusil z ostrého úhlu. Míč přelétl gólmana a trefil břevno.

45

Sudí nastaví 2 minuty.

45

V pokutovém území padl k zemi Fernandes, ale penalta se nepíská.

45
Důležité

Maročané šli čtyři na tři. Ziyech uvolnil přihrávkou doleva Attíat-Allu, který zakončil nepřesně.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Po první půli překvapivě vede Maroko. V úvodu sice nechalo kombinovat Portugalce, ale postupem času se osmělovalo stále víc a pak i udeřilo.

45

Dočkáme se nástupu Cristiana Ronalda. To se dozvíme už brzy?

45

Poločasové statistiky: Střely 7:5, na branku 2:1, rohy: 3:2, ofsajdy: 0:2.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Maroko - Portugalsko

46

Pokračuje se beze změn.

47

Portugalsko začne druhý poločas rohovým kopem.

47

K zemi šel ve vápně Pepe, ale hodně to přihrál, takže se pokračuje dál.

49
Důležité

Obrovská šance Maroka. Po přímém kopu Ziyecha zasahoval Costa, míč vyrazil jen na hlavu Jamíka, který hlavou zakončil nepřesně.

51
Střídání

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Raphaël Guerreiro, nahradil ho Joao Cancelo

51
Střídání

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Rúben Neves, nahradil ho Cristiano Ronaldo

52

První, lehce tečovaný centr Ronalda v zápase skončil v brankářově náruči.

55

Dalot byl na pravé straně zcela volný, svůj polovysoký centr poslal přímo na gólmana.

56

Po rychlém kontru nepřesně zakončoval Únahí.

56

Na trávníku je Saís a je v péči zdravotníků.

Důležité

Velká šance Portugalska. Po centru Otávia hlavičkoval Ramos z penaltového putníku nepřesně.

59

Ronaldo se na šestnácti metrech chystal na střelu, jenže míč mu utekl.

60

Přímý kop Fernandese obrana snadno odvrátila.

61

Portugalská kombinace je blíž a blíž pokutovému území soupeře.

62

Centr Fernandese z pravé strany jen prolétl vápnem.

63

Maročané teď vůbec nedokáží držet míč.

64
Důležité

Fernandesova střelu z šestnácti metrů prosvištěla kousek nad břevnem.

68

Cancelo centroval, Darí hlavičkou míč odvrátil.

68

Na centr Fernandese nedosáhl Ronaldo, míč chytil Bunú.

Žlutou kartu dostal Ašraf Darí (Maroko)
Za faul na pronikajícího Leaa, jenž šel po levé straně. Portugalsko má přímák z nebezpečné pozice poblíž rohového praporku.

71

Přihrávka šla po zemi na Bernarda Silvu, který jako by to nečekal a míč zasáhl jen lehce. Měl to na dlouhou kopačku.

73

Dalot vybojoval roh. Portugalci neustále tlačí a kombinují kolem pokutového území. Ustojí to Maroko?

74

Přetažený roh přizvedl Bunú, následuje třetí roh Portugalců v krátkém čase. I ten africký tým ubránil.

75

Maroko se po delší době dostala do protilehlého vápna, ze solidní pozice neuspěl Chaddíra.

78

Maroko opět prověřilo portugalskou defenzivu, rozběhnutý Búfál ale nedostal míč.

79
Střídání

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Diogo Dalot, nahradil ho Ricardo Horta

80

Maroko teď hraje bez zraněného Ziyecha, který je za pomezní čárou.

Důležité

Křížná střela Félixa míříla do horního růžku, Bunú vyrazil na roh.

85

Portugalsku se krátí čas, máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby. Otázkou je, jak dlouhé bude nastavení, ale pár minut určitě potrvá.

85

Ronaldo nedosáhl na dlouhý centr Bernarda Silvy.

87

Portugalci reklamovali ruku Jamíka, ale šlo o přirozený pohyb.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vitinha (Portugalsko)

89

Félixova nepřesná přihrávka za Fernandese skončila v zámezí, Maroko má odkop od branky.

90

Zápas bude nastaven o 8 minut.

90
Důležité

Ronaldo měl výbornou šanci. Po dlouhé přihrávce z hloubi pole přesprintoval obránce a zakončil. Bunú zasahoval nadvakrát.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Valíd Chaddíra (Maroko)

90
Červená karta

Červenou kartu dostal Valíd Chaddíra (Maroko)
Chaddíra dostal během dvou minut dvě žluté karty a jde předčasně ze hřiště. Do konce nastavení zbývá 5 minut.

90

Další roh pro Portugalsko.

90

Maroko se obětavě brání a očima posunuje čas. Už běží 5. minuta nastavení.

90
Důležité

Abuchlál šel sám na brankáře, ale jako by se zalekl své velké šance. Trefil jen gólmana.

90

Jamík odvrátil centr a má křeče.

90
Důležité

Pepe měl na hlavě vyrovnání, jenže z malého vápna zakončil nepřesně.

90

Už běží poslední minuta avizovaného nastavení. Ale je možné, že kvůli vyloučení se bude hrát déle.

90

Stereotypní tlak Portugalska ovoce nenese.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0

90

Senzace jen světě! Maroko jako první africký tým postupuje do semifinále mistrovství světa! Ronaldo opouští trávník se slzami v očích, jeho spoluhráči nechápu, co se stalo...

90

Maroko může v klidu sledovat večerní souboj mezi Anglií a Francií, který určí jeho soupeře.