Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 4. července 2022 Prokop

České dráhy zanedbávaly údržbu vlaků. Ukázaly to loňské nehody

  13:23
Tři nehody vlaků Českých drah odhalily, že státní dopravce porušil předpisy a výrazně překročil dobu, po které musí vagon či lokomotiva na kontrolu. Dráhy přitom za údržbu a opravy svých vlaků platí ročně stovky milionů korun.

U Nepomuku na Plzeňsku vykolejila v květnu 2013 lokomotiva rychlíku. Nehoda se obešla bez zranění. | foto: Pavel Němeček

Nehody souvisejí právě s tím, že dopravce měl vozy ve špatném stavu a ve dvou případech porušil vlastní předpisy. U dvou z těchto nehod byla hlavní příčinou zanedbaná údržba, u třetí byla také, hlavní vinu na nehodě však neslo něco jiného. Ukazují to veřejně dostupné závěrečné zprávy Drážní inspekce.

"Z pohledu Drážní inspekce se jedná o závažný problém," upozorňuje mluvčí úřadu Martin Drápal. Zjištění ukazují, že loni nebylo dostatečně zaručeno, že se vozidla dostávají včas na kontrolu. Špatný stav pak zvyšuje riziko nehod.

Například v případě březnové nehody rychlíku mezi Chotovinami a Táborem vagon vykolejil kvůli prasklé části podvozku. Inspektoři při vyšetřování zjistili, že dráhy několikanásobně překročily doporučovaný kilometrický proběh pro periodickou opravu a kontrolu možných závad.

Jinými slovy je to podobné, jako když vám automobilka doporučuje, abyste šli na kontrolu brzd po deseti tisících kilometrech, a vy se dostavíte třeba až po třiceti tisících.

Problematické nehody

Příčinou nehody u Chotovin u Tábora z března 2013 byl prasklý spodní závěs sekundárního odpružení podvozku. Podle zprávy Drážní inspekce (DI) vůz od poslední opravy a kontroly ujel přes 900 tisíc kilometrů. Norma je přitom 250 tisíc. Vzniklá škoda byla půl milionu (více zde).

O měsíc později vykolejil vlak u Klenčí pod Čerchovem. Kvůli lomu nápravy vznikla téměř čtvrtmilionová škoda, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Inspekce zjistila, že České dráhy neprovedly periodické kontroly: od poslední opravy vyvazovací vůz ujel přes 600 tisíc kilometrů, ačkoliv norma je 240 tisíc.

Co do škody, nejvážnější nehoda byla vykolejení lokomotivy rychlíku u Nepomuku na Plzeňsku z května 2013. Kvůli vypadnutí spojovacích šroubů se škoda vyšplhala na bezmála dva a půl milionu korun. DI zjistila, že interní předpis drah nařizuje jen vizuální kontrolu. Lokomotiva navíc ujela o 150 tisíc kilometrů víc, než pro vyvazovací opravu nařizuje norma (více o nehodě zde).

Tento vlak po vykolejení zastavila cestující zatáhnutím za záchrannou brzdu. Podle výpovědi vlakvedoucího mu sdělila, že vůz při jízdě nadskočil a bylo vidět jiskry od kol, a proto použila záchrannou brzdu.

Kontrola pouze vizuální

Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského byly po této nehodě všechny vozy stejného typu zkontrolovány. "Všechny jsou už komplexně modernizovány a rekonstruovány," dodal Šťáhlavský.

Špatná údržba byla také důvodem vykolejení rychlíku v Nepomuku v květnu loňského roku. Podle kontrolorů došlo k vykolejení kvůli nezajištění spojovacích šroubů na podvozku lokomotivy.

Inspekce při vyšetřování zjistila, že České dráhy se při údržbě řídí interním předpisem, podle kterého se kontrola dotažení šroubů má provádět jen vizuálně a pro periodické opravy je jen doporučená hranice namísto horní hranice počtu ujetých kilometrů.

Technická závada byla i příčinou vykolejení motorového osobního vozu v dubnu mezi Klenčí a Poběžovicemi. Vykolejení způsobil lom nápravy. Dráhy však v tomto případě údržbu nezanedbaly, protože šlo o závadu v garanční době po opravě. "Přesto i v tomto případě jsme přijali opatření zaměřené na zvýšení kontroly určitých celků u dodavatelů," dodal Šťáhlavský.

Inspekce nemůže dopravce pokutovat

Dráhy už inspekcí kritizovaný předpis pro opravy upravily. "V současné době probíhá připomínkové a schvalovací řízení a platnost novelizovaného předpisu se předpokládá od jara letošního roku," uvedl Šťáhlavský.

Dopravce ročně do oprav a údržby dává přes půl miliardy korun. Podle Šťáhlavského by se měl rozpočet na tyto činnosti navýšit pro letošní rok v řádu stovek milionů korun.

Mluvčí inspektorů Drápal upozorňuje, že za podobné chyby není v pravomoci inspekce dávat pokuty. "Obdobných mimořádných událostí však není mnoho. Pokud zjistíme, že by se mohlo jednat o systémový problém, tak se jej snažíme řešit vydáním bezpečnostního doporučení," dodal Drápal.

Problémy s údržbou mají podle inspekce i jiní dopravci, jména konkrétních firem však zveřejňuje úřad jen při mimořádných událostech, jako je například vykolejení. "Při výkonu státního dozoru problémy při údržbě vozového parku zjišťujeme i u jiných dopravců, než jsou České dráhy nebo ČD Cargo," potvrdil Drápal.

Inspektoři například v létě při namátkové kontrole odstavili jeden z vagonů kvůli nevyhovujícímu stavu, nechtějí však uvést jméno dopravce.

Autor:
  • Nejčtenější

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...

Závod o čas na severním pobřeží. Polsko si klestí nové cesty pro plyn

Nad Evropou se vznášejí obavy, že Rusko brzy zavře kohoutky se zemním plynem. Unijní státy narychlo hledají způsoby,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rusko se ocitlo v platební neschopnosti. Je to fraška, peníze máme, zuří Moskva

Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Moskvě v neděli večer vypršela lhůta na zaplacení...

Maďarská centrální banka šokovala trhy, úrokovou sazbu zvedla nejvýš v Unii

Maďarská centrální banka razantně zvýšila základní úrokovou sazbu. Ačkoli ekonomové odhadovali původně jen půlprocentní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Česko má nejvyšší výdělky ze zemí Visegrádu, Němci berou skoro třikrát víc

Průměrná mzda v Česku činí v přepočtu 1533 eur (37 499 Kč), což je nejvyšší hodnota ze zemí visegrádské čtyřky a...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  • Další z rubriky

Aerolinky se učí létat levně, i tak turisty čeká krušné léto, říká expert

Rozstřel Davy turistů, kteří se po covidovém omezení chystají letos ve velkém na dovolenou, narážejí na kapacity letišť i...

Firmy budou mít nárok na kompenzaci zdražování. Ale až napřesrok

Stavební firmy a stát směřují ke kompromisu, který má stavitelům doplatit náklady vzniklé skokovým navýšením cen...

Bouřlivý začátek dovolených. Turisty ve Francii čekají stávky a fronty

Takhle si obnovu po pandemii koronaviru nepředstavovali – léto bude pro cestovní kanceláře a agentury obtížné. Fronty...

Rodí se plán na přímé spojení letiště a hlavního nádraží. Naráží na komplikace

Premium Po nápadech s propojením Masarykova a hlavního nádraží pojízdným eskalátorem nebo nadzemním koridorem podél magistrály...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Ani závěť už není zárukou hladkého dědictví. Nejvyšší soud změnil pravidla

Premium Nedávný rozsudek Nejvyššího soudu změnil zažitá pravidla prokazování platnosti závětí, které nejsou sepsány notářem....

Pavla Tomicová výrazně zhubla a s kolegy oslavila šedesátiny

Pavla Tomicová měla s Dášou Zázvůrkovou v květnu nehodu, když do kolegyniny Vespy před Národním divadlem nabouralo...

Herec a režisér Vojtěch Kotek se oženil. S partnerkou chodili více než rok

Herec Vojtěch Kotek (34) se ve čtvrtek oženil. Podle webu Expres.cz si vzal přítelkyni Radanu, se kterou chodí více než...

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...

Móda z Varů: Luxus i lacinost. Sexy Ramba a Plodková. Třeštíková přestřelila

Na červeném koberci zazářily v den slavnostního zahájení 56. ročníku karlovarského filmového festivalu v luxusních...