Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. září 2022 Andrea

Diskuse k článku

Nejhezčí rozhlednu v Česku má Karlovarský kraj, řekli čtenáři iDNES.cz

Nejkrásnější rozhlednou Česka zvolili čtenáři iDNES.cz kamennou věž na Krásenském vrchu v Karlovarském kraji. Výsledky hlasování na předních místech ankety jsou však tak těsné, že za nejhezčí rozhledny Česka lze označit všechny stavby, které dostaly víc než osmi set hlasů. Bylo jich celkem osm a rozdíly v počtech hlasů jsou mezi nimi jen v řádu desítek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vifon

Bílá Hora

Řekl bych, že rozhledna na Bílé hoře je to samé jako Sokolí vrch u Děčína.... :-D

0/0
10.8.2011 16:17

ramm

nacionalizace i rozhleden?

Nechápu proč dochází i u rozhleden - tak nepolitického témátu - v nižších příspěvcích k takové nacionalizaci a politizaci. No a co, tak jsou po němcích. Odsun je prostě historický fakt, rozhodnutí tří mocností, prostě to tak je a nemá smysl to řešit zrovna u rozhleden. Já osobně mám svůj kraj rád a je mi uplně jedno jestli tu bydlí nebo dřív bydlel Čech, Němec, Francouz nebo Fin. Jsem schopen s některými odsunutými soucítit, ale ne jako s Němci - s národnosti, ale jako s jednotlivými lidmi, bez ohledu na to, co byli za národnost. Celé tohle "národní" vlastenectví mi přijde hloupé a plynou z něj jen konflikty aj mezi obyčejnými lidmi. Pro mě staré dobré "zemské" vlastenectví. Takže jsem rád, že tam, kde bydlím je taková pěkná krajina aj s rozhlednama, bez ohledu na to, jaká národnost tu rozhlednu postavila ... Nějaký vztah můžu mít tak max k architektovi nebo osobám, které se zasloužili, ale jejich národnost mi je uplne šumák.

0/0
10.8.2011 14:21

werwolf

Re: nacionalizace i rozhleden?

Souhlasil bych ,ovšem jistě není přehlédnutelné,že většina těchto vyhodnocených rozhledn byla postavena tímto vyhnaným etnikem.Šumák ,nešumák tato pravda je mnohými stále těžko akceptovatelná a některým i neznámá.

0/0
10.8.2011 15:58

ramm

Re: nacionalizace i rozhleden?

No tak pokud to někdo neví, tak je podle mě docela velký ignorant a ještě k tomu pokud z té oblasti pochazí a že jsem se s tím dokonce jednou setkal a to bylo tomu člověku už cca 45 let !! a bydlí zde asi 20 let.

Jinak to že byly ty rozhledny postaveny většinou Němci, není tím, že by byli nějak "tvořivější", i když si myslím, že statisticky vzdělanější byli, ale prostě jen tím, že rozhledny se většinou staví na horách a v těch moc Čechů nebydlelo :)

0/0
10.8.2011 17:15

korsičan

Re: nacionalizace i rozhleden?

No jasně, že němci v té době měli vyspělé stavitelství. K rozhlednám a dalším podobným stavbám se neustále hlásíte a při každé příležitosti si neodpustíte poznámku, že to je dílo německých vyhnanců ze Sudet. Jen je škoda, že se stejně hlasitě nehlásíte k budovám koncentračních táborů a hlavně těch spaloven v nich. To je také dílo německých stavitelů, ale tím se nikde nechlubíte. Velevážený pane WERWOLFE, můžete mě říct PROČ ????

0/0
10.8.2011 17:47

werwolf

Re: nacionalizace i rozhleden?

Už jenom proto,co zas těžko chápou jednodušší lidé ,že každá mince má dvě strany.Podle podobných výpotků,které ty máš na němce byli likvidováni židé,protože přece zabili  a umučili krista.Takže se snaž být méně bojovnější a více přemýšlet.Samozdřejmě  že někteří němci,ostatně i jiné národy zabíjeli,zatímco jiní němci a i jiné národy dosáhli absolutního vrcholu v technice ,stavitelství  i umění.Podobní zaslepenci jako ty na obou stranách pouze zasévají nenávist a zabíjají právě ty umělce,stavitele a techniky a myslitele zatímco vrazi unikají.Navíc se domnívám,že za podobnými nenávistnými výpotky je špatné svědomí nebo komplex.

0/0
10.8.2011 18:02

korsičan

Re: nacionalizace i rozhleden?

Ale vždyť ti tady nikdo nerozporuje, že tato stavby jsou dílem němců. Pokud to tady někdo tvrdí, tak mě ukaž kde a kdo. Ano, mince má opravdu dvě strany, ale ty stále používáš jenom tu jednu. Nad zločiny Německa zásadně nediskutuješ a velkoryse je přehlížíš, zato se dokážeš celé dny vychloubat nad stavbou rozhledny. Nenávistné výpotky jsou tvoje dílo a každý, kdo tady diskutuje si je může ve zdejších diskusích vyhledat. Takže se obrať na toho člověka, který na tebe kouká v zrcadle. A co se týče těch mírumilovných němců za války, tak ti z NDR stříleli do vzduchu. To je přece všeobecně známo. ;-):-P

0/0
10.8.2011 18:48

ramm

Re: nacionalizace i rozhleden?

Chtěl bych jenom ještě něco dodat, ted trošku mimo téma národnostních rozdělení. Mě třeba mnohem víc zaujalo to, že z těch cca 320 rozhleden cca půlka vznikla v letech od konce 19. století do 1938 a druhá várka až od roku cca 1992 do dneška. Mezi léty 1938 a 1992 jsem napočítal pouhé 4 rozhledny z celkových více než 300!! Je na tom krásně vidět, jak se která společnost stará o své okolí ... Nehledě na to, kolik rozhleden se v těch letech rozpadalo ... Jinak jsem to našel na stránkách http://rozhledny.webzdarma.cz/ . Jsou tam rozděleny po krajích a seřazeny podle roku vzniku ...

0/0
10.8.2011 19:02

werwolf

Jen se pochlubme

No nevděk světem vládne,sudetší němci vyhnáni a vyvlastněni,schvarzenberk jakbysmet,orohanovi ani nemluvě.Rozhledny ale máme pěkný žejo klucí.

0/0
9.8.2011 21:31

Von der Tann

Re: Jen se pochlubme

:-) hlavně že nezapomenou zdůraznit že se za WW2 jmenovala po Hitlerovi..Rv

0/0
9.8.2011 21:39

korsičan

Re: Jen se pochlubme

Ale zase na druhou stranu jste zodpovědní za rozpoutání 2 světových válek, za masové vyvražďování v koncentračních táborech a další zvěrstva. A po 66 letech máte ještě tu drzost a oháníte se Sudety. Pokud by byl postup Československa jen z 1% podobný tomu Německému, tak všechny Němce do jednoho na území Československa nejdéle v červnu 1945 postříleli. A s žádným odsunem se nikdo nepáral. Stejně jako se Němci nepárali s nikým v koncentračních táborech. A dost možná to byla chyba a tehdejší slabost vítězů, protože pokud by vás postříleli, tak jste dnes neměli o čem kecat, protože by vás neměl kdo zplodit.;-€

0/0
9.8.2011 22:23

werwolf

Re: Jen se pochlubme

Budeš bydlet   v baráku po těch zlejc h němcích a hodný komunisti tě zřejmě splodily že?

0/0
10.8.2011 7:30

korsičan

Re: Jen se pochlubme

Takže jak jsem čekal. Argument žádný, jen další přihlouplá poznámka. Co taky čekat od Hitlíka - že ??? A česky se nepíše spoldit, ale zplodit. ;-D;-D;-D;-D

0/0
10.8.2011 10:15

werwolf

Re: Jen se pochlubme

Víš  na podobné silácké postoje se nechá říci jenom to,že jsi vlastně stejná nebo spíš horší krysa než ti  tebou kritizovaní fašouni,s tím že ti pouze okolnosti neumožňují tvé zvrhlé nápady realizovat.O tom,že mezi všemi národy se najdou zrůdy a že je těžké je držet na uzdě vypovídají tvé hlupé k vraždám nabádající  výplody naprosto jasně.

0/0
10.8.2011 10:28

korsičan

Re: Jen se pochlubme

Já nikoho k vraždě nenabádám. Vy jste neuvěřitelně oseklej a drzej národ. Máte na hrbu 2 světové války, obě jste prohráli a ještě máte tu drzost žádat náhrady a vrácení majetku, který vám byl po prohrané válce zabaven. Rozdíl mezi čechy a němci je v tom, že vás češi po válce nechali naživu. Vy jste tuto možnost nikomu nedali. Už jste zaplatili vypálení Lidic a Ležáků ??? Už jste odškodnili pozůstalé po zavražděných z těchto dvou vesnic ??? Vy jste Československu nezaplatili ani korunu válečných kompenzací a ještě takto hloupě diskutujete. Nevím, kdo je tady zrůda. Vy jste vyvraždili miliony lidí v továrnách na smrt a oháníte se tady právem na vrácení nějaké boudy. Pro vás je tato otázka uzavřená minulost, ale nároky na majetky ze Sudet pro vás uzavřené nejsou. Člověče, proberte se. !!!!

0/0
10.8.2011 11:32

werwolf

Re: Jen se pochlubme

Ani s fašistama ,ba ani s komunistama jsem se nepaktoval.Ani jsem na rozdíl od řady soudruhů nikoho nemlátil,nezakopával ,nemučil.Takže nevím jaké vy.Zkus mluvit za sebe a ne zajakýsi národ proti jinému národu.Tímse vyznačují fašisti,takže k té zběři patříš  evidentně i ty.

0/0
10.8.2011 15:55

korsičan

Re: Jen se pochlubme

Já jsem s tím nezačal. Nacionalistické příspěvky píšeš neustále. Stačí si projít zdejší diskuse. Navíc jsi evidentně obdivovatel Hitlerovského Německa a nacismu vůbec, když jako svůj nick používáš označení nacistické teroristické skupiny - WERWOLF. Tato skupina měla na rozkaz admirála Donitze složit v květnu 1945 zbraně, aby přestala poškozovat už tak špatný obraz Německa před světem, ale co je pro zločince nějaký rozkaz. Pokračovala v teroristických akcích na území Sudet až do roku 1946. I pro Německo to byla teroristická skupina a ty si ji zvolíš jako nick. A přesně to reflektuje s tvým názorem a jeho šířením ve zdejších diskusích. A ještě máš tu drzost, házet svůj názor a náhled na ostatní diskutéry. Pokud je někdo obdivovatel nacismu, tak jsi jím právě ty a tvé příspěvky to jen dokazují. Hlavně se neschovávej za čestnost, protože ta příslušníkům WERWOLFU jaksi scházela a schází.:-/

0/0
10.8.2011 17:38

werwolf

Re: Jen se pochlubme

Jsem pouze člověk schovaný v pološeru sítí,objevující se a zase mizející.Občas nadhodím jednoduším lidem tvého typu lehký námět k přemýšlení a zase mizím v šeru.Není mnoho věcí tak,jak se na první pohled zdá.

0/0
10.8.2011 18:10

korsičan

Re: Jen se pochlubme

Takže opět stejná písnička. Argument žádný, jen se schováš za rádoby chytrou a neutrální odpověď a zase počkáš na vhodné téma k provokaci. Na otevřenou diskusi nemáš a historická fakta používáš pouze ta, která se ti hodí. Na nadhazování lehkých námětů jednodušším lidem se vyprdni a začni se zabývat fakty pro složité lidi - jako jsi ty. Jenže ono zpracovat holé fakty je morálně i duševně bolestivé a je daleko jednodužší se schovat za předstíraný náhled chytrého člověka, než odpovědět na úplně jednoduchou otázku.;-D;-DR^ Takže gratuluji k vyznamenání;-D

0/0
10.8.2011 18:40

werwolf

Re: Jen se pochlubme

Zkus si přečíst ještě jednou co jsem napsal a zkus to pochopit.Faktů je spousta nejrůznějších,záleží jaká se  z té hromady vytáhnou.

0/0
10.8.2011 20:33

Von der Tann

Re: Jen se pochlubme

Ježišikriste, ty jsi ale chudinka..;-D

0/0
10.8.2011 8:56

korsičan

Re: Jen se pochlubme

Od kdy se Hitlíci obracejí k nebesům ??? Co na to říká ten svatej s kartáčkem pod nosem, který na tebe kouká z obrazu na zdi ????;-)

0/0
10.8.2011 10:18

wrah

Bolfánek

Osobně preferuji tuto rozhlednu v plzeňském kraji. Její škodou je, že prakticky není nijak inzerovaná, my slme se o ní dozvěděli jen z pohledu "támhle je nějaké věžička" a šipky na rozhlednui na státovce. Ale rozhodně stojí za to, navštivte.

0/0
9.8.2011 21:22

korsičan

no tak nevím, ale co na to

hlásá soudruh architekt profesor Rajniš, který podle svých slov postavil nejkrásnější, nejúžasnější a nejnádhernější hromadu fošen z modřínu, spojenou 3km ocelovým lanem ????,8-o No jo, pro jeho rozhlednu nikdo nehlasoval, protože tomu nikdo nerozumí...;-D;-D

0/0
9.8.2011 18:27

Pravdoblog

Krásenská rozhledna vyhrála

aby taky ne ;) a nejkrásnější výhled z ní je, když je pod ní na letišti tak 15 sound systémů ;x)~

0/0
9.8.2011 16:06

logar

hm,hm

a na jednu z nejkrásnějších, Jizerskou Štěpánku, dočista zapomněli.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0t%C4%9Bp%C3%A1nka_(rozhledna)

0/0
9.8.2011 15:34

strycek_Pompo

Re: hm,hm

Máš na mysli Štěpánku u Příchovic, která skončila na šestém místě? (Občas se vyplatí přečíst víc než titulek.) :-P

0/0
9.8.2011 15:46

ricpic3

Škoda

že většina starších rozhleden které jsem navštívil jsou přerostlé okolními stromy takže výhled nic moc. Jako by to nešlo pořezat.....

0/0
9.8.2011 15:10

computer

Škoda,

že se nehodnotí i pohledy na okolí z těchto rozhleden. Preferoval bych pohled z Boubína i když rozhledna je jednoduchá dřevěná konstrukce nebo z věže hradu Kašpěrk i když věž rozhlednou vůbec není.

0/0
9.8.2011 14:53

t.varga

jen se podívejme

co krásy tady máme "po Němcoch" ;-D

0/0
9.8.2011 14:47

spex

:)

Je hezké, že přestože spousta lidí furt nadává na Němce a bojí se Sudeťáků, poté nejvíc hlasují pro dvě díla, které nám tu zanechali právě oni. Jsem ale rád, hlasoval bych stejně.

0/0
9.8.2011 14:46

t.varga

Re: :)

zdaleka nejsou jen 2. vesměs jsou od němců všechny :-)))

0/0
9.8.2011 14:47

Damnedson

Kde že to je?

Někdy mě naštvou i drobnosti, jako třeba že je to rozhledna na Karlovarsku, když to je bývalý okres Sokolov. Kdyby radši autor napsal, že to je rozhledna u obce Krásno, blízko Horního Slavkova v Slavkovském lese, v Karlovarském kraji,bylo by to lepčejší.

+1/0
9.8.2011 13:17

syselj1

data nesedí

Rozhledny jsou pěkné. Škoda ale, že se často najde nějaký moula, který to pokazí. Nevím, kdy byla postavena royhledna na Kleti. Jestli v roce 1825, tak nemohla být na počest Františka Josefa, který se narodil v roce 1830. A jestli byla postavena na jeho počest, tak to muselo být později.

Kybernet

0/0
9.8.2011 13:07

Juuke

minaret

Jednoznačně minaret v Lednici, kdo tam někdy byl pochopí :) Není to jen rozhledna, ale součást obrovského zámeckého komplexu.

0/0
9.8.2011 13:03

kladnyhrdina

Re: minaret

Já tam byl a chápu. Minaret je krásný - i celý komplex. Taky jsem byl v Krásně a pochopím, proč zvítězila. Dal bych jítaky hlas. Naopak nepochopím, proč se k tomu vyjadřujete na internetu, když jste na vítězné rozhledně nebyl. :-)

0/0
9.8.2011 13:35

AceBird

Re: minaret

Souhlasím. Jenom víc takových minaretů :-)

0/0
9.8.2011 14:34

Crozz

můj favorit

pro mě je nejhezčí tahle: http://www.kryry.cz/rozhledna/ , jen škoda že nebyla zařazena do hlasování v kraji

0/0
9.8.2011 12:47

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...