Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Micka na Hradě snad zůstane, vídám více flanelu, říká šéfka Pavlovy kampaně

  10:24
Nejhorší okamžik? Výpověď bývalého spolužáka z vojenského kurzu. Nejlepší? Davy příznivců na náměstí v Ústí nad Labem po vyhraném prvním kole. Pavla Nýdrle, šéfka volební kampaně Petra Pavla, promluvila v rozhovoru pro iDNES.cz o emotivních okamžicích kampaně, chybách Andreje Babiše i dalších plánech nově zvoleného prezidenta a první dámy.
Pavla Nýdrle a Petr Pavel

Pavla Nýdrle a Petr Pavel | foto:  Petr Topič, MAFRA

Je dobojováno. Zvítězili jste. Jaké zavládly v týmu emoce?
Nadšení, euforie, pocit osobního vítězství, protože jsme do toho dávali všichni nejen čas, ale i srdce. Teprve teď se začínáme všichni dívat do budoucnosti. Je tam samozřejmě i velká únava. Kampaň sice skončila, ale očekávání médií jsou obrovská, náš mediální tým je stále pod obrovskou palbou.

Uronila jste slzu?
Když jsme s celým týmem a prezidentským párem stáli před lidmi na pódiu a zpívali českou hymnu, tak jsem brečela. Celý kruh se uzavřel. Byla jsem hrdá na tým i našeho kandidáta.

Řekli jste si něco s budoucím prezidentem mezi čtyřma očima, když už bylo jasno?
Poděkovali jsme si, objali se. Jako tým jsme mu dali i nějaké dárky. Zároveň, protože bylo ve štábu rušno, tak jsme i na nějaké zapomněli a předáme si je ještě tento týden.

Takže s novým prezidentem budete ještě dodatečně slavit?
Ano, máme to v plánu. Dohodli jsme se, že uspořádáme týmovou večeři. V klidu, až to trochu opadne a nebude takový tlak médií ani podporovatelů. Ještě si to užijeme.

Termín schůzky se Zemanem zatím nepadl

Už dopředu jste říkala, že po kampani spolupráce vaše i vašeho muže s Petrem Pavlem skončí. Co tedy budete dělat dál?
Pro nadcházející měsíc jsem se s panem generálem domluvila, že tým přechodně zaštítím, protože budoucí vedoucí prezidentské kanceláře Jana Vohralíková má ještě nějaké závazky v Senátu. Tým potřebuje dál pracovat, komunikovat na sociálních sítích, v médiích, potřebujeme se připravit na to, co přijde. Ale od března bych už aktivní roli v týmu mít neměla. Chci se věnovat rodině a podnikání.

Táta by neměl slov, na oslovení prezident si budu zvykat, přiznal Pavel

Už se váš tým spojil s nynější kanceláří prezidenta republiky?
Vím, že zatím proběhly nějaké SMS zprávy. Předpokládám, že postupem dní dojde k navázání hlubšího kontaktu.

Hovořil už Petr Pavel s Milošem Zemanem? Jak to vypadá s případnou schůzkou?
Plánuje se s ním spojit. O konkrétním termínu nevím.

Jak nastavit komunikaci

I se svým soupeřem o Hrad Andrejem Babišem byl zatím Petr Pavel v kontaktu pouze skrze SMS zprávy, když reagoval na blahopřání. Doufá však, že v budoucnu spolu nastaví nekonfrontační komunikaci.

„Měli bychom dát jasně najevo, že jsme schopni normálně komunikovat, i když budeme mít rozdílné názory, a budeme se snažit hledat kompromis, který bude dobrý pro tuto zemi,“ míní Pavel.

Slovenská prezidentka přijela poblahopřát novému českému prezidentovi přímo do vašeho štábu. Máte i další reakce ze zahraničí?
Pan generál si už volal a přijal gratulace od polského prezidenta Andrzeje Dudy, ukrajinského prezidenta Volodymira Zelenského, předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen či tchajwanské prezidentky Cchaj Jing-wen.

Do své inaugurace, tedy během února, chce budoucí prezident navštívit ty regiony, kde nezvítězil. Už ví, kam pojede jako první?
Na dnešní (pondělní, pozn. red.) poradě padly nějaké návrhy. Ale ještě nemáme přesnou představu, potřebujeme to dát dohromady v kalendáři i s jeho dalšími povinnostmi. Nerada bych teď něco slíbila, aby to pak nedopadlo a ty lidi to nemrzelo.

Vyrazí do regionů i první dáma?
Věřím, že pokud to bude možné, tak ráda svého muže podpoří a pojede také. Bude ale záležet i na jejím zdraví. Kampaň byla náročná a paní Pavlová je teď trochu nachlazená, snad se dá brzy dohromady.

Budu civilní, slíbil Pavel. Výjezdy chce bez pompy a s menší ochrankou

S budoucím prezidentem nevyšel v pondělí rozhovor ani v jedněch tištěných novinách. Nepovažujete to za chybu?
Během celé kampaně jsme měli otevřený přístup ke všem médiím. Rozhovory určitě budou, jen jsme to museli nějak prioritizovat. Je třeba si také uvědomit, že kampaň skončila a nově zvolený prezident musí dostat i čas na práci, která bude enormní. Myslím si, že výhledově by mělo být těch mediálních výstupů méně, aby byl čas na pracovní schůzky.

Ikonický flanel, knír a Micka na Hradě

Jaké momenty kampaně zpětně hodnotíte jako klíčové?
Kdybych měla vyzdvihnout jeden z těch, kdy jsme byli pod palbou, tak to bylo, když jsme ustáli první větší mediální útok ohledně výpovědi bývalého spolužáka pana generála z vojenského kurzu. To byl těžký moment, protože byl první a bylo to velké. Vyzkoušeli jsme si naši krizovou komunikaci, jak to bude fungovat, a nakonec nám tahle zkušenost pomohla i v dalších situacích.

Silný pozitivní okamžik, kdy jsme si řekli, že se něco mění, byla návštěva Ústí nad Labem, kam jsme vyrazili po prvním kole. Byli jsme tam už před volbami, je to bašta protikandidáta, ale nebáli jsme se toho. Přišly tisíce lidí. Do té doby jsme takto silnou účast na žádném z mítinků neměli. Najednou jsme měli pocit, že tu podporu, co čteme v průzkumech, cítíme. Pomohlo nám to v tom druhém kole dotáhnout.

Druhé kolo prezidentských voleb 2023

Myslíte si, že kampaň vašeho soupeře byla přestřelená?
Na mě osobně to bylo moc. On samozřejmě měl asi důvody, proč zvolil tuto notu, ale dopustil se několika chyb a vypadá to, že emočně to bylo tak vypjaté, že část lidí se pak od něj odklonila.

Využili jste těch chyb?
V tom nám pomohla i občanská společnost. Děti to vysvětlovaly svým rodičům a prarodičům, vznikala různá informační videa, lidé roznášeli letáky, které si sami vytvořili. Ano, určité kroky Andreje Babiše dokázal náš tým využít, aby se staly chybou. Bylo důležité nenaskočit na tu jeho negativní kampaň.

S manželem jste se do kampaně položili naplno. Co jste výhře obětovali?
Ke konci jsme tomu museli věnovat už veškerý náš čas, a to i chvíle s rodinou. V horké fázi kampaně jsme už neměli v hlavách prostor na nic jiného. V tom období tím děti trpěly. Samozřejmě se jim věnovaly babičky, měli jsme chůvu, ale není to ono.

Jako my to mělo více kolegů v týmu. Ve volebním štábu jsme si pak zřídili i improvizovaný dětský koutek, aby děti, které nás neviděly pomalu čtrnáct dní, aspoň mohly být součástí toho, co děláme a viděly, proč nejsme doma. Teď se budeme všichni snažit ten čas našim rodinám vrátit.

Pavel dráždí Čínu. Mluvil s Tchaj-wanem, chce osobně potkat prezidentku

Vaše děti byly i ve volebním štábu. Co na to říkaly?
Byl to pro ně obrovský zážitek. Moje devítiletá dcera byla naprosto nadšená. Podala si ruku s panem Svěrákem, pak se mnou chtěla jít na schůzku s panem premiérem. To jsem jí ale musela říct, že by se asi nehodilo. Myslím, že pochopily, že to bylo něco speciálního.

Co zůstane pro nového prezidenta podle vás ikonické? Flanelky či kníry?
To by bylo hezké, oboje by se mi líbilo. No mám pocit, že vídám čím dál víc lidí ve flanelu, takže možná. Třeba se bude objevovat i kočka Micka. Budu ráda, když budoucí hradní tým tyto prvky humoru v komunikaci udrží. Samozřejmě to ale musí mít důstojnost.

Co si z celé té několikaměsíční kampaně odnášíte?
Že i s pozitivní kampaní se dá vyhrát, ale taky, že politický marketing je strašná fuška. Teď už klidný spánek, že na Pražském hradě bude skvělý prezident. No a bohužel i nějaká ta kila navíc.

Pavla Nýdrle

  • V marketingu pracuje od studií a v oboru poznala i svého muže Michala Nýdrleho, jehož digitální agenturu několik let vedla.
  • Dva roky poté, co manželé firmu prodali, se i s dvěma malými dětmi vydali na podzim 2020 na cestu kolem světa na plachetnici. Loni na jaře se však předčasně vrátili, jelikož se jim při plavbě na moři na lodi zlomil stěžeň.
  • V létě se pak s manželem zapojili do volebního týmu Petra Pavla a Nýdrle se stala šéfkou jeho volební kampaně.
  • Kampaň brala podle svých slov jako své osobní poslání. Na politický marketing se předtím nespecializovala a v oboru neplánuje zůstat ani po vítězství. „Skóre jedna kampaň, jedno vítězství, si zatím hodlám podržet,“ řekla iDNES.cz.

Výsledky pro vaši obec

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Von der Leyenová chválila i Čechy. Za 20 let jste posílili vy i EU, uvedla

  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Koho ještě zajímá? Trumpův soud jako reklama končí, demokraty neuspokojil

21. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v USA Soudní proces s exprezidentem USA Donaldem Trumpem o údajné nelegálnosti úplatku pornoherečce...

iDNES Premium rozdává 1 000 Kč na letenky a čtení za 49 Kč na čtvrt roku

21. května 2024

K mimořádné nabídce na čtvrtletní předplatné za 49 korun teď iDNES Premium přidává ještě další...

Rusko si objednalo sabotáže v Polsku, devět lidí skončilo za mřížemi

20. května 2024  22:51

Polské bezpečnostní složky nedávno zadržely devět lidí, které podezírají ze zapojení do sabotáží v...

Absurdní! Nehorázné! Izrael, USA i Česko odmítají zatykač z Haagu na Netanjahua

20. května 2024  20:32,  aktualizováno  21:50

Izrael má jasno: zatykač z Haagu je absurdní, ostudný a útok proti celé zemi. Tak se vyjádřil...

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Zásnubní šaty elegantní princezny. Spustily Kate efekt, návrhářku zničily

Seriál Když si jeho šaty oblékne některá z členek královské rodiny, obvykle to každý návrhář oslavuje jako životní úspěch....