Drobnou zděnou budovu s dřevěným přístřeškem strhl bagr a sutiny odvezla těžká technika. Po železniční zastávce tak nezbyla ani památka. Podle šluknovského místostarosty Jiřího Beneše se něco podobného dalo očekávat.
"Samospráva vždy bojuje za to, aby se nic nezavíralo a nerušilo, především tady v pohraničí. Ale tato stanice nebyla využívaná a úplně ztratila smysl. Možná jen v houbařské sezoně v ní vystoupilo pár houbařů," řekl Beneš.
Podobný názor má i starostka Šluknova Eva Džumanová. "Vím, že úředníci z městského úřadu proti tomu podali nesouhlasné stanovisko, ale patřilo to drahám a ty rozhodly o zbourání," prohlásila Džumanová.
Zastávku stojící na trati mezi Šluknovem a Rumburkem zrušila Správa železniční dopravní cesty. Důvodem byl mimo jiné špatný technický stav.
"Již delší dobu zde všechny vlaky pouze projížděly a zastávka nebyla uvedena ani v novém jízdním řádu," uvedl za správu Marek Illiaš s tím, že demolice státní organizaci přišla na 200 tisíc korun.
Zaniklo i rekreační středisko
S koncem existence stanice se přetrhla i poslední vazba na kdysi oblíbené lázně Karlthal (Karlovo údolí), které v blízkosti stály. Původně zde byla ubytovna pro dělníky, kteří železnici mezi Rumburkem a Šluknovem v druhé půli 19. století budovali.
Posléze v místě vyrostla restaurace, četné altánky s promenádou, park s jezírkem, na němž se jezdilo na lodičkách. Fungovalo zde dokonce i lesní divadlo.
Turistická destinace vzkvétala i za první republiky, za druhé světové války se v ní léčili se svými zraněními němečtí vojáci. "Později se to přebudovalo na rekreační středisko. Ještě chvilku po revoluci to fungovalo, ale dnes je to v dezolátním stavu," popsal Beneš.
Kdysi v Karlově údolí panoval čilý společenský ruch, nyní po něm téměř není stopy. "Konaly se tam i dětské tábory, ale ty také padly. V těchto místech teď není živé duše," uzavřel Beneš.