Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

VÝSLEDKY: Přehled závodů Světového poháru v biatlonové sezoně 2020/21

  12:00aktualizováno  21. března 2021 19:34
Biatlonová sezona 2020/21 skončila. Největším úspěchem české reprezentace byla zlatá medaile Markéty Davidové z vytrvalostního závodu na mistrovství světa na Pokljuce. Žádné další pódiové umístění Češi nevybojovali. Program Světového poháru se kvůli koronaviru proměnil - prvních šest zastávek se jelo jen na třech místech, Nové Město na Moravě nabídlo v březnu dvojnásobnou porci závodů - plánovaná klání v Číně nebyla. Podívejte se na výsledky všech závodů.

TÝMOVÁ OSLAVA. Markéta Davidová, čerstvá mistryně světa ve vytrvalostním závodě, si užívá bouřlivé oslavy českého týmu, | foto: AP

1. Kontiolahti: 28.-29. listopadu

Sobota 28. listopadu:
Vytrvalostní závod mužů: 1. Lägreid 48:57,0 min. (0 trest. minut), 2. J.T. Bö (oba Nor.) -19,6 (1), 3. Lesser (Něm.) -1:03,6 (1), 4. Fillon Maillet (Fr.) -1:05,9 (1), 5. Moravec (ČR) -1:06,9 (0), 6. Samuelsson (Švéd.) -1:31,8 (2), 7. Fak (Slovin.) -1:32,0 (1), 8. Jacquelin -2:02,1 (2), 9. Guigonnat (oba Fr.) -2:13,6 (1), 10. Loginov (Rus.) -2:19,2 (2), 11. Krčmář -2:26,3 (1), ...45. Václavík 4:51,9 (3), 76. Krupčík -8:08,8 (5), 78. Štvrtecký (všichni ČR) -8:13,7 (6).

Vytrvalostní závod žen:  1. Wiererová (It.) 44:00,9 (0), 2. Herrmannová (Něm.) -0,8 (1), 3. Skottheimová -24,1 (0), 4. E. Öbergová -34,1 (1), 5. Perssonová (všechny Švéd.) -36,8 (0), 6. Bescondová (Fr.) -1:18,5 (1), 7. H. Öbergová (Švéd.) -1:23,7 (2), 8. Alimbekavová (Běl.) -1:50,0 (2), 9. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -1:52,0 (2), 10. Džymová (Ukr.) -1:54,8 (0), ...21. Davidová -2:50,8 (3), 42. Puskarčíková -4:24,3 (3), 57. Charvátová -5:25,8 (5), 78. Jislová -7:01,4 (4), 82. Voborníková (všechny ČR) -7:16,8 (2).

Neděle 29. listopadu:
Sprint mužů:  1. J.T. Bö (Nor.) 23:53,0 (0 trest. kol), 2. Samuelsson -44,1 (1), 3. Ponsiluoma (oba Švéd.) -47,9 (1), 4. Christiansen (Nor.) -51,9 (1), 5. Fak (Slovin.) -53,1 (0), 6. Fillon Maillet (Fr.) -1:01,3 (0), 7. Peiffer (Něm.) -1:03,1 (1), 8. Jacquelin (Fr.) -1:05,1 (2), 9. Lesser (Něm.) -1:09,4 (1), 10. Moravec -1:12,6 (0), ...16. Krčmář -1:24,0 (0), 60. Mikyska -3:04,3 (1), 61. Štvrtecký -3:07,2 (3), 82. Václavík (všichni ČR) -4:01,4 (5). 

Sprint žen: 1. H. Öbergová (Švéd.) 21:01,4 (0), 2. Röiselandová -23,9 (0), 3. Knottenová (obě Nor.) -37,8 (0), 4. Skottheimová -44,9 (0), 5. Brorssonová (obě Švéd.) -50,1 (1), 6. Alimbekavová (Běl.) -52,5 (1), 7. Tomingasová (Est.) -56,0 (0), 8. Chevalierová (Fr.) -56,4 (0), 9. Hammerschmidtová (Něm.) -58,7 (0), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:07,4 (1), ...37. Davidová -1:50,6 (3), 53. Puskarčíková -2:13,2 (2), 59. Charvátová -2:22,0 (3), 93. Jislová -3:46,5 (4), 96. Teplá (všechny ČR) -4:15,6 (2).

2. Kontiolahti: 3.-6. prosince

Čtvrtek 3. prosince:
Sprint mužů - 10 km: 1. T. Bö (Nor.) 24:03,7 min. (0 trest. kol), 2. Peiffer (Něm.) -13,9 (0), 3. J.T. Bö (Nor.) -29,4 (1), 4. Weger (Švýc.) -35,9 (0), 5. Bjöntegaard (Nor.) -44,0 (0), 6. Fak (Slovin.) -45,3 (0), 7. Dale (Nor.) -50,8 (1), 8. Doll (Něm.) -50,9 (1), 9. Ponsiluoma (Švéd.) -52,0 (3), 10. Krčmář -52,5 (0), ...47. Moravec -1:57,2 (3), 48. Štvrtecký -2:05,8 (3), 58. Krupčík -2:23,8 (2), 62. Václavík (všichni ČR) -2:29,3 (2).

Sprint žen: 1. H. Öbergová (Švéd.) 21:11,5 (0), 2. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -9,6 (0), 3. E. Öbergová (Švéd.) -27,9 (1), 4. Röiselandová (Nor.) -33,8 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -47,6 (1), 6. Davidová (ČR) -48,1 (1), 7. Alimbekavová (Běl.) -50,0 (1), 8. Eckhoffová (Nor.) -1:00,8 (2), 9. Valj Semerenková (Ukr.) -1:01,5 (0), 10. Mironovová (Rus.) -1:03,7 (1), ...33. Charvátová -1:48,2 (3), 53. Jislová -2:19,9 (2), 76. Voborníková -3:10,4 (2), 77. Puskarčíková (všechny ČR) -3:11,9 (3).

Sobota 5. prosince:
Stíhací závod mužů:  1. Samuelsson (Švéd.) 32:26,7 (1 trestné kolo), 2. Claude (Fr.) -15,8 (3), 3. J.T. Bö -19,5 (3), 4. Lägreid (oba Nor.) -23,9 (1), 5. Doll (Něm.) -27,9 (2), 6. Fak (Slovin.) -37,3 (1), 7. Christiansen (Nor.) -42,0 (2), 8. Jacquelin (Fr.) -44,8 (2), 9. Dale (Nor.) -48,7 (3), 10. Fillon-Maillet (Fr.) -51,4 (2), ...20. Krčmář -1:33,1 (3), 22. Moravec -1:44,3 (2), 40. Krupčík -2:57,4 (2), 57. Štvrtecký (všichni ČR) -5:02,2 (9).

Štafeta žen: 1. Švédsko (Skottheimová, Brorssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) 1:12:44,5 (0 trest. kol + 8 dobíjení), 2. Francie (Bescondová, Chevalierová-Bouchetová, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová) -9,6 (0+9), 3. Německo (Herrmannová, Hinzová, Hammerschmidtová, Preussová) -43,9 (0+12), 4. Rusko -2:31,3 (2+9), 5. Ukrajina -2:39,9 (2+11), 6. Itálie -2:46,4 (0+14), ...11. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Puskarčíková) -4:02,8 (7+14).

Neděle 6. prosince:
Štafeta mužů: 1. Norsko (Laegreid, Christiansen, T. Bö, J.T. Bö) 1:16:21,0 (0 trest. kol + 9 dobíjení), 2. Švédsko (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) -39,2 (0+10), 3. Německo (Lesser, Rees, Peiffer, Doll) -51,7 (0+9), 4. Rusko -1:08,0 (0+7), 5. Itálie -1:37,0 (0+8), 6. Rakousko -1:46,9 (0+10), 7. ČR (Mikyska, Moravec, Krupčík, Krčmář) -1:50,5 (0+6).

Stíhací závod žen: 1. Eckhoffová 31:05,9 (0), 2. Röiselandová (obě Nor.) -21,5 (2), 3. H. Öbergová (Švéd.) -35,4 (3), 4. Alimbekavová (Běl.) -55,0 (2), 5. Skottheimová (Švéd.) -56,3 (0), 6. Tandrevoldová (Nor.) -1:03,8 (2), 7. Preussová (Něm.) -1:08,6 (2), 8. E. Öbergová (Švéd.) -1:19,3 (4), 9. Lunderová (Kan.) -1:30,3 (1), 10. Braisazová-Bouchetová (Fr.) -1:38,6 (2), ...22. Davidová -2:22,9 (6), 38. Jislová -3:32,5 (2), 51. Charvátová (všechny ČR) -5:44,3 (10).

3. Hochfilzen: 11.-13. prosince

Pátek 11. prosince:
Sprint žen: 1. Alimbekavová (Běl.) 20:12,3 (0), 2. Eckhoffová (Nor.) -8,5 (1), 3. Preussová (Něm.) -9,9 (1), 4. Röiselandová (Nor.) -16,9 (1), 5. Davidová (ČR) -19,4 (1), 6. Simonová (Fr.) -20,1 (2), 7. Vitozziová -22,3 (0), 8. Wiererová (obě It.) -25,6 (1), 9. Hauserová (Rak.) -34,1 (1), 10. Eganová (USA) -35,7 (1), ...24. Charvátová -1:05,4 (3), 77. Teplá -2:31,8 (1), 83. Jislová -2:45,0 (4), 84. Puskarčíková (všechny ČR) -2:51,0 (4).

Sprint mužů: 1. Dale (Nor.) 23:32,5 (0 trest. kol), 2. Fillon Maillet -17,1 (0), 3. Claude (oba Fr.) -29,0 (1), 4. J.T. Bö (Nor.) -41,2 (1), 5. Samuelsson (Švéd.) -44,3 (0), 6. Jacquelin (Fr.) -45,7 (2), 7. Christiansen (Nor.) -51,1 (1), 8. Doll (Něm.) -51,7 (1), 9. Laegreid (Nor.) -56,3 (1), 10. Lesser (Něm.) -1:00,0 (1), ...31. Krčmář -1:41,1 (2), 38. Moravec -1:53,9 (1), 41. Štvrtecký -2:01,1 (3), 77. Krupčík -2:55,5 (3), 79. Václavík (všichni ČR) -2:57,6 (4).

Sobota 12. prosince:
Štafeta žen: 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:08:04,3 (1 trest. okruh + 6 dobíjení), 2. Francie (Bescondová, Simonová, Braisazová, Chevalierová) -24,5 (0+16), 3. Švédsko (Skottheimová, Perssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) -32,5 (1+9), 4. Německo -32,7 (1+9), 5. Itálie -37,1 (0+3), 6. Rakousko -1:12,9 (1+10), ...11. ČR (Jislová, Davidová, Puskarčíková, Charvátová) -2:41,8 (3+14).

Stíhací závod mužů: 1. Fillon Maillet 32:38,7, 2. Jacquelin (oba Fr.) -25,5 (0), 3. Dale -49,5 (2), 4. J.T. Bö (oba Nor.) -58,0 (3), 5. Claude (Fr.) -1:10,2 (3), 6. Laegreid -1:18,1 (1), 7. T. Bö (oba Nor.) -1:21,6 (3), 8. Eder (Rak.) -1:22,0 (1), 9. Guigonnat (Fr.) -1:23,0 (0), 10. Samuelsson (Švéd.) -1:37,2 (2), ...27. Krčmář -2:34,9 (2), 48. Moravec -4:55,4 (5), 49. Štvrtecký (všichni ČR) -4:58,9 (7).

Neděle 13. prosince:
Stíhací závod žen: 1. Röiselandová (Nor.) 29:04,6 (2 trestné okruhy), 2. Alimbekavová (Běl.) -13,9 (0), 3. Simonová (Fr.) -17,8 (3), 4. H. Öbergová (Švéd.) -21,4 (0), 5. Knottenová (Nor.) -52,6 (0), 6. Wiererová (It.) -1:04,9 (2), 7. E. Öbergová (Švéd.) -1:11,8 (3), 8. Preussová (Něm.) -1:13,9 (3), 9. Davidová (ČR) -1:22,0 (3), 10. Hauserová (Rak.) -1:31,6 (3), ...Charvátová (ČR) nedokončila.

Štafeta mužů: 1. Švédsko (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) 1:16:31,5 (0 trest. okruhů + 8 dobíjení), 2. Norsko (Laegreid, Dale, T. Bö, J.T. Bö) -5,7 (1+11), 3. Německo (Lesser, Rees, Doll, Horn) -44,1 (0+7), 4. Rusko -1:13,5 (1+9), 5. ČR (Mikyska, Štvrtecký, Moravec, Krčmář) -1:35,1 (0+6), 6. Francie -1:51,3 (3+12).

4. Hochfilzen: 17.-20. prosince

Čtvrtek 17. prosince:
Sprint mužů: 1. Lägreid 23:04,9 (0 trestných kol), 2. Dale -7,9 (0), 3. J.T. Bö -19,9 (2), 4. Christiansen (všichni Nor.) -42,5 (1), 5. Samuelsson (Švéd.) -44,9 (0), 6. Pidhrušnyj (Ukr.) -51,3 (0), 7. Fillon Maillet -52,3 (1), 8. Jacquelin (oba Fr.) -56,1 (1), 9. Ponsiluoma (Švéd.) -58,0 (1), 10. Eberhard (Rak.) -1:01,9 (1), ...27. Moravec -1:41,3 (0), 32. Krčmář -1:51,1 (1), 49. Václavík -2:14,2 (2), 55. Žemlička -2:21,6 (1), 83. Štvrtecký (všichni ČR) -3:18,2 (5).

Pátek 18. prosince:
Sprint žen: 1. Eckhoffová 19:38,0 min. (1 trest. kolo), 2. Tandrevoldová -7,6 (0), 3. Röiselandová (všechny Nor.) -24,6 (1), 4. Preussová (Něm.) -25,1 (1), 5. E. Öbergová -27,4 (1), 6. H. Öbergová (obě Švéd.) -29,4 (1), 7. Kručinkinová (Běl.) -39,8 (0), 8. Perssonová (Švéd.) -46,3 (1), 9. Eganová (USA) -46,4 (1), 10. Wiererová (It.) -47,3 (1), ...21. Davidová -1:18,2 (3), 22. Puskarčíková -1:21,6 (1), 24. Jislová -1:24,5 (1), 67. Charvátová -2:18,3 (5), 72. Voborníková (všechny ČR) -2:33,9 (1).

Sobota 19. prosince:
Stíhací závod mužů: 1. Laegreid (Nor.) 31:14,9 (1 trestné kolo), 2. Jacquelin (Fr.) -8,5 (0), 3. J.T. Bö -8,9 (3), 4. Christiansen (oba Nor.) -13,0 (0), 5. Ponsiluoma (Švéd.) -15,7 (0), 6. Dale -38,6 (4), 7. T. Bö (oba Nor.) -41,0 (1), 8. Fillon Maillet (Fr.) -47,6 (2), 9. Eder (Rak.) -1:10,0 (0), 10. Fak (Slovin.) -1:15,9 (1), ...34. Krčmář -2:56,8 (3), 41. Moravec -3:27,1 (4), 52. Václavík -4:38,1 (5), 59. Žemlička (všichni ČR) -6:28,1 (5).

Stíhací závod žen: 1. Eckhoffová (Nor.) 28:24,8 (1), 2. H. Öbergová -22,5 (2), 3. E. Öbergová (obě Švéd.) -27,6 (2), 4. Tandrevoldová (Nor.) -28,2 (2), 5. Wiererová (It.) -42,2 (1), 6. Preussová (Něm.) -49,4 (2), 7. Röiselandová (Nor.) -1:03,5 (4), 8. Perssonová (Švéd.) -1:04,3 (2), 9. Herrmannová (Něm.) -1:13,7 (2), 10. Lunderová (Kan.) -1:23,6 (1), ...20. Davidová -2:11,8 (4), 26. Puskarčíková -2:31,3 (2), 42. Jislová (všechny ČR) -3:28,1 (5).

Neděle 20. prosince:
Závod s hromadným startem mužů: 1. Peiffer (Něm.) 35:53,3 (0 trest. kol), 2. Ponsiluoma (Švéd.) -1,3 (1), 3. T. Bö (Nor.) -9,3 (1), 4. Doll (Něm.) -11,7 (1), 5. Jacquelin (Fr.) -22,4 (2), 6. Laegreid -25,0 (1), 7. J.T. Bö (oba Nor.) -25,9 (3), 8. Samuelsson (Švéd.) -29,3 (2), 9. Fillon Maillet (Fr.) -32,4 (2), 10. Loginov (Rus.) -32,8 (2), ...19. Krčmář -1:23,1 (2), 30. Moravec (oba ČR) -4:24,8 (3).

Závod s hromadným startem žen: 1. Röiselandová 34:05,4 (1), 2. Eckhoffová (obě Nor.) -14,0 (1), 3. Wiererová (It.) -26,9 (1), 4. Davidová (ČR) -33,0 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -36,6 (2), 6. E. Öbergová (Švéd.) -42,4 (2), 7. Simonová (Fr.) -47,8 (3), 8. Hauserová (Rak.) -49,2 (3), 9. Preussová -49,2 (3), 10. Hettichová (obě Něm.) -56,5 (0), ...29. Puskarčíková (ČR) -4:33,6 (5).

5. Oberhof: 7.-10. ledna

Pátek 8. ledna:
Sprint žen: 1. Eckhoffová (Nor.) 23:54,0 (0), 2. H. Öbergová (Švéd.) -29,6 (0), 3. Hauserová (Rak.) -40,2 (1), 4. Simonová (Fr.) -44,3 (2), 5. Röiselandová (Nor.) -52,6 (2), 6. Pavlovová (Rus.) -59,1 (0), 7. Davidová (ČR) -59,7 (1), 8. Kručinkinová (Běl.) -1:00,9 (2), 9. Braisazová-Bouchetová -1:09,1 (1), 10. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -1:09,9 (2) a Džymová (Ukr.) -1:09,9 (1), ...39. Puskarčíková -2:02,9 (1), 70. Jislová -3:14,6 (2), 81. Vinklárková -3:44,9 (1), 90. Charvátová (všechny ČR) -4:10,6 (6).

Sprint mužů: 1. J. T. Bö 25:12,0 (1 tr. okruh), 2. T. Bö -10,8 (0), 3. Laegreid (všichni Nor.) -21,6 (0), 4. Hofer (It.) -32,4 (1), 5. Dale (Nor.) -35,2 (1), 6. Ponsiluoma (Švéd.) -52,0 (2), 7. Desthieux -54,2 (1), 8. Fabien Claude (oba Fr.) -56,0 (1), 9. Weger (Švýc.) -56.5 (0), 10. Jeljotnov (Běl.) -57,8 (0), ...41. Štvrtecký -2:02,8 (2), 57. Žemlička -2:34,8 (1), 64. Mikyska (všichni ČR) -2:52,6 (1).

Sobota 9. ledna:
Stíhací závod žen: 1. Eckhoffová 32:20,9 (2 trestná kola), 2. Röiselandová (obě Nor.) -0,5 (0), 3. Hauserová (Rak.) -43 (1), 4. Mironovová (Rus.) -1:11,2 (2), 5. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -1:20,8 (2), 6. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:21,4 (1), 7. Wiererová (It.) -1:23,1 (0), 8. H. Öbergová (Švéd.) -1:36,3 (4), 9. Kručinkinová (Běl.) -1:36,3 (2), 10. Perssonová (Švéd.) -1:41,4 (1), ...12. Davidová -2:01,4 (4), 43. Puskarčíková (obě ČR) -4:41,9 (2).

Stíhací závod mužů: 1. Lägreid 36:01,8 (2 trest. okruhy), 2. Dale -15,6 (2), 3. T. Bö (všichni Nor.) -25,4 (3), 4. Claude (Fr.) -30,7 (2), 5. Hofer (It.) -36,4 (4), 6. Fak (Slovin.) -41,2 (1), 7. Samuelsson (Švéd.) -45,4 (2), 8. J. T. Bö (Nor.) -46,1 (7), 9. Desthieux (Fr.) -46,5 (3), 10. Peiffer (Něm.) -51,4 (0), ...35. Štvrtecký -2:43,3 (3), 49. Žemlička (oba ČR) -4:38,3 (2)

Neděle 10. ledna:
Smíšená štafeta: 1. Rusko (Kajševová, Mironovová, Loginov, Latypov) 1:08:21,7 (0 tr. kol + 7 dobíjení), 2. Norsko (Tandrevoldová, Röiselandová, Dale, Laegreid) -0,7 (0+7), 3. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Fabien Claude, Fillon Maillet) -12,1 (0+6), 4. Bělorusko -50,3 (1+5), 5. Německo -1:06,0 (1+7), 6. Švýcarsko -1:29,4 (0+7), ...14. ČR (Jislová, Davidová, Štvrtecký, Moravec) -3:22,3 (1+14).

Smíšená štafeta dvojic: 1. Simonová, Jacquelin (Fr.) 39:04,8 (0+3), 2. H. Öbergová, Samuelsson (Švéd.) 38,7 (0+5), 3. Eckhoffová, J. T. Bö (Nor.) -43,9 (3+8), 4. Hettichová, Lesser (Něm.) -1:02,0 (0+6), 5. Solaová, Labastov (Běl.) -1:13,8 (0+6), 6. Lunderová, Gow (Kan.) -1:17,6 (0+4).

6. Oberhof: 13.-17. ledna

Středa 13. ledna:
Sprint mužů: 1. J.T. Bö 24:43,6 (0 trest. okruhů), 2. Lagdreid (oba Nor.) -12,4 (0), 3. Peiffer -27,9 (0), 4. Lesser (oba Něm.) -30,6 (0), 5. Dale (Nor.) -38,3 (1), 6. Hofer (It.) -40,7 (2), 7. Pidručnyj (Ukr.) -45,5 (1), 8. Fillon Maillet (Fr.) -46,3 (1), 9. Ponsiluoma (Fin.) -46,9 (2), 10. Jelisejev (Rus.) -47,5 (0), ...58. Moravec -2:27,2 (2), 77. Štvrtecký -3:15,3 (4), 99. Karlík (všichni ČR) -6:03,8 (5).

Čtvrtek 14. ledna:
Sprint žen: 1. Eckhoffová (Nor.) 22:33,8 (1 trest. okruh), 2. Wiererová (It.) -9,3 (0), 3. Hauserová (Rak.) -12,6 (0), 4. Braisazová-Bouchetová -19,4 (0), 5. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -23,5 (1), 6. Preussová (Něm.) -33,5 (1), 7. H. Öbergová (Švéd.) -38,2 (1), 8. Röiselandová (Nor.) -40,4 (2), 9. Schwaigerová (Rak.) -41,0 (0), 10. Davidová -41,8 (2), ...29. Charvátová -1:28,6 (2), 45. Puskarčíková -1:53,2 (0), 49. Jislová -1:56,8 (2), 90. Vinklárková (všechny ČR) -4:08,8 (4).

Pátek 15. ledna:
Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Francie (Desthieux, Fillon Maillet, Fabien Claude, Jacquelin) 1:22:28,0 (0 trest. okruhů+6 dobíjení), 2. Norsko (Christiansen, Dale, T. Bö, J.T. Bö) -4,2 (1+4), 3. Itálie (Bormolini, Hofer, Giacomel, Windisch) -1:06,6 (0+5), 4. Rusko -1:55,3 (0+9), 5. Německo -2:06,4 (3+11), 6. Ukrajina -2:31,8 (0+2), ...18. Česko (Moravec, Štvrtecký, Mareček, Karlík) -6:22,5 (3+8).

Sobota 16. ledna:
Štafeta žen:  1. Německo (Hinzová, Hettichová, Herrmannová, Preussová) 1:14:31,5 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Bělorusko (Krjuková, Alimbekavová, Solaová, Kručinkinová) -17,4 (0+9), 3. Švédsko (Brorssonová, Perssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) -35,7 (0+5), 4. Rusko -42,5 (1+7), 5. Francie -1:48,2 (2+10), 6. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Charvátová) -2:01,4 (1+9)

Neděle 17. ledna:
Závod s hromadným startem mužů:  1. T. Bö (Nor.) 37:41,9 (1 tr. okruh), 2. Leitner (Rak.) -3,6 (0), 3. Weger (Švýc.) -7,8 (0), 4. Hofer (It.) -12,5 (2), 5. Eder (Rak.) -12,7 (0), 6. Jelisejev (Rus.) -20,1 (1), 7. J. T. Bö (Nor.) -27,4 (4), 8. Lesser (Něm.) -31,4 (1), 9. Desthieux -31,9 (3), 10. Fillon Maillet (oba Fr.) -36,4 (3)

Závod s hromadným startem žen: 1. Simonová (Fr.) 40:11,1 (3), 2. Preussová (Něm.) -3,9 (2), 3. H. Öbergová (Švéd.) -11,7 (3), 4. Tandrevoldová (Nor.) -13,0 (2), 5. Brorssonová (Švéd.) -14,9 (1), 6. Wiererová (It.) -28,8 (2), 7. Röiselandová -30,3 (4), 8. Eckhoffová (obě Nor.) -32,1 (4), 9. Braisazová-Bouchetová (Fr.) -32,6 (4), 10. Davidová (ČR) -33,0 (3).

7. Anterselva: 21.-24. ledna

Čtvrtek 21. ledna:
Vytrvalostní závod žen: 1. Hauserová (Rak.) 42:29,3 (1 trestná minuta), 2. Džymová (Ukr.) -43,7 (0), 3. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -1:04,0 (1), 4. Wiererová (It.) -1:15,1 (2), 5. Hettichová (Něm.) -1:23,9 (1), 6. Pavlovová -1:49,1 (2), 7. Mironovová (obě Rus.) -1:51,3 (2), 8. Alimbekavová (Běl.) -1:52,4 (2), 9. Kajševová (Rus.) -1:55,6 (2), 10. Zdoucová (Rak.) -2:28,0 (1), ...40. Jislová -3:49,4 (2), 41. Davidová -3:53,8 (4), 53. Puskarčíková -5:34,2 (3), 77. Charvátová (všechny ČR) -8:17,4 (8).

Pátek 22. ledna:
Vytrvalostní závod mužů:  1. Loginov (Rus.) 48:41,8 (0 trest. minut), 2. Laegreid (Nor.) -58,5 (2), 3. Fillon Maillet (Fr.) -1:10,6 (2), 4. Hofer (It.) -1:10,7 (2), 5. Dudčenko (Ukr.) -1:10,9 (0), 6. Ponsiluoma (Švéd.) -1:18,1 (2), 7. Christiansen (Nor.) -1:22,2 (2), 8. Eder (Rak.) -1:25,2 (1), 9. Bjöntegaard 1:50,4 (2), 10. J. T. Bö (oba Nor.) -1:56,4 (4), ...33. Moravec -3:42,9 (3), 35. Krupčík -3:50,8 (3), 39. Žemlička -4:08,9 (1), 82. Štvrtecký (všichni ČR) -7:57,4 (7)

Sobota 23. ledna:
Závod s hromadným startem žen:1. Simonová (Fr.) 37:05,5 (3 trest. okruhy), 2. H. Öbergová (Švéd.) -0,2 (1), 3. Hauserová (Rak.) -3,5 (1), 4. Preussová (Něm.) -9,0 (1), 5. Davidová (ČR) -17,6 (1), 6. Mironovová (Rus.) -29,3 (2), 7. Röiselandová -35,8 (3), 8. Eckhoffová (obě Nor.) -43,4 (4), 9. Bescondová (Fr.) -55,7 (2), 10. Džymová (Ukr.) -56,6 (1).

Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Francie (Guigonnat, Fillon Maillet, Desthieux, Jacquellin) 1:14:25,8 (0 trest. okruhů+9 dobíjení), 2. Norsko (Laegreid, Dale, T. Bö, J.T. Bö) -0,8 (1+9), 3. Rusko (Babikov, Jelisejev, Loginov, Latypov) -50,8 (1+7), 4. Německo -54,4 (0+6), 5. Itálie -1:55,1 (0+7), 6. Rakousko -2:19,0 (0+10), ...19. Česko (Žemlička, Moravec, Krupčík, Štvrtecký) staženi ze závodu.

Neděle 24. ledna:
Ženy - štafeta (4x6 km): 1. Rusko (Pavlovová, Akimovová, Mironovová, Kajševová) 1:07:32,4 (0 tr. okruhů+9 dobíjení), 2. Německo (Hinzová, Hettichová, Herrmannová, Preussová) -11,0 (0+6), 3. Francie (Bescondová, Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Simonová) -21,2 (1+9), 4. Itálie -40,5 (0+8), 5. Bělorusko -46,5 (0+14), 6. Norsko -59,6 (1+12), 7. Švédsko -1:09,7 (3+5), 8. Ukrajina -1:09,9 (0+10), 9. Švýcarsko -1:09,9 (1+11), 10. Česko (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Charvátová) -1:10,2 (0+10).

Závod s hromadným startem mužů: 1. J.T. Bö (Nor.) 35:44,3 (1 trest. okruh), 2. Fillon Maillet (Fr.) -31,3 (2), 3. Fak (Slovin.) -44,2 (1), 4. Christiansen (Nor.) -49,1 (3), 5. Peiffer (Něm.) -49,1 (2), 6. Bjöntegaard (Nor.) -50,6 (3), 7. Doll (Něm.) -55,1 (3), 8. Eder (Rak.) -57,8 (2), 9. Dale (Nor.) -1:04,8 (4), 10. Ponsiluoma (Švéd.) -1:05,9 (4).

MS v Pokljuce: 10.-21. února

Program a výsledky mistrovství světa v Pokljuce najdete přehledně ZDE.

8. Nové Město na Moravě: 4.-7. března

Program a výsledky Světového poháru v Novém Městě najdete přehledně ZDE.

9. Nové Město na Moravě: 11.-14. března

Program a výsledky Světového poháru v Novém Městě najdete přehledně ZDE.

10. Östersund: 19.-21. března

Pátek 19. března:
Sprint žen: 1. Eckhoffová (Nor.) 18:44,6 (1 tr. okruh), 2. Wiererová (It.) -2,5 (0), 3. Tandrevoldová (Nor.) -6,7 (0), 4. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -15,4 (1), 5. Hauserová (Rak.) -16,4 (1), 6. Röiselandová (Nor.) -18,2 (1), 7. Häckiová (Švýc.) -21,3 (0), 8. Todorovová (Bulh.) -22,3 (0), 9. Lienová (Nor.) -25,6 (0), 10. P. Fialková (SR) -26,0 (1), ...69. Charvátová -1:55,9 (4), 70. Davidová -1:57,4 (3), 94. Puskarčíková -3:07,3 (3), 101. Jislová (všechny ČR) -4:37,7 (8).

Sprint mužů:  1. Hofer (It.) 22:27,1 (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -4,0 (0), 3. T. Bö (Nor.) -14,4 (0), 4. Desthieux -22,4 (0), 5. Fillon Maillet (oba Fr.) -28,6 (1), 6. Laegreid -31,9 (0), 7. J.T. Bö -46,1 (2), 8. Dale (všichni Nor.) -50,7 (2), 9. Iliev (Bulh.) -55,1 (1), 10. Rees (Něm.) -57,6 (0), ...18. Krčmář -1:15,2 (1), 19. Štvrtecký -1:16,6 (1), 51. Karlík -2:06,3 (2), 79. Hornig -2:56,2 (1), 80. Václavík (všichni ČR) -2:57,3 (3)

Sobota 20. března:
Stíhací závod žen: 1. Röiselandová 32:54,8 (4), 2. Eckhoffová (obě Nor.) -29,3 (4), 3. Solaová (Běl.) -44,0 (5), 4. Simonová (Fr.) -1:01,7 (5), 5. Kalkenbergová (Nor.) -1:54,8 (2), 6. Preussová (Něm.) -2:05,9 (4), 7. I. Fialková (SR) -2:08,6 (5), 8. Kajševová (Rus.) -2:11,1 (5), 9. Kručinkinová (Běl.) -2:11,5 (5), 10. Kuklinová (Rus.) -2:13,5 (5).

Stíhací závod mužů:  1. Laegreid 32:40,5 (2), 2. J. T. Bö (oba Nor.) -22,6 (3), 3. Hofer (It.) -32,4 (4), 4. Samuelsson (Švéd.) -51,1 (6), 5. Lesser (Něm.) -56,3 (2), 6. Ponsiluoma (Švéd.) -1:02,5 (4), 7. Christiansen (Nor.) -1:14,0 (3), 8. Leitner (Rak.) -1:22,2 (2), 9. Desthieux (Fr.) -1:26,7 (6), 10. T. Bö (Nor.) -1:31,8 (6), ...21. Krčmář -2:18,8 (5), 31. Štvrtecký -3:15,2 (6), 42. Karlík (všichni ČR) -4:03,5 (5)

Neděle 21. března:
Závod s hromadným startem žen: 1. Tandrevoldová (Nor.) 34:53,1 min. (5 trest. okruhů), 2. Alimbekavová (Běl.) -6,9 (6), 3. Preussová (Něm.) -11,1 (6), 4. Häckiová (Švýc.) -15,0 (7), 5. Kajševová (Rus.) -20,1 (5), 6. Solaová (Běl.) -24,9 (8), 7. Eckhoffová (Nor.) -29,2 (8), 8. Mironovová (Rus.) -33,3 (5), 9. Hettichová (Něm.) -35,2 (4), 10. Kalkenbergová (Nor.) -45,5 (8), ...14. Davidová (ČR) -1:10,8 (8).

Závod s hromadným startem mužů: 1. Desthieux (Fr.) 35:43,7 min. (2 trest. okruhy), 2. Latypov (Rus.) -8,9 (2), 3. J. T. Bö -17,5 (3), 4. Christiansen (oba Nor.) -32,2 (3), 5. Doll (Něm.) -36,9 (4), 6. T. Bö (Nor.) -38,2 (4), 7. Fak (Slovin.) -44,3 (2), 8. Laegreid -48,4 (4), 9. Dale (oba Nor.) -54,3 (4), 10. Gow (Kan.) -56,6 (2), ...26. Krčmář (ČR) -2:29,8 (6).

Autor:

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)

  • Nejčtenější

Anglie - Brazílie, Francie - Německo. Kde zdarma sledovat sobotní fotbalové šlágry?

15. dubna 2024

Víkend je ve znamení reprezentačního fotbalu a přináší řadu atraktivních zápasů. Po pátečním...

Sparta – Třinec 2:3P. Historický obrat posílá hosty do finále, hrálo se 122 minut

13. dubna 2024  12:25,  aktualizováno  20:15

Extraliga se dočkala bájného obratu. Hokejisté Třince otočili sedmé semifinále se Spartou a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Procházka knokautoval Rakiče! Divoká bitka a bonus 7 milionů za nejlepší výkon

14. dubna 2024  3:01,  aktualizováno  10:32

Las Vegas (Od našeho zpravodaje) Jiří Procházka zvládl zásadní zápas v Las Vegas. V neděli nad ránem se oklepal z listopadové prohry...

Rallye Šumava ukončila tragická nehoda, zemřela při ní spolujezdkyně

20. dubna 2024  17:16,  aktualizováno  20:59

Tragédie se odehrála při Rallye Šumava. Při sobotní rychlostní zkoušce havarovala nedaleko Strážova...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pardubice - Třinec 6:3. Domácí si k první výhře pomohli drtivým finišem

17. dubna 2024  17:40,  aktualizováno  22:44

Je vyrovnáno. Hokejisté Pardubic dosáhli na své první vítězství v letošním finále extraligového...

První zápasy play off. Skórovali Nečas a Kämpf, uspěla Carolina a Boston

21. dubna 2024  6:57,  aktualizováno  7:18

Martin Nečas přispěl v úvodním utkání 1. kola play off NHL gólem a přihrávkou k výhře hokejistů...

Zbrojovce se sypala obrana. Tak z formy ji neznám, řekl kapitán Vyškova

21. dubna 2024  6:58

Jeden problém ve středu obrany musel řešit nový trenér brněnských fotbalistů Lukáš Kříž těsně před...

Stadion ztichl a on vládl. Messiho svlečený dres provokoval i inspiroval

21. dubna 2024

Seriál Na tváři monokl a ret krvácející tak, jako by právě dobojoval v ringu. Ale v tu chvíli už ho...

Brutální K.O. za 43 vteřin. Kalašnik v Birminghamu bavil, Škvor i Dohnal padli

20. dubna 2024  23:38

Potřetí v Anglii, poprvé v Birminghamu. Na turnaji Oktagon 56, který se konal v Resort World Areně...

Manželé Babišovi se rozcházejí, přejí si zachovat rodinnou harmonii

Podnikatel, předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (69) s manželkou Monikou (49) v pátek oznámili, že se...

Sexy Sandra Nováková pózovala pro Playboy. Focení schválil manžel

Herečka Sandra Nováková už několikrát při natáčení dokázala, že s odhalováním nemá problém. V minulosti přitom tvrdila,...

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...