Chopte se výzvy a naběhejte více kilometrů než Tomáš

  17:13aktualizováno  17:13
Je tu říjen, čas babího léta a barevného listí. Chcete se připravit na podzimní závody nebo „urvat“ nějaké ty kilometry jen tak? Máme tu pro vás výzvu a současně motivaci. Naběhejte více kilometrů, než Tomáš.

Zkuste v říjnu předběhnout Tomáše, chce uběhnout alespoň 200 kilometrů | foto: Z archivu Tomáše Fojtíka

Tomáše Foltína můžete potkávat pravidelně každý čtvrtek na RUNGO pražských začátečnických výbězích v Divoké Šárce a na Petřinách, kde pomáhá s jejich organizací. Současně ho můžete znát z Craft RUNGO závodů, kde značí trasy a doprovází poslední běžce, aby se všichni dostali úspěšně do cíle.

Můžete se přidat na tyto výběhy nebo jej porazit na kilometry virtuálně pomocí Endomondo aplikace a naší výzvy v ní. Kdo naběhá více, bude ve slosování o bezva cenu. Tomáše jste v loňském roce předbíhali v srpnové výzvě, ve které stihl naběhat 211 kilometrů. Na své poměry toho Tomáš ale letošní léto moc nenaběhal a už se těší na výzvu tohoto října, kde se bude chtít opět více rozběhat a dosáhnout alespoň mety 200 kilometrů. Komu se ho loni nepodařilo předehnat, může se pokusit letos.

Do říjnové výzvy se můžete zapojit zde

O co se hraje v říjnu

Craft Brilliant 2.0 Thermal Wind Top dámský

Craft Brilliant 2.0 Thermal Wind Top dámský

Craft Brilliant 2.0 Thermal Wind Top pánský

Craft Brilliant 2.0 Thermal Wind Top pánský

Čelenka Craft Brilliant 2.0

Čelenka Craft Brilliant 2.0

Čepice Craft Brilliant 2.0

Čepice Craft Brilliant 2.0

Toho, komu se podaří naběhat více kilometrů než Tomáš, čeká slosování o hlavní cenu bundu Craft Brilliant 2.0 Thermal Wind Top. Každý, kdo se zapojí do výzvy alespoň jedním platným výběhem pak bude mít šanci vyhrát cenu útěchy buď čepici Craft Brilliant 2.0, nebo čelenku Craft Brilliant 2.0, podle výběru. A to i v případě, že Tomáše nepředběhl.

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Pokud vás naše výzvy baví, můžete se už teď přihlásit do výzvy pro následující měsíc.

A jak to vlastně dopadlo v září? Do narozeninové běžecké výzvy se zapojilo více než 1 100 běžců, z čehož máme obrovskou radost. Dohromady jsme za září naběhali 123 tisíc kilometrů, což je více než v srpnu. Vypadá to, že běhání neopouštíte ani na začátku pošmournějšího podzimního počasí. Těšit se na RUNGO pytel na boty s překvapením mohou Marzi Swierczek, Ondra Jelínek, Adéla S., Jiří Mlčkovský, Mijunka, Karlos H., Katka M., Michaela Vyhlídková, ZZ Zappik a Karel Holub. Všem gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na Sarka.Spacilova@rungo.cz .

Přejeme příjemné běhání a věřte, že každý tréninkově uběhnutý kilometr se vám bude v říjnu na závodech v Divoké Šárce hodit!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.


Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Záda bolí i mladé a sportovce, může za to špatné sezení či jídelníček

Ilustrační snímek

Těžká aktovka, hrbení se nad lavicí, v pubertě naditá kabela přes rameno, vysoké podpatky, ale i noha přes nohu či...

Čtyřiasedmdesátiletá návrhářka radí, jak vypadat mladě i bez plastik

Norma Kamali vypadá na svůj věk velmi dobře.

Módní ikona Norma Kamali z New Yorku vypadá ve čtyřiasedmdesáti jako ženy o dvacet let mladší. Za jejím skvělým...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz