Splácím dluhy, dokud mi to ještě zpívá, říká Hana Hegerová

  12:01aktualizováno  12:01
Za rok jí bude osmdesát let a právě vydala své podle vlastních slov poslední album. "Cítím, že už nedokážu odhadnout, kolik budu mít sil za rok nebo za dva. Splácím dluhy, dokud mi to ještě trochu zpívá," prozrazuje v rozhovoru pro Ona DNES legendární šansoniérka. Svou novou desku ale Hana Hegerová ještě neslyšela. "A nevím, zda si ji vůbec pustím. Hrozně nerada se poslouchám."

Hana Hegerová | foto: Stanislav Merhaut

Herečka a zpěvačka, která si hned na začátku kariéry změnila jméno z Carmen na Hanu, protože na sebe nechtěla strhávat pozornost ještě předtím, než něco předvede na jevišti, miluje koncerty, kde má živé publikum. "Pokud mě chtějí vidět, tak ať za mnou přijdou hezky do divadla," odpovídá na konstatování, že v televizi by ji vidělo víc lidí.

vizitka

* Narodila se 20. října 1931 v Bratislavě jako Carmen Farkašová.

* Po absolutoriu na konzervatoři hrála od roku 1953 v Žilině. Změnila si jméno na Hana Čelková, o rok později získala titulní roli ve filmu Frona.

* Byla členkou Divadla Rokoko, pak přešla do Semaforu.

* Její popularita přesáhla i do zahraničí, v roce 1967 hostovala v pařížské Olympii a na světové výstavě v Montrealu.

Už nejsem sama

"Dělám to, co chci já, čas si rozhodím, jak potřebuji. A navíc, teď už nejsem sama. Celý život jsem toužila mít pejska, tak jsem si ho teď pořídila," komentuje svérázná dáma svůj život.

S nadhledem mluví i o své osobní zkušenosti z vězení, kam se dostala poté, co jí na účet poslali peníze, které jí nepatřily, a následně ji obvinili ze zpronevěry: "To samozřejmě žádná lahoda nebyla. Zároveň však neuvěřitelná zkušenost. Od té doby tvrdím, že když je člověk zdráv a má kliku na dveřích, nemá právo říkat, že je nešťastný."

Muže musím obdivovat

Na nové desce zpívá Hegerová duet s Jarkem Nohavicou. "Je to zpěvák, kterého nade všechno obdivuji a mám ho hrozně ráda. Známe se léta letoucí, z dob, kdy ještě nebýval tak populární. A už tehdy jsem ho obdivovala. Když teď byla možnost, poprosila jsem ho, aby mi na desce hostoval. On to přijal, a myslím, že rád," říká.

A co vlastně charismatické Haně Hegerové imponuje na mužích? "Jak jsem naznačila, musím ho obdivovat. A co do zevnějšku, musí být alespoň o sedm centimetrů vyšší než já. A to je vlastně všechno."

Co ji naopak odradí? "Když je muž nevkusný. Nebo nerad jí. Jednou se mi v zahraničí dvořil dirigent klasické muziky, a jen tak mezi řečí pronesl, že je mu úplně jedno, co jí. V tu chvíli bylo z mé strany po zájmu. Stolování a jídlo je pro mě totiž strašně důležité. Já papám hrozně ráda, to je moje velká láska."

Čtěte v pondělním
magazínu ONA DNES

Hana Hegerová

Čím si Hana Hegerová dělá radost? Jaké jídlo vaří nejraději? Co dělá, když zapomene text? A jak se chystá oslavit své kulaté narozeniny?Autoři: ,

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

On se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká žena basketbalové hvězdy

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Sama na sedm dětí. Realita, kterou žádná matka nechce zažít

Ilustrační snímek

Být matkou samoživitelkou není žádný med, pokud ale máte doma rovnou sedm nezletilých dětí, tak už je toho hodně i na...

Krizové roky ve vztahu: hned po svatbě a po sedmi letech

Ilustrační snímek

Zatímco dříve se lidé brali na celý život, dnes se podle statistik rozvede každé druhé manželství v České republice....

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz