Masáž hadem, ohněm, jedem i upíří maska. Podivné zkrášlovací rituály

  • 1
Máj je lásky čas a proto se zamilovaní snaží o sto šest zalíbit svým protějškům. Při honbě za líbivým zevnějškem jsou ženy ochotny podstupovat různé věci. Některé z nich jsou až neuvěřitelně děsivé.

Hadí masáž

Takto vypadá hadí masáž na Filipínách.

Vlastně taková na první pohled jednoduchá záležitost. Pohodlně si lehnete a necháte hady různých velikostí, aby se plazili po vašem těle. Prý je to vtipné, příjemné a uklidňující. Těžko si však představit, co vtipného a uklidňujícího může být na tom, když se vám mohutní škrtiči omotávají okolo končetin a lezou přes obličej.

Odborníci ale tvrdí, že hadi stimulují organismus k tomu, aby vyplavoval endorfiny a oxytociny, tedy hormony štěstí, které ulevují stresu. A protože škrtiči nejsou žádná ořezávátka, jejich váha také příznivě působí na naše svaly a pokožku. Jeden hadí salon najdete dokonce i v New Yorku.

Ohnivá masáž

Představte si, že by vás během masáže zapálili. V Číně to není nic neobvyklého.

Huo Liao neboli ohnivá masáž není v Číně zas až tak neobvyklou procedurou. Popálenin se ale zákazníci bát nemusejí. Ručník, který maséři přes klienta přehodí, je napuštěn speciálním „tajným elixírem“. Pak už jen stačí přidat kapku alkoholu a škrtnout zapalovačem. Masér osušku nechá několik sekund hořet, aby ji následně přikryl jiným ručníkem. Chvilku počká a pak opět ručník zapálí. Tento postup několikrát opakuje.

Vyprodukované teplo má pomoci s redukcí vrásek, se zmírněným bolestí, nespavostí nebo potlačením obezity. Navíc vědomí, že vaše tělo hoří, vyplavuje adrenalin, který může v těle rozjet chemické procesy vedoucí k lepšímu trávení a rychlejšímu metabolismu.

Maska ze včelího jedu

Terapie včelím jeden pomáhal už našim předkům.

Pro krásu se musí trpět. Toto pořekadlo dostává reálné rozměry, pokud se rozhodnete podstoupit terapii včelím jedem. Své o tom ví i herečka Gwyneth Paltrowová, která tento zákrok ráda doporučuje. „Je to zkrášlovací technika stará tisíce let, která se jmenuje apitherapie. Lidé ji používali, aby se zbavili zánětů i jizev. Ale pěkně to bolí,“ svěřila se herečka.

A jak by ne. Apiterapie, jak se léčba člověka pomocí včel a včelích produktů nazývá, může být v některých případech podobná akupunktuře. Jen vás místo jehliček bodají včelí žihadla. Šikovný apiterapeut dokáže dokonce použít jedno žihadlo na více míst na kůži. 

Není divu, že je včelí jed považován za přírodní botox.  Stimuluje svaly obličeje, čímž vyhlazuje jemné výrazové linie a vrásky. Jeho hlavní složkou je melittin, protein, který podporuje krevní oběh, a tím i zvýšenou tvorbu kolagenu a elastinu ve vnitřní vrstvě pokožky.Další velkou výhodou včelího jedu je, že dokáže ztlumit a zesvětlit nevzhledné tmavé skvrny na kůži, jejichž příčinou je sluneční záření. Včelí jed v malých dávkách podporuje imunitu, zlepšuje chuť k jídlu i spánek.

Upíří maska

Plazmaterapie vsází na vlastní krev.

Věčné mládí pomocí vlastní krve slibuje další z řady podivných rituálů. Metoda, která vychází z principu buněčného omlazování, zlepšuje kvalitu pleti, zjemňuje ji a vyhlazuje i hluboké vrásky. Specialisté v salonu vám nejprve vezmou vaši vlastní krev, ze které odstraňují nežádoucí složky tak, aby zbyla pouze plazma.

Do ní následně přimíchají speciální aktivátory a mikrojehličkami aplikují „zázračný“ roztok do tváře. Plazma bohatá na krevní destičky totiž napomáhá procesu tkáňové regenerace, produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové. Tento zákrok si pochvaluje i Kim Kardashianová. Brrr, vážně?