Pěnou na holení proti vráskám a další málo známé triky pro hezké ruce

  • 3
Ať chceme, nebo ne, náš vzhled o nás hodně napovídá. Zvláště pak ruce jsou velmi důležité, jsou doslova naší vizitkou. Není však nutné utrácet horentní sumy za manikúru a nespočet kosmetických produktů, stačí znát pár chytrých fíglů, které vám pomohou popasovat se s několika nejčastějšími estetickými problémy.
Ilustrační snímek

Vrásčité ruce

Zub času v podobě stárnutí se podepisuje nejen ve tváři, ale i na dalších viditelných částech těla. Ochabování pokožky na hřbetech rukou je velmi pomalé, vrásky nejsou dlouhou dobu příliš viditelné, proto vás možná pak překvapí rychlý nástup prvních hlubokých rýh.

Co dělat? Najděte ve svém či partnerově kosmetické arzenálu pěnu na holení a naneste ji na ruce v silné vrstvě. Pak na ně natáhněte mikrotenové sáčky či rukavice (ty seženete na každé benzince). Navrch přidejte bavlněné rukavice. Vyčkejte alespoň 20 minut, opláchněte a umyjte ideálně olejovým mýdlem. Už po prvním zábalu budou vypnutější a budou působit mladistvě.

Slunce je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokožce, zvláště té na rukách, nedělá dobře.

Pigmentové skvrny

Ač mají nehezké označení, říká se jim totiž také skvrny stařecké, mohou se pigmentové flíčky objevit v jakémkoliv věku. Není výjimkou, že barevné nerovnosti na pokožce „zdobí“ i mladé slečny.

Co dělat? Než začnete investovat do různorodých kosmetických produktů, vyzkoušejte trik postavený na bělicím efektu některých potravin. Připravte si hutnější pastu z podmáslí, rozdrcené petržele, jablečného octa a špetky jedlé sody. Směs natřete na postižená místa, zakryjte potravinářskou fólií a zabalte ruce do nahřátého ručníku/žínky/rukavic. Po 10 minutách opláchněte. Opakujte alespoň dvakrát týdně.

Med je ideálním pomocníkem při péči o rozpraskané a bolavé ruce. Má...

Suché ruce

Ruce jsou nejvíce namáhanou částí lidského těla a jsou vystavené ve větší míře mnoha negativním faktorům. Není se tedy čemu divit, když ani přes veškerou péči budou suché a rozpraskané, může vás trápit i nepříjemné svědění.

Co dělat? Existuje hned několik možností, jak dodat vysušené pokožce rukou svěžest. Jedním z nejlepších boosterů na suché ruce je kombinace nastrouhané salátové okurky a kvalitního olivového oleje. Nic nezkazíte přidáním kapky medu. Aplikujte na ruce, zabalte a nechte působit bez obav 10 až 30 minut. Záleží na kondici pokožky.

Svlékací lak vydrží až 14 dnů

Zabarvené nehty

Červená barva je neuvěřitelně sexy. Zvláště líbivě působí soulad červených rtů a nehtů. Jenže smyslný lak může napáchat poměrně velkou neplechu na nehtech. Lůžko může i pod odlakování zůstat v červeném či oranžovém tónu.

Co dělat? Zabarvených nehtů (i v případě žlutého odstínu například z cigaret) se zbavíte velmi rychle a jednoduše. Stačí nehty potřít kašičkou z jedlé sody a citronu, případně rajčatové šťávy. Doba působení by měla být minimálně 20 minut. Enzymy obsažené v těchto surovinách mají zesvětlující efekt a rychle zatočí s jakoukoliv pigmentací na nehtech.

Nalomený nehet umí opravdu potrápit. K rychlému ošetření vám postačí sáčkový...

Zatržený nehet

Na toto téma existují desítky, možná stovky vtipů. Především muži nechápou, jaký problém takový natržený nehet ve skutečnosti je. Nejenže vizuálně škodí, hrozí i jeho bolestivé zatržení, potíže mohou nastat i s následnou infekcí odhaleného lůžka.

Co dělat? K rychlému ošetření zatrženého nehtu vám postačí sáčkový čaj, průhledný lak na nehty a trocha trpělivosti. Ze sáčku vysypte čaj, ustřihněte maličký kousek sáčku tak, aby pokryl trhlinku a malá část vystačila i pod nehet. Poté natřete nehet čirým lakem, ideálně zpevňujícím a rychle nalepte připravená kousek sáčku. Párátkem jej přitlačte, zbytek okraje zasuňte pod nehet. Po zaschnutí je potřeba ještě jedné vrstvy bezbarvého laku. A je po „nerváku“.