ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Nedělejte si ostudu. Tipy, jak pečovat o nohy z pohodlí domova

  • 0
Jen málokterá z nás v zimě o nohy pečuje s takovou intenzitou, jako tomu je v tzv. sezoně otevřených bot. Pokud jste i vy opomíjela svá chodidla, máte nejvyšší čas začít o kůži na nohách pečovat důsledněji. A nezapomínejte ani na lakování, ať máte nožky jako ze žurnálu.

Sama sobě pedikérkou

Jestli volíte domácí péči, je vám líto utrácet peníze za odborně provedenou službu, pak byste měla dodržovat jisté zásady. Nedopouštět se chyb častých, pro nohy nebezpečných. Jednou z nich je péče o zrohovatělou kůži a kuří oka. Dámy je totiž často odstraňují pomocí skalpelu. Což je v první řadě nesmírně nebezpečné, nehygienické, ale také nesprávné.

Když vás trápí tvrdé paty, otlaky, vsaďte na pemzu, případně vychytávku v podobě elektrického pilníku. Obrousíte tak kůži, ale nezraníte se. Na každém místě je zrohovatělá pokožka jinak silná, ovšem díky pemze nebo pilníku neseříznete danou část do hloubky. Po „obroušení“ nezapomeňte na vzpruhu v podobě dostatečné vrstvy krému. 

Ztvrdlé pokožky se vyvarujete pouze dostatečnou péčí a častým promazáváním.

Aby byl efekt maximální, nožky sametově hebké, aplikujte před spánkem peeling, který po krátké masáží opláchnete, poté nanesete silnou vrstvu krému s ureou. Následně zabalte nohy do mikroténového sáčku a navlékněte bavlněné ponožky. Ráno budete překvapená, jaký zázrak se během noci stal.

Dalším přešlapem, který vede k nepříjemným zdravotním problémům, je špatné zastřihávání nehtů. Tvar by měl být vždy rovný. Vyhnete se tak bolestivém zarůstání nehtů. Přerůstající kůžičku u nehtového lůžka nestříháme! Jen zastrkujeme, stejně jako tomu je u rukou. Čím více se budete násilně kůžičky zbavovat, tím rychleji poroste.

  • Pozor! Nezapomínejte všechny pomůcky dezinfikovat, zvláště tehdy, kdy je používá v rodině vícero lidí.

Buďte dámou, mějte krásné nohy!

Lakování v sedmi krocích

1. Olejíček není luxus

Olejíček, který si každý den vmasírujete do nehtového lůžka, je nezbytnost. Vyhnete se tak nepříjemným a nevzhledným záděrám okolo nehtového lůžka.

2. Leštěte

Ať už nehty lakujete či nikoliv, vybavte se leštičkou na nehty. Vyhlazený povrch nehtu působí upraveně a lak se na něj lépe nanáší.

3. Vrstvení je nutnost

Lakování nehtů by mělo vždy začínat podkladovým lakem (tzv. base coat). Proč? Vaší pedikúře zajistí delší trvání. Po zaschnutí aplikujte dvě vrstvy barvy. V posledním kroku aplikujte svrchní lak (tzv. top coat), který barvu zafixuje, zajistí lesk a brání loupání.

4. Pečujte komplexně

Tak jako pečujete o pleť obličeje, dopřejte pravidelný peeling či masku i vašim nohám. Kromě krémů můžete vyzkoušet i přípravky k exfoliaci nehtových lůžek.

5. Dejte nehtům pauzu

Čas od času je dobré nechat nehty od laku oddechnout. Zejména, když se po odstranění laku lámou nebo mají nažloutlý odstín. Pokud nechcete nechat nehty „nahé“, volte regenerační či zpevňující laky.

6.  Zbavte se zlozvyků

Žádné odlupování laku! Odolejte pokušení a vydržte. Lak odstraňujte výhradně odlakovačem. Jeho stržením poškozujete celý nehet, který bude oslabený a křehký.

7.  Správná péče

Nůžtičky i „štípačky” nehet nalomí, takže má tendence se více lámat a třepit. Zkracování nehtů by mělo být pouze za pomoci papírových pilníků. Zapomeňte na pilníky kovové a skleněné.


Témata: Kůže, Lak, Pilník