Rozsvícení stromu, výstava betlémů a čerti. Víkend vás svátečně naladí

  0:05aktualizováno  0:05
Spolu s adventem nastává i čas vánočních stromů a trhů, na které se můžete o víkendu podívat. Děti se mohou také pobavit s čerty na Starých Hradech, milovníci módy by zase měli zamířit do Prahy.

ilustrační foto | foto: Martin Stolař, MAFRA

Rozsvícení stromu na Hradě

Vánoční strom na Jiřském náměstí na Pražském hradě

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pražském hradě proběhne v neděli 1. prosince 2013 v 16 hodin. Záštitu nad rozsvícením stromu i vánoční sbírkou převzala manželka prezidenta Ivana Zemanová. Výtěžek bude určen na podporu ohrožených dětí z SOS dětských vesniček. Zvláštním hostem programu bude zpěvák Václav Neckář. Těšit se také můžete na vystoupení chlapeckého pěveckého sboru Pueri Gaudente a fanfárového orchestru Hradní stráže.

Výstava betlémů v Těšanech

výstava betlémů

Ve dnech 29. listopadu až 1. prosince se v prostorách barokní kulturní technické památky Kovárna v Těšanech bude konat tradiční výstava betlémů s doprovodným programem. V pátek se bude rozsvěcet strom, sobota bude patřit adventním věncům a neděle vánočnímu cukroví a punči. Více zde.

Karlštejnský královský advent

Karlštejnský královský advent

V sobotu se na Karlštejně těšte na taneční, pěvecká i hudební vystoupení. Chybět nebude ani tradiční jarmark a historický průvod s královnou Eliškou, loučový průvod a ani rozsvěcení vánočního stromu. Na dvoře Muzea Betlémů bude navíc ochutnávka různých vánočních dobrot a slavnostní narážení karlštejnského piva Karlíček. A pokud přijdete v kostýmu anděla, možná si domu odnesete i nadílku. Více zde.

Putování za Mikulášem

putování za mikulášem

V neděli pořádá Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou předvánoční mikulášskou akci, která začíná v 16 hodin na náměstí v Hluboké čertovským rejem a následným průvodem až k branám loveckého zámku Ohrada. Průvod doprovodí pekelný kočár tažený koňmi. Po příchodu na nádvoří se odehraje čertovská pohádka, která bude ukončena příchodem Mikuláše. Návštěvníci se mohou těšit na peklo, spoustu čertů, andělů a opravdové ohně. Na závěr akce proběhne multimediální show. Více zde.

Zázrak Vánoc u Zdic

zázrak vánoc

Srdečně zveme rodiny s dětmi na předvánoční setkání do Chodouně u Zdic.Na děti čeká Zázrak Vánoc v poznání, pohádce a pohybu.Potkáte se s Mikulášem, andělem, čerty, ježibabou. Poznáte advent ve stezkách a zabubnujete si se šamanem. Nemine vás rýžování zlata, poklad u andělů a drahokamy u ježibaby. Svatá Barbora bude rozdávat jablíčka a svatá Lucie děti sveze na koni. Proběhnete se v obřím bludišti z balíků slámy. Více zde.

Čerti a čertice ze Starohradských pohádek

Rovnou dva víkendy po sobě můžete se svými dětmi strávit na čertovském hodování ve Starých Hradech. Čekají na vás pohádky, hry, soutěže a samozřejmě čerti. Děti zaručeně ocení ochutnávky sladkostí a pekelně dobrých bonbonů. A pro ty větší bude připravena čertovská ochutnávka medoviny a dalších dobrot.Více zde.

Adventní trhy pod Rumpálem

vánoční koláž

Nenechte si ujít oslavy adventu na Strakonickém hradě. Čekají vás vánoční trhy, řemeslné výrobky, vystoupení sborů, ale i skupiny historického šermu, loutkové příběhy i vánoční koledy. Opomenout ale nemůžeme ani širokou nabídku tradičních vánočních lahůdek a místních specialit. Více zde.

Handmade market v Praze

Hand Made Market

Dům dětí a mládeže na pražském Andělu představí šikovné a kreativní tvůrce, kteří neprodávají ve velkých obchodních centrech. Opět se na vás těší tvůrci šperků, oděvů, doplňků pro příjemný domov a v neposlední řadě dětských hraček. O občerstvení se postará mléčný bar Bílá vrána, který zaměstnává lidi se zdravotním znevýhodněním. Více zde.

Holešovice Fashion Market

Holešovice Fashion Market

Holešovice Fashion Market s podtitulem Naděluj stylově se bude konat od pátku 29. listopadu až do neděle 1. prosince v halách Pražské tržnice v Holešovicích. Nabídne návštěvníkům možnost nakoupit originální dárky pro sebe a blízké. Na výběrovém trhu představí své originální výrobky přes 140 nezávislých tvůrců, návrhářů a designérů. Více zde.

Tváří v tvář českým návrhářům

GracenGlamour

České návrhářské hvězdy obsadí hotel Mandarin Oriental Prague na Malé Straně, aby v jeho kulisách představily nejnovější kolekce. V sobotu 30. listopadu, před první adventní nedělí, část české návrhářské scény zaplní svými modely nádherné prostory tohoto bývalého kláštera. Prodejní prezentace, která se pod názvem Grace'n'Glamour uskuteční již počtvrté, nabídne setkání tváří v tvář českým návrhářům a šperkařům, jejichž tvorba přitahuje ty, kteří milují luxus a kvalitu. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Příběh Jany: Chování adoptivní dcery mého přítele mi nepřipadá normální

Ilustrační snímek

Jsem už několik let rozvedená, mám dvě děti. Už rok se stýkám se sousedem, také je rozvedený a má ve střídavé péči dvě...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Bylinky, teplé pivo i stěhování. Tak Karel Gott pečuje o své hlasivky

Karel Gott (2016)

Na radu foniatrů Karel Gott nikdy nejedl nic studeného. Svůj zlatý hlas si vždy hlídal. Dokonce kdysi do piva nořil...

Jemná, ženská a nesvázaná protokolem. Jak se obléká Pippa Middletonová?

Družičky na královské svatbě vedla Pippa, sestra nevěsty (29. dubna 2011).

Svět si ji už asi navždy bude pamatovat jako nádhernou družičku nesoucí vlečku své starší sestře Kate, která se...

OBRAZEM: Jak se během let měnila sexbomba Jessica Simpsonová

Jessica Simpsonová

Jessica Simpsonová v minulosti platila za hollywoodskou sexbombu. Těhotenství ale s její postavou hodně zamávala a dnes...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz