VIDEO: Správná domácí manikúra krok za krokem

  4:56aktualizováno  4:56
Pečovat o své ruce a nehty není nic složitého. Chce to znát správný postup, pár triků a hlavně pravidelnost. Profesionální manikérka Radka Chválová ze salonu Bomton Loft vám poradí a ukáže, jak správně postupovat krok za krokem.

"Při domácí manikúře začínáme úpravou tvaru nehtů," říká manikérka Radka. Nehty zkracujeme s pomocí nůžek či štipek, co tomu vyhovuje více. Momentální módní trendy se vracejí spíše ke kratším délkám a přirozenému, jemně kulatému vzhledu.

Po úpravě délky přichází na řadu práce s pilníkem. Pozor, nehty pilujte vždy jedním směrem, zabráníte tak jejich třepení. "Doporučuji používat papírové pilníky," radí manikérka, "kovové a skleněné pilníky jsou moc tvrdé."

Fotogalerie

Po úpravě tvaru nehtů přichází na řadu leštička, která vyhladí povrch a dodá zdravý lesk. Dalším krokem je změkčení kůžičky kolem nehtů, již následně zatlačíte tzv. pusherem.

Pokud objevíte přebytečnou kůžičku, odstraňte ji pomocí štipek a okraje nehtů vyčistěte pomerančovým dřívkem. Pozor při stříhání kůžičky, méně znamená více. Nikdy se jí nezbavujte úplně, předejdete tak zánětům a bolestivým záděrám.

Následný peeling rukou vyhladí jejich povrch, zbaví odumřelých buněk a projasní pokožku. Důkladně jej opláchněte vlažnou vodou. Po tomto kroku naneste na ruce, nehty a jejich okolí dobrý krém na ruce.

V zimě a na velmi suché ruce oceníte výživný, hutný krém, zatímco v horkých dnech se lépe hodí svěží přípravek s gelovou texturou a osvěžujícími přísadami jako zelený čaj, verbena, citron či máta.

Pokud chcete nehty zkrášlit barvou, nejprve je musíte odmastit s pomocí vatového tamponku namočeného v odlakovači. Na nakrémovaný povrch totiž lak nepřilne.

Lakování začněte podkladovým, transparentním lakem. Na trhu najdete spoustu druhů podlaků se zaměřením na třepivé a slabé nehty, na vyrovnání povrchu, proti žloutnutí či na posílení. Podlak vybírejte podle aktuálního stavu svých nehtů. Tento krok navíc chrání nehty a i bez dalšího nanášení barvy jim dodá velmi upravený vzhled.

Barevný lak nanášejte na podklad, nikdy ne na holý nehet. Jinak se rychle budete potýkat se zažloutlými nehty. "Jsem zastáncem jedné vrstvy," říká manikérka Radka Chválová ze salonu Bomton Loft. "Čím méně vrstev, tím menší riziko loupání barvy."

Finální tečkou je vrstva nadlaku, který ochrání barvu, prodlouží její životnost a dodá maximální lesk.


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Randstad s.r.o.
Team leader výrobní logistiky

Randstad s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz