Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

  12:00aktualizováno  12:00
Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně společného. Oba padli na dno a díky tomu, že skončili v péči psychiatrů, potkali jeden druhého a založili spokojenou rodinu. Společně vychovávají sedm dětí, tři jsou jeho a čtyři její. Nyní přicházejí do porodnice přivítat dalšího do party.
Část 1/3
František a Monika se potkali v psychiatrické léčebně.

Museli jsme spadnout až na samé dno

Dvaačtyřicetiletá Monika přijíždí v doprovodu svého o šest let mladšího manžela Františka do porodnice s tím, že už se porod rozjíždí, ale nakonec se miminku ještě na svět nechce.

Fotogalerie

„To je přesně ono, kontrakce jak blázen a přijedu sem a zmizí,“ stěžuje si Monika na porodním pokoji. Spolu s Františkem mají sedm dětí a toto bude osmé. „Moje páté,“ říká nastávající maminka porodní asistentce s tím, že to bude zase holčička. „Já rodím zásadně jen holky,“ usmívá se.

František má z předchozího vztahu tři děti, dva kluky a jednu dívku. „Je nás kopa a nějak se sžíváme,“ poznamenává tatínek, který z porodnice řeší po telefonu domácí rozbroje.

„Seznámili jsme se na psychiatrické léčebně v Jihlavě,“ vzpomíná František. „Tam jsme se dostali z toho důvodu, že jsme padli na samé dno.“ Ze začátku byli podle Moniky jen kamarádi. Jeden druhému si nedovolil říct, že by to mohlo být něco víc.

Líbilo se jí, že je František klidný, hodný, gentleman. Ale v předchozím životě to sympatický muž trpící depresí lehké neměl. „Já jsem přišel o barák i o děti,“ vzpomíná. „Láska, peníze, všechno bylo pryč.“ A tak si chtěl sáhnout na život a spolykal prášky. Naštěstí jich neměl doma dost.

Monika zase přišla o peníze v podnikání, kdy ji o ně připravila tehdejší kamarádka. „Nevěděla jsem, co dál, a tak jsem utekla,“ popisuje žena, které prý tehdy bylo jedno, že má děti.

„Rodina mě odsoudila,“ dodává Monika. „Za to, kam jsem se dostal, vděčím manželce a jejím dětem, protože když jsme spolu začali být, tak její děti byly nablízku a daly mi sílu do života,“ svěřuje se František.

„Já mám ráda děti, ale už jich mám dost,“ kategoricky prohlašuje Monika, která se špatně vyrovnává s bolestivými kontrakcemi a občas si pořádně zakřičí. „Promiň,“ omlouvá se pak rozpačitému Františkovi.

„Tam to jde lehce, viď, horší je to ven,“ přikyvuje nastávající tatínek. A Monika s blížícím se porodem ztrácí nervy. „To zvládnem, uvidíte,“ chlácholí ji porodní asistentka. „Ne,“ křičí Monika. „Já chci pryč!“

Ale pak to už jde všechno rychle. Porodní asistentka ví,co má dělat. Po chvíli říká: „Počkáme na další kontrakci,“ a malá Michaela je na světě. „Vy jste to vzala hopem,“ oznamuje šťastné mamince.

„Je nádherná,“ usmívá se na dceru i manželku František.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Otřesný zážitek i vážná nemoc. Problémy jsou normální, říká medička

Anežka si z dětství nese traumatický zážitek, s nímž se postupně úspěšně...

V dětství se stala obětí znásilnění a nedávno kvůli Crohnově nemoci přišla o metr střeva. Přesto je dvacetiletá Anežka...

Další z rubriky

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Vidina rychlých peněz u dětí bez rodiny vítězí, zjistil průzkum

Tereza Maxová v pražské zoo oslavila Den dětí s maminkami a jejich dětmi z...

Mladí lidé, kteří prošli náhradní péčí, častěji nedokončí školu, než je tomu u dětí z běžných rodin. Průzkum projektu...

Velká dávka emocí, nastávající maminka na vozíčku i fotbal v porodnici

Lucie a Ladislav

Plzeňská porodnice byla svědkem jednoho z nejdojemnějších příběhů z cyklu Malé lásky. Hendikepované Lucii a jejímu...

Advantage Consulting, s.r.o.
KONTROLOR MATERIÁLU S NĚMČINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz