Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vodafone dává slevy a bonusy, ale s háčkem. U konkurence jsou menší

  6:30
Vodafone v nové kampani cílí na zákazníky prahnoucí po pevném internetu nebo internetové televizi. Slevy a bonusy jsou zajímavé, ale těšit se z nich budete jen po krátkou dobu. To samé dostanete u konkurence, někdy i s mnohem delší platností.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Vodafone

V některých minulých akcích nabízel Vodafone slevy na pevný internet po celou dobu trvání kontraktu. Třeba začátkem roku mohl zákazník u nejvyššího tarifu ušetřit až 400 korun měsíčně. Mezitím však Vodafone ceny snížil, protože v tomto směru je na trhu poměrně slušná konkurence, na rozdíl od mobilních služeb. Takže základní cena nejvyššího tarifu s přenosovou rychlostí 1 Gb/s je dnes 599 Kč měsíčně, na začátku roku to ještě bylo 899 Kč.

V současné akci však mohou zákazníci tento tarif získat za 299 Kč. Tedy za stejnou akční cenu jako nižší tarify s přenosovými rychlostmi 250 nebo 500 Mb/s. Standardní ceny jsou 399, 499 a 599 Kč podle rychlosti. K tomu je pak potřeba přičíst částku za pronájem modemu. U nižších tarifů to je 70 korun měsíčně, u nejvyššího 100 Kč.

Nutno dodat, že Vodafone má v nabídce víc tarifů, výše uvedená trojice je základní, kterou operátor nabízí na svých stránkách. Záleží, jaké připojení je k dispozici na konkrétní adrese. Může to být třeba bezdrátové připojení s nízkou přenosovou rychlostí (LTE) nebo s vyšší (5G), v takovém případě je inzerovaná sleva jen 100 Kč.

Problém nabídky je v délce trvání slevy. Z nižší ceny se zákazník může těšit jen půl roku, následně začne platit plnou ceníkovou cenu. Respektive, pokud během prvního půlroku změní tarif, přestane akční cena platit okamžitě.

Konkurence nabízí to samé, ale někdy i na rok

Stejné akční ceny mají v cenících i O2 a T-Mobile. Pevný internet nabízí plošně za 299 Kč za měsíc, u O2 taktéž na první půlrok. Ale T-Mobile uvedenou cenu garantuje na dvojnásobnou dobu, tedy na celý rok.

Standardní ceny u O2 (optické připojení) jsou pro 250/500/1000 Mb/s 399, 499 a 699 Kč. Navíc je v nabídce (pokud je připojení k dispozici) i tarif s přenosovou rychlostí 2 Gb/s za 899 Kč. I v akci stojí 299 Kč na půl roku. U tarifů pro pevné linky a bezdrátové připojení jsou slevy na první půl rok 200 Kč.

Standardní ceny u T-Mobile pro připojení optikou jsou u tarifů 250/500/1000 Mb/s: 399, 499, 599 Kč. Tedy úplně stejné jako u Vodafonu. T-Mobile standardně jiné volby na svém webu neuvádí.

Všeobecně platí, že tam kde je natažená optika nebo pevná linka a je velká konkurence, tak se lze dostat i na zajímavější ceny a to nikoliv na omezenou dobu.

Délkou trvání je na tom ještě hůř druhá aktuální nabídka. Zákazníci, kteří si po dobu trvání akce pořídí Vodafone TV, dostanou zdarma balíček Family, v jehož rámci je služba Voyo a 19 dalších televizních kanálů. Jenže balíček bez placení bude mít zákazník jen tři měsíce. Standardní cena balíčku je 220 korun.

Jako u jiných služeb a jiných operátorů lze ušetřit při aktivaci více služeb najednou. Pevný internet zlevní Vodafone TV z 320 na 150 Kč měsíčně, případně pokud si zákazník pořídí k pevnému internetu neomezený mobilní tarif, může ušetřit 200 Kč měsíčně.

Jak Vodafone v podmínkách uvádí, sleva je dočasná. A zákazník ji získá, pokud si aktivuje vybrané služby v období od 14. srpna do konce října letošního roku.

Autor:
Témata: Vodafone, T-Mobile
  • Nejčtenější

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nový tenký iPhone bude zásadním krokem. Odpovídat tomu bude cena

18. června 2024  7:02

Příští rok bychom se měli dočkat nového iPhonu 17 Slim. Přístroj nebude jen náhradou za model Plus,...

Samsung se tenkrát rozhodl správně a tento model se stal legendou

17. června 2024  7:02

Už je to 15 let, co Samsung začal používat operační systém Android. Oproti jiným výrobcům z té doby...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

Příští fanouškovský samsung povyroste. Bude spíše verzí Plus

20. června 2024  7:02

Samsung chystá další fanouškovskou edici svého vrcholného smartphonu, model FE (Fan Edition) tak...

Cool novinky kladou důraz na foťák. Jejich parketou jsou portréty

20. června 2024

Výrobci smartphonů se rozhodli před prázdninami uvést množství nových modelů střední třídy....

Huawei se snaží být soběstačný. Používá více čínských součástek

19. června 2024  7:02

Nejnovější supersmartphone od Huaweie obsahuje více čínských součástek, než tomu bylo v minulosti....

Tentokrát není černá verze vůbec nudná. Stačil k tomu zajímavý trik

19. června 2024

Ibiza (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Precizní zpracování, umělá inteligence, decentní a povedený design a také výbava, která nemá...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...