Nezáleží na tom, jak je skříň velká, po čase se do ní tak jako tak stejně už nic nevejde. Poradíme vám pár fíglů, jak do šatníku dostat všechno, co potřebujete, a navíc to v něm velice snadno najít.

Kapsy na dveřích

Žádné místo by nemělo zůstat nevyužité, to platí i pro dveře šatníku. K dostání je mnoho praktických pomocníků k rozšíření úložného prostoru, které můžete pověsit na dveře i bez šroubování nebo vrtání, třeba pomocí háčků. Do organizérů s jednou nebo několika řadami kapes se bez problémů vejdou především boty nebo drobnosti, jako jsou například sluneční brýle.

Třídění podle délky

Šaty má ve skříni asi každá žena. Kvůli délce ovšem zabírají hodně místa. To se nedá moc změnit, ale můžete je pověsit na jeden konec skříně. Pod kratšími kousky, jako jsou halenky nebo topy, zůstane pak dostatek prostoru třeba na kabelky, pásky a další doplňky.

Jedna tyč navíc

Mít hodně místa na pověšení oblečení je perfektní. Pro maximální využití úložného prostoru můžete pod kratší oblečení přidat do šatníku ještě jednu tyč. K dostání jsou nejen tyče k přišroubování, ale také ty s háky, které prostě zavěsíte na horní tyč. Na spodní „bidýlko“ pak dejte třeba kalhoty.

Barevný systém

Kdepak je ta žlutá tunika s dlouhými rukávy? A červená halenka také přece nemohla jen tak zmizet... Ne, nezmizela, jen prostě někam zapadla. Nejsnáze všechno najdete, když si oblečení roztřídíte nejdříve podle typu a pak podle barvy. Tedy vyberete všechna trička a potom k sobě dáte podobné odstíny, třeba nejdříve všechna černá, pak modrá, potom zelená…

Sezonní věci nahoru

Co nikdy nedělat s oblečením a doplňky, aby nám dlouho vydržely

Máte mezi skříní a stropem ještě místo? Proč s ním plýtvat? Můžete si tam uložit například mimosezonní oblečení nebo to, které málo nosíte. Aby se z těchhle věcí nestaly lapače prachu, dejte je do popsaných krabic. Až se ochladí, budete hned vědět, kam sáhnout pro hřejivý svetr nebo kde jsou téměř nové kozačky. Když navíc koupíte hezké krabice, oživíte tím zajímavě prostor.

Světlo ve tmě

Jednou z možností, jak si usnadnit každodenní hledání ve skříni, jsou LED světelné lišty nebo bodová osvětlení. Do skříně se dají nalepit, vrtání není nutné. Existují i lišty s detektorem pohybu. Zapátrejte na internetu nebo přímo v hobby marketech.