Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

U Move Super Sports

  12:00aktualizováno  17. ledna 2005 3:31
Máme hry pro EyeToy, máme jich málo, ale přesto jsme nevděční a tuto novinku od Konami trochu zdrbneme. Přesně takhle totiž vypadaly naše prapůvodní představy o prvních hrách pro EyeToy. Bohužel.

U Move Super Sports No tak to je fajn. Jestli budu dostávat k recenzi veškeré gamesy pro EyeToy, jako že jich začíná přibývat jak hub po dešti, budu mít asi za chvíli problém, o čem vlastně psát. Grafika se nám nijak extra nemění, muzika je tam asi spíš jen proto, aby něco hrálo a samotná hratelnost je dána tím, jak důvtipně si nás EyeToy rozpohybuje. Když nás to bude navíc i bavit, je úspěch zaručený. Na první pohled se dá říct, že jakákoli hra pro EyeToy je přírůstkem do rodiny her nové generace, ale není tomu tak. Po úspěchu EyeToy: Play 2 nebo Dancing Stage Fusion, které jsme ohodnotili dříve a které dopadly nad očekávání dobře, tu máme další várku od zkušených: Konami jsou z Japonska a jak všichni dobře víme, v Japonsku se chytne téměř všechno, co se dá prodat, popřípadě z toho udělat módu, a tak byla jen otázka času, kdy do práce studia Sony začnou fušovat i další firmy. V tomto případě Konami nepochopila skryté možnosti EyeToy a vytvořila brak, kdy před obrazovkou skutečně stačí jen zběsile mávat rukama, v tom horším případě blbě čučet, protože nebudete vědět, co dělat.

Hra U Move Super Sports je určena výhradně pro děti, ale i ty se budou cítit podvedeny.

U Move Super Sports Abych zase Konami neubližoval více, než je zdrávo. Když se nad tím zamyslím, možná je U-Move Super Sports určena výhradně pro děti, ale i pro ty by mohla být vděčnejší alternativa v podobě námi dříve recenzovaných titulů (u mě neustále vede EyeToy: Play 2). U této hry totiž nenajdeme nic, co by náruživé hráče překvapilo, přičemž jednotlivé hry se nesou v duchu sportovních disciplín. Konkrétně se vše točí kolem fotbalu, rugby, curlingu (americká obdoba naší „čáry“, jen na ledě), jízdy na koni, golfu a baseballu. Buďme přesnější: fotbalové disciplíny jsou zde zastoupeny tak v devadesáti procentech (10 disciplín), zbytek po jedné.

Součástí hry je Art Studio, což je klasický room s několika hříčkami, které jsou tam „jen tak“, ale paradoxně jsou originálnější, než všechny sportovní hry v hlavním menu. Za zmínku stojí kaleidoskop, což je solidní úlet, přesouvání dílků puzzle nebo sledování vašeho obrazu, kterak se o něco málo opožďuje oproti originálu. Za skupinu zcela nesmyslných úkolů můžeme naopak považovat třeba odmrazování obrazovky. Jako bychom toho neměli dost, že? Včera jsem podobným způsobem odmrazoval auto a bylo to asi tak stejně „zábavné“. Takovýchto zbytečností je ve hře plno a občas to vypadá, že U Move Super Sports autorům došly nápady a snažili se zaplácnout disk aspoň narychlo splácanými nesmysly, které nejsou ani užitečné (jako SpyToy v EyeToy: Play 2) ani veselé (výroba vlastního ksichtíku v téže hře). Pokud to přesto bude někoho zajímat, seznam disciplín a hříček najdete v rámečku poblíž.

V tomto případě Konami nepochopila skryté možnosti EyeToy a vytvořila brak.

Že jednotlivé disciplíny nejsou zase tak záživné se můžete přesvědčit třeba v Yellow Card, kde princip úkolu spočívá v čekání, kde se na obrazovce objeví pískající rozhodčí (ještě navíc znázorněn dosti dětskou grafikou, stejně jako vlastně celá hra) a máváním ruky nad ním ho musíte „přesvědčit“, aby hráči nedal žlutou kartu. Při závodech na koních musíte zase jednou rukou mlátit hřebce po zadnici, aby klusal rychleji. Při dříve zmíněném curlingu je pro změnu vaším úkolem pucovat led před klouzajícím kotoučem tak, aby se co neblíže přiblížil ke středu kruhu. Samotné čištění ledu je samo o sobě fyzicky namáhavé, takže pokud vycházíme z předpokladu, že je hra určená pro naše malé potomky, nemůže průměrně pohybově nadaný jedinec tento úkol zvládnout bez újmy na zdraví. Takže zase jen jediný monotónní pohyb, který začne brzy nudit. Vesměs jsou jednotlivé úkoly neuvěřitelně statické a bez nápadu oproti ostatním EyeToy hrám, které jsme doposud viděli.

Seznam disciplín

Základní minihry:
Sekce football: Perfect goalie - ball-tossing aliens – yellow card – dribbling – short pass training – heading adventures – space breakout – trapping practice – sling shot – corner kick
Sekce Rugby: Rugby clash
Sekce Curling: Sweep sweep curling
Sekce Horse racing: Jockey
Sekce Golf: Hole-in-one
Sekce Baseball: Batting frenzy

Seznam hříček v Art Studiu:
Kaleidoscope – Lawn Mower – Picture frame – Action replay – Whack-a-mole – Bouncing Baby – Blurred slow motion – Puzzle game – Sand – Party time – De-frosty

U Move Super Sports Ne. Nezlobte se na mě, ale vzdávám to. Nedá se to hrát a je to nuda. Tahle hra by vás zaujala, jen kdybyste měli v rodině nějakého fanatika přes fotbal nebo pokud nemůžete sehnat EyeToy: Play 2. Tam jsou totiž podobné disciplíny již zastoupeny a v mnohem zábavnější formě. Popravdě, takhle jsem si původně představoval titul pro EyeToy, když jsem ještě nevěděl, o co má vlastně jít. Nedivte se mi, že se mi do toho původně ani nechtělo. Naštěstí to my a asi ani lidé z Konami neponeseme nijak těžce, jelikož tu máme plno jiných titulů, které jsou společně s kamerkou EyeToy skutečně zábavné a nějakou dobu vydrží. A navíc jsem zjistil, že asi mám silnou averzi vůči japonským grafikům. Takže asi tak.

U Move Super Sports
Výrobce/Vydavatel Konami/Konami
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ano, 2 hráči
Vibrace/Analog: ne/ne
Paměťová karta: 690 kB
Verdikt: Pokud hledáte titul pro EyeToy, který by vás zabavil na delší dobu, škrtněte si tuto nudnou imitaci zábavy ze seznamu.
Hodnocení: 45% (info)

Autor:
Témata: Sony
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Příznivce Half-Lifu to nepotěší. Unikly informace o nové hře od Valve

Čerstvý únik informací nám dává jasnější představu ohledně nové hry od legendy mezi herními studii...

Česká realistická akce Gray Zone Warfare se hraje skvěle, optimalizace vázne

Ambiciózní český projekt vstoupil do předběžného přístupu na Steamu. Trhá rekordy, ale je to...

Letošní díl Call of Duty bude návratem série Black Ops

Ani letos hráči nepřijdou o další díl střílečky Call of Duty. Po restartované trilogii Modern...

Střílečka XDefiant nalákala tři hodiny po spuštění přes milion hráčů

Ačkoli to s free 2 play střílečkou XDefiant od Ubisoftu vypadalo v posledních měsících všelijak,...

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...