Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 18. května 2022 Nataša

Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour

  12:00
Nalepte nový grip, utáhněte matky a šrouby, naolejujte ložiska, seřiďte si trucky. Ready? Tak jdeme na to!! Zdemolujeme pár velkých měst v Evropě a Americe!

Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour „Hi, I´m Bam Margera and you´re watching Jackass.“ tato úvodní věta ze známé televizní show stanice MTV vystihuje takřka vše co budete vnímat na obrazovce při hraní dalšího pokračování kultovní skatové série Tony Hawk´s. THUG2 totiž převléká kabát a namísto čistokrevné simulace skejtu se transformuje do trošku zábavnějšího a méně realistického pojetí dovádění na prkně. Neversoft prostě upustili od simulace a vytvořili hru kde je popírání zemské gravitace naprosto normálním jevem.

Příběhový mód vždy patřil mezi hlavní tahák celé série. Tentokrát to už není simulace života profi skatera aneb jak se stát z neznámého pouličního ničitele státního majetku uznávanou prvotřídní super hvězdou, jako tomu bylo v předešlém THUG, ale stáváte se členem jednoho ze dvou týmů. Tým pod vedením Tony Hawka a soupeřící tým jemuž velí Bam Margera. Vaším úkolem je popadnout prkno, objet Ameriku a Evropu, zničit a posprejovat všechno možné co se dá, naštvat co nejvíc lidí, sem tam pořádně zadiktovat a nasbírat za splněné úkoly víc bodů než tým druhý.

Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour V počáteční animaci se vám představí všichni hlavní aktéři z obou týmu a hned vás vrhnou do akce. Na začátku se ocitnete ve starém známém skladišti z THPS 1, kde na vás čeká malý tutorial, který ani nestojí za zmínku, a pak už jdete rovnou do prvního města. Tím je Boston. Velmi snadně a rychle se seznámíte s ovládáním a úkoly, které se celým příběhem nesou ve stejném duchu. Nebude vám trvat moc dlouho a zamíříte na starý kontinent – Evropu a to rovnou do skejtařské Mekky Barcelony, která patří mezi nejvyhledávanější lokality pro skejtování v současnosti. Proletíte Oktoberfestem v Berlíně, sbalíte pár koček v Austrálii, vyvoláte démony a tím změníte v zombie nevinné občany New Jersey při oslavě zvané Mardi Gras a celou demoliční tour zakončíte v parku, kde se špína a bahno mísí s rampami a skočkami, slavné Skatopii. V každém městě na vás čekají základní mise jako posprejovat velký bilboard, přespřejovat 5 tagů Spat gangu, najít parťáky a speciální hosty, díky kterým se vám otevírají další a další úkoly.

A na koho že během skejtování po velkoměstech narazíte?A heleme se, opět tu jsou staří známí profi skateři Tony Hawk, Chad Muska, Mike Vallely (konečně se povedl a vypadá jako opravdový Mike V), Bob Burnquist, Eric Koston, Rodney Mullen, Jason „Wee Man“ Acuna či Bam Margera. Přibyla zde i mladá generace diktujících dítek v zastoupení Ryana Schecklera (ve svých 13 letech Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour dokázal vyhrát nejsledovanější extrémní contest X-Games v discíplíně skatepark a stal se tak nejmladším vítězem této extrémní olympiády).

Vrcholem celé tour je kompletní destrukce jednoho z nejznámějších amerických skateparků Skatopie. V roli Bama Margery podminujete celý park pomocí obrovských raket a výbušnin.

V THUG2 Tony Hawka silně zastiňuje a odsouvá na druhou kolej Bam Margera. Holt potrhlé mládí vpřed, ale je to dáno hlavně duchem v jakém se hra nese. Opět se zde setkáváte s vaším úhlavním nepřítelem z dílu předešlého Ericem Sparrowem, který kudy jezdil, tudy škodil a nebude tomu tak ani v tomto pokračování. Jak už jsem se zmínil dříve, víc než polovinu hratelných charakterů představují bonusové postavy na které narazíte během hraní story módu. Tzn. sprejer z Berlína, křovák v motokáře, divnej drsňák, Big Foot, Ben Franklin, rozlámaný týpek na kolečkovém křesle, toreador a další a další. Po pravdě řečeno jsem zde ale postrádal staré známé tváře jako Jamie Thomas, Rune Gliffberg, Bucky Lasek, Geoff Rowley a jejich kolegy z předešlých dílů. Dodatečné postavy mi zde přišly opravdu stupidní. Radši bych zůstal u výběru z profíků než podivných individuí typu drsňáka na motorové sekačce, kteří mají se skateboardingem společného opravdu pramálo.

Vrcholem celé tour je kompletní destrukce jednoho z nejznámějších amerických skateparků Skatopie. V roli Bama Margery Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour podminujete celý park pomocí obrovských raket a výbušnin. Pak už vám k dokončení příběhu stačí jen uprchnout z tohoto běsnícího pekla do bezpečí. Jako bonus za dokončení příběhu vás čeká filmeček a nový level, který se nazývá Pro Skater. V tomto levelu budete jezdit po vesmírné základně plné mimozemšťanů a různých kosmických stíhaček, jak jen se vám zlíbí. Story se dá dokončit docela rychle, pokud na to máte trpělivost a náladu. Protože úkoly po čase začnou být nudné a stereotypní. Přišlo mi, jako když v Neversoftu vývojářům došli nápady a chuť dokonale završit sérii a stvořili slátaninu Jackassu a THUG, která je místy až trapná.

Aby vás hra jen tak neomrzela vývojáři do THUG2 ještě přidali starý známý classic mód, který býval u THPS 1-3 hlavním career módem, a tím tak životnosti velmi polepšili a dodali impuls ve hraní pokračovat. Vzhledem k tomu, že THPS 1 řadím mezi nejpovedenější díl z celé série, hlavně pro jeho originalitu, tak mě velmi potěšila přítomnost tohoto módu a zaujala mnohem víc než celá příběhová část. Není nic lepšího nežli si trošku zavzpomínat. 2 minuty, 10 úkolů v každém levelu, score attack, hledání videokazety, sestavování slov S-K-A-T-E a COMBO, hledání 5 různých předmětů a další úkoly. Během hraní navštívíte lokace z dílu stávajícího i předešlých. Skvělá příležitost si trošku zavzpomínat na staré dobré časy.

Inspirace THUG 2

THUG2 se nechal silně inspirovat televizní show stanice MTV zvanou Viva La Bam, jmenovitě epizodou zvanou Scavenger Hunt. Scavenger Hunt spočíval v tom, že 4 týmy brázdily v autech ulice West Chesteru a plnily nejrůznější úkoly, které byly bodově ohodnocovány dle obtížnosti. Např. sníst nudli z nosu kamaráda, vypít na ex 6 vajec, nechat se vyhodit ze supermarketu, políbit týmovému kolegovi zadek a spousta dalších bláznovin. V THUG2 vás sice nečekají úplně stejné mise, ale dalo by se říct, že je to o tom samém. Splnit co nejvíce úkolů a bodově předběhnout druhý tým. Během story módu proto také potkáte staré známé tváře z televizních show Jackass a Viva La Bam, jmenovitě Wee Mana (skejtující liliput), Steve-O, Phila Margeru (Bamův často šikanovaný a týraný otec s bezednou trpělivostí a nervy z oceli) a starého známého duchovního otce Jackass Bama Margeru, který se v sérii THPS vyskytuje již od 3 dílu.

Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour Další položkou v menu je multiplayer. Multiplayer byl vždy silnou stránkou THPS. Nejednou jsme nad hraním Tonyho s přáteli naprosto ztratili přehled o čase a trávili tak brázděním virtuálního skateparku celé odpoledne. Nebylo tomu jinak ani při hromadné pařbě THUG2. Jak je již zvykem máte na výběr spoustu multiplayerových miniher. Přes velmi oblíbený grafitti mód, score attack, horse až po hru na honěnou či krále dané lokality. Určitě se s přáteli dobře pobavíte, mnohdy víc než u kdejaké jiné sportovní hry.

Nechybí zde ani create mód, který je plně převzatý z předchozího THUGu, to jest vytvoření skateparku, skatera, vlastních úkolů, triků, design desky a navíc přibylo vytvoření vlastních unikátních grafitů. Vaše grafitti se může skládat z až 10 vrstev různých vzorů, které vytvoříte kombinací pozadí, log firem, písmen a různých malůvek, které hra nabízí. Takto vytvořenou malůvku už stačí jen uložit, pořádně s ním vyzdobit celé město a ukázat konkurenčním gangům, kdo je tu master.

Série Tony Hawk´s se vždy vyznačovala perfektním ovládáním a skvělou hratelností. Jak je tomu zvykem ovládání je velmi jednoduché a zanedlouho se naučí diktovat i úplný začátečník. Stačí trocha tréninku a statisícové až miliónové bodové zisky Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour nejsou vůbec problémem. Pohyby jsou kromě pár nových vychytávek jako třeba backflipů naprosto totožné jako u předchozí THUG1, takže staří virtuální skateři nebudou mít vůbec žádný problém s ovládáním a budou se u hraní THUG2 cítit jako ryba ve vodě.

První a nejzásadnější novinkou je čmárání grafitti a nalepovaní samolepek, sprejovat a stickerovat můžete úplně kdekoli a na cokoli.

Vzhledem k tomu, že se jedná již o šesté pokračování legendární Tony Hawk´s Pro Skater série, velmi mne zajímalo, co si tvůrci pro nás tentokrát připravili. Nemohl jsem si pomoci, ale opravdu jsem netušil, co by se v této sérii dalo ještě vylepšit, kromě nových lokalit už snad nebylo co vymyslet. Ale přece jenom si pro nás vývojáři přichystali pár novinek. První a nejzásadnější novinkou je, jak jste jistě již odtušili, čmárání grafitti a nalepovaní samolepek, sprejovat a stickerovat můžete úplně kdekoli a na cokoli se vám zachce. Další vychytávkou je tzv focus. Při nabitém ukazateli special stačí jen stisknout L3 a obrazovka se vám ihned přepne do rozmlženého, zpomaleného obrazu s parádním záběrem na váš pohyb a prkno. Poslední zásadní novinkou je agresivita, tzv. Freak Out. Po nezdařeném kombu můžete svému prknu ukázat, kdo je tu pán. Zahodit, nakopnout, zlomit, rozdupat na kousky, prostě vybít si zlost na vaší nebohé desce. To je ze zásadních novinek asi vše. Freak Out mi jednoznačně přišel z celé hry nejzábavnějším momentem.

Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour Ale dost bylo chvály. Tahle hra trpí hlavně po grafické stránce. U série THUG bohužel platí pravidlo „díl od dílu horší grafické zpracování.“ Celou sérii na PS2 odstartoval THPS3. Naprosto vynikající grafické zpracování. Vynikající detaily prostředí, fotorealistické modely postav, plynulá animace, zkrátka krása pohledět. Dodnes ho žádná skejtařská hra nepřekonala. Následující tituly už se THPS3 graficky nedokázaly vyrovnat. Mezi THPS3 a THUG2 je setsakramentsky znatelný rozdíl. Je sice pravda, že engine THUG2 jako takový je nadprůměrný, ale v porovnáním se staršími díly za nimi značně pokulhává. THUG2 trpí množstvím chyb v podobě prolínání postavy a prostředí, zejména budov. Tímto nedostatkem trpěl už předchozí díl, ale ne tolik, jako je tomu nyní. Tohoto jevu jsme si všimli především při ježdění v Austrálii. Pokud budeme ale THUG2 hodnotit samostatně, ne jako část série, grafické zpracování je nadprůměrné. Jak je již dlouholetým zvykem, každá trubka, schod, patník, římsa nebo hydrant jsou plně interaktivní a města jsou jimi přeplněna takže se zde vyblbnete do sytosti.

Podíváme-li se na THUG2 jako na shrnutí celé série na PSX musím říct, že se to vývojářům moc nepovedlo. Přece jenom by si tento vynikající titul, jakým Tony Hawk´s série je, zasloužil lepší vyvrcholení. Přišlo nám, jako když jde vývojářům spíš Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour jen o výdělek než o pořádné pokračování. Naprosto hloupý story mód, kde většinu času trávíte plněním stupidních úkolů a naprosto pitomé finále v podání podminování Skatopie mi nepřišlo nějak zajímavé a zábavné. Hra by měla lidi bavit a ne nudit. Hra by se díky story módu měla spíše přejmenovat na Bam Margera Underground. Přece jenom s Tonym to nemá už vůbec nic společného, pominu-li jeho přítomnost coby šéfa týmu. Ostatně za Tonyho si během celého příběhu zajezdíte až v poslední lokaci. Jediným pozitivem je přítomnost classic módu, u kterého jsem se bavil víc než během hraní celého příběhu. Na výběr máte jakýkoli charakter a tudíž se nemusíte zaobírat tím, že určitý úkol musíte plnit s danou postavou.

Nové pokračování undergroundu není špatná hra, ale na své předchůdce prostě zdaleka nestačí. Je lepší pořídit si starší THPS v platinové edici, nežli vyhazovat zbytečně peníze za nejnovější přírůstek do rodiny skateboardových her s nálepkou Tony Hawk´s. Určitě si u ní užijete víc zábavy než u THUG2. Nebojím se říct, že čím starší, tím lepší a hlavně levnější. Tvůrci hry by buď měli pořádně zapracovat a napravit si tak pověst nebo sérii raději ukončit! Místo toho, aby se THUG2 vyhříval na pomyslném výsluní nejlepší hry z celé dlouholeté série, belhá se na chvostu za svými předchůdci.

Tony Hawk´s Underground 2: World Destruction Tour
Výrobce/Vydavatel Neversoft/Activision
Platforma PlayStation 2, Xbox, GameCube
Multiplayer: ano, 2 hráči (8 hráčů online)
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: 134 kB
Verdikt: Vynikající simulátor skateboardingu se změnil na naprosto průměrnou imitici toho čím série THPS bývala.
Hodnocení: 70% (info)

Autor:
  • Nejčtenější

Nadšenec již 40 let hraje jednu hru na hrdiny, přestavěl kvůli tomu dům

Hry na hrdiny jsou oblíbenou kratochvílí milionů lidí napříč celým světem, jen málokdo je jim však oddán tak jako...

Hráči mají nového hrdinu, tajemný bojovník jim nezištně pomáhá s bossy

Zatímco pro většinu hráčů je letošní hit Elden RIng opravdovou výzvou, která je často nad jejich schopnosti, člověk s...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ví, že ji stejně ukradnou, tak tvůrce sám připravil pirátskou verzi

Tvůrce nádherně vypadajícího logického rychlíku Please Fix The Road ví, že hra se bude pirátit tak jako tak, chystá...

Rozchod po téměř 30 letech. Electronic Arts odmítá platit za značku FIFA

Jednu z nejprodávanějších videoherních sérií vůbec čekají v blízké budoucnosti razantní změny. Vydavatelství Electronic...

Hlavní roli měla mít černoška, stěžují si autoři úspěšné Star Wars hry

Na konci roku 2019 slavila značka Star Wars úspěchy se hrou Jedi: Fallen Order, která nejenom zvládla skvěle hratelnost...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

  • Další z rubriky

RECENZE: Tiny Tina’s Wonderlands ukazují špičkové spojení fantasy a sci-fi

Spin-off k sérii Borderlands nepřekvapí herními mechanismy, ale fantasy kabátek mu náramně sluší. A hlavně: je to...

RECENZE: Zaklínačský animák působí spíš jako „neznačkové“ fantasy

Nový animovaný film se zaklínačskou tématikou je dalším přírůstkem do kolekce nabídky původní tvorby Netflixu. Ačkoli...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: Gran Turismo 7 je milostným dopisem všem fanouškům autosportu

Konzole Playstation dlouho trpěly zoufalým nedostatkem pořádných závodních her, tomu je však konec. Gran Turismo 7 je...

RECENZE: Nový díl Syberie je překvapivě možná ten nejlepší vůbec

Po průměrném třetím dílu se série Syberia překvapivě vrací v plné síle. Jde o nejlepší poctu životu a dílu...

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Bez nebezpečných injekcí do penisu si dnes nic nevyděláte, říká pornoherec

V posledních letech se ve videích pro dospělé objevuje další nerealistický prvek – hodiny trvající erekce. Pornoherec a...

Jelínek z Luneticu byl u smrtelné nehody, po koncertě srazil na dálnici muže

V sobotu vystoupili Lunetic na koncertě Leoše Mareše. Když se zpěvák skupiny Václav Jelínek (43) vracel domů do...

Eurovizi vyhráli Ukrajinci s písní pro matky, čeští We Are Domi nezaujali

Na šedesátém šestém ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize, který se letos konal v italském Turíně, zvítězil...

Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté na místě zjišťují, že bydlí jinde

Premium Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté si zaplatí zájezd v zahraničí, přijedou do hotelu a teprve na jeho recepci...