Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

  12:00aktualizováno  26. prosince 9:01
Erotické hry = často špatná zábava vykoupená nahotou a sexem. Kromě série Leisure Suit Larry. Nejnovější díl se právě objevil a přestože se od svých předchůdců dramaticky liší, zábavnost a humor mu nechybí. A také je v něm nejvíc sexu.
75

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Platforma: PC
Výrobce: High Voltage Softwar

Herní karta

Leisure Suit Larry Herní sérii Leisure Suit Larry zná snad každý, kdo se kolem počítačů motá od začátku devadesátých let. Je otázka, kolik nás, dinosaurů, ještě běhá po herních serverech, ale protože zatím poslední díl, Love for Sail, vyšel v roce 1996, a v pěkné grafice, možná si malého chlápka s velkou hlavou a bujným rozkrokem vybaví i ti později narození. Pokud ne, mohou navštívit stránky Vintage Sierra, kde najdou přehled všech šesti dílů, které předcházely oživení žánru erotické adventure v podobě titulu Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude.

Namísto protřelého, byť frustrovaného milovníka se hráč vtělí do postavy mladého nadržence, kterému tlak v podbřišku vážně leze na mozek.

Seznámení s předchozími díly není samozřejmě nutné. Dlouhý časový odstup od Love for Sail neznamená jen, že původní fanoušci hry trochu odrostli, ale také se změnil celý herní průmysl. Klasické klikací adventury v podstatě vyhynuly a namísto PC je preferovaným herním zařízením výrobců konzola. Nový Larry se tomuto trendu přizpůsobil, existuje i pro Playstation a odpovídá tomu zpracování hry a hlavně ovládání. Neděste se, není to úplně na škodu věci.

Leisure Suit Larry Od původního Larryho se hra liší už od začátku, tedy postavou hlavního hrdiny, který se sice jmenuje také Larry, ale má jiné příjmení. Namísto Laffera tu máme Loveage. Mladý Larry je synovcem původního Larryho a toho času studuje na internátní střední škole u Ořechového polena. Díky této změně se hra přiblížila americkým studentským komediím typu American Pie (ano, Prci, Prci, Prcičky). Namísto protřelého, byť frustrovaného milovníka se hráč vtělí do postavy mladého nadržence, kterému tlak v podbřišku vážně leze na mozek. V tomto ohledu je vlastně škoda, že hra nese rating M a nikdo pod 18 by se k ní neměl dostat, přitom kolik náctiletých by se v kůži Larryho Loveage cítilo jako doma! Ale nebojte se, strýček Larry je ve hře taky, kromě toho, že ho časem potkáte v ošklivé hospodě, mu kdykoliv za dolar můžete zavolat o radu. Většinou se dozvíte, že "s chutí do toho, půl je hotovo," ale kdo by staroušovi vytýkal předčasnou senilitu?

"Na nebi už nezbyly žádné hvězdy, protože předaly svůj lesk tvým vlasům!" "Odprejskni, šmejde!"

Leisure Suit Larry Mladý Larry je z kolotoče přednášek a masturbace vyrušen příjezdem televizního štábu, který v prostorách školního kampusu točí jeden díl seznamovací show Swingles (to je takový překladatelský oříšek, jde o spojení slov Singles – označení pro svobodné mladé lidi – a Swingers, to je zase slovo pro lidi, kteří se oddávají skupinovému sexu, nejlépe s výměnou partnerů. Inu, kolik třešní, tolik višní.). Do soutěže se ale nemůže přihlásit každý, berou jen pravé playboye, kteří mohou prokázat, že na ně holky jenom letí. To o sobě Larry nemůže říct, zatím. Je na vás, abyste od řady dívek dostali zástavu lásky v podobě nějakého předmětu, a prokázali tak, že si zasloužíte předstoupit před miliony diváků a soutěžit o přízeň těch nejkrásnějších dívek.

Leisure Suit Larry Celý herní systém je založen na komunikaci s okolím, jak jinak. Namísto zběsilého klikání a kombinování předmětů ale se světem komunikujete prostřednictvím přibližně desítky mírně modifikovaných miniher, které tvoří 90 % náplně hry, zbytek tvoří obrazovky s nápisem "Loading," animace a přesuny Larryho po kampusu a jeho blízkém okolí. V tomto prostředí se pohybují postavy, které jsou vám předurčeny a při pokusu o komunikaci se vám budou věnovat, a postavy, které mají přidělenou funkci křoví a pošlou Larryho slušně nebo méně slušně do pryč. I toto posílání do patřičných míst s sebou nese náznaky vtipu, protože tahle hra je vážně úchylně legrační. Každého, kdo v pubertě jednou prošel stádiem prvních nesmělých pokusů o vyjádření náklonnosti a dostalo se mu chladného odmítnutí nebo posměchu si určitě užije konverzaci ve stylu: "Na nebi už nezbyly žádné hvězdy, protože předaly svůj lesk tvým vlasům!" "Odprejskni, šmejde!"

Leisure Suit Larry Minihry se naplno rozjedou po zahájení komunikace s důležitými postavami ženského pohlaví. Jejich přízeň si totiž nejprve musíte získat sladkými slůvky, potom nějakou praštěnou činností následovanou dalším rozhovorem a tak několikrát dokola. Rozhovory jsou hrou samy o sobě. Namísto obvyklého výběru mezi několika variantami odpovědí totiž rozhovor probíhá naprosto odlišným způsobem. Vyjadřování ovládané postavy totiž řídíte kurzorovými klávesami, které ovládají spermii, která plave v protisměru v něčem, co vypadá jako tříproudá dálnice.

Proti nebohé zárodečné buňce se vynořují dva druhy předmětů, zelené a červené. Sbíráním zelených roste vaše šance na úspěšné ukončení hovoru. Sbírání červených potom znamená komplikaci. Ať už v pohodě debilních komentářů, nevhodných tělesných zvuků nebo zhoršení ovladatelnosti spermie a následného totálního selhání vyjadřovacích schopností. Tento problém způsobují červené objekty napodobující alkohol, který má ve hře vůbec velmi výraznou úlohu.

Leisure Suit Larry Nejen, že pití snižuje komunikační a sperma-manevrovací schopnosti Larryho Loveage, pití hraje důležitou úlohu v dalších minihrách, jako je hra se čtvrťákem. Jde o prý oblíbenou zábavu studentů, která připomíná naše hospodské hrátky s krabičkou od sirek. V případě amerických úchylů jde o to, aby se odrazem o stůl dostal do prázdné skleničky čtvrt-dolar, nejlépe kanadský, který je lehčí a lépe ovladatelný. Hraje se ve dvou a pokaždé, když se jeden z hráčů trefí, musí se ten druhý napít. Hra končí v okamžiku, kdy je buď zkonzumován dostupný alkohol, nebo kdy první hráč odpadne. Variantou hry je svlékací čtvr´ták, kdy kromě příbytku alkoholu v těle neúspěšného hráče dojde také k odstranění části oděvu.

Leisure Suit Larry Druhou minihrou, která hraje výraznou roli ve hře, je míchání nápojů, které funguje na principu mačkání kurzorových kláves podle pokynů na obrazovce. Tento princip používá řada dalších miniher, samozřejmě s malými obměnami, kdy například při skocích na trampolíně nebo tancování kromě kurzorových kláves dojde i na enter. Ano, pokud si pamatujete slavnou hru Britney's Dance Beat, víte, jak funguje takových 65 % celé hry. Je to tak, zatímco si postavička povídá s roštěnkami, vy musíte kličkovat s trapnou spermií oceánem ptákovin, takže si jen stěží užijete květnatost Larryho mluvy a naprosté pitomosti, které z něj padají. Dost na tom, že je celá hra v angličtině a jen těžko si někdo dá práci s nadabováním hry do češtiny, ale aby se člověk místo lovení slovíček musel soustředit na pulce v omáčce, to je vážně nedotažené. Překvapivě si na tuto nemožnost soustředit se stěžují i anglofonní puberťáci, co teprve produkty českého školství?

Leisure Suit Larry Kromě kanálního konverzačního humoru ve hře nechybí ani humor situační, který je neméně kanální, ale je ho mnohem méně. I když situace, kdy nedojde k plánované souloži, protože vaši vyvolenou postříká svým opičím spermatem lidoop ze školní laboratoře, stojí za to. O plyšovém medvídku s připnutým umělým penisem nemluvě. Určitou frustraci z neustále se opakujících miniher lze částečně eliminovat tím, že se z jejího absolvování vykoupíte. Toho lze dosáhnout výměnou za bonusové mince, které můžete najít na všech možných i nemožných místech (fandové stylu klikni, na co můžeš, si nakonec přijdou na své) nebo bezchybným výkonem při vykonávání jiných miniher.

Za tyto mince si můžete pořídit také nějaká vylepšení herních zážitků v podobě nahých modelů vybraných dívek, nových obrazovek, které zpříjemňují časté čekání na nahrání nové lokace a dalších bonusů, které jsou přístupné z menu. Běžná verze hry je poměrně omezující, co se týká nahoty, dovoluje v podstatě jen zobrazení ňader a dalších kusů těla s výjimkou odhalení rýhy Leisure Suit Larrymezi půlkami a klína. Samotné znázornění probíhajících sexuálních aktů je decentní, asi tak jako v již zmíněných studentských komediích. Na druhou stranu existuje necenzurovaná verze, která pindíky a pipinky neschovává. Nutno říct, že bez nápisu "CENSORED" přes půlky vypadají dívky svůdněji.

Na druhou stranu existuje necenzurovaná verze, která pindíky a pipinky neschovává. Nutno říct, že bez nápisu "CENSORED" přes půlky vypadají dívky svůdněji.

Ve hře je dostupná také normální obchodní měna v podobě amerického dolaru, stejně jako Secret Tokeny je možné dolary najít ukryté všude možně nebo je vydělat prostřednictvím miniher, třeba mé oblíbené na barmana. Speciální možností výdělku je prodej šmíráckých fotek několika zájemcům ve hře (včetně ulízného profesora, který slídí v knihovně, ve které je, bůh ví proč taky striptérka ve spodním prádle.). Za fotky oblečených slečen toho samozřejmě moc nedostanete, ale až zjistíte, jakou dírkou se podívat skrz zeď, peníze se jen pohrnou. Stačí taky čekat, až si dívka bude chtít upravit obsah podprsenky. Holt lovy beze zbraní. Leisure Suit Larry Fotoaparát budete potřebovat i pro splnění několika herních úkolů. Utržené dolary potom můžete směnit za alkohol (po pár panácích je každá krásná), oblečení (obšourníka v hadrech ze second-handu dáma nechce) nebo pomůcky, které vám zjednoduší minihry. Třeba železné rukavice (jak nenápadné) pro hru na plácanou.

Ani v necenzurované verzi ale nový Larry není nejvhodnějším doplňkem masturbace mladého muže, na to nabízené půvaby nestačí, nemluvě o tom, že podrážděná bránice od smíchu se s kvalitní erekcí neslučuje. Na druhou stranu bylo prokázáno, že při souběžném hraní hry Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude a sledování prémiového televizního kanálu Private Gold TV nabízí hra více zábavy a snížení spotřeby papírových kapesníčků. To vše za předpokladu, že umíte dobře anglicky, jinak se vám vyplatí investovat do erotického časopisu nebo přístupu do archivů newsgroups.

TIPY:

 • fanouškovská předělávka Leisure Suit Larry 2 zdarma ke stažení
 • Lechtivá hříčka zdarma, ve která se Larry snaží souložit s co nejvíce dívkami
 • Chcete si prohlédnou a svléknout dvě dívky ze hry? Zde máte možnost.

  Další názor: Petr Ticháček (BigPeter), 26.12.2004:
  Vánoční svátky jsou jedním z mála okamžiků, kdy si redaktor herního webu najde chvíli času také na hry, které NEMUSÍ recenzovat. Rozhodl jsem se tedy splnit svůj poslední letošní adventurní rest a podívat se na zoubek novému Larrymu od Sierry. Na tuto rozporuplnou hru bylo v mnoha zahraničních recenzích navozeno hodně koleček hnoje, ale poměrně solidní hodnocení v některých českých médiích (včetně BonusWebu – 75%) mě – čistě ze zvědavosti - donutily dáte této hře šanci.
  Bohužel jsem během hraní dopadl naprosto stejně, jako Al Lowe – legendární tvůrce předešlé šestidílné série, kterého od tohoto projektu Sierra držela od počátku stranou. A dobře věděla proč – Magna Cum Laude totiž nemá (a ani neměla mít) s minulými díly ABSOLUTNĚ nic společného, hlavním hrdinou počínaje a stylem humoru konče. Nemám nic proti 3D grafice (i když mohla být o poznání detailnější), nemám nic proti ovládání na klávesnici, a dokonce nemám nic ani proti novému, trošku otrlejšímu humoru, který díky mladistvému hlavnímu hrdinovi (a jen o něco málo starším tvůrcům) není tolik „povznesený“ a inteligentní, ale naopak drsný a přízemní. Co mi však na této hře zatraceně vadí, jsou mini-hry.
  Ačkoliv se Larry na první pohled tváří jako adventura a dokladuje to i trojce funkčních ikonek na obrazovce (prozkoumej, použij, promluv si), ve skutečnosti je to jen slepenec sto a jedné stereotypní mini-hry. Všechny jsou přitom založeny nikoliv na logice a přemýšlení, ale na hráčových reflexech a postřehu. Navíc se stále donekonečna opakují a přestože napoprvé, napodruhé a někoho možná i napotřetí dokáží pobavit, napodesáté a napopadesáté už otravují více než rozzuřený stájový pinčl. Ze hry se tak stala bezduchá arkáda prošpikovaná laciným „prci-prci“ humorem a sem tam nějakou tou erotikou, která však Larryho v mých očích nezachrání.
  Co ho zachránit mohlo, jsou právě dialogy, jichž je sice ve hře požehnaně, ale v podstatě jsou provázány s další specifickou mini-hrou, která je nad rozhovory dominantní. A tak, pokud nejste skutečně brilantní angličtináři, věnujete pozornost správnému zvládnutí minihry a nikoliv probíhajícím dialogům, o než – respektive o jejich vtip – kvůli minihře z dobrých 50% přijdete. Titulky samozřejmě chybí - ty už byste nestihli sledovat vůbec. Absence titulků je též důvodem, proč nebyla hra podle původního plánu lokalizována do češtiny, čímž se stala pro drtivou většinu českého hráčstva zcela nepřístupnou. Nad výdělkem však nakonec spláčou i všichni ostatní, kteří milovali předchozí promyšlené díly. Magna Cum Laude je totiž po pátém Indiana Jonesovi a osmém Kings Questu dalším smutným pomníčkem oblíbené a legendární adventurní série.
  Hodnocení: 50%

 • Autor:

  Hodnocení hry

  Redakce

  75 %

  Čtenáři

  72 %

  Vaše hodnocení

  Doposud hodnotilo 192 čtenářů

  • Nejčtenější

  Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

  Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

  Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

  Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

  Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

  KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

  Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Nastane masové umírání starců, připravují vývojáři na změny ve hře

  Pokračování budovatelské strategie Cities: Skylines zatím ukázalo značný potenciál, aby se však...

  Aktuální herní hit provázejí kontroverze. Není to podvod, dušují se vývojáři

  Mezi nejpopulárnější tituly na Steamu se nečekaně dostala i lacině působící hra Banana, ve které...

  Nastane masové umírání starců, připravují vývojáři na změny ve hře

  Pokračování budovatelské strategie Cities: Skylines zatím ukázalo značný potenciál, aby se však...

  Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

  Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

  Remaster Beyond Good & Evil vyjde už příští týden. Na dvojce se pracuje

  Oblíbenou, avšak komerčně nepříliš úspěšnou akční adventuru Beyond Good & Evil si budeme moct díky...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

  Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

  Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

  Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

  Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

  Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

  Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

  Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...

  Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

  Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...